|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:23:42   
Anck Su Nmaun
Pa ne bi trebao ni krompir bas da se podgreva ali... ja ga podgrevam user posted image

Voce moze cak i do 48 sati ali za povrce nije preporucljivo!


IZVORNA PORUKA: vonavoj

ja sam probala juvitaninu sa junetinom,koju nije htela ni da pomirise,stvarno je user posted image



jeste grozno mirise, ali moje su obe volele da je krkaju.
Ja inace naj vise kupujem Juvitanine .
Vise volim da joj skuvam ali moram imati po koju teglicu rezerve u kuci...nikad se nezna.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 28.5.2012 9:25:37 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:26:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: MaliMis

A moja dok je htela mleko nije bilo problema u setnji ni da joj ga smuckam sa rosom iz flasice. Nikad nisam grejala kada smo u setnji (doduse uvek je temperatura bila bar 20 stepeni).

Sad zvucim kao nemajka user posted image

Izgleda da je dete na mene ja od malena sve iz frizidera direkt user posted image

Ja bi rekla da si praktičnauser posted image
Moje dijete sve jede i pije iz frižidera...odoh ja offuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:28:06   
Anck Su Nmaun
U takvim prilikama bih ponela od kuce vrelu vodu, i kad dodje vreme za hranjenje samo dodam AD mleko u fasicu, obicno je bilo mlako

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:31:09   
vonavoj
juce sam napravila malo vise jabuke,pa sam je ostavila u frizu,mislim da joj ne dali nista..hocu da joj pomesam sa palentom za dorucakuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:34:08   
Lilla
Ili ovo sto Anck kaze ili da uletis u neki kafic/restoran i zamolis ih da ti malo zagriju u mikrovalnoj. Ne znam koliko su dole raspolozeni da izadju u susret ali ovdje je to sasvim normalna stvar.

MM, zavidim ti user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:37:41   
Anoniman
Von, jel joj kuvas svo voce? Ja mojoj ni jednom nisam dala kuvano, sve sveze. Doduse od svezeg kruska, jabuka i banana. Mislim da sam negde videla sljive pa cu u njih da kupim, a jos malo ce kajsije i breskve.

Ja mojoj nekad skuvam za dva dana. Pre sam ostavljala onako kao supicu a sad odmah ispasiram, stavim vrelo u teglicu i kad se ohladi i frizider za sutra. Izvadim par sati pre rucka da se zagreje na sobnu temperaturu i to je to. Ona meni to sve pojede onako lepo sa zadovoljstvom i sto je najvaznije brzo, prosto ih usisa user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 706
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:45:16   
vonavoj
kuvam joj jabukuuser posted image
uh,kad bi mogla za 2 dana da skuvam,ali krompir bude grozan ako stojiuser posted image
i moja samo usisava,i bas brzo jede,ponekad se zabrinem,i place ako ide sporije...a ima i fore kad samo pravi mmmmmmmmmmm...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:49:04   
Anoniman
Pa ja te sa krompirom ne ostavljam za dva dana. Ali mozes sargarepu, tikvicu, brokoli, karfiol ja stavim pirinac pa dobijem na gustini. Ne znam sta si sve uvela, ali sem krompira, blitve i spanaca mislim da mozed sve. A ja posto ne zagrevam mislim da mogu i to user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 708
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:52:28   
vonavoj
uvela sam joj skoro sve..e,bas to za pirinac sam htela da pitam,koliko ga ubacis? kako njega spremas sa povrcem? kupis obican?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 9:59:07   
Anoniman
Ja koristim za nas Uncle Ben's, pa i njoj to dajem. Stavim onako, otprilike velicine sljive. Ma sve zavisi sa cim mesam, ako stavljam vise vrsta povrca onda stavim svega po manje. Normalno, samo ga munem u vodu i posle se sa svim lepo izblenda. Mada planiram polako i da ne miksam vise toliko, da vidim da li ce prihvatiti komadice. Tacnije receno po neku gromuljicu user posted image

On a meni super jede onu hipp brokoli i pirinac, ali nisam do sad sama spremala samo to dvoje. Kad spremam domace pa stavljam tako neko novo povrce, ili neko nepopularno, gledam da stavim vise onih stvari za koje znam da prolaze, a manje tih novih. Pa cu polako da pojacavam.


(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 710
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.5.2012 10:05:00   
vonavoj
hvala,i ja cu poceti da ga stavljamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.6.2012 19:09:41   
IRJ82

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ja mojoj ni jednom nisam dala kuvano, sve sveze. Doduse od svezeg kruska, jabuka i banana. Mislim da sam negde videla sljive pa cu u njih da kupim, a jos malo ce kajsije i breskve.



nama je dr rekla da sve skuvamo, jedino ako znamo da je domaće možemo da damo sveže i da sto duže izbegavamo kupovne kašice

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.6.2012 19:28:42   
minavb
Pitaj doktorku da ti pojasni zasto tako misli.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.6.2012 20:08:23   
PoisonEve
Ja kombinujem i kupovne i homemade. Iskreno, samo sam kupila 3-4 teglice sljiva do sad ali cisto iz ekonomskih razlogauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 19:39:16   
Guardian
Ja sam dosta čitala i "proučavala" i mnogi pedijatri kažu ( to sam već pisala negde na ovom forumu ) da su najbolje kupovne kašice, jer su strogo kontrolisane.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 19:46:37   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Guardian

Ja sam dosta čitala i "proučavala" i mnogi pedijatri kažu ( to sam već pisala negde na ovom forumu ) da su najbolje kupovne kašice, jer su strogo kontrolisane.


I meni je tako moj rekao.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 20:51:57   
Maslacak15

Kupovne kasice mogu da budu bolje od domacih samo ako kuvarica ne zna sta radiuser posted image Salim se malo, stoji to da proizvodjaci podlazu strogoj kontroli i sigurno su prinudjeni da se pridrzavaju standarda. Ali isto tako sigurno je i da oni maksimalno stede na sirovinama (i to je neki business) i ne verujem da se razbacuju kreirajuci kasice samo zato sto je to za bebe. Ko barata sa hranom u kuhinji jeste da je sansa za infekcije, pokvarene namirnice itd veca nego sa kupljenim kasicama ali mislim da se vodjenjem racuna itekako moze kontrolisati proces. Ja kuvam sve sama, jer inace volim da kuvam i ubedjena sam da mogu mom detetu da ponudim bolji kvalitet i raznovrsnost. Osim toga i ukusnije je (probala sam sama da uporedim). A nisam isklljuciva, ako bude potrebe ( idemo na put, nezgodno je iz drugih razloga ili slicno) ponudila bih mu i kupovne

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 20:57:35   
minavb
Ne stede na sirovinama. Kasice se proizvode po tacno utvrdjenim tesnoloskim procesima iprema tacno utvrdjenim normativima i recepturama. Od toga nema odstupanja u strogo kontrolisanoj proizvodnji, kao sto je proizvodnja decije hrane.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 22:02:23   
cockic
ja sam  i sinu a sad i cerkici spremala domce kasice tj. ja ih pravim.neki put moze i teglica ali vise ja volim da ih spremim.uglavnom ako idem negde tad dajem kupovne user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 22:09:35   
ishler
Samo domaceuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 22:15:27   
Sashica82
Uzela sam pre neki dan Milupa kašicu povrće i piletina. Dok sam kupovala, vidim isti sastav imaju kašica za uzrast od 4. i 8. meseca. I kontam, mi imamo 8 meseci, i uzmem ovu za starije. I kad smo neki dan išli na roštiljanje sa društvom, ja detetu otvorim tu kašicu, a ono komadi povrća i mesa kao za odraslu osobu. Jedva je uzeo par kašičica. Jadniče, on se trudio, ali šta ćemo kad ima samo 2 zuba. Trebala sam da uzmem onu od 4. meseca.

Ja kuvam detetu, a u početku je samo jeo kupovne, jer nije hteo ono što skuvam. Kad sam uvela meso, tada je počeo da jede iz mamine kuhinje. Ali uvek u šteku imam 2 velike slane kašice (Hipp ili Juvitana), veliku slatku, voće i žitarice (Frutek) i voćne male raznorazne. Kad se sabere, uvek u šteku imam 5,6 teglica. Đole ih lepo ručka i ja mislim da to uopšte nije loša hrana. Jedino što može biti skupo, kada se sve podvuče, i što i nije neki izbor, malo se tu povrća vrti u kombinacijama (krompir/pirinač, šargarepa i ćao).

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.6.2012 22:31:25   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Sashica82

Ali uvek u šteku imam 2 velike slane kašice (Hipp ili Juvitana), veliku slatku, voće i žitarice (Frutek) i voćne male raznorazne. Kad se sabere, uvek u šteku imam 5,6 teglica. Đole ih lepo ručka i ja mislim da to uopšte nije loša hrana. Jedino što može biti skupo, kada se sve podvuče, i što i nije neki izbor, malo se tu povrća vrti u kombinacijama (krompir/pirinač, šargarepa i ćao).



Isto tako!
Glasam za domace ali u steku uvek ima po nesto.... da se nadje. Pogotovo jer smo mi stalno u pokretu!

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Kupovne ili domace kasice
24.7.2012 0:11:03   
Yula
Vec sam pisala ovde u par navrata da svom detetu spremam iskljucivo domace kasice, ali me za malo ubedise ovde kako su kupovne bolje. Sada na odmoru resimo da s vremena na vreme kupimo neku kasicu, da se ne cimam i kuvam. Prva losa stvar je ta da sam jedva uspela da napravim neki izbor jer su sve manje vise istog sastava, a ono sto me je zapanjilo je to da u svim kasicama koje sam gledala ( ovde u FR su najcesce Bledina i Nestle ) mesa ima od 8-12%! Ej, pa sta je to, za dete od godinu dana kolicina mesa koju pojede bi trebala biti oko 60gr ( svezeg ). A pazite ovo, ukupna kolicina povrca je oko 50%, s tim sto je oko 30% krompir, a ostalih 20% dele najcesce sargarepa, i jos dve-tri vrste povrcki, koje stave tek da se kaze da ih ima. Minimum 25%, znaci cetvrtina, je voda od kuvanja zgusnuta gustinom! Zna da bude i malo mleka, zavisi od kasice.

Kada kuvam kasice za bebu, ne merim nikada povrce, ali meso merim i kao sto sam vec rekla stavim nekih 60gr svezeg ( zivog mesa ), do godine sam stavljala 50gr, sto na kolicinu od 240ml/gr, dodje oko 25%. Jedna povrcka za koju se odlucim taj dan mi bude dominantna i nje bude isto oko 25%, resto stavim malo luka i jos neku povrcku. Vode bude tek toliko koliko mi treba da bi se sve to samlelo u mikseru, a najcesce ne bude nista osim onoga sto same povrce i meso sadrze posle kuvanja na pari. Krompir retko i stavljam jer mi samo zauzima mesto umesto nekih zdravijih povrcki. I to zaista bude jedan konkretan obrok, a ove kasice su neki smuljani pire u kome se natrci na po neki grasak, a meso se maltene i ne vidi. I to nisu bilo koje kasice, Bledina je ovde veoma dobra i poznata marka i skuplja od Nestlea.

Nisu lose one kasice od povrca za bebe od 6 i 8 meseci jer njih sam iskoristila super uvece za veceru, jer inace u poslednje vreme Lazaru za veceru kuvam corbu od povrca koju posle dobro sameljem ( to se ovde daje bebama kao vecera i dosta je dobro i lagano za laku noc ) i ove kasice mi dobro dodju kao zamena za to. Cak sam jednu vrstu nasla koja ima 91% povrca! Doduse, pola je krompir a pola pire od paradajza user posted image , to je jeftino pa ne stede.

Uglavnom, u svaku kasicu je nagurana gomila vitamina i naravno da pise da ta kasica zadovoljava sve bebine potrebe za jedan obrok, ali sve tu su vestacki vitamini. Osecam se jako lose svaki put kada mu za rucak dam neku od tih kasica user posted image A daleko do toga da je jeftinije kuvati, mene vise kosta dok sve to kupim, sto povrce, sto meso, pa vreme dok kupim, pa dok ocistim, skuvam, cekam da se ohladi, pa struja potrosena... Ovo samo otvoris i pici. Ali je definitivno 0 bodova u odnosu na domace, tvrdim. user posted image



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Kupovne ili domace kasice
9.8.2012 15:45:16   
red3lilu
Čitam i čitam, ali i dalje ne nađem odgovor na moje nedoumice... Zašto je bolje da dete dobija veštački zaslađene ili zaslanjene kašice nego domaće soljene ili pošećerene (uzmimo da je isti procenat soli ili zaslađivača u istoj količini hrane)??

Inače, iz manjeg sam mesta pa se mogu osloniti na poverenje u smislu ispravnosti voća, povrća i mesa...Tako da sam pristalica domaće kuhinje... ali svakako ne bežim ni od kupovnih...user posted image
Jedino što ovde niko nije uzeo u obzir, jer verovatno ne znate za te činjenice, a ja se zbog posla susrećem s tim, jeste način i uslovi na koji se dosta robe doprema u našu zemlju...Moj posao je vezan za logistiku (transport i špedicija konkretno) i dobro mi je poznato, kakve temperature su pod ceradama kamiona i leti i zimi... i sve to lepo pretrči preko naše granice i pravac u prodavniceuser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Kupovne ili domace kasice
9.8.2012 15:52:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Čitam i čitam, ali i dalje ne nađem odgovor na moje nedoumice... Zašto je bolje da dete dobija veštački zaslađene ili zaslanjene kašice nego domaće soljene ili pošećerene (uzmimo da je isti procenat soli ili zaslađivača u istoj količini hrane)??

Inače, iz manjeg sam mesta pa se mogu osloniti na poverenje u smislu ispravnosti voća, povrća i mesa...Tako da sam pristalica domaće kuhinje... ali svakako ne bežim ni od kupovnih...user posted image
Jedino što ovde niko nije uzeo u obzir, jer verovatno ne znate za te činjenice, a ja se zbog posla susrećem s tim, jeste način i uslovi na koji se dosta robe doprema u našu zemlju...Moj posao je vezan za logistiku (transport i špedicija konkretno) i dobro mi je poznato, kakve temperature su pod ceradama kamiona i leti i zimi... i sve to lepo pretrči preko naše granice i pravac u prodavniceuser posted image


Moj otac je oko 30 godina uvozio i izvozio hranu pa između ostalog i hranu za bebe. Uvek su postojale posebne kontrole i posebni uslovi špedicije su morali biti ispunjeni kad je hrana za bebe u pitanju.

ja nisam protiv domaćih, ali s obzirom da je organska domaća hrana misaona imenica, mislim da su teglice bezbednije. To ne znači da sam detetu samo teglice davala. jela je i domaće i kupovno, i ono sa pijace i iz hipermarketa. Isto kao što je bezbednije da sedi u ogradici po ceo dan a ja je puštam da trči okolo i sva je u modricama.

dakle, mišljenja sam da su kupovne bezbednije i proverene a zagovornik sam toga da se deci daju i jedne i druge.

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here