|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cuclice i flašice
4.2.2013 12:20:21   
Anoniman
taj rez Y je kao za hranu (tipa redje kasice), a ne za mleko. u zavisnosti od proizvodjaca te cucle se menjaju sa 3 ili 6 meseci (ako se dobro secam, dr brown's su na svaka 3 meseca veca rupica, a nuk na 6 meseci, za chicco se ne secam jer smo je kasnije kupili) i pise na njima 0+, 3+, 6+...

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 401
   RE: Cuclice i flašice
4.2.2013 12:22:06   
Sanchy
Nina ta chiccova sa tim prorezom je za guscu hranu,na primer ko hoce da daje zitarice na flasicu,,a imas normalnu 4+ sa rupicama da kupis,,i mislim da ti je rano ,kupi chiccovu 2+ ..ja sam uporedo koristila i chiccove i aventove flasice,chiccove imaju vece otvore od Aventovih pa ako sisa bolje da ostane na manjoj rupici da ne bi odbila siku a ako je samo dohrana onda slobodno predji na 2+/...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Cuclice i flašice
4.2.2013 17:21:31   
nina26
a sto pise onda da je 4+ ako je za guscu hranuuser posted image

i mi koristimo aventove i chiccove, i mislim da joj ta manja rupica odgoovara i dalje bez obzira sto ima sada 3m15d...

e, da imamo i Nuk i ona mi je ok, isto je 0+
Sanchy, sisamo i daljeuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Cuclice i flašice
4.2.2013 18:29:36   
Sanchy
Nina sa uvodjenjem cvrste hrane dr.preporucuju da se pocne izmedju cetvrtog i sestog meseca zato na cucli pise 4+.......moj savet koristi i dalje aventove flasice 0 eventualno 2 da ti beba ne bi odbila siku....sto vise rupica na cucli lakse vuce a onda sika cao zdravo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Cuclice i flašice
4.2.2013 20:12:18   
nina26
ok, skapirala samuser posted image

jos malo cemo da furamo ove..

hvalauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Cuclice i flašice
8.2.2013 16:19:40   
MASHKA
za avent flašice piše da se na 3 rupice prelazi sa 3. meseca pa sad ne znam da li sa puna 3. meseca ili kada uđemo u treći?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Cuclice i flašice
8.2.2013 16:42:53   
Odri Hepbern
Ja bebcu od pocetka nisam menjala cucle na flasicama, tj i dalje koristi i avent i chicco sa jednom rupicom. On iz njih pije vodu ili eventualno ad ako ja nisam tu pa ne mogu da ga podojim.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Cuclice i flašice
8.2.2013 16:50:03   
Didy
Ja sam menjala prema uzrastu, eventualno mesec dana kasnije. Kako postaju veći, tako jače vuku i onda me je nerviralo kad piju 15 minuta flašicu, a na veću cuclu očas posla isteče. Još da dodam da sam i jedno i drugo dete i dojila i dohranjivala i nisu odbili da sisaju. Sofiju i dalje dojim.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Cuclice i flašice
8.2.2013 17:13:48   
Ana RR
Ja sam isto kao i Didy. Mare je odbijao mleko kada mu tako sporo ide i onda sam mu menjala cucle.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Cuclice i flašice
8.2.2013 21:58:23   
Sesilija 83
Mi trenutno flasicu koristimo samo uvece i pijemo mleko i ml plazmu(plazme samo jedna kasicica)user posted image cisto da zamirise,... i koristimo cuclu Dr,Browns sa Y izrezom,,i toliko brzo se nekako pocepa da je menjamo na nekih 15-20 dana,jer je isecen nekako silikon i to polako popusta i cepa se,pa bude na kraju ooooogromna rupa 'ladno prst moze da prodje...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Cuclice i flašice
8.2.2013 22:23:17   
Didy
Ja nikad ništa osim tečnosti nisam davala na cuclu. Moji su oboje jako rano naučili da piju iz čaše, tako da smo na flašicu samo mleko pili uveče i ujutro. Stefanu sam flašicu skroz ukinula kad je imao 19 meseci, Sofiji isto planiram uskoro.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Cuclice i flašice
8.2.2013 22:35:13   
Bebilina
Mi smo flasicu koristili par puta i za ceru i sina do 5-6 meseci, a odonda TT casu sa tvrdim pipkom. Znaci cim pocnu da jedu hranu odmah i voda i moje mleko iz case uz obrok. Oboje su navikli i voleli tako, izbegli smo flasicu i odvikavanja od nje... user posted image

Cucle menjamo na mesec dana po 2kom ili vise. Uvek imam za poneti bar jednu u rezervi u slucaju da prva padne sa lancicem. Verni smo TT chery od kaucuka, a uzela sam takve i nocne koje svetle u mraku, mada ih on ponajmanje nocu koristi. One su manje spolja , a unutra secene pod uglom. Uzela sam ih jer mu se prve ponekad usecaju u obrascice.

< Poruku je uredio Bebilina -- 8.2.2013 22:46:05 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Cuclice i flašice
9.3.2013 9:24:41   
MaryJane
Moja beba neće flašicu.
Ni flašicu, ni cuclu, ni one sa čvrstim piskom - ama ništa!
Ni formulu neće da pije, pa joj stavljam u žitnu kašicu.
Sok samo iz čaše. Vodu isto.
To mi pravi problem za šetnju ili zujanje. nemam kako da ponesem.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Cuclice i flašice
9.3.2013 9:38:40   
Sanchy
Vodu poneses u flasicu pa kad hoce da pije ti odvrni cuclu i daj joj kao iz case,vodu za formulu u termos zagrejanu,formulu vec odvojenu kolicinski u kesicu kao i zitarice u drugu kesicu,tanjiric,kasicicu,sednes u kafic i zacas smuckas:)......ja sam ga od starta navikla i na flasicu,sreca pa je hteo i da sisa i na flasicu i preko silikonske ,nije birao,tako da ni u jednom trenutku nisam bila vezana za kucu sto je meni koja sam sve osim kucni tip,u potpunosti odgovaralo tako da te razumem....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Cuclice i flašice
9.3.2013 11:13:31   
cockic
ja sam jako zadovoljna chiccom,ali mi se staklena slomila pre dve nedelje i sad je na chicco plasticnoj.staklena je mnogo dobra za manje bebe.bolje sto se ova i slomila.jer vec hoce ona sama da pije.tj.nosi bocicu po stanu user posted image

a sad planiram i njoj da uzmem za vodu bocicu sa slamcicom.

a do kad bocica nemam pojma,nisam jos planirala kad ce prestati da ih koristi.ona pije vodu i mleko za sad na chiccovim bocicama.manja za vodu,veca za mleko.cucle i kaucuk i silikon.
dude ne koriste.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Cuclice i flašice
11.3.2013 16:20:34   
mica0
Aventove su najbolje, kao i chiccove

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Cuclice i flašice
22.3.2015 21:21:37   
Diabla
Da li neko zna, da li postoji Chicco cucla za bebe +12? Ne mogu da nadjem nigdje. Ne sjecam se kako sam sa starijim sinom koristila. Mladji se muci i vuce, ima onu sa tri rupice cuclu.

Ako nema, postoji ima li Avent ili neki drugi proizvodjac?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Cuclice i flašice
22.3.2015 21:31:21   
Sanjalicaaa
Postoji ciko, ali mislim da nije od 12 meseci, nego nesto od 8 cini mi se. I nisu rupice, nego jedna veca rupa. Ja sam kupovala u Aksi

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Cuclice i flašice
2.11.2015 12:49:01   
Animsaj9
Kakva su vam iskustva dr Brown's flasicama??

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Cuclice i flašice
2.11.2015 17:40:01   
wivern
Savrsena, perfektne su.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Cuclice i flašice
2.11.2015 17:54:50   
Ana RR
Potpisujem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Cuclice i flašice
2.11.2015 18:47:25   
madre
ja nemam nikakva iskustva sa tim flasicama, ali znam da ko god ih je koristio bio je prezadovoljan... kazite mi po cemu se razlikuju od drugih, sta ih to cini posebnim?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Cuclice i flašice
2.11.2015 18:55:52   
wivern
user posted image


Razlikuju se u ovoj cevcici unutar flasice tj u tom sistemu koji ne dozvoljava da beba usisava i vazduh sa mlekom. Time se smanjuju grcevi i gasovi kod bebirona.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Cuclice i flašice
2.11.2015 19:00:05   
Animsaj9
i mi smo kupili jednui veliku 250ml i jednu malu 125 ml , staklenu, pa cemo videti

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Cuclice i flašice
2.11.2015 19:02:33   
madre
aha, bas cu ih malo bolje osmekati... nego, tu cevcicu sam primetila i ranije pa mi se nekako cinilo kao ne dobar patentuser posted image mi smo sa bogijem (pre 5 godina) koristili uske staklene NUK sa kaucuk cuclicama i jedino njima smo bili zadovoljni, nekako je taj sistem za izbacivanje vazduha jedino kod njih funkcionisaouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here