|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.1.2016 16:40:26   
vonavoj
Moja je isla 2 dana i vec je treceg ostala do 12..i plakala je..ali je jela..to je bitno. Ako jede znaci da prihvata

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.1.2016 18:47:01   
wivern
Von sad me više ništa ne zanima. Mora da ostane i to je to. Nemam više mogućnost da ga neko odvodi i dovodi kad se njima cefne.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
19.1.2016 8:34:05   
ivannna
treba mi vase misljenje i savet sta da radimo

moja cerkica je krenula u vrtic sa 2 god i 9 meseci i uopste nije bilo problema,ali vaspitacice su primetila da uopste nece da prica,posle nekog perioda se oslobodila ali i previse,kad je bilo vreme za spavanje pricala je sa drugom decom oko sebe i zamajavala ih a vaspitacica ju je tada izgrdila i rekla nam da popricamo sa njom jer je mnogo pricala,a sada uopste ne prica,cak su deca pocela da je zovu ne po imenu nego -ona koja ne prica-
pitala sam se zasto ne prica kaze da se stidi a cim izadje iz vrtica trtlja ne prestaje
tesi me sto dete prica ali me mnogo brine sto nece u vrticu,sta mislite da li je ovo privremeno,da li je potrebno da porazgovaram sa nekim psihologom,sta da radim?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
19.1.2016 10:37:48   
branki*
Nista te ne kosta da konsultujes psihologa,imas i onog koji radi pri vrticu,pa pitaj i njega.ja bih npr kad je dovodim,pocela pricu sa decicom koja se zateknu tu u isto vreme,pa nesto kao popricas,pitas,mozda se oslobodi jad cuje tebe.ili vidi ako znas nekog da ti dodje kuci da se druze.nek ide na rodjendane kad slave,svi se tu okupljaju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
23.2.2016 20:43:11   
vonavoj
Evo i nas opet u temi..nije isla 3 nedelje jer smo cekali boginje od seke,ali nije ih ni dobila..sve u svemu,od juce je morala da ostane ceo dan,iako nikad nije ostajala i imala je pauzu od 3 nedelje posle 5 dana adaptacije...i za divno cudo,jela je,spavala i plakala kad sam je ostavljala i kad se seti,ali bilo je izdrzivo..a danas je vodio deda,i manje je plakala i super je bila..manje je jela i spavala,ali vaspitacice su prezadovoljne.
Najmladja je,a uklapa se,nije po strani..ja presrecna!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
29.3.2016 11:21:12   
majaziv
Da li je neko imao iskustvo sa menjanjem vrsnjacke grupe u vrticu? Hvala unapred!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2016 17:02:41   
Mariya
Evo da napišem kako je prošlo upoznavanje sa vrtićem!
Otišli smo na igranje,malo se stidela prvih 10 minuta, ali srećom,bilo je dece koju već poznajemo i koje su joj odmah pokazale vrtić,igračke i pozvale je na igru. Kada je došlo vreme za užinu,rekla sam joj da idemo kući,a ona mi kaže da neće da ideuser posted image To je čula i vaspitačica i pitala je da li hoće da užina sa njima,pošto ima jednu užinu viška. Moja L je odmah pristala,pošla je za ostalom decom da opere ruke,postavi tanjire i sedne da klopa,a meni je odmah rekla da ne idem sa njom,može ona sve samauser posted image . Sledeći dan smo otišle opet,pošto je sad već znala kako i šta ide,odmah na vratima mi je rekla da mogu da idem kućiuser posted image
Baš sam ponosna na nju. Sluša,sarađuje,ne stidi se,hoće da se druži i igra sa decom,a zainteresovana je za sve što rade. Naravno,ni drugi dan nije htela kući,štaviše, htela je i u subotu da ide i rastužila se kad sam joj rekla da subotom nema vrtića user posted image .
E sad,videćemo kako će nam biti u septembru, zasada hoće da ide user posted image

(odgovor članu majaziv)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.6.2016 17:43:32   
Sanjalicaaa
Ja poludeh vise sa vrticem. Tri dana za redom dolazi kuci izujedan! I to tacno svaki zub vidis, tacno prepoznam da li ga je ujeo neki vrsnjak ili mladje dete. Kaze vaspitacica, oni su svi poceli da se ujedaju da ona ne zna sta ce sa njima da radi user posted image user posted image user posted image
Kazite vi meni li to normalno? Jel vasa deca dolaze izujedana?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.6.2016 19:50:32   
branki*
Svasta,svasta!meni nije normalno,da ti pravo kazem!i skroz mi je bezvezno da ta vaspitacica kaze da ne zna sta ce s njima!zeno,bre,ti si tamo bog i batina,kako ne znas sta ces snjima!moj nikad nije dosao izujedan iz vrtica.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.6.2016 19:53:46   
serpica
Ja da vam se pohvalim..mi smo primljeni u vrtic i septmbra krecemo.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.6.2016 19:55:20   
branki*
Super,serpi!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2016 1:01:14   
Sanjalicaaa
Branki, ni meni nije normalno. Stvarno ne znam šta da radim. Uglavnom ga jedan isti dečak ujeda i dešava se da noću u snu počne da plače i viče ime tog dečaka i neee, neeeemoj. Sav je istraumiran.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2016 7:09:33   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ja poludeh vise sa vrticem. Tri dana za redom dolazi kuci izujedan! I to tacno svaki zub vidis, tacno prepoznam da li ga je ujeo neki vrsnjak ili mladje dete. Kaze vaspitacica, oni su svi poceli da se ujedaju da ona ne zna sta ce sa njima da radi user posted image user posted image user posted image
Kazite vi meni li to normalno? Jel vasa deca dolaze izujedana?




Sad sam tek videla ovo user posted image
da,i moji su dolazili izujedani vise puta,to obicno bude faza ali ako vaspitacica ne moze da ih obuzda sto je totalna nebuloza,onda je pitaj koje dete ga je ujelo,pa sacekaj roditelje tog deteta i kazi im,ako to vec nije vaspitacica uradila. Zahtevaj roditeljski sastanak i iznesi problem ako treba trazi i da se ukljuci strucna sluzba..mada mislim da to nece da potraje,mislim to ujedanje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2016 8:22:07   
Mala Elena
Strasnoooo! Mozda ce morati vaspitacica da promeni stav ili da nju promene.
Nije im lako ali mora da se zna sta nikako ne sme da se radi!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2016 9:05:27   
Sanjalicaaa
Ma znamo ko ga ujeda, on nam sam kaze. Uvek dva ista decaka. One svaki put prenesu roditeljima, ali oni su jos mali. Ja se ne ljutim na decu, deca su, u tom su periodu, ali da ona ne moze da ih obuzda ne mogu da razumem. Za njega kaze da ne ujede, on kaze samo vristi. Pa kako i da ne vristi kad ga ujedaju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2016 9:21:35   
Mala Elena
Ne ljutim se ni ja na decu, ali mora da im se zabrani!user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2016 9:26:16   
Sanjalicaaa
Slazem se. Vaspitacice su jako mlade, i fine, cini mi se da nisu bas autoritet.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2016 11:46:44   
MishMash
Sanjalice, ima i različitih roditelja, neki tome ne pridaju značaj. Vaspitačice su dužne da nešto preduzmu po tom pitanju ako se to ponašanje nastavi. Možda nisu autoritet, ali mogu da ih razdvoje, da malo više obrate pažnju na ta dva dečaka. Ako ne mogu da ih obuzdaju, neka zatraže stručnu pomoć.




_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.6.2016 16:53:21   
Mala Elena
Sanjalice,kakva je situacija?
Naletela sam bas juce na neki clanak, kao siri se epidemija ili tako nesto, prljave ruke noge, lako se prenosi, deca su kliconose jos nekoliko nedelja i nakon sto se izlece...

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
8.6.2016 9:38:56   
Sanjalicaaa
ME, ne ide u vrtic ima upalu uha. Da, i nama je perdijatar rekao da se ovaj novi virus prenosi jako brzo, da stalno peremo ruke, u parku da stalno brisemo vlaznim maramicama. Nadam se da ce nas taj virus obici. Taman zbog usiju nece ici 10-ak dana.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 10:19:35   
lesica
Da li se spremate za polazak u vrtic?

Mi danas na dogovor kada cemo krenuti na adaptaciju, uglavnom priblizilo se. I da budem iskrena vec me muka hvata kad se setim koliko je L trebalo vremena da se adaptira, mada racunam da ce sad biti lakse jer u odnosu na nju D krece ipak godinu dana ranije ( ona krenula sa 2+, on krece sa 1+)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 10:25:41   
branki*
Meni boka isto krece prvog.ne pomisljam na adaptaciju,jer da je cuva nema ko,ja radim u seoskoj skoli,ne mogu da dodjem,a mm radi odgovorim posao,pa ni njemu nije zgodno da napusta svako malo.videcemo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 10:45:17   
eca89
Branki, ja sam sinoc bila na roditeljskom sastanku.
Mi krećemo na adaptaciju od četrvtrka, e sad kako će biti i šta pojma nemam. Iskreno, najviše me sikira noša, da im neće reći i da će praviti dar-mar!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 10:57:05   
suzi kju
Moje će mačkice krenuti novembra, imaće nepunih 14 meseci.
U vrtić su mi rekli da odem polovinom oktobra al mene zanima da čujem, od vas iskusnih mama, jako ide ta adaptacija, koliko traje i tako to. Kako ručkaju tamo, jel iz neko hrani? U koje vreme spavaju u jaslicama?
Kolika su vaša deca bili kad su krenuli u vrtić?

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.8.2016 15:08:33   
branki*
Suzi,moja ima 19 meseci.spavanje im je oko pola 12,a mislim da ih hrane.stavljaju ih i na nosu da ide,ali uglavnom su svi u pelenama.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OŠ "Dr Dragan Hercog": Škola u koj...
Ne, ovde nema učionica i đačkih klupa. I to sa valjanim razlogom.
Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.



Anketa

Drage mame
sandrina

Da li mislite da je moguce odrzati brak sa partnerom koji vas je mnogo razocarao i povredio i to mnogo puta i da li se uopste vredi boriti za to?

DA (19%)

NE (78%)

ILI?(komentar) (4%)


Ukupan broj glasova: 54

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here