|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 9:15:34   
Torbica
Maa duda je zakon..... Nikakvih problema sa ovo dvoje... A od ovog palca osecam da cu imati gadnu glavobolju... user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 9:22:30   
emicaa
moja dama od jutros ne sisa palac nego stavi cetri prsta i onda cucla li cucla user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 9:37:40   
Mala Elena
Bila duda zakon ili ne , mi na nju jednostavno ne mozemo da se oslonimo , u smislu neke pomoci . Prvi put kada je probala za divno cudo je prihvatila ali sam je uhvatila u trenutku kada je mislila da ce dobiti siku , vec smo zauzeli tu poziciju user posted image
Vukla je ali posto mleka nije bilo samo ju je komotno izbacila user posted image posle je skupljala prasinu .....

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 9:40:28   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: emicaa

moja dama od jutros ne sisa palac nego stavi cetri prsta i onda cucla li cucla user posted image



E je takodje sinoc to uradila! Lezi na krevetu i odjednom cujem dete riga! Rekoh,: Boze mili evo opet povraca !
A ona devojka strpala prste dokle je moglo , strasna jeuser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 18:40:15   
mati
Ja sam bila strasno protiv, ali kako nam se nakupile sitne stvari, igracke Matijine koje ne mogu samo da sklanjam, duda mi dodje spas. Stavim mu cuci u usta i nema stavljanja sitneza. Zato ako ikad budemo imali problema sa odvikavanjem, znacu da sam sama kriva.
Inace Mata je nije koristio...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 18:47:56   
Sanchy
Bolje laza nego prstic uvek...a tesko da moze bez ili jednog ili drugog jer ih to dok su malecki smiruje jednostavno je tako..e sad nisam nikako za predugo koriscenje laze jer to jako lose utice na zube i na rast i na razmnozavanje bakterija samim tim zubi se kvare i eto problema..M.je koristio lazu do godine normalno,nakon godine samo kad spava i pre drugog rodjendana mozda dva tri meseca smo skroz izbacili,jednostavno sam mu rekla da smo sve laze dali maleckoj moga brata koja se tek rodila i da je laza za bebe a ne za velike decake,malo se bunio ali prihvatio je to tako kako je.Setio bi se periodicno i trazio ja mu opet kazem isto e nakon nekog poerioda vise nije trazio..Inace sam laze sve vreme koriscenja konstantno sterilisala ,nikada mu nisam vracala u usta lazu koja je pala ili koju bi dobro ispipao prsticima jednostavno zbog tog razmnozavanja bakterija i loseg uticaja na zubice..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 18:52:25   
Mala Elena
E niti sisa palac niti hoce dudu. Jednom sam je uhvatila dok ga je onako fino istrazivala u ustima da napravim fotografiju, i ona me uvek vrati u te dane .user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 18:55:10   
Sanchy
Mala Elena nemas ticker ne vidim kolika je bebicauser posted image ..iskreno nije ni M.hteo do nekog treceg meseca sve je pljuvao ali nakon treceg je krenuo prstice u usta e onda sam ga ja navikla na lazu jer kao sto rekoh uvek je bolje laza nego prstici

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 18:57:23   
Mala Elena
Nemam ticker a ne znam ni to da podesim, jel to negde na profilnoj strani-moja ringeraja? Ima 5. Od kaucuka je, cula sam da je deca vise prihvataju.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 18:59:08   
Maslacak15
moze Sanchy i bez jednog i bez drugog, ja imam jedan primerak kod kuceuser posted image Ja ne volim laze i nikad nudila nisam, stariji je nasao prst. Nisam mu branila, probacu da razgovaram sa njim kad napuni tri godine da batali. Ne preteruje, uglavnom samo pred spavanje, to je jos uvek ok. Mladji ko sto rekoh prst nikad nije ni poceo da koristi, laza mu nudjenja nije-on je jednostavno dobro raspolozena beba. Ne mogu da kazem naravno da nikad nije plakao, jeste naravno ali vrlo umereno nikad se nije zacenjivao niti sam imala potrebe da razmisljam o dudi. Tako da dosta zavisi i od deteta.
Samo da dodam da sam ja isto protivnik " cry it out" strategije, nikad ne pustam dete da place tek tako ni za uspavljivanje ni inace, ali mislim da za smirivanje cucla nije neophodna. Barem meni nije trebala. I drugacije mi je kad dete samo nadje palac i stavi ga u usta kad zeli nego kad mu ja gurnem cuclu kad je meni volja.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 5.9.2014 19:04:51 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 19:04:48   
Olga75
ni zvercica nije trosila ni cucu ni prstice

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 19:11:32   
Mala Elena
To i jeste najbolje, tako bar kazu oni koji dete naviknu na dudu ( ma sta ce ti ?), a to me tek iznervira-pa sto ste svojoj deci davale ako ne valja?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 20:07:28   
Sanchy
Hm,ne slazem se za prstice jednostavno i u literaturi su poznati slucajevi otpadanja noktica,deformacije prsta ,raznih gljivicnih oboljenja a zbog sisanja istog,,zato i kazem bolje laza nego prst,uvek..ako moze bez oba super ,retko,ali dobro neka bude..ako ne,uvek laza ..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.9.2014 21:03:31   
Torbica
Nama je prstic u ustima kad dodje vreme za spavanje. Jedna ruka na uho (cela otvorena saka) a prstic u usta... Inace ne, preko dana.
Ja nisam sterilisala te dude, dva-tri puta za ceo staz od nepune dve godine, oba puta... Proprala bih je pod mlazom vode povremeno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
10.9.2014 17:49:44   
Anarunika
ja sam mojima ponudila lažu, međutim oni uopšte nisu bili zainteresovani a ja nisam htela da insistiram. Na neki način mi je bilo i drago što je neće user posted image Nisu ni palčeve sisali.
A da su stavljali sve i svašta u usta, bogami jesu user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
10.9.2014 19:28:43   
Jole84
Mila obožava varalicu user posted image Doduše nauka mi je kad uđem u apoteku da tražim odgovarajuću,na početku je koristila samo jednu,nije htela druge nikako a sad joj menjam često,da se ne dogodi kao s prvom. Sterilišem je svaki dan,kao i flašice,a kad padne operem toplom vodom obavezno. Neko mi je skoro rekao da na početku sterilišeš svaki dan a kasnije "ciganska sterilizacija",lizneš i daš bebi user posted image i to mi je baš grtko!

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
14.9.2014 15:51:42   
QueenJ
Nisam imala nameru da nudim cucu, iako sam je imala u pripravnosti... Tutnula sam joj još prvo veče. user posted image Kod nas je poznata kao prigušivač. user posted image Mada je i mi samo povremeno koristimo kao sredstvo za smirivanje ili uspavljivanje. Uvek je brzo ispljune kad zaspi. Nekad je nervozna, pa joj namažem malo daktanola. A ona cocka li, cocka... user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
14.9.2014 15:56:07   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: QueenJ
pa joj namažem malo daktanola. A ona cocka li, cocka... user posted image


Mislila sam da samo ja ovo radim user posted image
Moj S ne voli baš dudu, jako retko mu dajem, i obično moram da je držim da ne ispadne (ima 3 meseca). Jel vaša deca sama mogu dugo da drže dudu u ustima ili im pridržavate kao ja? Mislim cuca on sam malo, pa posle nekih 30 sekundi ispadne, pa ja vratim i tako jovo nanovo, pa mi je to cimanje, i ne dajem mu je često. Tek ponekad izdrži da je sam drži malo duže u ustima. Ne znam da li to nauče kada su stariji (jer vidim malo stariju decu na ulici kako sama drže bez problema)?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
14.9.2014 16:01:44   
branki*
nauce oni to sami kako budu veci.bozi je ispadala isto i on se nervirao,pa sam non stop morala da mu vracam,bas i mene nerviralo,onda ako lezi na strani i miran je,ja urolam peskiric i napravim kao podupirac za cuclu da ne ispadne..mada se opet desi.ne secam se kad je poceo samostalno skroz,ali jeste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
14.9.2014 16:04:05   
Sanjica26 RR
Sofija je tek sa pet meseci zavolela cuclu. Nikako joj se nije svidjala i stalno je izbacivala iz usta. Prestali smo da joj dajemo..Sad sama vadi iz usta i vraca je.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
14.9.2014 16:13:45   
Mala Elena
Ma , nije da ispada nego je pljune metar! user posted image
Bas cu kasnije da probam da postavim peskiric ispod...nekad bi mi znacilo u toku dana da nesto uradim po kuci...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
14.9.2014 16:22:50   
emicaa
Teodora nije znala cuclat,stalno joj ispadala i nije se nikad ni naučila,možda je imala tri mjeseca kad je zadnji put pokušala cuclat od tad je igračka user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.10.2014 13:53:50   
Mariya

IZVORNA PORUKA: QueenJ
Kod nas je poznata kao prigušivač. user posted image Mada je i mi samo povremeno koristimo kao sredstvo za smirivanje ili uspavljivanje.


user posted image ahahauser posted image
ni ja nisam htela da joj dajem ali poklekla sam i otad mnogo mirnije spavamouser posted image a skontala je u sekundi za šta služi i ne da je ne pljuje nego je drzži tako da ne mogu da joj izvucem iz ustauser posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.10.2014 14:01:07   
Bibilib
Moja su oba deteta imala dude tj.ovo malo ima i sada pa da im koristi ne loristi ali ih zavarava kao sto sam naziv kaze i onda su mirni...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.10.2014 14:29:40   
degu

IZVORNA PORUKA: emicaa

Teodora nije znala cuclat,stalno joj ispadala i nije se nikad ni naučila,možda je imala tri mjeseca kad je zadnji put pokušala cuclat od tad je igračka user posted image


I moja Teodora user posted image sad drži jezik i ne dozvoljava da joj stavim u usta, gadi se, ima nagon za povraćanjem. Sad joj dajem kroz igru da žvaće zbog desni, sve se nadam da će je nekad zavoleti user posted image jedno vreme smo se uspavljivali s dudom, sad ni to neće.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here