|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
24.7.2012 9:14:52   
zmajče
j@n@ ako je u pitanju dr.Budimirović čovek je super ja nisam iz Valjeva ali sam po preporuci otišla kod njega i uradio mi je hsg osetila nisam isto bez anestezije.Tako da sam mišljenja da je kod tebe u pitanju dijagnostička histeroskopija a ne uklanjanje polipa. Meni je to takođe preporučio ali ja nisam još uvek rešila da to uradim.
Nadam se da će sve proći u najboljem redu i javi nam kako je bilo.pozz

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Histeroskopija
24.7.2012 19:21:53   
nina26
IZVORNA PORUKA: Zebica

Vidi.. Vrlo je moguće da je tvoj slucaj lakši pa je procenio da nema potrebe za opštom anestezijom, šta znam... Kod mene nije bilo dileme. I da, samo uklanjanje polipa je vršeno, kako mi je ginekolog objasnio posle, u samom korenu tako da mi nije dirao endometrijum...Posle toga mi je ciklus tekao najnormalnije bez ikakvog poremećaja...


Ne moze dr samo na osnovu uz da utrvdi da li je neciji slucaj laksi ili ne, pogotovu kad se radi o intervencijama kao sto su histero i laparo. Moze na uz da vidi neke polipe, ali ne i sve.

To ti je isto, kao kad se radi HSG pa ispadnu prohodni jajovodi pa ne dolazi i dalje do T, ode se onda na laparo, i vidi se da jajovodi nisu bas tako sjajni. Nazalost bilo je milion slucajeva, ali necemo sad o tome.

I ne mesajte opet babe i zabeuser posted image HSG bez anestezije nije isto so i histero bez anestezije, nemojte devojku da dovodite u zabluduuser posted image

J@n@, i to pustanje istog dana posle intervencije, mi je logicno jer ne planira anesteziju, tako da neces biti osamucena, ali opet ti savetujem da ne radis to bez narkoze ma koliko imala poverenja u dr, jer sta ako ti nadje i polipe, i miome, i odluci se za biopsiju endom. hoce onda tog trenutka da ti da anesteziju??? nece moci, jer nisi radila pripremu, nazalost, moraces onda da odtrpis.

Javi nam se sta si se dogovorila sa druser posted image

< Poruku je uredio nina26 -- 24.7.2012 19:22:26 >

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Histeroskopija
24.7.2012 21:33:14   
Zebica
Nina26 u pravu si to stoji..Nije mi cilj da dovodim nikoga u zabludu.Devojka je rekla da ce joj se raditi histeroskopija i to bez anestezije user posted image ne poznajem njen slucaj ni sta joj je radjeno od pregleda i intervencija ali znam kakva je procedura u konkretnom slucaju. A to je kao sto si sama rekla opsta anestezija i priprema. Samo to.user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Histeroskopija
24.7.2012 21:39:37   
nina26
Ma znam Zabice da ti to nije namerauser posted image

To sam samo napisala, jer vidim da se uporedjuje dosta HSG bez anestezija sa histero, pa sam na to mislila.

A sobzirom da sam prosla obe intervencije, zato sam i odgovorilauser posted image

Samo da nam vi sve user posted image a ostalo vise nece biti ni bitno, meni sve to sada izgleda kao neki san koji sam davno sanjalauser posted image

< Poruku je uredio nina26 -- 24.7.2012 21:40:43 >


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 9:13:38   
J@n@
Zebice,Nina26,Zmajce,Joko,Dacouser posted image ,hvala na savetima i podrsci!Zaista ste divne i mnogo mi znaci vase misljenje i podrska!!!Juce sam bila kod dr i insistira da bude bez anestezije,kaze postoji dijagnos.histero. koja se radi bez anestezije ili ako postoje indicije za biop.endometrijuma,polipi manji, onda lokalna anestezija!I postoji interventna histeros. koja se radi iskljucivo u opstoj anesteziji!Objasnila sam mu koliko mi je sama procedura stresna i jos na sve to treba da mislim da li ce me boleti ili ne....bla,bla,bla i ostalo je da radim bez!!!!
Zmajce,u pitanju je B.Budimirovic i nadam se da ce sve biti ok!
Sutra u 07:30h cu biti na prijemnom i ludilo pocinje!Sve vas ljubim i javljam kako je bilo!MOLIM vas drzite mi palceve!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 9:19:24   
daca77
J@n@, navijam jakoooouser posted image i drzim palceve da prodje bezbolnouser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 25.7.2012 9:21:49 >

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 9:22:13   
J@n@
Daco,mila,user posted image !Drzi mi palceve da sve "unutra" bude ok i samim tim i intervencija da bude bezbolna!Bas mi je frka!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 9:23:13   
daca77
Bice, mila ok...ne sekiraj seuser posted image

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 9:25:50   
J@n@
Dacouser posted image user posted image !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 10:19:11   
Zebica
J@n@ samo hrabro onda...Bice kao da ni nisi imala intervenciju...Jeste malo gnjava

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 10:20:54   
Zebica
Pardon...gnjavaza ali brzo ce biti gotovo...P ada sve budemo user posted image user posted image

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 10:25:37   
J@n@
Hvala Zebice,user posted image !Javljam kako je bilo!Daaaaa i to sto pre sve da user posted image !

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 10:38:42   
nina26
Navijamo da sve prodje brzo i bezbolnouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 16:52:35   
hanka
J@n@ navijamo za dobre rezultate i naravno da prodje bezbolno user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 19:35:27   
Jole84
Jano držimo palčeve draga user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 21:40:07   
degu
Jano mislimo na tebe user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Histeroskopija
25.7.2012 22:12:42   
17 joka
Janoooouser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Histeroskopija
26.7.2012 10:59:09   
Štetica
J@n@ drzim fige da sve bude OK. Javi kako si prosla.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Histeroskopija
30.7.2012 9:01:11   
J@n@
Drage devojke prvo da vam se zahvalim sto ste mi pruzale podrsku i sto ste mislile na mene!Zmajce,Zebice,Nina,Joko,Degu.Jole84,Hanka,Daco,Stetice za sve po user posted image !Hvala oduser posted image !
Histeroskopija odradjena u cetvrtak negde oko 10h,bez anestezije,pre intervencije 1 injekcija diklofena i antibiotik!Nije bilo strasno,bolelo je ali moze da se izdrzi jer bol kratko traje-nekoliko puta po nekoliko sekundi!Naglasavam da lose podnosim bol,slaba tolerancijauser posted image !Sama intervencija traje kratko 10-15 minuta!I najvaznije od svega je da je sve ok i da sada cekam user posted image - negde oko 15.08. i javljam se dr zbog stimulacije i ako Bog da, negde krajem avgusta IUI!!!!!Mnogo sam srecnaaaaaa!
Dakle sama intervencija nije toliko strasna koliko sam ja bila uplasena....Posle intervencije sam blago krvarila ali bas malo!I danas imam na ulosku trag ali vec taman!U bolnici sam bila do 19h i pred odlazak sam opet dobila antibiotik i narednih 5 dana Cefaleksin 500mg 2x2!
Nisam se javljala pre jer mi je mm priredio iznenadjenje-pravo iz bolnice na Divcibare i tek jutros smo se vratili!Bas mi je prijalo posle svega-paznja i opustanje....

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Histeroskopija
30.7.2012 10:41:18   
nina26
J@n@ bravo za hrabrostuser posted image

Pa jel ti nisu nista nasli, bila je znaci samo dijagnosticka histeroskopija?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Histeroskopija
30.7.2012 11:15:41   
daca77
J@no, bas mi je drago da je sve ispalo kako treba. Veruj mi da ni za sta na svetu ne bih pristala bez anestezije...tako da ti se divim na hrabrostiuser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 30.7.2012 11:16:01 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Histeroskopija
30.7.2012 11:27:03   
J@n@
Nina,user posted image !Sve je ok,nema nista...Dr. je insistirao da odradimo i to pre IUI!E sad po prvi put u poslednje dve godine jedva cekam da dobijem-user posted image i da pocnemo tu "pricu" zvanu IUI!
Daco,user posted image !Hvala!moram da priznam da ni trunku nisam hrabra-kukavica sam,lose podnosim bol.... ali stvarno nije bilo strasno!Toliko sam bila uplasena da sam drhtala od straha pa je dr prvo malo pricao,opustao me,posle mi je govorio sta radi,sta gleda i najavljivao kada ce da boli-a ja zazmurim,stegnem pesnice i ...srecom kratko je trajalo inace ne bih mogla izdrzati duze!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Histeroskopija
30.7.2012 11:47:17   
Štetica
Jano drago mi je da je sve ok.
Saznala sam da u Va nerade nista od dijagnostike pod totalnom,navodno nemaju uslove.

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Histeroskopija
30.7.2012 11:52:09   
nina26
Odlicno J@n@, sad samo napred u nove pobedeuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Histeroskopija
30.7.2012 12:28:39   
J@n@
Nina,hvala od user posted image !user posted image !
Stetice,tako kazu ali ...Dijagnos.laparoskopiju rade u totalnoj anesteziji,znam devojku koja je i hsg i histeroskopiju radila u totalnoj...Postoji i neka "plitka" anestezija, sa njom rade kiretaze...Ti nemas razlog za brigu-kad sam ja,plasljivica, izdrzala i ti ces sigurno!!!!user posted image

< Poruku je uredio J@n@ -- 30.7.2012 12:31:19 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PITAJTE DOKTORA NA RINGERAJI
Dr Jelena Todorović, stručnjak u oblasti interne medicine, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju nek...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here