|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
18.3.2012 21:59:46   
dunja RR
zenkice ja sam 3 puta operisana, i verujem da ću biti još nekoliko puta. Nadam se samo da ću pre toga roditi bebanu pa nek me operišu još 100 puta.

I ja sam prvi put operisana na brzinu, uglavnom je tako kod svih, jer je endometrioza podmukla. Mene je nesnošljiv bol probudio jedne noći pre 8 godina, tada je počela moja drama koja i danas traje.

Poslednji put sam operisana klasično i postoperativni tok je gotovo isti kao posle laparo. Ništa duže nisam ni ostala u bolnici niti se kasnije oporavljala.

Da li si u Beogradu?

Bitno je da si sada bez endometrioze i pokušaj da veruješ da ćeš odmah zatrudneti, budi pozitivna, znači to. Trudnoća je lek za ovu boljku, držim palčeve.

Ako si u Bg i ako si za kafu, javi:)

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.3.2012 22:00:16 >

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Endometrioza
18.3.2012 22:28:30   
zenkica
Sta mislis o Mybe-baby testu za pracenje plodnih dana?Meni sve vreme pokazuje da su plodni,pa ne razumem,da li je do mene,ili koja je fora??user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Endometrioza
18.3.2012 22:37:14   
dunja RR
Nemam iskustva sa tim testom.

Zašto ne probaš sa Baby Time testom? Na Ringeraji svakog meseca delimo ovaj test, pokušaj, prijavi se, uskoro je glasanje:

KLIK

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Endometrioza
25.3.2012 21:55:45   
zenkica
Eeee,dobila sam 20.,napokon,laknulo mi je,mada mi je islo samo 2 dana,pa opet brinem...A sto se tice testa Baby Time,prijavila sam se pa sta bude.Idem 29.opet na kontrolu da vidim sta se desava.Kako ti napredujes?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Endometrioza
25.3.2012 22:02:05   
dunja RR
Zdravo mila, super što si dobila. Kod mena još ništa, ni traga ni glasa od user posted image

Plaši me samo da ne dobijem oko 10.4. jer u sledećem ciklusu (posle ovog prvog) trebam da radim nalaze za VTO. Ako dobijem 10.4. sledeća mi pada 5.5. a nisam u Srbiji od 19.4. do 8.5. i sada me to malo nervira.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Endometrioza
25.3.2012 22:03:13   
dunja RR
Super što si se prijavila za Baby Time, to je super test!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Endometrioza
26.3.2012 22:24:40   
zenkica
Nadam se da ce sve da ti bude ok,drzim fige!!Tesko je opustiti se u ovakvim situacijama ali to nam jedino preostaje.Divim se tvojoj izdrzljivosti ,za sve te godine borbe.....svaka cast!!Ja mislim da ja nisam toliko jaka i ne znam koliko cu moci.Planiram i da otvorim bolovanje ne bih li se malo odmorila od posla i "poradila malo vise na bebi".

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Endometrioza
18.4.2012 3:09:33   
zenkica
Ehehejjj,samo da se zahvalim na poklonu.....nadam se da ce mi pomoci....jedva cekam da ga isprobam.... Pozzzz i sve najboljeeeeee!!!

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Endometrioza
24.4.2012 23:23:05   
AndreaK
Danas sam slucajno na netu naletela na nesto tipa bolovi u besici mogu biti pomesani sa bolovima izazvanim endometriozom...kasnije u toku dana odlazim kod lekara opste prakse po recept i ona onako "usput" videvsi prvi put moj karton, uz kratak opis mojih tegoba spomene upravo endometriozu...

Ja o njoj nisam znala mnogo... rodila sam dva puta, ali mi se cini da mi posle porodjaja ciklus nije kao sto je bio nekad.
Imam bolne, ali jako bolne ovulacije, a slicna bol, mozda malo blaza se javlja kad dobijem menstruaciju.

pratim stanje par ciklusa unazad, i sve se ponavlja... M prodje, a kroz dva dana mi se vrati opet "sveza" krv.... a nakon toga prelazi u braon iscedak...i traje 2-3 dana.

Da li ima neko slicna iskustva..... ja se osecam otprilike kao dr HAUS, pokusavam da resim misteriju....do sada su mi nalazili samo bakterije u mokraci koje ne mogu da izlecim. A nedavno je cistoskopijom ustanovljeno da na besici imam hiperemiju (nesto kao ugrusak) ....

Sve je jako konfuzno... a meni se sinoc vratili bolovi nakon 2 nedelje...i dodje mi da poludim...user posted image

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Endometrioza
24.4.2012 23:26:32   
AndreaK
da malo pojednostavim pitanje, da li vam ja zvucim kao neko ko bi mogao da ima endometriozu?
Sa zacecem nisam imala problema, a ovi problemi su mi se javili nakon porodjaja...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Endometrioza
25.4.2012 8:33:24   
dunja RR
Ovo sto si napisala da imas produzeno krvarenje moze da bude simptom.

Sa endometriozom moze i da se zatrudni, i da se pojavi posle radjanja. Samnom u sok sobi je poslednji put bila zena koja ima dvoje velike dece, rodila je mlada a eto dobila endometriozu sa 35.

Nadam se da to nije slucaj kod tebe, ali samo kazem kao odgovor na tvoje pitanje-moguce je, nema pravila kod ove boljke...
IZVORNA PORUKA: AndreaK

da malo pojednostavim pitanje, da li vam ja zvucim kao neko ko bi mogao da ima endometriozu?
Sa zacecem nisam imala problema, a ovi problemi su mi se javili nakon porodjaja...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Endometrioza
25.4.2012 10:52:40   
AndreaK
Hvala Dunja na odgovoru,

sada ce mi biti lakse da razgovaram sa lekarima na tu temu, jer nisam bila nacisto sa tim da li uopste mogu da obolim od endometrioze, posto se uglavnom spominje kod steriliteta.

Jedno je sigurno, ginekoloski problemi mi se preplicu sa uroloskim i to stvara konfuziju (a i lekarima), tek sada uspevam nekako da razdvojim simptome, i ovi bolovi koje imam nakon porodjaja a vezano za ovulaciju i menstruaciju me razaraju vise nego bakterije u urinarnom sistemu, kojih po zadnjim nalazima i nemam mnogo.
Da napomenem da me ni urolog ni ginekolog ne shvataju bas najozbiljnije, a svaki prebacuje odgovornost na ovog drugog.

Sta god da je u pitanju, bice mi lakse kad saznam...

ps. da li su nalazi urina relevantni za ovu dijagnozu?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Endometrioza
25.4.2012 11:56:17   
dunja RR
Andrea, mislim da nisu. Doktori najcesce kada sumnjaju, posalju pacijenta na tumor marker ca125. Nemoj da te plasi to, prosto je ca 125 uglavnom povecan kod endometrioze. zamoli dr.a da ti da uput za ca 125.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Endometrioza
25.4.2012 22:30:15   
zenkica
Ehehej Dunja,uradila sam prvi test Baby-time,devetog dana ciklusa i odmah mi je pokazalo 2 crtice,videcemo da li ce uspeti sada.....Jel treba da radim svih sedam dana s obzirom da mi je odmah to pokazalo??

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Endometrioza
26.4.2012 7:09:46   
dunja RR
Super mila, nego, sada sam u inostranstvu pa nemam kutiju pored sebe, pogledaj na uputstvu, verujem da pise?
Srecno mila!
IZVORNA PORUKA: zenkica

Ehehej Dunja,uradila sam prvi test Baby-time,devetog dana ciklusa i odmah mi je pokazalo 2 crtice,videcemo da li ce uspeti sada.....Jel treba da radim svih sedam dana s obzirom da mi je odmah to pokazalo??



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Endometrioza
30.5.2012 12:27:24   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Andrea, mislim da nisu. Doktori najcesce kada sumnjaju, posalju pacijenta na tumor marker ca125. Nemoj da te plasi to, prosto je ca 125 uglavnom povecan kod endometrioze. zamoli dr.a da ti da uput za ca 125.


Juce sam dobila nalaz CA 125... sasvim normalan, kaze laborantkinja...oko 12 cini mi se (nije mi pri ruci rezultat). Kod lekara nisam jos otisla ali je jasno da se sada endometrioza iskljucuje. Ostaje mi da se utvrdi zbog cega imam krvarenje na besici.

a sa ginekoloske strane pored oskudnih i "cudnih" menstruacija i jakih bolova nespecificnih za mene (nikad ih nisam imala pre porodjaja) pa da dodam i ceste promene raspolozenja imam utisak kao da je neki hormonski poremecaj ali nemam ideju vise sta bi to moglo biti. Slucaj sam za Dr Housa user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Endometrioza
21.6.2012 14:31:44   
zenkica
Dunja,sta se desava kod tebe,ima li sta novo?Ja se i dalje borim,ciklusi su mi se potpuno poremetili a od dr-a niko nista konkretno da mi kaze sta da radim... Mnogo sam i nervozna u poslednje vreme,ubija me i to sto nisam nacisto sa tim da li mogu ili ne mogu da ostanem trudna.Mnogo sam user posted image ,ne znam sta cu sa sobom. Gde bih mogla da odem da se posavetujem kod lekara,a da mi ne kaze,praticemo,videcemo i sl,nego da preduzme nesto konkretno....uradi neke analize ili sta vec!?user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Endometrioza
21.6.2012 18:33:18   
dunja RR
Mila, možda je najbolje da odeš kod Tulića u Višegradsku ...

Kod mene - spremam se za VTO. Radila sam UZ i endometrioza je već krenula da se vraća, nadam se da se neće vratiti do jeseni.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Endometrioza
11.7.2012 0:00:31   
zenkica
I ja sam bile pre 10-ak dana na uz-u i rekla mi je dr da mi je desni jajnik mnogo uvecan i da je na njemu cista...opet...vraca se....Zar je moguce da za 3 meseca nastane i toliko naraste!? Nista mi nije jasno.Nikakvu th mi ne daju...ne razumem!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Endometrioza
11.7.2012 0:20:42   
dunja RR
zenkice da li si primala neku terapiju?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zenkica)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Endometrioza
19.7.2012 22:43:50   
crvenkapica4
drage devojke,ja od 2009 mucim muku sa endometriozom,tad sam operisana u Pancevu laparoskopski da bi mi se cista pojavila opet za mesec dana.tad poludim,i resim da odem kod najboljeg,kod dr Luke Andjelica.koristila sam zoladex 4 meseca,i dr me je operiso,cista je bila 9x8cm,endometrioza je bila u cetvrtom stupnju,pila sam yasmin 6 meseci i ponovo secnd look laparoskopija,imala sam dva mala zarista.oba puta kupila sam intercoat gel da spreci nastanak priraslica.i sad nakon dve godine i bezuspesnog pokusavanja sa bebom,nalaz mi je bo .nema endometrioze.netreba lutati vec otici kod najboljeg.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Endometrioza
19.7.2012 22:46:56   
dunja RR
Crvenkapice to je sjajna vest! Gde radi dr Luka Anđelića?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu crvenkapica4)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Endometrioza
19.7.2012 22:48:36   
dunja RR
Kako se koristi taj intercoat gel, meni ga niko nikada nije spomenuo? Da li mora neposredno posle operacije ili mogu i kasnije? Meni je evo 9 mesec od OP (treće).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Endometrioza
19.7.2012 22:57:05   
crvenkapica4
dunja gel se stavlja,tj aplikuje u stomak tokom operacije.kazem ti da je moj dr najbolji,prvi je poceo da radi laparoskopiju na teritoriji bivse sfrj,radi i u bel medicu i u jevremovoj.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Endometrioza
20.7.2012 10:08:21   
Olga75

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Crvenkapice to je sjajna vest! Gde radi dr Luka Anđelića?

on je bio dezuran kad sam se ja porodila tj on me je kao porodio user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here