|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sor
27.8.2008 17:47:29   
una77
Drage mame,
Da li ste imale problem sa sorom kod Vase dece? Ja mojoj malenoj cistim usta sodom bikarbonom i Nistatin kapima po prepisu lekara ali i dalje ima dosta sora. Sa cime ste cistile Vasoj deci ustasca??user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sor
27.8.2008 22:52:21   
Anoniman
Ja nisam imala problema, ali ja nisam čistila na način na koji ti to radiš, iako su nam tako savtovale sestre u školici za roditelje. Mama mi je rekla (koja je lekar) da mu dajem po malo Daktanol-a (manje zrna graška) na cuclu jednom nedeljno, i da će onda sve biti ok - zaista je i bilo tako. U školici su nam rekli da je Daktanol sledeći stepenik nakon načina na koji ti to radiš.

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sor
28.8.2008 9:24:58   
una77
Hvala odma danas cu to da uradim nadam se da cemo ga se resiti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sor
28.8.2008 11:19:24   
guppy RR
Nismo imali problema sa soorom, pa ne znam kako da pomognem. Znam da su rekli u školici da je dobro i čistiti dojku ako dojiš. Cmokić i nek se brzo reši!!

(odgovor članu una77)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sor
28.8.2008 17:33:57   
Anoniman
U pitanju je dakle DAKTANOL GEL ZA ORALNU UPOTREBU! Proizvodi Galenika a.d., Beograd.

Čak ću odmah da napišem i sledeće: bio mi je Luka čak i žvalav u jednom momentu, mazala sam mu na smenu Daktanol gel i Pantenol mast na rubove usana - prošlo je brzinom svetlosti.

< Poruku je uredio Tasha -- 28.8.2008 17:35:12 >

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sor
28.8.2008 20:53:10   
una77
Uzeli smo gel a cucla je letela jedva sam je na podu pronasla kasnije malo Adrijana je prihvatila cuclu namazanu Daktanolom posle dva puta neuspelog pokusaja  sad jos samo rezultat i da pazim sledeci put u kom joj polozaju dajem da ne pljuje cuclu cini mi se da je kasnije prihvatila novi ukus cak sam i ja probala nije lose. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sor
28.8.2008 23:11:10   
Anoniman
Šta više-meni je lep ukus. Ne znam koliko puta nedeljno se koristi, jer ja nisam "lečila" soor nego sam davala preventivo, pa sam davala 1 nedeljno. Ali valjda si našla nešto pametno u "uputstvu".  

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sor
29.8.2008 15:41:22   
una77
2-3x dn, rekao je lekar u savetovalistu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sor
30.8.2008 15:55:54   
Anoniman
Suuuuuuper!
Jel se polako navikla na ukus?

Javi rezultate...

< Poruku je uredio Tasha -- 30.8.2008 15:56:42 >

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sor
30.8.2008 16:31:16   
andrijana
Meni su jos u porodilistu savrtovali da je za SOR najbolji DAKTANOL GEL. Mojoj maloj je vec proslo a babica je rekla da mazem i kada infekcija prodje. Potrebno je mazati i badavice da bi se sirenje sprecilo. A jos je dobro sto je slatkastog ukusa pa se beba ne ljuti,cak uziva.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sor
30.8.2008 18:18:25   
Suncica
Osim daktanol gela(i mi smo ga koristili) cucle na flasici treba tretirati acid borici kiselinom, koja nema nikakve stetne uticaje po bebu..

_____________________________

Lorena, 26.07.2006.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sor
30.8.2008 22:04:40   
una77
Jeste sad sam pocela da praktikujem da joj namazem dudu pred spavanje, ne buni se uziva user posted image , a gel je odma poceo da deluje rezultati su dobri ja sam jako zadovoljna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sor
31.8.2008 23:16:01   
Anoniman
E baš mi je drago da sam ti pomogla, jer kažem-mi smo ga koristili preventivno, od rođenja, odredila sam da će to biti nedeljom... i nikada nije imao soor. Čak kada je propričao (što se desilo jako rano, pre nego što je prohodao-na mamu user posted image ) mi je rekao kada posisa Daktanol sa cucle "Stavi još!"...

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sor
1.9.2008 8:22:36   
una77
Dobro je sada znam da se to dugo koristi, i sve ce biti ok vec me je uhvatila panika sta cu sa sorom. Ja ne znam zasto nam u skolici za trudnice nisu spomenuli Daktanol nego samo sodu bikarbonu koja nema efekta, ali nema veze jer nasla sam ovaj forum na kojem da nisi ti  bi bio propast bez tebe Taso! user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sor
1.9.2008 8:59:31   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sor
6.10.2009 22:41:31   
sneza24
Davidu su jos u porodilistu stavljali Daktanol i cim smo izasli ja sam to kupila.U pocetku sam mu stavljala 2-3x na dan a sad jednom u par dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sor
6.10.2009 22:45:51   
sonja999s
daktanol je keva haahah
cak sam mu stavljala ponekad bas kad se jako uznemiri na cuclu i mirrrr
user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sor
6.10.2009 22:46:39   
Anoniman
Sad da me ubijete ne bih znala shta je SOR user posted image

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sor
6.10.2009 22:47:28   
zimska ruza
Snezo,bebe nam imaju isto ime!!!
E,da,mom Davidu se pojavio sor nakon terapije sinacilinom pre 10-ak dana.Probala sam Nistatin i sodu,ali ne pomaze.Hvala na savetu za daktanol,probacu i to.A na kontroli cu pitati pedijatra,bas da mi potvrdi sumnje da je to sor.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sor
6.10.2009 23:40:05   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Sad da me ubijete ne bih znala shta je SOR user posted image

Sor su bele naslage u ustima beba (gljivice) koje se javljaju zbog mleka i vlage...

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sor
6.10.2009 23:56:09   
Delijagirl
Nama su u skoli rekli da moze sor da se leci veoma jednostavno sa glukozom. Ja neznam sada dali moze u srbiji u apotekama da se nadje ampule glukoze i to se jednostavno namaze na te bele tackice sa vatiranim stapicem. 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sor
7.10.2009 19:07:33   
Delijagirl
Evo sta sam ja pronasla o soru u knjigi :
Šta da očekujete u prvoj godini - H.Murkof, A.Ajzenberg, S. Hetavej

MLEČAC

Pitanje : "čini mi se da moja beba ima belu gruševinu u ustima. Mislila sam da je u pitanju ispovraćano mleko, ali kada sam pokušala da to obrišem, usta su počela da krvare"

Odgovor: Među vama je gljivica - ili, tačnije, između vas. Mada gljivična infekcija poznata kao mlečac ili sor izaziva probleme u ustima vaše bebe, verovatno je svoj prljavi posao počela u vašem porođajnom kanalu kao infekcija monilijom, moilijaza - i tamo ju je beba i pokupila. organizam koje je izaziva jeste kvasica Candida albicans, uobičajno stanovnik usta i vagine. Kada je pod kontrolom drže drugi mikroorganiymi, obično ne izaziva probleme. Ali, ako se ta ravnoteža promeni - bolešću, upotrebom antibotika, hormonski promenama (kao što su u trudnoći) - nastaju povoljni uslovi za njen ravoj i pojavu simptoma infekcije. Mlečacse pojavljuje u obliku uzdignutih sirastih belih mrlja, poput zgrušenog mleka na unutarnjoj strani bebinih obraza, a ponekad na jeziku, nepcu i desnima. Ako se ove "krpice" obrišu, ostaje jarko crvena površona koja može i da krvari. Mlečac je najčešći kod novorođenčadi, ali povremeno se zarazi i starija beba, maročitno ona koja uzima antibiotike. Zovite lekara ako sumnjate na mlečac. Premada infekcija kvasicama sama po sebi nije opasna, može biti bolna pa i ometati bebinu ishranu. rlo retko može doči do komplikacija ako se stanje ne leči lekovima protiv gljivica.


Nadam se da ce vam to pomoci user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sor
7.10.2009 21:33:36   
zimska ruza
Evo,kupila sam Daktanol gel i nadam se da ce pomoci...Ja sam bebu rodila putem carskog reza,tako da od mene nije pokupio,ali mislim da jeste nakon upotrebe sinacilin sirupa,verovatno doslo do narusavanja ravnoteze,pa gljivice dosle iz stomaka u usta...Grudi perem sodom bikarbonom,tj,rastvorom iste.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sor
7.10.2009 23:19:15   
sneza24

IZVORNA PORUKA: zimska ruza

Snezo,bebe nam imaju isto ime!!!
E,da,mom Davidu se pojavio sor nakon terapije sinacilinom pre 10-ak dana.Probala sam Nistatin i sodu,ali ne pomaze.Hvala na savetu za daktanol,probacu i to.A na kontroli cu pitati pedijatra,bas da mi potvrdi sumnje da je to sor.

Ako je sor,a ja mislim da jeste nadam se da ce vam pomoci.

(odgovor članu zimska ruza)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sor
8.10.2009 8:48:57   
mamanp
Da sam jutros umrla ne bih znala da se one bele naslage zovu sor.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here