|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
21.1.2013 13:36:34   
Anck Su Nmaun
Ja znam da ima dece koja su kod Tare u grupi kretala i sa polovine godine ... neznam.
Za nasu Hanu jos nisu zvali a nesto ne verujem ni da ce zvati...znaci opet cekamo taj konkurs u maju..valjda user posted image

a neznam vredi li uopste zvati tamo da se raspitam, a ni koga user posted image

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
21.1.2013 20:47:42   
New Mom
Ako predate sad kad napuni godinu dana, a pre konkursa (koji bude u aprilu/maju) bićete na listi čekanja i stoga ste u prednosti na konkursu (jer duže čekate).
IZVORNA PORUKA: miva
E sada ono sto me interesuje je, ako je nasa M napunila godinu dana sada u januaru, jel mi krecemo u jaslice tek u septembru (naravno ako nas prime).


Ali da, krećete sa novom školskom godinom, od septembra.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.1.2013 8:14:50   
lanajelena
Jance jedno pitanje/sugestija shvati kako hoces zbog cega toliko insistiras da upises dete u vrtic bices kod kuce jos celu godinuuser posted image ,ako mislis da ce ti biti lakse da ti starije ide u vrtic a drugo da cuvas kuci veruj mi da nece jer su oni skloni bolestima,ovako uglavnom funkcionise jaslice,tri dana ide pa dve nedelje bolestan i tako u krug,mislim da ti uz malu bebu to nece biti olaksavajuca okolnost

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.1.2013 8:33:27   
anajid
Jance ja se slazem sa lanajelena.Ja sam u decembru ispisala Andriju bas zbog tih stvari.Imam dve bebe i stvarno mi nije potreba da se razboljevaju sve trojica.Snaci ces se veruj mi,mozda ce malo biti pocetak tezak ali posle uz dobru organizaciju sve stignes.Evo ja sam sama sa njih trojicom,da je lako-nije,ali navikla sam se.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.1.2013 9:24:21   
Anck Su Nmaun
A vidite meni je bilo lakse kad je T krenula vrtic, mesec dana nakon sto se H rodila.
Tara jeste bila non stop prehladejna ali eto na Hanu nije ni jednom preslo, a prosla god mi je bas bila paklena sbog njenih prehlada zbog treceg krajnika ...
Jer imala sam celo jutro da se posvetim bebi, dojenju i raznim ruckovima koliko sam morala da kuvam za svakoga posebno,o sredjivanju kuce da ne pricam, pa cak nekad i da odmorim- cega je bilo jako malo. Da su obe bile kuci, neznam kako bih, a gde je vreme koje treba posvetiti starijem detetu... ...zato sam imala devojku koja je dolazila kad T stigne iz vrtica na par sati dok mm ne dodje.



Medjutim ako ima ko da ti pomogne (zivite u zajednici) to je druga prica, ja sam sama i bilo mi je lakse ovako.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 22.1.2013 9:34:33 >

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.1.2013 10:12:58   
jance
znam sta hocete da kazete, kako god, upis se ocigledno nece desiti u dogledno vreme, i pored doticne povucene "veze". tako da ce biti kuci. sto se bolesti tice, znam sta to znaci, vidim kako se muce skori polaznici u vrtic, ali opet, ko meni garantuje da mi i posetioci bebe nece doneti te iste bolesti kao sto bi ih donelo dete. da cu morati da se snadjem i bez toga- moracu, da sam mislila da ce biti lakse ako on bude makar pola dana van kuce - jesam, i jos uvek to mislim. ja neznam kakvu cu pomoc imati, jeste da zivim u zajednici, ali od te zajednice najmanju pomoc ocekujem, ko pratite temu o svekrvama znate o cemu pricam. ja se najvise bojim da necu imati vremena da se posvetim bebi i ucenju dojenja, to mi je najveci strah, da cu zbog obaveza oko Ogija i njegovog zahtevanja paznje na kraju opet morati da prestanem da dojim. a imam utisak da cu otici sa zivcima ako mi se to opet desi, ako me razumete. nekako sam mislila, ako bi imala makar tih nekoliko sati sama sa bebom, da se nas dve naviknemo jedna na drugu, da bi bilo lakse. no al ajde, bice kako mora biti, sad sta je, tu je.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.1.2013 10:32:13   
lanajelena
Shvatam ja i tebe sta hoces da kazes,ali eto iz nekog iskustva,isto sam sama i bez pomoci,vrtic je isto jedna velika obaveza,odvedi,dovedi,spremaj sta ce obuci(kupovina uglavnom nove garderobe,ne moze ici bilo kako),bolest,dzedzanje kod dr svaki treci dan,sve ce ti to potrositi veliku kolicinu energije koja ti je potrebna,ja sam L ispisala dok je D bio mali a vidim da to praktikuju svi roditelji koji imaju male bebe,sto ti kazes moze bilo ko da ti donese,eto kod mene su dolazili u goste i sa bolesnom decom i ovakvi i onakvi a nikad mi deca nisu dobila nista sem sto donesu iz vrtica,tamo su zatvoreni nekoliko sati i jednostavno moraju da pokupe nesto,cak i vaspitacice vec peti dan smrkaju

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
1.4.2013 0:28:34   
natasa81
Vece devojke.
Neka mi neko da dobar savet jer ja vise nisam pametna. Samohrana majka sam, dete su mi odbili prosle godine bez obzira sto ja radim. Bila je na listi cekanja sve do sad. Svaki put kad sam bila ili nazvala, rekli su da ce mi javiti ako bude slobodnog mesta. Ako se desi isto i ove godine, ja stvarno ne znam sta da radim???? Zar ja nemam prava kao samohrana majka da mi se dete upise u vrtic???
Hvala unapred user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
1.4.2013 10:37:08   
lanajelena
Naravno da imas prava,probaj da zakazes kod direktora,pisi molbe,zalbe,pisi gradonacelniku itd

(odgovor članu natasa81)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
1.4.2013 10:58:15   
nela79
Natasa ti mora da budes na vrhu liste. Moraju da prime djecu samohranih roditelja kao i djecu cija oba roditelja rade. Moras da se zalis nekom, tj SVIMA.

< Poruku je uredio nela79 -- 1.4.2013 11:24:10 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2013 18:56:01   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Maya21

da da, osim ako ne zelis da promenis vrtic, onda podnosis molbu za premestaj, isto u vreme konkursa. Za to ne znam sta ti treba. Mi se prebacujemo u drugi, nama blizi vrtic, ali on prelazi iz jaslene u grupicu 3-4godine, sadasnji vrtic je prebukiran, pa oni to automatski prebacuju. popunjavali smo u januaru neku anketu za premestaj, i ne treba nam nista.

Majče ako ovo vidiš (ili neko drugi ko zna).
Pre 2 meseca su nas zvali u vrtić da se izjasnimo da li hoćemo da od septembra kad bude trebalo da pređe u stariju grupu ostane u tom vrtiću ili želimo negde drugde. Ja sam se izjasnila da želim prebacivanje u drugi i navela koji.

Šta dalje? Da li ipak podnosim sad zahtev i u upravi da želimo prebacivanje ili se to rešava interno?
I šta se piše kao razlog? Ne mogu sigurno da napišem da hoću da je prebacim jer su vaspitačice bilmezi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
10.4.2013 18:58:06   
New Mom
Inače konkurs kreće od ponedeljka i traje 2 nedelje. Na sajtu već sad imaju dokumenta tj. zahtevi da se skinu. Fali ono gde koliko mesta ima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
16.4.2013 13:40:32   
Anck Su Nmaun
Bili smo kod glavne vaspitacice da vidimo hoce biti sanse za nas..i....posto po slobodnim mestima je svuda 0 user posted image
sem najmanjih.
Kaze da ce se znati tek u Avgustu jer cemo sad verovatno biti odbijeni user posted image strasno user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
16.4.2013 19:35:08   
New Mom
Juče je raspisan konkurs za upis. Traje do 30.04., a rezultati su 17.06.

Potrebno je:
- fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih za svu decu
-potvrde za oba roditelja da su redovno zaposleni ili redovni studenti
-prijava popunjena
-potvrda od dr da je dete redovno vakcinisano

Tekst konkursa

Zahtev (prijava)

Potvrda od dr

Slobodna mesta

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 11:24:24   
jance
ako obnavljam zahtev za upis onda moram isto da donosim i izvod? i za svu decu koju upisujem ili uopsteno ? (znaci i Kikin izvod iako ima samo 2 meseca ili ne?)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 11:36:07   
Torbica
Jance, ja koliko sam shvatila- izvode za decu koja vec idu u vrtic, kao sto je kod nas slucaj. Ja predajem za bebca i prilazem za ovo dvoje koji vec idu. Ne znam stvarno da li za bebicu koja ne ide treba, mislim da ne, ali ti nazovi za svaki slucaj..ko ce ih znati...user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 11:41:39   
jance
user posted image cuj, koliko dugo se ceka, mozda i nju odma da prijavim...

nazvacu. icicu sledece nedelje, ove nedelje odmaram od redova i papirologije

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 11:45:35   
Torbica
http://www.predskolska.rs/docs/konkurs/obavestenje.pdf

Sad sam pogledala - pise - za svu decu u porodici, izgleda da treba ipak...
Mrzim papirologiju....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 12:18:21   
Anck Su Nmaun
Ja sam ovaj deo razumela da se odnosi samo u vezi s trecim detetom i nadalje...posto je za njih vrtic besplatan? Ja nisam predala za stariju cerku.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 13:07:48   
Anoniman
Posto u uslovima konkursa stoji da se konkurs objavljuje za decu od 6 meseci do skolskog uzrasta, lepo Jano ti predaj i za nju. U septembru ce imati 7 meseci a bicete na listi (ko zna, mozda zavrse onaj Skadar na Bojani od vrtica u Radnickoj).

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 770
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 13:11:55   
Torbica
A kako da preda za bebu od dva meseca bez potvrde pedijatra da je vakcinisana? Ili mozda da je vakcinisana do tog perioda u kom predaje?user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 14:58:17   
Anoniman
ja sam predavala prosle godine kad je mali imao 4 - dr kaze da se predaje za dete i vakcine do tog momenta. tako cemo i sad da prodjemo, nije jos dobio mmr i poslednji pentaxim

(odgovor članu Torbica)
  Direktna veza do poruke: 772
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
17.4.2013 16:08:10   
Torbica
Ma da, jasno mi je, pa moji su isto tako krenuli oko prve godine, bez MMR-a i poslednjeg Pentaksima, normalno, ali su podobijali sve ono u prvoj godini, na to sam mislila. Pozz


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
18.4.2013 7:13:52   
bokicans
Za decu koja su vec na listi cekanja,ne trebaju izvodi.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
12.6.2013 8:43:41   
Brand new mama
procitah sad u "Blicu" da direktor po ruskom modelu djeli polove u vrticu te ce djecaci u mehanicaree,a curice u frizerkeuser posted image A po boji ociju ce kasnije?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here