|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 16:19:48   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Moje će mačkice krenuti novembra, imaće nepunih 14 meseci.
U vrtić su mi rekli da odem polovinom oktobra al mene zanima da čujem, od vas iskusnih mama, jako ide ta adaptacija, koliko traje i tako to. Kako ručkaju tamo, jel iz neko hrani? U koje vreme spavaju u jaslicama?
Kolika su vaša deca bili kad su krenuli u vrtić?

Ne znam kako je u Srbiji, ali ovde je adaptacija zavisna od deteta. I od samog roditelja, odnosno od vremena/posla roditelja.
Mi danas bejasmo u vrtiću na sastanku. Mene je u stvari samo zanimalo da li on može da donese svoju flašicu sa piskom i ništa više user posted image

Rekla sam da jednostavno ja ne mogu da ga vodim na privikavanje nedelju dana i to je to. Mi dok smo bili tamo, niko ga nije interesovao osim da leti po sobama i da se igra sa igračkama. Mogla sam komotno da izađem.

U našem slučaju se naše spavanje poklapa sa njihovim. Sve ostalo me manje više ne zanima.


Mame molim vas, ne pravite dramu od vrtića. Neće crći ni gladni ni žedni. Deca (barem ovde) se uče osamostaljivanju, da sama jedu, piju... Ona koja su previše mala ili ne znaju - pomognu vaspitačice. Ako ne spava u vrtiću, spavaće kući ranije.

Ako ste u fazonu da plačete kad vodite dete - pustite radije oca da ih vodi.

Tako... Toliko od mene user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 20:23:52   
suzi kju
user posted image ja uopšte nisam u fazonu da ću plakati kada ih budem vodila, samo me interesuje kako ide sve to, ne sumnjam ja da pomognu oko svega al prosto me zanimalo pa sam pitala.
Dokona pa razmišljam šta kako, čitam i šta im se pakuje u rančić za tamo i tako...

< Poruku je uredio suzi kju -- 30.8.2016 20:24:35 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 21:03:13   
IvanaSK RR
Suzi, uglavnom zavisi od deteta, ali vaspitacice gledaju da se to privikavanje ne oduzi.
Za jelo im pomognu, ako treba.
U suštini, sve ide u dogovoru sa roditeljima.
Kod sina je spavanje bilo od 11-13 h, ali je to razlicito od vrtica do vrtica.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 10:45:43   
branki*
Moja danas prvi dan,premijerno!dovela sam je u sedam,a mm je uzeo u 10,jer je takva praksa zbog adaptacije.bila je dobra,igrala se,ponekad se setim,pa trazi mene,ali je nije plakala.mm zaboravio da pita samo da li je jela.videcemo kako ce biti sutra.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 19:08:40   
lesica
Bravo Branki user posted image

Mi ćemo od ponedeljka, mada smo danaske išli na roditeljski, pa je ronjao svuda i nije hteo kući....
IIiiiiii što su cakani i medeni svi od reda. Mislim da će biti fina adaptacija.

I da se pohvalim, divna nam je ekipa vaspitačica/sestara, tj sve su u svim grupa sjajne, ali sam baaaš zadovoljna.


Suzi, gde ćete vi u vrtić?

Inače kod nas je praksa kad se ustale - 3 pelene dnevno, paket vlažnih maramica mesečno i krema, sve obeleženo, po 2-3 presvlake svaki dan u rancu, sve obeleženo, patofne obeležene, nedeljno obeležena pidžamica i jastučnica.
Tokom adaptacije i u prvom periodu moguće doneti detetu flašicu sa vodom ( obeleženo) , dudu, igračkicu, kasnije se i to sklanja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 20:22:19   
suzi kju
Les mi ovde u Kaluđerici,tu smo pisali tu su nas i primili.
A što se tiče ranca ja da im spakujem to u putnu torbu user posted image njih dve, sve duplo.

A to što kažeš kasnije se sklanja, skroz se izabacuje iz upotrebe? Laža, flašica?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 20:27:25   
lesica
Hehe putna torbauser posted image
Slatka si, hihihi. Ako su i tu ormarici kao kod nas...

A da, laza, flasica brzo lete iz upotrebe u jaslicama.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 20:36:16   
eca89
Bravo, Branki za nasu drugaricu, super je!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 20:38:21   
suzi kju
Pretpostavljam da imaju ormariće, trebalo bi.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 20:39:53   
lesica
Ma imaju, nego htedoh reci da su maleni.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.9.2016 20:45:09   
suzi kju
Aaaaa too, to je tako svuda.
Al realno, ja kad stavim 6 pelena, 6 pari pantalonica i 6 duksića to je za neki poveći ranac, n a početku nedelje dva para pižamica i dve jastučnice, ako sam dobro razumela.. Jer pretpostavljam da se u ormarić ostave patofne i eventualno nešto od garderobice.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.9.2016 22:04:07   
wivern
Samo da dodam da se kod nas kasnije mesecno donose i plasticne case, iz koji piju. To kad se izbace flasice i laže.
A ormarici su stvarno mali.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.9.2016 22:11:31   
IvanaSK RR
I kod nas su se donosile case. A sa tim ormaricima haos, jos kad stave da troje ili cak cetvoro dece ostavljaju stvari.Zimi bude ludnica u njima.
Suzi, mi smo imali ranac i u njemu te stvari, a to sam ostavljala u ormaricu, nisam nosila kuci. Naravno, nosila sam ako se presvlake iskoriste ili sam menjala jednom nedeljno, stavljala druge.
Patofne smo uvek svi ostavljali.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
2.9.2016 23:06:52   
wivern
Ja budala i dalje nosim i ranac kući user posted image
Umesto samo da zamenim ako je nešto prljavo ili nadomeatim ako neato nedostaje. user posted image
Stvarno sam show.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.9.2016 8:50:45   
branki*

IZVORNA PORUKA: eca89

Bravo, Branki za nasu drugaricu, super je!

Ecka,kako je A u vrticu?
Meni boka i juce bila ok,rekli da je od ponedeljka ostavljaju i na spavanju!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.9.2016 9:01:17   
lesica
Wiv, ja i dan danas svaki dan nosim i vracam L rancic. Tako daaa user posted image
A case se podrazumevaju, mesecno 100 konada po detetu.

Branki, bravo za Boku.
Mi od ponedeljka, pa cemo videti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.9.2016 9:04:04   
branki*
Kod nas svakog meseca ubrusi i plasticne case se nose.a,ranac ne nosim,stoji u ormaricu,kod boke su pelene,vlazne maramice i rezervna presvlaka,a kod boze presvlaka,maramice ,flasa vode i plazma ili neki keks.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.9.2016 9:08:12   
eca89

IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: eca89

Bravo, Branki za nasu drugaricu, super je!

Ecka,kako je A u vrticu?
Meni boka i juce bila ok,rekli da je od ponedeljka ostavljaju i na spavanju!

Super je isto, ostavljala sam je malo, nije plakala.
Samo sto je najveca i najstarija u grupi, od njih 14 je 8 beba, kpje placu stalno, pa joj brzo dosadi. Juce da nije bilo mene ne bi ni vai izasla, jer kud ce sa tim bebama i tako. Trazila sam da je prebace u vecu grupu, ali nista od toga ja mislimuser posted image !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.9.2016 11:13:11   
branki*
Kod moje nema tih na njih beba,boka je u starijoj jaslenoj,tu su svi kao i ona ili koji mesec stariji,do 2 godine otprilike.
Super za Anastasijuuser posted image sto voli i sto ne kuka!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2016 6:49:01   
branki*
Citala juce spisak,moja boka i jos jedan decak su najmladji,svi drugi su vec 2014 .godiste.super se snasla,da tako i ostane,place kad ulazimo i dok je preobujem,ali cim udje,smiri se.sama se uspava,slabije jede,ali i kod kuce zeza sa hranom.kaze teta da samo ide za njom,gde ova,tu i moja bokauser posted image i sve razume i sve slusa.bas mi je drago!

< Poruku je uredio branki RR -- 10.9.2016 6:50:05 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2016 7:12:17   
Sanjica26 RR
I mi smo se super navikli. Bez problema jede i spava.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2016 7:23:04   
eca89
Branki, mi je drago za drugaicu našu.
Ja sam isto zadovoljna. A., isto plače kad je ostavim, ali kažu da se smiri brzo. Jede, a što me je posebno oduševilo, a i njih je da traži tutu. Sama dodje do tete i kaže joj: "Teto, pipi tuta"user posted image .
Mnogo mi je dragouser posted image !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2016 7:28:09   
branki*
Bravo za anastasiju,super jeuser posted image
Ma,super su nam ove nase smizlice!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2016 8:09:10   
Trcosava
Moja deca su izrodi. user posted image

Luku sam odvela prvi dan u pola 9. Dođem, on odleti na drugi kraj - kažem ja da izađem ja napolje. Gleda me čudno vaspitačica. Kažem pa vidite da se zaigrao. Kaža, pa aaajde ali budite ispred ako krene da plače. Naravno da nije plakao. U tom dođe i doručak, boli njega paja za mene kad vidi jelo.
Došla sam u 12, jeo i ručak.
Drugi dan sam došla u vreme doručka, samo je pružio ruke ka baspitačici i ćao mama. Dođem oko 12 opet, kaže uspavali smo ga, dođite oko pola 2. Tako je on spavao tamo sat i po drugi dan.
Od ponedeljka je lepo po ceo dan bio tamo. Jo ši kad dođem po njega, beži, neće kući. user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2016 20:35:34   
lesica
Trco, nadam se da cemo i mi tako.

Od sutra adaptacija pocinje user posted image
Iskreno, jedva cekam user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Svekrva
bojana92

Slazete li se sa svekrvom?

Da (79%)

Ne (21%)


Ukupan broj glasova: 62

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here