|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 9:07:17   
Anoniman
Kragujevac - Svaka petnaesta buduća majka u kragujevačkom porodilištu odlučuje se da deponuje matične ćelije svojih beba koje se u svetu koriste za lečenje i ublažavanje čak 75 bolesti. Za razliku od prošle godine, kada se radilo o pojedinačnim slučajevima, sada svakog meseca bar desetak porodilja na ovaj način osigurava zdravlje svojih beba. Neubičajeno je i to što u poslednje vreme rodbina umesto poklona za novorođenče roditeljima daje novac kako bi platili proceduru uzimanja i čuvanja matičnih ćelija u jednoj od svetskih banaka koja košta 1.870 evra.
...
-  Sopstvenim matičnim ćelijama leče se, pre svega, bolesti krvne loze - leukemija i neki oblici anemije, metabilički poremećaji jetre, pankreasa i debelog creva. Koriste se u terapiji bolesti imunog i centralnog nervnog sistema, Parkinsonove bolesti, šloga, infarkta, opekotina - kaže dr Rajković.
Prvih 20 godina apsolutni vlasnik ćelija je roditelj, koji u banci dobija svoj kod. Posle toga punoletno dete postaje vlasnik i odlučuje da li će produžiti ugovor i nastaviti da čuva svoje matične ćelije. Bezbednost i poverljivost su zagarantovani, a pristup laboratorijama ima samo autorizovano osoblje. Kada matične ćelije zatrebaju, one se u najkraćem mogućem roku.

Detaljnije KLIK OVDE.




< Poruku je uredio guppy RR -- 22.7.2009 21:48:03 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 9:18:32   
Anoniman
Ukoliko uspemo da pokremeno "Projekat user posted image " obavezno cu sacuvati maticne celije.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 9:29:09   
neica
To kod nas kosta oko 100€ ali ovde to slabo rade jer zene ne traze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 10:01:06   
Anoniman
Onda se vise isplati doci kod tebe na kafu, i ostaviti maticne celije u banci.

(odgovor članu neica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 11:35:42   
neica
aleksanja

Onda se vise isplati doci kod tebe na kafu, i ostaviti maticne celije u banci.



Dodji,skuvacu ti kafu sa zadovoljstvomuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 21.7.2009 13:15:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 11:42:17   
Brand new mama
Ja sam razmisljala o tome, jednostavno mislim da je dobra preventiva,samo moram da provjerim kakve su opcije u vezi seljakanja po kontinentu.Mada, u Srbiji je jako skupo- mislim da sam citala da je u Hrvatskoj "usluga" uzimanja i prebacivanja u austrijsku banku maticnih celija(posto u samoj Hrvatskoj ne postoji) oko 500 eura(ali nemojte me drzati  za rijec)...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu neica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 13:12:33   
oliveradj
To je sjajna mogućnost jer nikada se ne zna šta može da se desi ali je kod nas to preskupo kao i mnogo toga. Neki ne mogu da obezbede ni da žive pristojno, a ne da sačuvaju matične ćelije. user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 13:26:09   
Brand new mama
Eto,pogrjesila sam- i u Hrvatskoj je preko 1000 eu za 18 godina cuvanja, mada imaju banku maticnih stanica "Ana Rukavina" gdje se dobrovoljno doniraju, ali ako nisu iskoristene, a na zalost zatrebaju, imas pravo dobijanja bas svojih maticnih stanica. Nisam skontala je li kod nas(u Srbiji) postoji banka ili sve salju van?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 13:30:19   
Anoniman
Mislim da ne postoji.

A recimo matične ćelije moje bebe mogu da pomognu tvojoj bebi? user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 13:41:45   
Brand new mama
Koliko sam skontala-mogu,jer one su najslicnije embrionalnim,tako da valjda ne postoji tolika sansa za odbacivanje i sl. jer one nisu kao kod nas odraslih usmjerene na vec gradju nekog tkiva, ove se mogu prilagodjavati.Znaci, bukvalno- bilo cije mogu ici bilo kome.
Evo gdje sam procitala KLIK

< Poruku je uredio Brand new mama -- 21.7.2009 13:42:53 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 13:46:01   
Modessty
samo još da mi neko pokloni 1800 eura i nema problema!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 13:46:45   
Anoniman
Ne dopada mi se to. Dam tolike pare i na kraju... A ne postoji neka mogućnost da ih deponuju i da ne može da ih koristi niko sem ako ne daj Bože mom detetu treba, pa taman po cenu da se "pokvare" i treba da se bace?

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
21.7.2009 13:50:13   
Brand new mama
Ne,ne -to kad platis, to je tvoje,odnosno-moze da koristi tvoje dete(kao i brat, sestra) ili cak i roditelji.A samo ako ides na dobrovoljno-onda dobija kome treba(nasla sam kasnije da nije bas da odgovaraju svima, i tu mora da bude nekih poklapanja, ali ne kao i kod odraslih davaoca)...U Srbiji sam nasla samo tu mogucnost skladistenja u privatnim bankama .
Osim toga, ta krv se i onako baca(to je ona krv koja ostaje u pupcanoj vrpci kad se isjece i vezana je za posteljicu-ne za bebu) tako da je meni u svakom slucaju to OK, ako moze tako da se spasi na taj nacin.Meni je prijatelj umro sa 21 godinom od leukemije i to poslije dvije transplatacije(uzimali su kostanu srz od njegovog mladjeg brata), od kojih jedna nije uspijela, a druga ga je toliko iscrpjela(posto izmedju mu je imunitet bio na nuli) da je 1 godinu kasnije umro,bukvalno od posledica.A da ne pricam koliko su operacije placene,jer se tad nisu radile kod nas... (razbolio se kad je imao 16)
A i ne mogu da se pokvare-posle 18 godine, dete samo odlucuje da li ce da nastavi sa skladistenjem ili ce da ih preda dobrovoljnoj banci na slobodno koristenje

< Poruku je uredio Brand new mama -- 21.7.2009 13:56:17 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
24.7.2009 21:32:11   
Leki 77
To je sjajna stvar! Mi smo to uradili. Kod nas jos uvek ne postoji banka maticnih celija. Cuvaju se u Holandiji i Belgiji (dva mesta, radi sigurnosti) i kosta 1800e za 20god cuvanja. To je 90e godisnje, odnosno ~1,7e NEDELJNO! Takvom racunicom se pokaze da to bas i nije skupo. Jedini problem je sto se placa odjednom, ali imate min 8 meseci da skupite pare. Ja mislim da vredi. Zlu ne trebalo...

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
2.2.2010 1:10:44   
joms
I u Kikindi moze da se obavi ova procedura s tim da se to ovde radi sa firmom NEAVITA koja je zastupnik LIAISON stem cel banking iz Grcke. Za informacije zastupnik za Kikindu 0602223007

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
2.2.2010 1:15:30   
Anoniman
a je l cuo neko za vadjenje maticnih celija iz mlecnih zuba?
to sam cula da se radi...
i da se otvara u Skoplju bolnica koja ce to radi a banka u Grckoj tako da ce za nas biti negde oko 400 evra jer je procedura mnogo jednostavnija???

je l neko cuo za to?

(odgovor članu joms)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
2.2.2010 1:17:22   
cipiripi
KLIK


< Poruku je uredio cipiripi -- 2.2.2010 1:18:54 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
2.2.2010 1:19:54   
cipiripi
p.s. nece da mi kopira tamo gde pise o zubima.. probaj rucno da nadjes ima na RR o tome.. user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mesečno 10 porodilja deponuje matične ćelije
2.2.2010 12:48:57   
guppy RR
OTI, odgovori na to i slična pitanja mogu se naći na
Forumu Matične ćelije
(jedan stepen višlje od ove teme)

ljub

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here