|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.12.2012 16:22:24   
Mishica 77
I mora da se uvede higijensko dijetetski režim. To je osnov za kvalitetniji život osoba bez ž. kese tj. sa op. odstranjenom ž. kesicom.
Osobe kojima su samo izvađeni kamenčići imaju u tom smislu veći komfor ali se ipak mora prilagoditi ishrana jer i dalje postoji mogućnost nastanka novih kamenčića.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.12.2012 18:31:49   
bojanica7
mishice, naravno da se ne moze zahtevati ostranjivanje zucne kese *narocito ako je zdrava, u suprotnom nema ni razloga vaditi je, ali svaki kamencici u zucnoj kesu jesu razlog za operaciju i normalno da onaj ko ima kamencice moze ici na operaciju da vadi kamencice,.
sto se tice dijete, ja sam konsultovala nekoliko lekara i pitala za ishranu jer nemam zucnu kesu, receno mi je da nikakav poseban rezim ishrane nije potreban. dakle, sve normalno.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
12.2.2013 22:43:58   
panicarka1
jako sam tuznauser posted image i uplasena ,za sledecu nedelju imam zakazanu operaciju!!!moram da operisem cesto imam napade jako je bolno a philip user posted image je napunio tek devet nedelja dusa me boli sto cu da ga ostavim 3-5 dana sa tatom i bakom kako cu bez njega user posted image ma grozan osecaj ...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
13.2.2013 9:11:07   
bojanica7
joooj, panicarko, bas mi je zao... naravno da ti e tesko da tako malu bebu ostavljas pa i na dan a ne tri do pet dana... uf! al svakako razmisljaj tako da je najbitnije da on posle ima zdravu mamu...user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu panicarka1)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
13.2.2013 10:38:45   
Rosita
Drzim ti pesnice. Izdrzi, makar ces se ratosiljati gamadi i gotovo, posle ne strepis kad ce da te strefi, kao neki. Meni to tek predstoji. Budi hrabra, brzo ce to proci!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
11.3.2013 0:14:34   
panicarka1
hvala vam devojke na podrsci operaciju sam imala 20. februara i tacno dve nedelje posle toga opet boli bila u bolnici vadili krv sve ok ultra zvuk raden sve ok dobila neke lekice protiv bolova i dalje boli .... rano ujutru moram u bolnicu opet bojim se da rana unutra nije dobro zarasla pa da opet moraju da me operisu ovaj horor film nikako da se zavrsi pa da uzivamo sa nasom bebom

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
12.1.2014 23:48:30   
bubulence
evo i mene na temi... kamen imam oko 11 godina, 2003 sam imala prvi napad pa 2-3 godine nista pa dva puta godisnje i tako do porodjaja. meni je porodjaj bio pesma, porodjani bol se ne moze meriti sa ovim , bar meni.
od kada sam se porodila (pre dve ipo godine) , napade imam bar dva puta mesecno, uvek zavrsim u urgentnom, i uvek se svi cude kako je moguce da nisam operisana ranije ali se niko nije hvatao noza...
naravno dok nisam otisla i platila dr koji je na kraju rekao da imam rok par dana za operaciju inace ne garantuje sta ce nastati od tih kamencica ( najveci je 2cm, ostali nesto manji)... i tako za 2-3 dana idem da me dr popravi i da se spasim... jedva cekam

(odgovor članu panicarka1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
17.1.2014 0:25:17   
Plavusica87
Ja imam operaciju za neki 7 sati.
Biće laparaskopski urađena.
Napade imam od februara 2012. godine i počeli su mesec ipo posle porođaja..
Imala sam ih desetak dok nisu utvrdili šta je, uvek su govorili da sam se prejela, a niko mi uz nije ni radio.
Otkrila sam kamenčiće pre 2 meseca i evo sad je red na operaciju..
Čitam tako po netu iskustva i nadam se da ću imati dobro iskustvo kao i svi vi ovde..
Nemam pojma kako ću podneti ali, naravno, nadam se da ću već sutra do podne biti na nogama :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
19.1.2014 11:46:34   
bubulence
evo ja,sam zavrsila, u sredu uvece u 8 operisana, ujutro u 7 ustajala skoro bez ikakvih bolova (odmah dobijete trodon i klometol i vise ni jedan lek nisam popila) .u cetvrtak u 11 izasla iz bolnice. meni je najgore od svega palo budjenje iz anestezije, tada sam dobila kao neki napad koji je kratko trajao i imala sam mucnine narednih 24h ali sve to je veliko nista naspram onih bolova koje sam trpila. sve u svemu operacija,nije strasna

(odgovor članu Plavusica87)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
4.7.2014 11:58:27   
wish7
i ja imam napade vec tri godine unazad.Mozda u 6 meseci prve dvr godine....onda sve cesce i na uy se cideo kamen od 15mm.Doktor kaze nije za operaciju...dao mi spazmex protiv bolova i cim krene ja ga popijem.Medjutim tupe bolove imam cinimi se stalno,bol kod desne lopatice ne prestaje nikada..glavobolje su ceste i mucnine.Ali eto trpim.Medjutim ja olaniram da idem jesenas na vto,pa me zanima da li smem da udjem u postupak sa ovakvom dijagnozom.Znam da po Zapadu ne savetuju ostajanje u drugom stanju dok se kamen ne odstrani,a kod nas kakva je situacija ne znam.zna li neko nesto o tome?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
4.7.2014 12:32:44   
bubulence
jao draga ne znam sta da ti kazem. u kom si ti gradu? moj je bio oko 17mm cini mi se pa sam bila za operaciju i hvala Bogu sto sam se toga resila. moj savet ti je da pocastis dr sa 100-150e i zavrsis tu pricu jednom zauvek.
trudnoca ti moze proci bez problema a opet, u slucaju napada moze i da bude gadno... konkretno ja nisam imala napade za vreme trudnoce ali zato posle porodjaja... pakao...

(odgovor članu wish7)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
5.7.2014 14:42:15   
Rosita
Ja sam prosla trudnocu s tim bez ikakvih problema. Ali to je samo moje iskustvo. Imam povremeno bolove, ali sam tek nedavno ukapirala da je to! Mislila sam ko zna sta je, ispod grudne kosti me bolelo, pa sam guglala i shvatila da moze tako da boli, a pojela nesto masnije... nisam ga se jos resila. Nemam vremena za sebe user posted image , znam, znam... bas cu da ponovo snimim i da vidim sta cu.

PS Ne znam za vto, ali kad sam mojoj profesor dr iz Fronta na pocetku trudnoce rekla za to- a mislim da sam joj i pre trudnoce govorila- rekla je nema veze, sta je tu je, ne mora to da bude nikakav problem.

< Poruku je uredio Rosita -- 5.7.2014 14:43:51 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
18.12.2014 21:52:16   
Rosita
Zene, i ja idem da vadim doticnu uskoro, posle praznika. Evo sta me zanima- kad se vracate uobic. Aktivnostima? Kuca- pos`o? Kako tece oporavak? Hvala!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
18.12.2014 22:44:48   
bubulence
vrlo brzo, posle 10ak dana sam vec povela normalno da se ponasam. samo cerku nisam dizala prvih mesec dana i bila sam na dijeti ali sve ostalo najnormalnije.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
19.12.2014 0:46:23   
Rosita
Hvala bubi. To za dizanje detets ce mi biti najteze. To su ti oni rekli toliko dugo da je ne dizes ili si sama procenila tako? Kako je ona podnela?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
19.12.2014 10:44:19   
bubulence
super je podnela, ona je znala da idem na operaciju i pricala sam joj da ce mama jedno vreme biti malo bolesna i da necu moci da je podizem. kada sam dosla iz bolnice trazila je da vidi ranu, pokazala sam joj samo zavoje i onda je shvatila da je tu zaista nesto bilo... nije me ni pitala da je nosim... na kontroli sam bila posle 10 dana i dr mi je rekao da se ponasam onako kako mi telo dozvoljava. ja sam se osecala ok jedino me je rana bolela kada probam da podignem nesto teze od 3-4kg pa sam to izbegavala...
sama rana me uopste nije bolela, u bolnici sam dobila cini mi se trodone, i rekli da kod kuce mogu da pijem brufene. ja nisam popila ni jedan.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
19.12.2014 11:52:56   
Rosita
Pokusacu i ja da pripremim mog klinca koliko bude moguce. Hvala puno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
19.12.2014 12:22:14   
mlada_mama
ja sam operisala kad je mala imala 40 dana, nisam se puno drzala dijete, valjda jer sam u trudnoci samo lagano jela pa mi dosadilo, brzo se oporavis od laparoskopske op, stvarno.

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
19.12.2014 22:36:40   
Rosita
Hvala, nista se ja ne plasim niti brinem zA sebe vec jedino kako ce maleni to podneti da nema mamu na nacin na koji je navikao jedno vreme... ali sta da se radi. Meni je trebalo dugo da ukapiram da taj strasni bol iza grudne kosti i malo ispod jeste od toga. Prvi put sam mislila infarkt, bezmalo. Isla kod kardiologa. Posle jos dva puta, nisam skapirala. E zadnja tri puta sam shvatila da je od masne i obilne hrane i da jeste zuc. Tako sam imala 6 napada otprilike za 6 godina, a zadnja dva skoro. Sad sam ok, cuvam se. Ali idem da to sklanjam dok je hladno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
19.12.2014 22:40:32   
bubulence
naravno, idi i skloni pre nego sto se upali. jer je to nesto uzasno. u nesvest padas od bolova...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
20.12.2014 13:27:11   
Rosita
Sad sam shvatila da cu u vreme operacije imati menstruaciju. Da li to moze da smeta?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
20.12.2014 17:29:22   
bubulence
ne znam, proveri sa dr, mene niko nista nije pitao za to, znam da sam dobila 2-3 dana posle operacije pa sam bas mislila kako sam imala srece sto nije stigla taj dan... proveri...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
26.5.2015 11:30:22   
Rosita
Evo ja juce operisana. Danas bi trebala kuci. Bolelo je juce , nije da nije, boli i sad al manje. Dali su mi juce dva puta po pola trodona i to je to. Resih se kamencuge.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.5.2015 13:08:16   
Rosita
Zene, jeste imale prolive posle operacije? Ja imam. Googlala sam , znam da moze da se desava, pricacu sa dr. Al me uzasno nerviraju. Na dijeti sam pod konac, dzaba.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.5.2015 14:47:40   
milicicak
Rosita, draga, nista ne znam o oporavku posle operacije al samo da te user posted image za sto brzi oporavak i vracanje uobicajenim aktivnostima user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here