|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 12:06:30   
nata11
Domacice jeste krenule sa pripremama? Ja sam spremala kolace tokom vikenda ali nisam bas nesto zadovoljna sa par vrsta pa cu danas, sutra jos 2-3.
A onda u sredu spremam predjelo.

Moj meni ukratko:

predjelo:
krompir salata
salata od tunjevina i makarona
tanjir sa predjelom na kome redjam: proju sa prazilukom, masline, posni sir, mini kanapee - neki su sa premazon od sampinjona, neki sa pastetom od tune, stangle od lisnatog sa maslinama, francuski hleb sa ruskom.
jelo:
pasulja
ribe (hoki + fileti)

kolaci:
praline - nekoliko vrsta
praline od banane
bombice od banane i kokosa
bombice od kafe i badema
korpice od kikirikija
rozen kocke
grilijas
krem bananice
kajsije sa cokoladom i orasima
bombice sa pomarandzom
zelene kocke

Ako nekome treba neki recept javljajte pa kacim.

_____________________________





(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 12:57:21   
Modessty
mi pravimo samo porodični ručak. Dođu moji i njegovi i to je to.
Kolače sam naručila user posted image
A za ručak će biti: pastrmka, preliv od belpg luka i peršuna za ribu, posna ruska salata, posni pasulj sa prazilukom i orasima (svekar alergičan na ribu pa ovo zbog njega), sve što imam od zimnice user posted image , posna pita sa prazilukom i sojinim ljuspicama (e to bi trebalo da stavim u C recepte). Možda smislim još nešto ako mi deca dozovle. A da! pomfrit za mog sina imog brata user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 13:24:18   
nata11
E i ja to pravim uz ribe sa belim lukom i persunom.

_____________________________





(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 13:32:01   
dragicar
I ja se pridruzujem slavljenicima sv. Nikole. Za veceru samo ukucuni, na dan slave rodbina, a 20,12 prijatelji i kolege. Slavu spremam samo vikendom, tako da mi je sve spremno za dan slave. Zajedno spremamo svekrva,zaova i ja user posted image

_____________________________

Život je lep

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 13:50:06   
Misha i Ljisha
Slava mojih roditelja, a jos uvek imoja posto se ja nisam udala za svog co'eka, tako da idemo kod njih na rucak. Mama pravi i posnu i mrsnu. No bolesna je pa cu je zvati danas da cujem treba li ja da dodjem da spremam nesto ako ona ne moze. Inace mi to uvek samo i strogo u krugu porodice. Znaci ja sa mmojom porodicom, brat sa njegovom i mama i tata

(odgovor članu dragicar)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 13:58:11   
Modessty
KOd nas se za sv Nikolu uvek sprema posno.
Ma nema nameru da pravim čudo od slave jer bi onda slavili ko Ivkovu slavu user posted image
Zaboravih žito koje će naravno moja mama da mi spremi jer ja nemam gde da ga sameljem user posted image
Jedne godine sam pravila salatu od praziluka i pasulja, onog braon, pa se stavi malo sirćeta i bude baš interesantno. A pravila sam i onu foru kad se pomeša tunjevina sa ajvarom. e to je mljac. To bi mogla i sad da smućkam. naravno prvo da pozajmim ajvar od mame user posted image
Spremaću više kad mi deca porastu. Sad im je i ovoliko dosta.
Slavski kolač obično spremamo Danilo i ja zajedno. Maštamo pa stavimo i leptiriće i zeke cvetiće na kolač user posted image Prošle godine je hteo da napravim auto od testa user posted image Možda ga poslušam ove godine

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 14:50:06   
Klarita
Kako da napravim preliv od persuna i belog luka? user posted image ove godine sve sam radim, obicno mi mamam pomogne, sad sam joj dala samo pivarice i baklavice da mi napravi

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 14:59:06   
mama krava
Ulje, sok limuna, so, beli luk i persun...ja stavim i malo senfa i bude bas super. A ko si 'tela tacno mere, ondaK sorry, jer ja uvek to malo, malo, pa probam...user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 15:15:33   
Didy
Nato, daj sve recepte u C kuhinju. Svaka cas, bas si vredna! Vrlo zanimljiv meni. I vrlo bogat.
Mi 19. idemo kod svekra i svekrve jer tamo dolazi sva rodbina mm, pa necemo da ih odvlacimo. 20. obicno odemo do kumova jer i oni slave, a ojda tek 21. mi napravimo veceru za kumove i nase prijatelje i za mog brata i snaju. Svekrva pravi mrsnu slavu, mi posnu. Napravimo riblju cirbu, mm ispece skusu na rostilju,.ja napravim.rizi-bizi i krompir u tepsiji (pola-pola) i odgore poslazem snicle sarana. Salata bude posna s kukuruzom i kikirikijem i pecena paprika i sveza zelena,.a prethodnih godina sam pravila posne torte,.sad nesto razmisljam da napravim posne sitne kolace.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 18:11:50   
Klarita
Moram tacne mere da znam user posted image

Ove godine kod nas na trpezi:
1.americko pecivo sa nadevom
2.kuglice od krompir pire i spanaca
3.rolat od krompira i luka (pita krompirusa)
4.pita od pecuraka i posnog kackavaljastavke (4 stavke porucene od zene koja se time bavi)
5. pita sa kupusom
6.kiselina (krastavcici, srgarepa, karfiol, cisto da ima nesto plus kisele paprike)
7.ajvar
8.salata sa makaronom i pecurkama i majonezom i kiselim krastavcicima

9.pasulj
10.riba (oslic i som)

11.pivarice i cokoladne baklavice (samo to gosti jeli prosle godine i porucili mi da samo to spremam od kolaca)

Klarin rodjendan slavimo u nedelju i ponedeljak i to ima da me "smlati" vec sam ispekla kore za slane torte, 3x2, pravicu jos svasta...ali onda je mrsna trpeza naravno..juce sam razgovarala sa svestenikom o tome. I da, pravicu joj torte sama mmmmmmmmm divne torte, ali to nije za ovu temuuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 21:23:05   
mama krava
Klarita, svi ti dresinzi su najbolji ako se prave u razmeri 1:3 u korist ulja, a beli luk i persun kako volis ili kako ti gosti vole. Ja nisam nikada imala priliku da to pravim na veliko, a kad pravim za nas dodam kasicicu senfa, ali uvek probam, jer nekad kupim neki pikantniji. Naravno i so prilagodis kolicini preliva. Moras da probas kad smuckas da vidis da li je ukus ok. Znaci ako stavis 1 dl limunovog soka/sirceta onda stavis 3dl ulja.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 21:28:47   
MOCICA
KOji je posan kackavalj? Ja kad citam deklaracije svaki ima mlečni protein?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 21:33:20   
branki*

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: branki RR

nato,ja nemam,nisam ti neka pomocuser posted image samo htedoh da napisem a propo posnog kackavalja da on u stvari nije posan jer sadryi proteine surutke i zabluda je da je posan.

http://www.caseus.rs/sr/products Ovaj je posan. Preporucuje se alergicnima na mleko, a ja sam i zvala tehnologa da pitam... Bila sam nepoverljiva.

ovaj je posan sto je torbi stavila.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 21:36:55   
MOCICA
Gde ima da se kupi, nisam viđala?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 21:38:58   
branki*
to ne znam.mozda vidi torbi,pa napise.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 21:40:14   
mama krava
Izgleda da nije ni taj postan. Tasha isla da ga kupi i kaze da ima surutke u prahu u sastavu. Ima u Merkatoru i Univeru, valjda.

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 22:15:59   
Didy
Hajde prvo da napišem da se kaže postan, a ne posan (izvinjavam se, bode mi oči, morala sam), a onda da kažem kako mi pravimo taj dresing za ribu: naspem maslinovo ulje u posudu (recimo 1 dl), naspem otprilike veliku kašiku seckanog peršuna (kad imam svežeg, onda njega, kad nemam onda suvi) i recimo 2-3 čena belog luka (seckanog, naravno, ja volim da je beli luk što sitnije iseckan, pa se nekad ni ne vide komadići koliko da usitnim). U principu ti je sve to proizvoljno, bitno je da i dalje bude tečno, a ne gusto, bar mi tako volimo. Limun i so ne dodajemo, ja ne volim limun u tom prelivu, ali nasečemo kriške limuna, pa sebi iscedi po ribi onaj ko voli. Mi ovo pravimo svaki put kad jedemo pečenu ribu. Klarita, nemaš šta da pogrešiš.

< Poruku je uredio Didy -- 15.12.2014 22:17:26 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
15.12.2014 23:51:11   
Klarita
Zahvaljujem drage mojeuser posted image Didi, MK user posted image kud da ne pogresim, pa ja sam ti duduk za kuhinju i spremanjauser posted image no, izvesticu se, hocu, hocu...I ja sam za kriske limuna, pa ko voli neka izvoliuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
16.12.2014 8:54:36   
nata11
Kod nas u Idei ima bas veliki izbor posnih ove godine.
Klarita super je ovaj recept a ako sama peces ribe mozes i da uzmes malo tog ulja u koje se przile pa dodas beli luk, persun sta ti po volji.
I ja pravim sa malo senfa.
A inace i u krompir salatu dodad malo senfa ukusnije je.


_____________________________





(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
17.12.2014 1:52:42   
Klarita
A bas razmisljam o krompir salatiuser posted image kako nju da napravimuser posted image user posted image
U cetvrtak ujutru cu salatu makarone sa sampinjonima i krastavcicima...kako slavimo na potkrovlju, ne u dnevnoj sobi...vec smo postavili stolove i stolnjake...jos escajg i sudove da operem (pustim u masinu) i to je to...znaci imacu vremena da napravim (bar se nadam) i tu krompir salatu. Sutra cu pasulj, u cetvrtak znaci jednu salatu i pite sa kupusom...mada mi se nesto javlja, da ce i pasulj i pite sa kupusom spremiti moja majkauser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
17.12.2014 2:03:03   
superm
Torbi je dala recept za krompir salatu.user posted image k, daj recept za te tvoje pivarice I baklave

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
17.12.2014 2:06:08   
Klarita
Aj, da ih uslikam pa cu postaviti recepatuser posted image ili ako ces praviti ovih dana da odsetam do kuhinje po svescicuuser posted image ?

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
17.12.2014 2:14:10   
superm
Ne muci se sada, ima vremena. Ionako su ovi moji slinavci bolesni.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
17.12.2014 2:17:26   
Klarita
user posted image Bas bi se pomucila da pustim dva'es korakauser posted image nego je podugacak recepat...Da ozdravite sto pre, a ja cu sutra da ispisem sve ako treba, pa da "prelomi" cokoladna baklavica, leci dusu koliko je dobrauser posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12.
17.12.2014 2:20:04   
superm

Mod, kako spremas pasulj sa orasima? Zvuci divno!

< Poruku je uredio superm -- 17.12.2014 2:25:46 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here