|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.1.2015 9:12:36   
mirkam
Ja sam M ponudila kad smo dosli iz porodilista silikonsku anatomsku varalicu, koju smo unaprijed kupili.Gadio se nenormalno, imao nagon da povrati i jos vise vristao.Pokusavala nekoliko puta i odustala.Onda se sveki sjeti i nadje negdje varalicu od kaucuka, okruglu.Ja mu ponudim, a on istog casa prestane da place i umiri se.Od tada se ne razdvajaju user posted image
Sad je vec koristimo samo za uspavljivanje, preko dana bas slabo.
Problem je sto tih okruglih od kaucuka bas slabo ima da se nadje.Kod nas samo od Campola.Dugi i ne rade okrugle, samo anatomske, a on je nece nema sanse.
Tako da DA, ja sam ZA.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.1.2015 13:49:35   
superm
Veliko protiv!


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
21.1.2015 16:22:15   
MakiJ
ja sam za user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
21.1.2015 16:33:07   
Klarita
Ja sam za, ali samo u cilju lakseg uspavljivanjauser posted image K je nikako nije htela, a ja sam kupila najlepse moguce u tom trenutku, i stavljala sam joj tako da je slikam (to je tako obicno sa prvim detetomuser posted image ) i onda sam ih iskuvala i sklonila u teglicu i u viseci deo...kad je vec napunila, 7-8 meseci mucila sam se da je uspavam, bile vrucine, uzas...i ja posegnem jednog dana za tom teglicom i ubacim joj u usta cuclu opranu samo pod jakim mlazem vode i ona se ukomira momentalno...onda nam je cula sluzila za dnevna spavanja, paaaaaaaaa sve do 14 meseci...Nikolaju vec dajem od rodjenja i opet samo kad ga uspavljujem a, desava se nocu da se promeskolji, ja mu ubacim cuclu i on nastavi...a, isto tako ne pocne li da je cucla odmah, ili pocne da je izbacuje i vadi i baca, znak je da mu se ne spava i nema sanse da ga uspavasuser posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
25.5.2016 15:42:54   
pngpme
Tema je mrtva, ali eto da pokušam... Da li je neko imao iskustvo da cucla ometa dojenje/učenje da sisa itd?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
25.5.2016 15:55:58   
mila83
Ja sam dojila troje i od pocetka su koristili i lazu,i nisam primetila da im je smetala..
Flasica ih vise zbunjuje,pogotovo u tom pocetnom periodu dojenja,pa gledaj da to izbegavas..a i lazu,sto da ne..ako ti ne treba.

Evo sad sam mojoj T sklonila dudu,za vikend je napunila 20 meseci,i to mi je previse..mada nije bila vezana za nju,pa nam nije problem,samo uvece za spavanje,a sad je i ne trazi..
Sa prvo dvoje sam sklonila oko 16.meseca.

Ja jesam za lazu,puno puta mi je pomogla kada su bili nervozni i bolesni,nestrpljivi,ali ne treba beba svakodnevno da je ima dostupnu i u ustima. To je vise roditeljska navika,nego decija,sto su stariji...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
25.5.2016 16:03:34   
eca89
Ja nemam ništa protiv dude, moja jednostavno nije htijela, izbaci je pola metra od sebe i to je to, na početku sam i forsirala, ali ona je odbijala.
Sad vidim i da je prednost, jer imam drugarice koje muku muče da ih odvade!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
25.5.2016 16:08:35   
pngpme
Hvala puno na odgovoru. Znam da ih zbunjuje flašica, baš čudno što ih cucla ne zbunjuje.
Nisam ni ja za pretjerivanje, ali kad sam vidjela da moja sestričina koja je bila ozbiljno bolesna i u jakim bolovima na sam pomen cucle postaje smirena, tužna, ali smirena (pjevanje pjesmica i umirivanje ništa nije pomagalo), svaka dilema je nestala. Ima i puno mana, neka djeca neće cuclu (ni muž ni ja nismo htjeli), ali ako naša beba bude htjela spašeni smo u kriznim situacijama.
Opet, uvijek ima raznih iskustava. Mene je samo zanimalo da li ometa dojenje.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
25.5.2016 16:14:28   
Mala Elena
Eco slazem se, ali se ne kajem sto je ne prihvataju jer ionako imam muke sa odvikavanjem od pelena, ne fali mi vise odvikavanja user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
25.5.2016 16:27:29   
eca89

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

ionako imam muke sa odvikavanjem od pelena, ne fali mi vise odvikavanja user posted image

I ja sam krenula u ovu akcijuuser posted image !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
25.5.2016 17:25:55   
isidora88
Mateja je obozavao cuclu, mislila sam da ce u skolu sa njom, sa 20 meseci se odvikao za 1 dan, sam je odlucio da je veliki decakuser posted image
Aleksej ne voli nesto posebno dudu, retko kada hoce, obicno kad mu se spava par minuta cucla i pljune.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
30.5.2016 0:39:27   
muzicarka
Viktor je nesto malo koristio, davali smo mu jer je previse plakao , a prestali smo veoma lako, mi odlucili a on se nije bunio. Beba ,sadasnja, nece, gadi se i ima nagon za povracanje...
A sto se tice flasice, mi smo V davali prihranu par puta jer smo mislili da je gladan pa nonstop place, ali mu to nije ometalo dojenje...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
30.5.2016 12:55:35   
Anarunika
Ni za ni protiv, moji je jednostavno nisu hteli a ja nsam insistirala. Nisam čula za neke loše posledice od dude pa ako je tao i bebama i mamama lakše,što da ne, neće mu u CV-ju pisati da li je i dokle koristio dudu user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
30.5.2016 15:05:55   
muzicarka
Nisam ni ja ni za ni protiv kome je tako lakše ili ko mora neka koristi ali ne bi trebalo insistirati

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
2.7.2016 13:28:35   
IvanaSK RR
Ja sam za cucu :) Sin je koristio uglavnom za uspavljivanje, a bebica je nesto ne voli, retko kada je hoce.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
2.7.2016 15:33:39   
isidora88
Ja sam za, Mateja je obozavao dudu od prvog dana, Aleksej se gadio nekih 2 meseca, sad je hoce ali samo kad se uspavljuje, a Mateja je nije pustao 24h

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
2.7.2016 15:52:12   
Khaleesi
Zavisi sve od deteta, ova starija i sada bi je dudlala, voli sta ce, a mala pljune preko cele sobe odleti :D meni ne smeta ako je njoj lepse sa ili bez dude neka je, nek uzivauser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
2.7.2016 22:46:36   
Anck Su Nmaun
Veliko ZA, prvo dte je htelo, drugo Ni pod razno, a sad V onako na par minuta i pljune i to kad je bas nervozan inace nece.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
28.10.2016 15:07:01   
Animsaj9
Pa ako je voli sto mu neces dati , narano nece je cuckati sa 5 godina , odvices ga

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.6.2017 10:47:43   
IvanaSK RR
Koristimo je,ali samo za uspavljivanje.Kad se uspava,sama je izbaci vrlo brzo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.6.2017 11:48:52   
emicaa
David je ne vadi po cijeli dan,osim kad ruca.Nekad se zaigra i zaboravi za nju,ali cim se sjeti odma u plac user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.6.2017 11:53:07   
Sanjica26 RR
Za sam samo za spavanje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.6.2017 12:13:55   
Milena18
Negde sam čitala da cucla doprinosi razvoju mišića vilice i da je zbog toga u skandinavskim zemljama baš preporučuju.
M je isto koristila samo za uspavljivanje, ali je sama batalila pre jedno tri meseca.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.6.2017 12:15:47   
krin 40
Protiv..ni jedno moje dete nije je koristilo

< Poruku je uredio krin 40 -- 12.6.2017 12:16:46 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
12.6.2017 12:17:52   
Anck Su Nmaun
Sad sam misljenja ` ovako....Nisam striktno ni za ni protiv. Samo je T koristila i to kratko, lako se odvikla sa godinu dana malo jace. Drugo dvoje ne nikako. Mada mi je sve preko godinice puno.
Ali ono za sta sam Protiv je kad vidim da deca sa 2-3 godine koriste varalicu... alooo cemu to? user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 12.6.2017 12:19:02 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here