|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 3:15:28   
Delijagirl
Koliko verujete u tu pricu da se macke gnezde zenama u krilo kada su trudne. Da kucici vise ne skacu da vas nebi povredili i da se smire kada im pustite da stave glavu na stomak i slusaju bebino kucanje srca?
Kakva su vasa iskustva sa ponasanjem zivotinja dok ste bile trudne???


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
5.10.2009 9:00:23   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 9:40:03   
Anoniman
Evo mog iskustvauser posted image user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 9:42:30   
sladjaaaa
Ja obožavam životinje i naravno da ću im dozvoljavati da budu u mojoj blizini, one donose pozitivnu energijuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 9:46:57   
Anoniman
Mačaka se treba kloniti zbog toksoplazmoze.

Ja nisam neki ljubitelj životinja, tako da nisam imala tih problema. Daleko od toga da sam bežala od životinja, jesam pomazila kuče na ulici, potapšala kerove kod mame u dvorištu, ali kako ni inače nisam prisna sa životinjama, nisam ustvari ništa menjala.

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 9:54:30   
Delijagirl
Pa Tasho meni je veterinarka rekla zavisi koje macke. Moje su naprimer kucne i nikad ne izlaze napolje i nemaju dodira sa mackama iz okoline. A i vodila sam ih kod veterinara na testove, da nemaju nekog sranja. Jedino kucici oni idu napolje ali obavezn peremo sape kada dodjemo kuci i bas gledam da nista ne jedu napolju ili da nisu sa nekim cudnim kucicima u dodiru...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 9:58:29   
Anoniman
Ma heeeeeeeeeej, ne mislim ja da je to nešto silno štetno za trudnoću. Ja sam rasla u kući gde je uvek bilo gomila životinja, pa evo i brat i ja... živi i manje više zdravi (ako ignorišeš moju astmu). Tako da...

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 10:00:34   
Anoniman
Ja mislim da je samo vazno ponasati se kao sto govoris deci: ne zivotinje blizu usta, prati ruke nakon igranja sa njima i da je to manje vise onda sigurno. Nisam se preterano opterecivala time, kuce bas ne obozavam, strasno ih se bojim, a sa macama sam se igrala par puta...i to je to. Vise su me brinuli pilici i male morke koje sam dirala kod svekrve nego maceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 10:02:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja mislim da je samo vazno ponasati se kao sto govoris deci: ne zivotinje blizu usta, prati ruke nakon igranja sa njima i da je to manje vise onda sigurno.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 10:24:51   
simke
Ja sam imala kucu,koji je bio sa nama 5 godina,sve do nedelju dana pred porodjajuser posted image U vreme kad nisam jos ni potvrdila trudnocu,on je prema meni odjednom postao izrazito nezan i zastitnicki nastrojen,pratio me je cak i do WC-auser posted image Ja sam ga setala tokom cele trudnoce,a on mi je isao uz nogu,lagano,prateci moj tempouser posted image Najvise je voleo da legne pored mene,stavi mi glavu kod stomaka,lizne stomak(kao da ljubi bebu),uzdahne i zadremauser posted image Nazalost odvela sam ga na selo pre porodjaja,jer nisam imala izbora( ko bi ga setao?!)user posted image Posetili smo ga sa bebom zimus...onjusio ga je,liznuo mu nogicu i legao,uz uzdah,pored nasuser posted image Verovatno je mislio da smo dosli po njegauser posted image To je bio poslednji put da sam ga videla,jer ga je neko otrovao par dana posleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
P.S: Zaboravih da napisem da je u pitanju pit bull terijer,najneznije bice na planeti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 10:36:27   
cicko
Kraj price me je jako rastuzio...user posted image  user posted image  user posted image  I ja mislim da psi osecaju da u nama raste neko malo bice- osetila sam to na sebi  kada je tetkina labradorka sa kojom sam jako bliska, nakon sto sam ostala trudna pa sve do sad, njuskala moj stomacic, kad sednem stavlja glavu u moje ukrilo, ali tako da obavezno njuskica bude kod stomaka.user posted image  



IZVORNA PORUKA: simke

Ja sam imala kucu,koji je bio sa nama 5 godina,sve do nedelju dana pred porodjajuser posted image U vreme kad nisam jos ni potvrdila trudnocu,on je prema meni odjednom postao izrazito nezan i zastitnicki nastrojen,pratio me je cak i do WC-auser posted image Ja sam ga setala tokom cele trudnoce,a on mi je isao uz nogu,lagano,prateci moj tempouser posted image Najvise je voleo da legne pored mene,stavi mi glavu kod stomaka,lizne stomak(kao da ljubi bebu),uzdahne i zadremauser posted image Nazalost odvela sam ga na selo pre porodjaja,jer nisam imala izbora( ko bi ga setao?!)user posted image Posetili smo ga sa bebom zimus...onjusio ga je,liznuo mu nogicu i legao,uz uzdah,pored nasuser posted image Verovatno je mislio da smo dosli po njegauser posted image To je bio poslednji put da sam ga videla,jer ga je neko otrovao par dana posleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
P.S: Zaboravih da napisem da je u pitanju pit bull terijer,najneznije bice na planeti.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 10:38:50   
Delijagirl
Joj simke kako lepa prica :)
Ma pit bulli su velike maze i jako zastitnicki. Moja Lara je mesanka tj ima u sebi pit bullske krvi. Videcemo kako ce se ponasati...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 10:45:11   
simke
DG moj je bio tata 12 kucica,pa sam ga videla na delu.A svu decu iz kraja je obozavaouser posted image Bebe pogotovo...one ga tuku,a on ih lize(citaj:ljubi)user posted image user posted image user posted image I na selu je bio kod jednog bebana i super su se slagaliuser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zivotinje i trudnoca.
5.10.2009 10:49:29   
sladjaaaa
DG da li je bila tvoja svadba u 48 sati svadba? Mislim, da li je emitovana?

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 9:03:40   
minavb
Imam dve mačke koje žive sa nama u stanu i nikada ne izlaze napolje. Jedva čekam da vidim kako će reagovati na veliki stomak i na bebu :).
Inače, mače nisu opasne što se toksoplazme tiče. Mnogo češći i opasniji način prenošenja toksoplazme je nedovoljno oprano sveže voće i povrće, a najopasnije je nedovoljno termički obrađeno meso. Ako imate mace, samo ih redovno vakcinišite i svaka tri meseca tretirajt protiv parazita i sve je ok.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 9:12:49   
Anoniman
Toksopazmoza i trudnoća KLIK

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:22:26   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: minavb

Imam dve mačke koje žive sa nama u stanu i nikada ne izlaze napolje. Jedva čekam da vidim kako će reagovati na veliki stomak i na bebu :).



Minavb kazu da se macke sve vise gnezde u krilu trudnice i time na neki nacin varuju dete i grejeju stomak trudnice.


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:26:49   
Delijagirl
Jel smem da objavim tekst koji sam nasla na nekom drugom portalu o trudnoci?  A vezan je bas na tu temu?


< Poruku je uredio Delijagirl -- 6.10.2009 12:28:56 >


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:27:57   
Trcosava
a gde bi ti nego na temu o životinjkama user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:30:40   
minavb
Moje zaove sestra (ako sam dobro ubola), kaže da je su joj obe njene mačke ležale na stomaku dok je bila trudna. Moj mačak meni redovno leži na grudima, videćemo kako će biti u trudnoći.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:37:03   
Delijagirl
user posted image

Jel ovako :P


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:38:29   
Mica breskvica

mačke su ok dok se bebe ne rode, ali posle je opasno...dok je sa psima sasvim druga priča, ja imam 3 i skroz se zaštitnički ponašaju i u trudnoći i kasnije, jer osete promene...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:49:08   
bonita
ako je sudeci po macki,moja evo je nesto se non stop mazi uz mene,i gleda me parvo u oci,sto za nju bas nije normalno.Uvek place i grebe.Mozda tripujem,a mozda smo sinoc ja i mm stvarno napravili bebuuser posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:50:14   
minavb
E baš tako delijagirluser posted image

Breskvice, što misliš da su mace opasne?

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zivotinje i trudnoca.
6.10.2009 12:55:58   
Mica breskvica

zato što sam se dosada  susrela sa dosta slučajeva gde su skakale na bebe, ali ne baš prijateljski raspoložene...kuma moj je već 3x nalazila mačku u bebinim kolicima, a za sekund uskoče, samo čekaju da se okrenete...
e sad naravno sve je individualno...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here