|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
16.5.2014 13:44:54   
Njica
Hehe,hocu, polako ali sigurnouser posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Carski rez
11.8.2014 17:56:04   
World
Prezivjeh jos jedan CR, ovaj put sa totalnom anestezijom.. Moram priznati da je spinalna bila bolja, ali bar me ovaj put ne bole ledja, tako da se isplatilo.. Nego imam problem, pa ne znam da li je to posljedica anestezije ili samog porodjaja ili ko zna cega, mozda se nekom jos desavalo pa da mi da neko objasnjenje.. Od porodjaja na desnoj nozi, gornjem dijelu butine, sa vanjske strane, imam neki dio od oko 20 cm u kojem nemam nikakvog osjecaja.. ono kao kad vam utrne noga recimo.. i to tako traje vec 11 dana, ne znam da li ce se povratiti.. s obzirom da podrucje oko rane nisam osjecala kako treba ni nakon godinu dana, pocela sam da se pribojavam za ovu nogu, mnogo je ruzan osjecaj...
Da li se nekome desavalo ili neko ima ideju sta treba da radim?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Carski rez
12.8.2014 10:40:37   
Peace*
Ja bih pitala svog ginekologa za početak. Ne znam zašto bi ti noga bila bez osećaja. Ja stomak i dalje sasvim drugačije osećam, ne znam ni dal ga osećam ili samo tripuje dam ga osećam jer znam da ga diram. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Carski rez
12.8.2014 10:46:42   
World
Evo isla sam danas da izvadim konce, dr kaze da ce se vratiti osjecaj... ja se iskreno nadam da hoce.. Mada, jos od proslog CR taj dio oko reza mi je ostao mrtav skroz, otprilike mozda 2-3 cm oko reza.. ne mogu ni da se pocesem, ne osjetim nista, bas je ruzan osjecaj.. vjerovatno nece biti nista bolje ni nakon ovog puta, jos uvijek mi je svjeze pa ne mogu da ocijenim dok me jos sve boli...Tacno tako sto kazes ne znam da li ga stvarno osjecam...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Carski rez
16.8.2014 16:47:32   
World
I opet ja.. user posted image
Danas je 16. dan od CR, a ja vec 2 dana imam bolove sa desne strane gore nego kad sam tek izasla iz bolnice. Probada me, ali samo na jednom mjestu, u stvari imam kao neko zarenje. Sada funkcionisem samo sa steznikom, inace jedva mogu da stojim. Recite mi je li se jos nekome desavalo ili da se javim dr? Cudno mi je sto je to samo na desnoj strani i kao da je samo jedna tacka negdje unutra, pa ne mogu da ocijenim sta je u pitanju.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Carski rez
17.8.2014 7:07:50   
Štetica
World mozda je neki deo misica mal vise "zasecen"ili bocnut kad je usivano,mada mi ni to nema logike jer je to prestalo pa pocelo opet da boli.Ja bih otisla do dr za svaki slucaj,jer ipak je to rana,tako da mi nije za zezanje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Carski rez
3.9.2014 2:49:03   
Vanda
Ja sam svoju ranu danas prvi put detaljno pogledala...prosle su tri nedelje. Samo crtica od nekih 16-17 cantimetara. Nadam se da ja necu nista upropastiti posto nisam imala i nemam mira. Puno hvale za doktorku T. Stojilkovic (za koju nisam znala da radi porodjaje) i A. Sobota (koji mi se ucinio tako mlad da ......)

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Carski rez
7.9.2014 22:39:12   
Sumrak
Koliko ste ostajale dana u bolnici nakon carskog?I koliko dugo su bebice u inkubatoru i da li je to obavezno posle CR?user posted image user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Carski rez
7.9.2014 22:42:34   
dunja RR
Sumrak, nije obavezno da bebe budu u inkobatoru, a u Srbiji se najčešće ostaje 5 dana, ukoliko beba ne dobije žuticu ili nema nekih drugih problema, ne daj Bože.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sumrak)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Carski rez
7.9.2014 22:58:01   
Sumrak
To je super, posto su meni nesto pricali da ih uglavnom drze neko vreme. Meni je cilj da mi sto pre izadjemo iz porodilisa makar i mene iznosiliuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Carski rez
7.9.2014 23:17:06   
Sanchy
Ja sam se porodila u petak a u sredu izasla,bebe nisu u inkubatoru ako su terminske sto se smatra nakon 37 nedelje..ukoliko se porodjaj desi pre 37 nedelje onda sigurno jesu neki kraci period,,ako beba dobije zuticu otpust se odlaze ako ne dobije izlazis peti dan regularno..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Sumrak)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Carski rez
8.9.2014 8:43:26   
Vanda
Mene su porodili u cetvrtak vecer, a izasla sam u ponedeljak poslje vizite.-)

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Carski rez
8.9.2014 8:49:04   
Peace*
Sa prvim detetom sam izašla 5ti dan, a sa drugim 4ti dan, ako je dan sekcije 0ti dan.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Carski rez
8.9.2014 20:15:39   
Sumrak
Ekstrauser posted image Mene sve strah da ne zakacimo kakvu bakteriju tamo,uslovi u nasem porodilistu su grozauser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Carski rez
8.9.2014 20:34:17   
Ninnochka
Pozdrav svima user posted image
Mene ceka carski rez u novembru. Mogu da pretpostavim kako je, jer sam prosle godine imala operaciju mioma na materici i imam rez kao kod carskog, tako da je to negde slicno sto se oporavka tice. Sta me zanima? Koliko ste krvarile posle carskog? Da li je to bas obilno krvarenje ili je vise kao obican ciklus?

(odgovor članu Sumrak)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Carski rez
8.9.2014 21:15:05   
doktorkakristal
jaq nisam puno krvarila,nisam ni imala neke bolove sve u svemu super sam prosla

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Carski rez
8.9.2014 21:28:37   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Ninnochka

Pozdrav svima user posted image
Mene ceka carski rez u novembru. Mogu da pretpostavim kako je, jer sam prosle godine imala operaciju mioma na materici i imam rez kao kod carskog, tako da je to negde slicno sto se oporavka tice. Sta me zanima? Koliko ste krvarile posle carskog? Da li je to bas obilno krvarenje ili je vise kao obican ciklus?

Slabijeg inteziteta nego kod ciklusa ali duze traje..


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Carski rez
8.9.2014 21:48:22   
Mala Elena
Sumrak, nece svaka beba ici u inkubator user posted image a dok izadjes iz bolnice vec ces se oporaviti . Devojka koja se porodila carskim rezom a bila je samnom u sobi, porodila se u cetvrtak , izasla u narednu sredu .Mada je njen mali bio u inkubatoru zbog male porodjajne tezine pa su hteli sve to da proprate .

(odgovor članu Sumrak)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Carski rez
8.9.2014 21:52:03   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Ninnochka

Pozdrav svima user posted image
Mene ceka carski rez u novembru. Mogu da pretpostavim kako je, jer sam prosle godine imala operaciju mioma na materici i imam rez kao kod carskog, tako da je to negde slicno sto se oporavka tice. Sta me zanima? Koliko ste krvarile posle carskog? Da li je to bas obilno krvarenje ili je vise kao obican ciklus?


Meni je oporavak od carskog bio neuporedivo brži i lakši nego posle operacije (isti rez kao kod CR, pre tri godine).
Jedna dr. mi je ranije to objasnila - operacija traje 2,5-3 sata, čiste matericu i jajnike, a kod CR izvade bebu i sve traje 15-20 minuta. Naravno, i CR je operacija, ali klasična operacije ciste, mioma, je ipak nešto delikatnije što se tretiranja samog organizma tiče, pa je samim tim i oporavak teži. Ali ništa nije neizdrživo, mi smo dokaz zar ne?




< Poruku je uredio dunja RR -- 8.9.2014 21:56:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Carski rez
8.9.2014 22:03:37   
mirkam
I ja sam se posle carskog brzo oporavila. Porodila se u petak, izasla u utorak. Sto se krvarenja tice, nije bilo obilno, i nije to bas pravo krvarenje,cini mi se da nije kao krvarenje kod ciklusa nego malo drugacije, ali trajalo je dosta dugo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Carski rez
8.9.2014 22:16:46   
serpica
Ja sam imala tri razlicita iskustva,i sto se oporavka tice a i same rane.Sto se tice krvarenja meni nije bilo ni obilno niti je dugo trajalo.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Carski rez
8.9.2014 22:17:10   
World
Obilnije je samo dan-dva nakon porodjaja, kasnije curka pomalo.. mada je meni nakon prvog porodjaja islo duplo vise nego nakon drugog.. valjda je sve individualno..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Carski rez
8.9.2014 22:24:09   
superm
Imala sam dva carska reza. Drugi je boleo mnogo manje od prvog, brze sam se oporavila, mada sam imala mnooogo boljeg Dr- Neverovatno ali sve sam zaboravila i kao sto znate, planirala i treci CR.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Carski rez
8.9.2014 23:44:15   
Ninnochka
Hvala zenske user posted image
Hvala Dunjice, sad sam malo spokojnija. user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Carski rez
8.9.2014 23:56:14   
Mala Elena
Imam jedno pitanje posto se nisam poradjala na carski. .kolika se treba razlika napraviti ako je porodjaj bio CR ? Sestra je cekala 2 i kusur godine. Mora li opet na carski ili je to individualno po proceni lekara? Ona mi skoro nesto spomenu da se plasi da joj ne pukne materica, a ja ne znam kako da je utesim .....to valjda ako ide prirodnim putem. user posted image

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here