|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
28.3.2012 17:32:32   
*Maki*
Hvala Pcelice Lana za odgovor,tampone ne koristim,sigurno je od lekova,videcu sta ce doktor da kaze naredne nedelje.

Evo nasla sam nesto korisno,tema:mikrobioloske analize genitalnih briseva http://www.apeiron-uni.eu/centar/radovipdf/Specijalisticki/sep/DusanLukic.pdf user posted image

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
28.3.2012 19:18:33   
monini
uff Maki,tako je to sa nama trudilicama,stalno neke komplikacije..nedaj se obeshrabriti, sve se to uz antibiotike ili vaginalete da resiti..cuces sta ce dr prepisati od terapije, u svakom slucaju za dve nedelje si opet ko nova :) user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
29.3.2012 15:32:45   
*Maki*
Draga Monini,hvala puno za odgovor.Evo ja upravo od ginekologa,cista mi je pukla pa sam presrecna,skacem po sobi ko blesava :) A sto se tice candide,dobila sam Plogynax tablete 6 komada da koristim sada i 6 posle menzisa i plus da mazemo Nystatin kremu i ja i suprug jedno 6 dana,kaze da ce to brzo da se sredi.Moguce da je od lekova,ciste,losiji imunitet,sve se skupi ali resicemo to nadam se :)

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
29.3.2012 17:17:42   
daca77
Maki  user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.4.2012 7:18:15   
Lu
IZVORNA PORUKA: Monique

Zdravo svima!

Ja sam u 19. nedelji trudnoce i idem kod privatnog ginekologa, danas sam bila na pregledu i dr mi je rekla da iduce nedelje uradim akuserski pregled i cervikalni bris i to u domu zdravlja. Ne znam zbog cega me je poslala kod drugog dr...
Interesuje me da li se akuserski pregledi uopste rade u tom periodu trudnoce, a ni bris nisam radila ni jednom u trudnoci pa sam nesto malo uplasena. Sta se radi tokom akuserskog pregleda i jel on drugaciji od ginekoloskog? Mada ni ginekoloski nisam radila u trudnoci.. Da li neka od vas ima iskustva sa ovim?
Hvala


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
19.4.2012 16:59:30   
ivannna
rezultat stigao-pise izolovano-lactobacillus spp
u delu gde pise testirani antibiotici i antibiogram ne pise nista
da li je to ok?user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
19.4.2012 17:02:09   
Maslacak15
Da Ivanna ok je.Lactobacilus je normalna vaginalna florauser posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
19.4.2012 17:38:38   
ivannna
kao i uvek,maslacak mi odgovara ,hvala ti,srce si!user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
19.4.2012 19:54:40   
Sanchy
A postoji li neki bris koji ukljucuje viruse i parazite,posto su meni brisevi na bakterije skroz ok,uvek,nemam ni kandidu a povremeno mi se javlja neko svrbuckanje i kao pojacan sekret??

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
19.4.2012 19:59:11   
Sanchy
Greska

< Poruku je uredio Sanchy -- 19.4.2012 20:10:17 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
19.4.2012 20:15:17   
Maslacak15
Sanchy ,
Ja mislim da je trihomonas (parazit) pokriven klasicnim brisevima jer spada u najcesce polne bolesti. Virusi moraju preko PCRa kao i hlamidije. Ali mislim iskreno da je najverovatnije da imas fizioloski pojacan sekret kao posledica hormonalnih promena u trudnoci. I na utrogestanu si ako se ne varam. To sve moze da dovede do pojacanog sekreta. Mislim da bi doktor primetio naznake infekcije makroskopski.
A da, za radoznale, ne znam dali ima na nasem trzistu tzv pH rukavice? U apotekama. Za proveru pH vrednosti vagine. Kao tanak lakmus papir na vrhu kaziprsta. Uvuce se ovlas u vaginu. Posto je promena pH prvi signal infekcije. U normalnim okolnostima treba da je od 4-4,5 znaci blago kiseo. To se ovde preporucuje trudnicama da prate eventualne promene.
http://www.access-diagnostic-fertility.co.uk/careplan-vaginal-ph-test-gloves-50-glove-pack-18-p.asp

cisto kao tip, ali kao sto rekoh ja mislim da je sve ok kod tebeuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
19.4.2012 20:21:25   
Sanchy
Nisam cula za te ph rukavice a bas je izgleda dobra stvar.....ma ne znam vise sta je...ali bi da odem u neku lab i da trazim takav bris ali nigde ne pise da to neko radi i cena?

< Poruku je uredio Sanchy -- 19.4.2012 20:23:01 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.4.2012 21:54:25   
daca77
Stigao rezultat-nema vise enterobactera, ali ima enterococus fecalis u velikom brojuuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.4.2012 22:00:20   
mika79
Au Daco tebe baš zezaju bakterije, nikako ti se se neda da odeš na HSG. Baš mi je žao, nadam se da ćeš se ubrzo rešiti baksuzauser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.4.2012 22:02:17   
daca77
mika, definitivno mi nije sudjeno da to odradimuser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 20.4.2012 22:11:18 >

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.4.2012 22:12:59   
mika79
Daj bože da ti on ni ne treba, nego da ti uskoro ugledaš user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.4.2012 9:21:23   
hanka

IZVORNA PORUKA: daca77

Stigao rezultat-nema vise enterobactera, ali ima enterococus fecalis u velikom brojuuser posted image



A vise ga preterase user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.4.2012 11:44:58   
*Maki*
Daco i kod mene je bio isti slucaj,prvo kandida jedne nedelje pa onda ove valjda enterococus fecalis druge nedelje.Ustvari malo se vaginalna flora poremetila zbog ciste i kontraceptivnih tableta koje sam morala da pijem,pa se te gljivice malo vise razmnoze nego sto treba.Ne znam da li si imala mozda neku terapiju,da li si pila antibiotike i slicno?Moj saveti bi bio da ne koristis vaginalete nego probiotik kapsule da se vaginalna flora opet normalizuje.Doktorka mi je rekla da ako mi da vaginalte vraticu se sa sledecim nalazom - eserihija user posted image Pij probiotik neko vreme pa onda proveri opet bris,ja verujem da ce biti u redu user posted image Kada treba da radis HSG?

< Poruku je uredio *Maki* -- 21.4.2012 11:48:50 >

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.4.2012 14:30:40   
daca77
Maki, a jesi li pila obicni probiotik ili namenjen za vag,floru? HSG je trebalo da uradim jos februara 2011.god., ali mi ne daju parazitiuser posted image
Hanka,user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.4.2012 14:38:47   
branki*
o,bre,daco,ti preko godinu dana ne mozes da navatas neg.bris?!pa,je l daju kombinaciju antibiotika ili samo jedan?cim bude prvi dobar nalaz,pravac na hsguser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.4.2012 16:23:53   
*Maki*
Evo za sve cure,pogledajte ovu stranu (stetoskop info) http://www.stetoskop.info/Zastita-vaginalne-flore-oralnim-probiotikom-2402-s1-content.htm

Daco, bitno je da sadrzi 2 vrste bakterija Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus reuteri RC- 14, ja trenutno pijem onaj Pro+kid prah i neke kapsule probiotik,ali vidim da ima preparata na bazi samo ove dve bakterije Lactogyn.Cim ga preporucuju na ovoj sajtu,dobar je preparat i slobodno ga kupi,ne znam da li ide na recept i ne znam cenu. U ovom tekstu (link gore) je sve fino objasnjeno,imate cak i video klip user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
27.4.2012 8:32:44   
ivannna
od kako sam pocela ovu pricu sa bebom,svaki put kad stavljam neke vaginalete operem ruke,pa mlataram da se same osuse ( ne daj boze da mi se navataju one sitne cestice sa cistih peskira) pa onda uzmem bocicu alkohola pa pospem na sve prste koji ce biti u dodiru sa vaginaletom i koji ce biti u upotrebi,i naravno cekam da se sve samo osusi e tek onda pristupam akciji!
znam,znam da preterujem ali jednostavno jedino sam tako mirna,ne daj boze da ubacim neka čuda,samo bi mi jos to falilo,vaginalni i cervikalni bris su mi ok i neka tako i ostane!!! user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
27.4.2012 12:58:54   
tammy.ka

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Evo za sve cure,pogledajte ovu stranu (stetoskop info) http://www.stetoskop.info/Zastita-vaginalne-flore-oralnim-probiotikom-2402-s1-content.htm

Daco, bitno je da sadrzi 2 vrste bakterija Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus reuteri RC- 14, ja trenutno pijem onaj Pro+kid prah i neke kapsule probiotik,ali vidim da ima preparata na bazi samo ove dve bakterije Lactogyn.Cim ga preporucuju na ovoj sajtu,dobar je preparat i slobodno ga kupi,ne znam da li ide na recept i ne znam cenu. U ovom tekstu (link gore) je sve fino objasnjeno,imate cak i video klip user posted image


ja sam pre nekih godinu i vise dana probala ovo, cini mi se da deluju dok ih uzimam, ali kad stanem opet sve po starom, probala sam cak i da vezem tri kutije (ne pijem samo kad dodju "oni" dani) ...inace smatram da nije lose uzimati ih, ali ko moze sebi da priusti..jedna kutija od cini mi se 15 kapsulica kosta oko 1000 dinara tj. tada je kostala toliko...

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.5.2012 14:09:34   
miladininatasa
Zdravo svima. Moj nalaz vaginalnog brisa kaze:
Izolovane gljive roda Candida sp.(blastospore)
DMP: Epitelne celije, G+koke, G+bacili
Sa kandidom se borim od samog pocetka trudnoce. Dr mi davao Canesten vaginalete, ali dosadna napast se ponovo vracala svaki put. Ne ynam sta da radim, 26-ta sam nedelja trudnoce. Molim za pomoc!!! user posted image

(odgovor članu tikili)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.5.2012 16:21:37   
Zell
Negativni rezultati KONACNO user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here