|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:33:00   
Jele

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ma ja znam da će njoj biti lakše nego meni, mada se jako vezala za mene, jakooo...samo mi se prikači za noge i ne da mi nigde da se pomerim. Mali moj prilepak user posted image


He, he user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:34:43   
Tea2

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Ja nemam ko da ga cuva do septembra, kad bi trebalo da krene u jaslice. Svi rade, tako da ce se smenjivati mesec i po dana sa odmorima, obe bake i tetka tj. rodjena sestra mm. Mucenje user posted image
Trebalo je da mi daju ceo novi odmor da koristim do kraja jula ali ne daju user posted image

Imas pravo na ona bolovanja 65% ,planiraj i prilagođavanje u jaslicama,u septembru-zna da traje dugo....

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:40:18   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: jabudic

Mm hoce da posaljemo Nemanju kod njegovih pocetkom jula na desetak dana...
On se nikad nije odvajao od mene, a tada ce vec stici i beba, mislim da bi mu to bio potpuni sok... Stigne beba, a njega da povezemo daleko i da ga ostavimo... Mislim da bi se osjecao odbaceno i zapostavljeno...
Tim vise sto ih gleda 2 puta godisnje, i ne poznaje ih... Sve to stoji, da mu je tamo ljepse, priroda, vazduh, zdrava hrana, bice i djeca od njegovog brata, ali ja nikako ne mogu da prelomim...
Mislim da ga ja najbolje poznajem da bi bio bas tuzan user posted image
Mm kaze da filozofiram user posted image


Ja to ne bih radila, ali to sam ja.
Kad se Marko rodio, ja sam sve radila i dalje oko Luke. Želela sam da zna da sam tu i dalje za njega. Želela sam da zna da dolazak bebe neće ništa promeniti u njegovom i mom odnosu, a to nije istina. Promenilo se, i to mnoooogoooo! On je postao mnogo zahtevniji, i to uvek kada sa Markom radim nešto što ne mogu da prekinem, npr hranim Marka, tada Luka uvek dođe sa nekim, opet neodložnim zahtevom, npr kaki mu se. To je ljubomora, i to je normalno. Onda balansiraš. JAKO je teško, ali, mislim da prvo dete treba da bude tu kada stigne drugo, po cenu da mama padne na nos.



Isto i kod nas!

Slazem se, jabudic ne daj muzu da prevagne user posted image Makar izmisli nesto da N ostavis doma user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:42:55   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Tea2


IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Ja nemam ko da ga cuva do septembra, kad bi trebalo da krene u jaslice. Svi rade, tako da ce se smenjivati mesec i po dana sa odmorima, obe bake i tetka tj. rodjena sestra mm. Mucenje user posted image
Trebalo je da mi daju ceo novi odmor da koristim do kraja jula ali ne daju user posted image

Imas pravo na ona bolovanja 65% ,planiraj i prilagođavanje u jaslicama,u septembru-zna da traje dugo....



Znam, Tea, ali briga njih za moja prava user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:45:13   
Tea2
Draga moja,pravi još jednu bebu!I na trudničko..

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:45:22   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jabudic

Mm hoce da posaljemo Nemanju kod njegovih pocetkom jula na desetak dana...
On se nikad nije odvajao od mene, a tada ce vec stici i beba, mislim da bi mu to bio potpuni sok... Stigne beba, a njega da povezemo daleko i da ga ostavimo... Mislim da bi se osjecao odbaceno i zapostavljeno...
Tim vise sto ih gleda 2 puta godisnje, i ne poznaje ih... Sve to stoji, da mu je tamo ljepse, priroda, vazduh, zdrava hrana, bice i djeca od njegovog brata, ali ja nikako ne mogu da prelomim...
Mislim da ga ja najbolje poznajem da bi bio bas tuzan user posted image
Mm kaze da filozofiram user posted image

Ja to stvarno ne bih radila. I rođenje bebe je veliki šok, a onda ga još i otpreme iz te sredine (meni su to uradili kad se brat rodio, mislila sam da me ne vole više, jer neće da sam u kući, a bebu svi gledaju).

Tash, sad čitam. Bravo Luka!user posted image

Odvojenost od deteta? Prošlo je cela šk.godina na faksu i više nisam bila sa njom nego što jesam, a opet ne mogu da se naviknem na taj osećaj i da me manje boli.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:46:55   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Tea2

Draga moja,pravi još jednu bebu!I na trudničko..



To i planiram, na trudnickom do penzije user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:56:15   
Tea2
Pred moj porođaj ,sina smo odveli kod suprugovih,tamo mu je bilo divno,osamostalio se jako,priroda...Meni je bilo jako tesko,toliko da sam u anesteziji dok su mi radili reviziju dozivala svoje čedo ....Prvih deset dana po bebinom rođenju - snalazili smo se i kada je on dosao,sve je vec funkcionisalo kao sat.Tesko mi je palo,resko mi je i kada pricam o ovome-ali tako je bilo najbolje,a njemu je bilo savrseno toliko da i sada prepricava doživljaje od proslog leta.Najbolje u svemu je sto je isao zimus na Taru sa vrtćkom grupom,i nismo razmisljali kako ce podneti razdvojenost...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Odvojenost od deteta
19.6.2011 23:56:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom



Odvojenost od deteta? Prošlo je cela šk.godina na faksu i više nisam bila sa njom nego što jesam, a opet ne mogu da se naviknem na taj osećaj i da me manje boli.user posted image


Ja još uvek nisam navikla.
Srce mi puca što ga dva dana neću videti. user posted image A izbezumljuje me kad je tu. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Odvojenost od deteta
20.6.2011 0:00:27   
Tea2
To i planiram, na trudnickom do penzije
Necemo se razdvajati od nase dece....pa na trudnicko sa trecim,pa onda dve godine porodiljskog i dobijes i produzetak od fizijatra....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Odvojenost od deteta
20.6.2011 0:03:30   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Tash


Srce mi puca što ga dva dana neću videti. user posted image A izbezumljuje me kad je tu. user posted image


Savršen opis radnog mesta - roditelj.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Odvojenost od deteta
26.6.2011 11:02:48   
LillyT
Ja sam mislila da imam ekskuluzivno pravo na ovu temu, ali sam već sebi bila dosadna, međutim, vidim skupilo se ovde društvance.
Za sve vas (nas) user posted image
Meni je Lara kod mm-ovih, već dve pune nedelje, provodi se super, stalno je sa decom, ona je najmlađa pa su svi oko nje, ne možeš je uterati u kuću. Sveki će da otvori tamo zabavište, pre neki dan je imala šestoro dece na ručku, kaže, tako su bili slatki, svi za stolom i klopaju kupus user posted image Jutros sam se rasplakala kada sam ih zvala, jako mi nedostaje, ne mogu da dočekam petak da je vidim user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Odvojenost od deteta
17.7.2011 21:07:29   
pepeljuga
Moram i ja da se pretplatim na ovu temu jer od sutra pocinjem da radim user posted image user posted image user posted image

Jbg, mora da se radi, to znam, ali kad pomislim na odsutnost od kuce od 7 do 7......Steglo mi se u grlu, katastrofa. Ceo dan smo bili na svadbi, sad dosli, mm otisao na fudbal, V spava a ja sedim i placem, nadam se da ce mi to olaksati malo.

< Poruku je uredio pepeljuga -- 17.7.2011 21:08:07 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Odvojenost od deteta
18.9.2011 0:48:18   
Verus
Odradjivala sam praksu za skolu, i odvojena sam od Helena, pa evo, vec nedelju dana.  Vidim je preko Skajpa ali nije isto.  Plakala sam vece pre odlaska (na 7 sati sam kolima od nje), i stislo mi se grlo prvo vece dok sam pricala sa mm...Onda sam videla da je vesela, mase mi, svekrva je sa njima dvoma pa imaju skuvano i zbrinuti su, tako da sam prestala da brinem.  Nedostaje mi jako i jedva cekam sutra da je vidim, nadam se da cu stici kuci pre nego sto legne da spava. 

Ali, iskreno, ovo mi je doslo i kao odmor: ispavala sam se, radila na radu za skolu, nisam brinula o kucnim poslovima, odlasku na posao, ma o svim tim stvarima koje me svaki dan cekaju.  I sto se toga tice, bilo mi je bas lepo.  Al eto, jedva cekam da je izgnjavimuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Odvojenost od deteta
2.10.2011 22:24:46   
Anoniman
Ja sutra počinjem da radim.
Za sada nemam frku oko dece, valjda što mi je novo radno mesto, pa je frka na nekom drugom mestu. user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Odvojenost od deteta
3.10.2011 23:00:11   
LillyT
Tasha, nisam znala da si našla posao user posted image

Inače, ja koja sam kukala redovno u ovoj temi, samo da prijavim i ovde, da je sada sve na svom mestu, da je ta odvojenost završena, ispiti položeni... Jeste bilo teško, ali sada sve polako dobija neki smisao


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Odvojenost od deteta
3.10.2011 23:08:30   
Anoniman
Da, da, prošao je i taj prvi dan.
Jednom sam nazvala dadilu da proverim dal su ok i to samo jer je Marko jutros ustao u 6 umesto u 8, pa sam mislila da će se poremetiti dan, ali nije. Sve je bilo super. Kad sam stigla kući, nije me ni registrovao, jer je tata jeo i davao mu krompir pa je sedeo na podu na sred kuhinje i vikao AM! user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Odvojenost od deteta
4.10.2011 8:32:57   
minavb
Ja od juce radim. Samo zivkam i sms-ujem sa dadiljom ali i to ce proci. Kad sam dosla kuci, tj nasli smo se u parkicu, iskezio mi se i otrcao na drugu stranu. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Odvojenost od deteta
5.10.2011 23:34:08   
Anoniman
Ja sam neka naopaka majka. Uopšte mi ne fale deca dok sam na poslu, ni ne zovem, samo gledam kako da uhvatim krivinu, ne žuri mi se kući. user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Odvojenost od deteta
6.10.2011 8:43:44   
Anoniman
Joj Tash user posted image I ja isto!!! user posted image
Mm i ja kad odemo u nabavku bez Mihajla sve razgledamo artikle koje svakako nemamo u planu da kupimo (recimo tehniku i posuđe, ili nameštaj), samo da se što duže zadržimo user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Odvojenost od deteta
25.5.2015 21:49:17   
milicicak
Ja u nedelju idem na poslovni put koji ce trajati dugooo, izmedju 6 i 9 nedelja... Nije ovo prvi put da se nas dve odvajamo, bila sam na par poslovnih putovanja po nedelju dve dok je bila manja i to je relativno bezbolno proslo. Sad je veca i razume neki koncept vremena. Kako je najbolje da je pripremim da necu biti tu? I kako da joj olaksam ostanak? Na netu sam nasla savete da ostavim majcu koja mirise na mene, da joj mm s vremena na vreme da neki pokloncic od mame ali bi svaki savet bio vise nego dobrodosao :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Odvojenost od deteta
6.7.2015 8:02:29   
vikiveki
Ja moju stariju decu za raspust pošaljem kod babe i dede na selo ali u Užice,tako da budu baš odvojeni jedno 10-tak dana od nas.Jedino još nisam slala najmlađeg člana,mada on kuka da hoće i on,ali ne znam da li bi baba i deda mogli da izdrže sa njih troje i njihovim tućama i svađamauser posted image
Milicicak ,šta da ti kažem,kad se mora mora se,ako si je do sada ostavljala onda je valjda navikla i zna da ćeš se vratiti.Razgovaraj svaki dan sa njom preko neta tj. skajpa

< Poruku je uredio vikiveki -- 6.7.2015 8:03:49 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Odvojenost od deteta
6.7.2015 16:32:25   
mila83

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ja u nedelju idem na poslovni put koji ce trajati dugooo, izmedju 6 i 9 nedelja... Nije ovo prvi put da se nas dve odvajamo, bila sam na par poslovnih putovanja po nedelju dve dok je bila manja i to je relativno bezbolno proslo. Sad je veca i razume neki koncept vremena. Kako je najbolje da je pripremim da necu biti tu? I kako da joj olaksam ostanak? Na netu sam nasla savete da ostavim majcu koja mirise na mene, da joj mm s vremena na vreme da neki pokloncic od mame ali bi svaki savet bio vise nego dobrodosao :)


Mila,to se sve cini kao dobri predlozi sto si napisala.Ja se od moje dece nikad nisam toliko odvajala,ne znam kako bih..ali kada se mora,sta da radis.Sto kaze viki,malo preko skajpa,vibera, da te cuje,vidi,a to sa majicom obavezno, mozes i neke porukice ili crteze da joj ostavis pa da joj tata postepeno daje,kao neka iznenadjenja od tebe,ili poneki slatkis,knjizicu.... ako ima nekih stvari koje ste bas vas dve radile,uputo tatu pa da i on to radi sa njom...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Odvojenost od deteta
7.7.2015 8:07:17   
vikiveki
Ja se ovih dana duboko razmišljam da pustim decu da idu kod babe i dede ali još nisam sigurna za ovog najmlađeg jer on do sada nigde nije išao bez nas,ali računam da jednom mora i on negde ići bez nasuser posted image kažem razmišljam...videću šta ću i kakouser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Odvojenost od deteta
7.7.2015 10:09:53   
mila83
Osim mog boravka u bolnici sa Teodorom,ukupno 2 mesreca,moja deca nisu duze od dana bila rzdvojena od mene...mozda posaljem M sada kod moje sestre u Ns na par dana,po prvi put.a za Dimitrija mi je jos rano.iako puni uskoro 5,mislim da nije zreo za to.Ali inace nisam za neko odvajanje dece na duze,ne bih bila mirna,pa da ne znam kako znam da im je lepo i da su sigurni.Teze mami nego deci...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here