|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 11:02:35   
MOCICA
Pisem sa mobilnog, aj copy-paste sta Vam smeta pa cu da se setim koje bi Vam odgovaralo. Znas da imam iskustva a i volim da pomognem. Alernova se koristi do druge godine.

Mi sa ovim nemamo tegoba. Ostala mleka u prahu vecinom imaju soju ili kukuruzni skroa sto njoj smeta.

I ovo Joya Oats imas samo u vecim Rodic centrima. U manjima imaju samo sojino i pirincano.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 11:11:09   
Peace*
Zbunjena sam.
u čemu sve ima laktoze?
Ja sam ekonomista, i meni je laktoza bila = kravlje mleko. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 11:15:23   
Peace*
С обзиром да се лактоза појављује углавном у млеку... IZVOR

A kod tog ovsenog mleka piše "it’s lactose-free...", zar to nije logično ako su sastojci samo "oat base 99,5% (water, whole grain oats* 11,5%), cold pressed sunflower oil*, salt. "?

Upravo su izgubili moje poverenje. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 13:35:42   
Peace*
Evo za neke nove članove, lista sigurnih proizvoda u Mađarskoj, birate kategoriju sa strane, i izbaciće vam se svi proizvodi koji su bezbedni. KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 13:56:14   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Peace*

С обзиром да се лактоза појављује углавном у млеку... IZVOR

A kod tog ovsenog mleka piše "it’s lactose-free...", zar to nije logično ako su sastojci samo "oat base 99,5% (water, whole grain oats* 11,5%), cold pressed sunflower oil*, salt. "?

Upravo su izgubili moje poverenje. user posted image


Ih bre Peace, pa koliko potrosaca koristi logiku? Mora to da se napise, iako je logicno. Kao sto i na drugim proizvodima pise jos nesto podcrtano, iako je jasno iz sastava. Ako sam dobro razumela tvoju primedbu.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 14:08:38   
Peace*
Pa nije primedba, već sumnja. user posted image Zašto naglašavaš da nema laktoze ako ne koristiš mleko?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 14:49:54   
Rosita
Valjda zato sto ima ljudi koji su culi za laktozu, znaju da je to u mleku, imaju gasove, ovo, ono, videli reklamu na TV-u i po principu sam svoj doktor rekli- aha, pa meni to smeta, mislim TA laktoza. I onda idu u kupovinu.... idu i idu i vide to biljno mleko. Vele, cek, cek, probao bih, al i to je neko mleko, aaaaa, evo vidi, nema laktoze, lepo pise! Super. Cu da probam. :) Tako nekako.

E, nisu svi informisani kao ti. A proizvodjac oce da proda. Nije da ga branim, mozda je sumnja skroz na mestu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 15:22:58   
milicicak
laktoza je mlecni secer, ima ga samo u mleku bilo koje sisarske vrste. Mislim da je Rositina logika u vezi lactose free reklame ispravna... svi su culi za laktozu i ako nekome mleko smeta verovatno ce da pomisli da je zbog laktoze pa ce da predje na neku zamenu za mleko koja je nema... a u konditorskoj industriji je moguce dodati laktozu preciscenu iz mleka kao zasladjivac i energetsku dopunu (kao bolja varijanta saharoze) neka me ispravi neki tehnolog, mada ne znam sto bi to neko radio...
u svakom slucaju, lactose i gluten free je dobra i cini mi se sve cesca reklama

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 22:25:02   
MOCICA
Laktoza je mlecni secer. Bebama se prvo radi analiza da li su na to alergicne tj, da li njihovi organi dobro vare secere. Tu ima jos fruktoua i jos par vrsta secera. Tek posle kada otkriju da je to ok, rade na proteine kravljeg mleka. Uglavnom to je potpuno razlicito.
Sto se tice deklaracija proizvodaca pratim ih od 2006 i od 2011 moram priznati da su kriterujimi dosta poostreni. Dosta stvaroi koje smo mi jeli i na kojima nije bilo mleko u sastavu sad imaju jasno naznacen aklergen info da sadrze mleko, sto je po meni skroz ok, tako treba.

Probaj slobodno ovo, mislim da ce ti odgovarati Tash. Mi ga koristimo a imamo dosta problema sa hranom.

< Poruku je uredio MOCICA -- 15.4.2014 22:26:56 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2014 22:37:45   
Djusko
Peace imam ja cetiri limenke stare Allernove. Terala sam muza da ide u Madjarsku da kupi, jer je jeftinije, ali bebcu ne odgovara, mnogo vise bljucka. Ako hoces poslacu ti.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 0:37:30   
Rosita
Nama jeste potvrdjena netolerancija laktoze (tri plusa u stolici), ali se vodimo i pod sumnjom na pkm, to tek na testu opterecenja proveravamo, a dr je rekla da ce opet da proveri laktoznu intoleranciju .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 8:38:41   
Peace*
Djusko, običnu allernovu imaš, nije AR?
Jel bi mi slikala limenku?
Rado bih kupila neotvorene limenke od tebe ako je datum ok.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 10:22:15   
Peace*
Upravo mi je odgovorila teta iz Joya Mađarska, u jednoj rečenici, i napisala da je njihovo mleko bez laktoze. Bože, bože, koliko ljudi ne čitaju šta im se piše.

Napisah joj:

Kedves Uram / Holgyem,
A kisfiam (3,5 eves) alergikus kazeinre (Tejfehérjé). Anafilaktikus reakcioja van.
Olvastam a Joya Bio Rizsital-rol es JOYA Organic Oat Drink-rol.
Legyen szives valoszolni hogy ezek az italok biztonsagosak-e egy tejfeherje alergikus gyereknek?
Nem talalom ezeket az italokat a Tejfehérjétől mentes termékek listajan.


U prevodu:
Moj sin (3,5g) je alergičan na kazein (pkm). Ima anafilaksu.
Čitala sam o Joya Bio riža mleku i Joya organic ovsenom mleku.
Budite ljubazni da mi odgovorite da li su ovi napitci bezbedni za dete alergično na pkm?
Ne nalazim Vaše proizvode na listi proizvoda koji ne sadrže pkm.


A ona mi kaže:
Igen, a Joya italok laktózmentesek.
A realnature.hu oldalon kedvezményes áron rendelhetőek.


U prevodu:
Da, Joya napitci su laktoza free.
Na realnature.hu ih možete poručiti po akcijskim cenama.


Poslah joj odgovor da kod mog deteta nije problem laktoza koja je mlečni šećer, već kazein koji je protein kravljeg mleka.


< Poruku je uredio Peace* -- 16.4.2014 10:23:40 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 10:33:41   
Snelle
Pa da, to tako kad odgovaraju neke polukvalifikovane sekretarice user posted image
Ne verujem da će ti sledeći odgovor biti išta bolji!

Ružice, crkoh od smeha user posted image

IZVORNA PORUKA: Rosita

Valjda zato sto ima ljudi koji su culi za laktozu, znaju da je to u mleku, imaju gasove, ovo, ono, videli reklamu na TV-u i po principu sam svoj doktor rekli- aha, pa meni to smeta, mislim TA laktoza. I onda idu u kupovinu.... idu i idu i vide to biljno mleko. Vele, cek, cek, probao bih, al i to je neko mleko, aaaaa, evo vidi, nema laktoze, lepo pise! Super. Cu da probam. :) Tako nekako.



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 10:33:56   
Peace*
Da ne ostane nedorečeno, rekla bih da se teta uvredila jer nije bilo ni onog "Dear", ni "Kind regards" user posted image ... Elem:

Semmiféle tejszármazék nincs a termékben.

u prevodu:
Ništa mlečnog porekla se ne nalazi u proizvodu.

(naglasiću, u jednom proizvodu, iako sam pitala za dva)

Ne dopada mi se teta. user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 10:38:26   
Peace*
Inače, bila sam juče u Merkatoru, iz drugih razloga sam išla, ne zbog Joya mleka, i naletim na promociju baš Joya mleka. Pogledam, nudi tri sojina mlek, recimo obično, čokoladno i ne znam koje je treće. Pitam za pirinčano i ovseno, ona odmahuje glavom, i kaže "Ne postoji". user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 10:48:43   
Djusko
Obicna je, nije Ar. Datum je do 07.15. Naravno nisu orvorene. Muz je uzeo pet komada, mi otvorili jednu. Ali nije islo. Posle ti stavljam sliku. Sad pisem preko telefona.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 10:51:48   
Peace*
Važi.
Hvala

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Djusko)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 10:53:58   
Peace*
Ovako bi trebala izgledati:

user posted image

Jel?

pošto bi prodala te 4 limenke?



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 11:13:03   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Peace*


u prevodu:
Ništa mlečnog porekla se ne nalazi u proizvodu.



U prevodu: Makni me se ženo! user posted image
IZVORNA PORUKA: Peace*

Pogledam, nudi tri sojina mlek, recimo obično, čokoladno i ne znam koje je treće.


Ima i sa ukusom vanile. Naravno da postoji ovseno! Ja sam ga lično kupovala. Ovde kod nas je 374 din user posted image

Tasho, piši za Allernovu ženi u pp user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 16.4.2014 11:14:13 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2014 22:14:48   
MOCICA
I meni su ostale 4 ovakve konzerve Alernove pa ako nekom jos treba u pitanju je ta sa slike

Ja po reakciji deteta mogu da ti potvrdim da sigurno nema pkm u Joya ovsenom mleku

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.4.2014 8:52:18   
Peace*
Ja po reakciji deteta mogu da ti potvrdim da sigurno nema pkm u Joya ovsenom mleku


user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.4.2014 21:02:57   
MOCICA
Od 2006 kad su mi poceli problemi pa do 2011 kad sam iste samo jos malo komplikovanije probleme sa hranom imala sa drugom cerkicom dosta su postrozili kriterijume po pitanju deklaracija. Npr dosta stvari sto je starija jela- biljni sirevi, rama margarin (ima jos gomila al sad ne mogu da se setim)...sada po deklaraciji sadrze mleko.
Smatram korektnim da na svakom proizvodu treba da pise alergen info i da stoji melko, a ne kazein ili neki E, mleko u nekoj skrivenoj formi.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.4.2014 14:53:21   
Peace*
Alergija i intolerancija na mlijeko

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.4.2014 18:22:59   
Rosita
Pa da, moje dete je imalo klasicne simptome netolerisanja laktoze, ali pri kraju i krv u stolici. Sa ove distance smatram da je najverovatnije bio neki rota virus ili neka druga posast koja je pokrenula intoleranciju na laktozu i probleme sa pkm... i da je to sve proslo. Nadam se najboljem na testu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here