|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o hrani...
27.8.2017 18:18:21   
krin 40
Pa Nato ja bih npr uz njih spremila mediteransku salatu😁

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 19:35:36   
nata11
Razmisljam o kupovini aparata za kuvanje na pari. E sada zanima me sta kuvate na pari.
Sem ribe i povrca nemam neku ideju sta bih mogla spremiti pa ne znam da li da se upustam u nabavku aparata.


_____________________________





(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 19:42:17   
Ana RR
Nato, ja sam ga baš koristila kada je Marko bio mali, sve sam spremala na pari za njega pa onda i za nas. Uz aparat se dobiju i recepti i stvarno se može svašta spremiti. Ne pamtim kada sam ga koristila i to samo zato što nemam gde sa njim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 19:44:16   
Mariya
Nato ja ga ne bih kupovala,ako mene pitaš. To je mamipara, po meniuser posted image
Ja kuvam povrće, i to tako što u veću posudu sipam vodu, kad prokuva stavim metalnu cediljku, u nju povrće i poklopim.
Imaš one posude, rešetke, pa korpe od bambusa, svašta za kuvanje na pari a jeftinije nego aparat.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 20:00:27   
nata11
Razmisljala sam ja i o tim reset_kama ali moram poraditi na ishrani mm a nemam vremena da pazim serpu/ sedim uz sporet. Ako mogu ovaj aparat ukljuciti i ostaviti onda bi mi bas znacio.

Ana koje marke je bio tvoj aparat?


< Poruku je uredio nata11 -- 9.11.2017 20:13:06 >


_____________________________





(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 20:11:08   
Ana RR
Moj je Gorenje.

I sad razmišljam, pojma nemam ni gde je user posted image verovatno je spakovan u plakar gore u potkrovlju.

< Poruku je uredio Ana RR -- 9.11.2017 20:14:01 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 20:22:04   
Mala Elena
Ja nemam iskustva, moji se sigurno ne bi hteli tako hraniti .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 21:43:47   
milicicak
Iz teme o zimnici


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jao milicicak, to je super user posted image ovčija feta sa začinima u maslinovom ulju i sušeni paradajz... pa d''umreš user posted image


IZVORNA PORUKA: lesica RR


Eeee, jeste, sušeni paradajz u maslinovom ulju je mljaaaac. Ja nisam ove godine, nismo ove godine sadili baštu na ranu, pa je otpalo.

To uz grčku fetu, iliti ovčji sir iz pirotskog kraja.... Mmmm

No, ovo je već za temu pričamo o hrani.

Samo da prokomentarisem, ovciji sir ne ide ni uz sta, to je nejestvo user posted image isto vazi i za koziji user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 9.11.2017 21:45:25 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 21:45:23   
lesica
I ja imam Gorenje, dobili smo ga od svekijevce.

Ne znam da li sam ga par puta uključila, i to najviše kad sam L u vodila hranu. Užasno me je smaralo da čekam da se sve to ukuva user posted image

A iskreno, ja volim ukusnu hranu iz toga mi sve nešto bljutavo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 21:50:43   
lesica
Mili, u tom slučaju, mož da prođe i prezreli, punomasni kravlji sir.

No da se vratimo sušenom paradajz. Ja to u rerni sušim, pa recimo u dve ture po par sati na nekih 100-150C, i gledam da mi bude sitniji što zreliji paradajz. I daaa, poređam ga na žicu ispod koje stavim pleh za višak tečnosti

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.11.2017 22:22:26 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 21:59:22   
milicicak
Mi smo ove godine susili u susacu za voce i povrce. Mama je kupila pa smo se zabavljale jedan vikend. Jos sam donela domace maslinovo ulje iz Grcke, maaa super je. Sledece godine moramo vise da napravimo user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:07:53   
lesica
Ja nemam sušač za voće, al rerna i ventilator u njoj rade posao user posted image

Elem, caka je samo ga dobro očistiti i pripremiti, i ostaviti da se prvo dobro ocedi. U startu, ja stavim na 150c jedno 10ak minuta posle spustim t na 100c i lagano. Treba mu jedno 2,5 - 3 sata, pa nakon toga još jednom ponovim sve, al na nižoj t od tipa 80-90c jedno 2 sata.
Zavisi od paradajza koji je.

Posle ređam u teglu, ne solim jer ga posolim dok je svež da se lepše ocedi, dodam začine, negde beli luk, negde bosiljak i majčinu dušicu, negde origano, negde sve. I nalijem maslinovim uljem. Do sad nisam stavljala fetu. Al jesam sušene grčke masline bez koštica.

I naravno, ulje doneto iz Grčke je neprocenjivo za ovo.



< Poruku je uredio lesica RR -- 9.11.2017 22:09:38 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:12:42   
Ana RR
I sad lepo obe idite u peršun, voda mi krenula na usta user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:15:47   
lesica
Ana, evo i ja samu sebe psujem user posted image


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:16:41   
milicicak
IZVORNA PORUKA: Ana RR

I sad lepo obe idite u peršun, voda mi krenula na usta user posted image

Imam i osusen persun i susaca, domaci iz baste user posted image mama je bila odusevljena spravicom, susila je sve sto je mogla user posted image
Nismo dodavale nista od zacina, samo paradajz i maslinovo ulje. I ne znam sta mi je ukusnije, paradajz ili ulje user posted image
I moram da priznam da sam malo pre otisla da macnem malo ulja iz paradajza user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 9.11.2017 22:18:07 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:19:45   
milicicak

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Mili, u tom slučaju, mož da prođe i pretrpeli, punomasni kravlji sir.


Sta je pretrpeli sir?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:22:02   
lesica

IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Mili, u tom slučaju, mož da prođe i pretrpeli, punomasni kravlji sir.


Sta je pretrpeli sir?


Prezreli, Mili, prezreli... Nego moj telefon vodi svoju politiku user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:24:50   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: nata11

Razmisljam o kupovini aparata za kuvanje na pari. E sada zanima me sta kuvate na pari.
Sem ribe i povrca nemam neku ideju sta bih mogla spremiti pa ne znam da li da se upustam u nabavku aparata.



Ništa user posted image Moj je Moulinex ja mislim, nemam pojma, sklonila sam ga jer nemam mjesta u kuhinji, mala je.

U principu mozes da kuvas svo povrće, rižu, jaja, meso..Ovaj je na tri sprata.Ne znam sta jos ne pada mi na pamet.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:30:31   
Sanjica26 RR
Aparat na paru je super stvar ako zelis da se tako hranis.
Meni se jede ovciji sir u maslinovom ulju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Pričajmo o hrani...
9.11.2017 22:52:47   
milicicak
Zene, sta vam je sa sirevima user posted image
Nato, moja mama je koristila taj aparat za kuvanje na pari kad je morala da se hrani "zdravo". Pravila je povrce, ribu, pirinac... Pa onda bi sve to zacinjavala maslinovim uljem i raznim zacinima da ima nekakav ukus. Tata je u tom periodu sredio holesterol i trigliceride ali je jedva cekao da dodje kod mene na rucak da pojede neku "normalnu" hranu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Pričajmo o hrani...
10.11.2017 20:24:26   
Ana RR
Milicicak, šta imaš protiv ovčjeg i kozjeg sira?? user posted image Njama njama, što bi rekao jedan naš maleni drugar user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 10.11.2017 20:44:19 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Pričajmo o hrani...
10.11.2017 21:09:18   
milicicak
Milicicak je protiv svih sireva user posted image al su ovcij i koziji na vrhu liste. Ne znam koliko sam puta morala da ustanem od stola i odem da pljunem zalogaj sira koji svi hvale da je vrhunski... Bukvalno dobijem nagon za povracanjem

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Pričajmo o hrani...
10.11.2017 21:27:12   
Duškić
Nista lepse od sira iz mog kraja, tacnije moja baka je pravila kravlji, ja ga obozavam , tvrd, za rendanje i za jelo ne postoji lepsi!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Pričajmo o hrani...
10.11.2017 21:44:45   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: milicicak

Milicicak je protiv svih sireva user posted image al su ovcij i koziji na vrhu liste. Ne znam koliko sam puta morala da ustanem od stola i odem da pljunem zalogaj sira koji svi hvale da je vrhunski... Bukvalno dobijem nagon za povracanjem


user posted image user posted image a ja sam recimo veliki izbirač kada je hrana u pitanju, ne mogu da jedem ako mi se nešto ne dopada vizuelno a ni mirisom, ali eto sireve baš volim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Pričajmo o hrani...
11.11.2017 8:39:51   
nata11
Obozavam ovciji sir user posted image Jos sto u Grckoj ima kao feta, mmm. Generalno sve sireve volim, uvek u frizideru imam bar 3 vrste.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Pita sa mesom i jogurtom
Ringerajin kuvar: vikiveki



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here