|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:32:18   
Torbica
Sanjice, kortiko on ne deluje na uzrok, to je problem, a slina ocigledno ima previse.
Kad mi je dete u moru slina, propiram nosic vise puta dnevno i inhaliram ih Efedrinom, em efedrin odradi posao a u inhalaciji jos razmeksa sline koje posle lako isperem, mehanicki ih sklanjam. Nema efikasnijeg nacina, ja ne znam za bolje zaista.
Nesto sam citala o srebrnoj vodi i tome kako je ona prirodni antibiotik i poslednja dva puta sam decacima propirala nosic sa njom. Ne cistom, kaze Djole da ga boli, razblazim, navucem 2 ml srebrne vode (one iz apoteke) i dopunim spric fizioloskim. Nasa dr pedijatar mi je odobrila, pitala sam naravno da li smem. I oba decaka su nakon par dana prestala da sline. E sad, ne mogu da tvrdim, nemam iskustva osim ova dva puta, ali mi se cini da je ok. I opet, prirodnije od bilo kakve hemije. Ista ta dr je protivnik direktnog ukapavanja kapi u nos, pogotovo kortiko. Ali moji su na tom nekom konstitucionom homeopatskom leku pa je kortiko strogo zabranjen jer remeti njihovo normalno funkcionisanje. Kortiko ti prakticno vestacki smiruje a u pozadini stvar tinja. Nazalost!

A u goste vas cekam!!!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:39:21   
Olga75
joj ta srebrna voda , ja nekako misli da ako je nesto lek za sve - ko sto kazu da je ta voda to onda ni klincu ne sluzi
citala sam da i poje decu time user posted image
ali to nije tema user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:45:23   
Torbica
Oldzi, slazem se, ali sa druge strane, ne skodi, briga me iskreno, properem nosice i to je sve. Navodno pokupi svakakve gadosti, ne znam zaista. Reci cu vam nakon bar godinu dana. Nije tema, slazem se. A ja imam otvoren mozak da probam stvari za koje smatram da su bezbedne. To mi je jedino bitno, ne moze da naskodi a moze da pomogne. Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:47:16   
superm

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: superm

Ma super je vrtic. Samo ja sam misljenja da decaci treba malo kasnije u odnosu na devojcice da krenu u vrtic. Tek posle 3. godine. Naucno dokazano, u praksi potvrdjeno. Muski i zenski mozak su drugaciji, i psiha i sve ostalo.

Sto rece Maslacak, a gde to?

Imam dva brata, dva sina(za sadauser posted image ), mislim da znam o cemu govorim.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:54:26   
Torbica
Imam i ja dva sina, ali oni ne cine pravilo.
Zato nam i treba nauka, ne mozemo suditi na osnovu samo svoga iskustva. Treba nam konkretno velicina uzorka, jasni kriterijumi za ukljucenje/iskljucenje iz studije, konkretni parametri koji se prate, da se dovoljno dugo prate, dobra statistika koja bi iz brojnih parametara pracenja izvukla validne zakljucke.
Danas mi se bas diskutuje user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:55:06   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Torbica

Oldzi, slazem se, ali sa druge strane, ne skodi, briga me iskreno, properem nosice i to je sve. Navodno pokupi svakakve gadosti, ne znam zaista. Reci cu vam nakon bar godinu dana. Nije tema, slazem se. A ja imam otvoren mozak da probam stvari za koje smatram da su bezbedne. To mi je jedino bitno, ne moze da naskodi a moze da pomogne. Ljubim

ma ja sad dajem kapi crnog kima za imunitet user posted image
slazem se da treba probati , propiranje nije nista
ali daju deci da piju a ta voda je koloidni rastvor srebra je li ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 16:55:31   
Sanjica26 RR
Ja bih onda prestala sa tim kapima. Mislim da joj nikad nije bilo lose kao danas. Cak je i stomak boli. Prskamo joj, ali nazalost malo joj pomaze.Bas se danas napatila. Oci su joj crvene od plakanja.user posted image
Efedrin mi nije ovde dostupan. Kad budem dolazila kod tebe moracu da se ogrebem za ubuduce.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 17:00:15   
doktorkakristal
pozdrav mame,ugrabih malo vremena da pisem,sta cu muka sa ovom mojom princezom
Ni ja ne mogu ovde da kupim efedrin
TORBI posalji malo tu maserku ruka ko da nije moja od nosanja deteta user posted image ,super sto ides u obilazak manastira,ja nikako da odem do duhovnika ,bas mi nedostaje razgovor

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 17:10:20   
Torbica
Sanjice, probaj Adrianol kapi za decu, u inhalaciji, 5 kapi u 1.5 ml fizioloskog. Pa na 8h.
Oldzi, hehe, mm to pije kao prevenciju za alergije... Ma naravno, moze da pomogne.
Evo cera hoce da gleda sirene, odoh do daljnjeg, ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 17:27:32   
Olga75
mi bili kod jednog pedijatra u Su privatno , znas ga sigurno , naginje on holistickoj medicini , cerka mu se bavi homeopatijom , sin mu je tvoje godiste stomatolog je , znas ga 100 %
rece mi da je zver sklona alergijama , eto u zbunu sam al ajde
i rece mi da je ulje od crnog kina super za imunitet i za prevenciju alergija user posted image
sto kazes reciciu za godinu dana

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 17:40:05   
Maslacak15
Sanjice Kortikosteroidi su jaki imunosupresori, pomazu da se suzbije inflamacija mukoznih povrsina. Moze da se desi da malecka lose podnosi. Ja bih prekinula i posavetovala se sa doktorom.
Superm trebaju ti onda bar jos dve rodjene sestre+ dve cerke za pocetak kao kontrolna grupauser posted image Jel to mislis nisu rano za obdaniste je uzrokovano istim mentalnim sklopom koji ih onesposobljava da uspesno peglaju kasnije u zivotu? user posted image Salim se malo, imam i ja dva sina a i rodjenog brata ali ne mislim da na osnovu njih mogu da donosim zakljucke za ceo muski pol. Na ponasanje uticu biologija, porodica, socio ekonomski polozaj, stepen obrazovanja roditelja i jos bezbroj faktora zato su studije tako notorno teske za izvodjenje.

Jole bravo za lupkicuuser posted image user posted image Sad ce to da krene ko lavina, dva po dva koraka, ali kladim se da ces je za nekoliko nedelja juriti po celom stanu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 18:00:38   
superm
I dalje tvrdim, i na osnovu iskustva i svog obrazovanja da se decaci i devojcice ne razvijaju na isti nacin, postoji razlika. Da se razumemo- ja bih jako zelela da imam i cerkicu. Mislim da su devojcice od rodjenja sposobnije za zivot.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 18:14:54   
Anoniman
Mame pozdravcic od mene! user posted image
Redovno vas pratim al ne stizem da napisem nista. Filip je prohodao neumoran je pa po ceo dan jurcam za njim,inace prehladjeni smo svi bili u kuci al hvala bogu ozdravili smouser posted image
Sve vas puno ljubim a bolesni da brzo ozdrave

(odgovor članu superm)
  Direktna veza do poruke: 638
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 18:56:43   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

mi bili kod jednog pedijatra u Su privatno , znas ga sigurno , naginje on holistickoj medicini , cerka mu se bavi homeopatijom , sin mu je tvoje godiste stomatolog je , znas ga 100 %
rece mi da je zver sklona alergijama , eto u zbunu sam al ajde
i rece mi da je ulje od crnog kina super za imunitet i za prevenciju alergija user posted image
sto kazes reciciu za godinu dana

Oldzi, znam ih jako dobro i moram da kazem da su skroz ok. Jos iz studentskih dana ih znam oboje, putovali smo cesto vozom zajedno, vredni behu jos tada.
Maslacak je objasnila podrobnije, ali ja volim narodski, da budem sigurna da ste razumeli poentu.
Odoh da dam decici veceru pa kupanjac i spavanjac, ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
26.2.2014 23:27:41   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Bubi ako budem.dolazila tebe sigurno necu da zaobidjem.user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
27.2.2014 8:32:43   
adulence
Dobro jutro mame,iva u vrticu,a ja idem da popijem kafu sa mm,pa imamo gomilu nekih obaveza...ali zajedno je lakse,posle podne idemo kod mg tate na rucak,mljac,mljac,jedva cekam

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
27.2.2014 8:53:03   
doktorkakristal
dobro jutro ja i MM izgleda pomerile termin za kafenisanje user posted image
Duze smo spavale jutros,vidim da se ovde vode ozbiljne strucne diskusije user posted image ,no ja nisam u elementu sva sam u kasicama,ukusima i mililitrima mleka,citam vas redovno i pratim,poz za sve

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
27.2.2014 11:46:35   
emicaa
caooo mamice,ja sam danas zavrsila sa popunjavanjem formulara o Dorinom spavanju,dvije sedmice prodjose,sad izracunala to sve i treba joj oko 12 sati sna pa sad trebam to nekako rasporedit,problem su njena spavanja od pola sata svaki cas user posted image .Danas idemo sa bakom(svekrvom)u obilazak prodavnica pa na kaficu,trebao bi biti super dan. i vi uzivajte danas

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
27.2.2014 11:58:45   
Torbica
Evo i mene malko! Mama i ja smo skitale, sedoh da predahnem, pa da napravim ruckic.
Danas idem oko 14h prvo po deckice jer smizla ima sportic i engleski do 15 i 30, a to je malima dugo... Inace provode kompletan dan napolju posle rucka, ovo divno vreme je melem za dusu.
A da, kad odem po nju, imamo "nas dan". To je vreme koje bude iskljucivo njoj posveceno! Vodim je da rucka sta god zeli, kupim joj sta god zeli i onda ima Skolicu slikanja. Ovo je inace iz cuvene Pozitivne dispcipline - kvalitetno vreme jedan na jedan, nebitno koliko traje, ali da zna da u tom vremenu mama gasi telefon i samo je njena. Obema nam jako prijaju cetvrtci, da tako kazem.
Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
27.2.2014 22:10:37   
Misha i Ljisha
Dobro vece mame. Vidim ovde pusto.

Moj brat je danas doktorirao, drzao je dirljiv govor na kraju pa se on rasplakao pa smo se rasplakali svi, pola sale pocelo da njaceuser posted image . eto da ga pohvalim, bio je najmladji mr na fakultetu ali nisam sigurna da je najmladji dr ima 32 godine. Svi smo bili vrlo ponosni na njega. Ja sam dodatno bila ponosna na sebe jer sam uspela da udjem u suknju i kosulju koje nisam eto nosila skoro dve godineuser posted image . Dunja i sveki su se cuvaleuser posted image pa sam ja otisla po Dunjicu da je odvedem na slavlje, tamo se izdjuskala i izvijala sa Noletom i klincima. Malo nam je muzika bila preglasna (Dunja bas nije navikla na buku i galamu ali radimo i na tome) aali se opustila posle nekog vremena. Bila je zvezda veceri ehehhe...Djuskalo moje malo. Da vidite kako ona "pucka" prsticima hahaha... JA sam umorna kao ker, ceka me ves i pakovanje za Kopaonik. Sutra imamo savetovaliste, a trebala bih imati i dva casa i plus masazu ali nema te sile da uspem sve da obavim jos pogotovo ako mm sutra bude radio ceo dan. Nesto cu vec smisliti. Odoh sad da se stropostim u krevet. a nadam se da cu ustati pre D pa da nesto poradim od svega dok ona spava.

Pozdrav mame

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
27.2.2014 22:52:14   
jovicaa
ljiso kad idete na kopaonik?
mi u subotuuser posted image
ja sam uvek u nekoj frci, ne stizem bas za komp, danas mi je dan za opustanje, delimicno, pa sam malo tu...

< Poruku je uredio jovicaa -- 27.2.2014 22:53:05 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
28.2.2014 6:57:39   
Misha i Ljisha
i mi idemo u subotu ujutru user posted image Ja sam u totalnoj frci ne znam sta cu pre

Dobro jutro mame ja odoh brzinski nesto da poradim dok mi Dunjica ne ustane, nalozila sam vatru sad cu da smisljam sta cu za dorucak. Lepo sam se naspavala. MM dosao tek oko 2 tako da ga nsiam docekala a i ostavicu ga da duze odrema.

Moja drugarica iz Irske ostaje do cetvrtka ali mi idemo pa nam je danas poslednji dan da se druzimo tako da cu gledati da dan provede sa nama (izes ga necu moci bas da se opusteno druzim s njom jer cu se pakovati ali cemo se bar izdivaniti u toku rada)

Odoh mame. Pozdrav

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
28.2.2014 7:29:18   
big mum
Dobro jutro mameuser posted image Osvanuo je kišom okupan dan.

Djeca spavaju,mm otišao na posao.Pijem kaficu,izvolite samnom

user posted image

Sofi izrazila želju da danas ostane kući,pravićemo tortu od papira(za vrtić jer ne smiju nositi pravu)U srjedu joj rođendan.Pravićemo one male piramide i puniti ih sitnicama,te slagati u krug.Ima ih 28 u grupi pa moramo početi malo ranije da sve stignemo.

Sinoć pronađoh ovaj tekst KLIK koji mi je pomogao da konačno počnem rješavati problem koji vučem već neko vrjeme,vjerujem da će neke od vas takođe pronaći u njemu.


odo da se posvetim sebi i svojoj djeci pozdrav


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
28.2.2014 8:46:25   
adulence
dobro jutro drage moje,ja odvela ivu u vrtic,doruckovala sada,pa cu da pristavim rucak,malo pospremim kucicu pa kod kume na kafu,uhhh jedva cekam...sve vas pozdravljam...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
28.2.2014 9:03:42   
anci kv
evo i mene, da sednem malo, napokon.
Dijana već tri dana ima šlajm, kašljuca, pijemo čajiće, ispiramo nosić, a sinoć je pred spavanje povratila pa se uplašila, plakala deset_ak minuta..celenoći sam dežurala, prvi put da ona toliko plače, baš sam se prepala, mada prespavala je mirno celu noć. A jutros, kao da ništa nije bilo, vesela, jede, ništa ne bira samo da se klopa... a sline na sve strane...

< Poruku je uredio anci kv -- 28.2.2014 9:04:33 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here