|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
11.3.2014 9:48:29   
Anck Su Nmaun
Poc, samo polako, ti moras biti jaca od nje. Ona ce to brzo prebroditi, veruj mi , mada to nama kao roditeljima deluje strasno... eto vazno da je ruckala, ostalo ce biti lako user posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
11.3.2014 11:13:00   
pocahontas
danas je manje plakala i opet smazala dorucak user posted image ja sam skroz kul, pevam joj ujutru 'au sto je skola zgodna' i pricam kako je strava sto ide da se druzi sa drugarima user posted image

necu vise u off, odoh u onu temu idemo u vrtic...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 15:52:03   
Anoniman
Zna li neko sta je potrebno od dokumenata za upis u vrtic?user posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 828
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 15:58:05   
New Mom
Fotokopija izvoda iz maticne knjige rodjenih za svu decu.
Potvrda pedijatra da je dete uredno vakcinisano.
Potvrda za roditelje da su zaposleni ili da su redovni studenti.
Popunjen formular.

Formular i potvrda za dr ima na sajtu da se skine. Kao i spisak vrtica gde i koliko ima mesta.
www.predskolska.rs

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 16:22:23   
Anoniman
A ako su roditelji nezaposleni?

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 830
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 17:48:34   
Torbica
Ako su nezaposleni, nemate pravo. Prednost imaju zaposleni. Mislim, mozete predati ali necete dobiti.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 18:50:56   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ako su nezaposleni, nemate pravo. Prednost imaju zaposleni. Mislim, mozete predati ali necete dobiti.

Tacno. Cak i deca oba zaposlena ostanu ispod crte jer ih uvek (pre)vise konkurise.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 19:15:03   
bubulence
ooo daaaa, mi smo oboje bili zaposleni i imali jaako jaku vezu i cekali smo na upis, nije odmah bila primljena... katarstrofa jedna

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 23:44:15   
lelaigor
Jednom kad se dete upiše, ne mora ništa ad se obnavlja, jel'?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.4.2014 23:48:13   
bubulence
koliko znam ne mora, bar prosle godine nije moralo

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
8.4.2014 7:03:19   
mama micki
Obnavlja se samo dokumentacija za regresiranje, ukoliko imate pravo na regresiranje. To se predaje vrtiću ili se lično nosi svakog septembra-oktobra. I svakih godinu dana prosek plate za roditelje, tako je kod nas!
IZVORNA PORUKA: lelaigor

Jednom kad se dete upiše, ne mora ništa ad se obnavlja, jel''?



< Poruku je uredio mama micki -- 8.4.2014 7:04:05 >

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
8.4.2014 8:03:45   
lanajelena
Ne moras nista da obnavljas,jedino sto kaze mama Micki regresiranje u avgustu user posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
8.4.2014 9:45:32   
lelaigor
Nemamo pravo na regresiranje, ali eto znači, onda samo prosek plate. Pa, dobro. Nešto sam se raspravljala sa nekim prijateljima na tu temu, zamalo me ubediše da treba svake godine da se predaje. Sestrini klinci već godinama idu i nikad se to nije radilo. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
9.4.2014 21:46:29   
Misha i Ljisha
Ja treba da odnesem papire za vrtic ali se bas ne nadam mestu. Nezaposlena sam. A kako da trazim posao kad nema ko da cuva Dunju??? Mislim kako uopste nesto da radim? Ovo je vrzino kolo. drzava te tera prosto da mutis i trazis veze pa eto i za upis deteta u vrtic. Mi cemo konkurisati a opet ja ne zelim da dam D u vrtic dok ne nadjem posao, zasto da ide kad sam ja kuci? Sve me ovo zivcira. Danas sam bas sa strinom pricala o svemu i nemam pojma sta mi je ciniti. Kazu da su jako velike guzve a jako malo mesta. Dodje mi da nabavim potvrdu da sam samohrani roditelj posto mm i ja nismo vencani i cak smo i dalje prijavljeni na razlicitim adresama. Eto opet varanja, drzava te tera da budes kreten i idiotuser posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
9.4.2014 22:14:02   
Torbica

IZVORNA PORUKA: lelaigor

Nemamo pravo na regresiranje, ali eto znači, onda samo prosek plate. Pa, dobro. Nešto sam se raspravljala sa nekim prijateljima na tu temu, zamalo me ubediše da treba svake godine da se predaje. Sestrini klinci već godinama idu i nikad se to nije radilo. user posted image

Kakav prosek plate? Nema toga, bar ne osim za posebne kategorije, samohrane roditelje, iz hraniteljskih porodica...
Moje troje dece ide i nikad mi ni za koje nije trebao prosek.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
9.4.2014 22:16:44   
New Mom
Kakav prosek plate?user posted image

MiLj, pogledaj broj slobodnih mesta po uzrastima. Ako ne upises dete u mladju jaslenu jos manje ima sanse bilo koje kasnije godine. Na zalost.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
9.4.2014 22:19:22   
Misha i Ljisha
NM znam. Pogledala sam br mesta. Kod nas u selu ima osam slobodnih

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
9.4.2014 22:25:01   
New Mom
A cuvanje mesta... Ne znam... Kod Kace u vrticu ima po preko 30 u grupi i dok je bila jaslice niko se nije bunio kad neko ne dovodi dete a placa. E a kod Kolje ih ima 12 i mnogo je inace stroziji vrtic, pa cim dete odsustvuje vise od 30 dana u kontinuitetu, ispisuju ga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 7:28:14   
mama micki
Torbice kod nas za oba roditelja traže prosek plate na godišnjem nivou, to je ovde obavezno. Nismo posebna kategorija. Pisala sam već za nešto za Bg i NS, kao da je druga država u pitanju.
IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: lelaigor

Nemamo pravo na regresiranje, ali eto znači, onda samo prosek plate. Pa, dobro. Nešto sam se raspravljala sa nekim prijateljima na tu temu, zamalo me ubediše da treba svake godine da se predaje. Sestrini klinci već godinama idu i nikad se to nije radilo. user posted image

Kakav prosek plate? Nema toga, bar ne osim za posebne kategorije, samohrane roditelje, iz hraniteljskih porodica...
Moje troje dece ide i nikad mi ni za koje nije trebao prosek.


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 7:35:36   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: New Mom

A cuvanje mesta... Ne znam... Kod Kace u vrticu ima po preko 30 u grupi i dok je bila jaslice niko se nije bunio kad neko ne dovodi dete a placa. E a kod Kolje ih ima 12 i mnogo je inace stroziji vrtic, pa cim dete odsustvuje vise od 30 dana u kontinuitetu, ispisuju ga.



znam za tu opciju "cuvanje mesta", moj brat i snajka su tako sa Novakom. Niko se isto nije bunio ali mislim da po zakonu sad to vise ne sme. Tako da su poceli i to da postuju. Znaci stvarno sam u dilemi. A ako krene u vrtic glupo mi je da malo ide pa malo da ne ide. Doduse verovatno ce tako biti zbog bolesti ali su im pravila strasno glupa i zakon je katastrofa.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 8:32:01   
Anck Su Nmaun
Imam jednu malu komsinicu koja ima neke alergije na polen, prasinu i svasta nesto vise ni ja neznam, i problem joj nekad nastane kad ide dugo bez prekida u vrtic, isto tako ako je nema dugo vaspitaci im napomenu da mora bar par dana mesecno doci u vrtic zbog mesta.



Inace u nasem vrticu je trenutno Haoosssss!
Moja deca ne idu u vrtic vec druga nedelja necu da ih saljem jer je epidemija Glista!
U Tarinoj grupi su skoro svi zarazeni sem onih koji nisu isli od februara, jedino su oni cisti.
A da bi neko odreagovao morali su roditelji da dignu frku... jos uvek se nezna sta cemo.
Poslali su kao plocice da se sva deca testiraju i da samo oni sa negativnim rezultatima mogu ici ali dzaba kad nece svi roditelji da urade test.
Nebiste verovali kakvih roditelja ima, dovode decu u vrtic po cenu i da druge zarazi, nece da utvrdi detetu imaju li gliste....bune se... Na kraju ispalo naopako da zarazeni idu a ovi cisti sede kuci user posted image user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 8:41:50   
New Mom
Mama micki, verujem da i Torbi zna ko i ja da u BG se trazi, vec smo obe reagovale jer za RD sigurno nikad nisu ni trazili. To nije stavka za rangiranje dece na konkursu niti postoje neka olaksanja tipa umanjenje zbog prihoda, na drugo dete itd. Ima regresiranje troskova za one koji primaju decji dodatak i trece dete je besplatno.

Anck, znaci Gospode Boze! Al ne cudi me. Kad mogu da dovode decu koja kaslju na nivou teske upale pluca sto ne i sa glistama? Uzas jedan.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 8:49:18   
isidora88
anck uzas, prosto ne mogu da shvatim takve ljudeuser posted image
kod mateje u grupi cujem vaspitacicu kako prica sa mamom jednog deteta, kaze da je dete bolesno, ima temperaturu, kaslje uzasno, curi nos i da ga ne dovodi takvog u vrtic, a ona ce na to, moze on u vrtic, nije mu nistauser posted image

inace mi smo prosle godine konkurisali i u vrtic na ceneju i nekim okolnim selima i nigde nije primljen, a inace smo oboje zaposleni (mm stvarno, a ja sredila potvrdu)

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 8:55:25   
Anck Su Nmaun
Ma blagi uzas, a lekova nema... to je jos i ono najtragicnije... znaci treba traziti po citavoj vojvodini a i sire.
U pocetku je bilo ucutkivanja, i sakrivanja te informacije ... dok se nije digla frka.
A zarazeno je vec par grupa... user posted image Kao nije to nista... super ajde svi da imamo gliste! user posted image


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2014 9:03:18   
Torbica
Hvala NM, upravo tako.
Micki, od Save i do Save, bas kao dve drzave...

A ovo za gliste je dno dna....nemam reci....

< Poruku je uredio Torbica -- 10.4.2014 9:04:01 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here