|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
30.9.2017 21:27:19   
emicaa
Sarav to jos malo ce kod mene(ako bude spavao kao seka) trajati jos dvije godine user posted image

< Poruku je uredio emicaa RR -- 30.9.2017 21:48:15 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
30.9.2017 21:50:14   
Sarav
Sad ću da padnem u nesvest user posted image Pa i ova prva se još uvek povremeno budi sa 4 godine..

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
30.9.2017 21:55:08   
emicaa
Isto tako user posted image sad od kad je hladno nocu bolje spava a ljeti se budila minimum 3 puta 🙄

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
30.9.2017 21:55:22   
degu
Proci ce, proci ce, proci ce user posted image
I Doda ustane obavezno jednom da piski, a desavaju se momenti da hoce nesto sto sanja, pa se dere sto nema user posted image

< Poruku je uredio degu -- 30.9.2017 21:57:07 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
30.9.2017 22:36:40   
MamaNecaVo
I moj bebac super spava od kako je zahladnelo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
19.10.2017 21:31:14   
Ba na na men
Ovo je bas individualna stvar,moj sin se redovno budi od prvog dana skoro u isto vreme dva puta nocu.
A sestrina cerkica je nakon meseci i malo jace izbacila skroz nocni podoj.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
19.10.2017 23:23:56   
MamaNecaVo
Nema pravila naravno.
Svaka beba je prica za sebe.
Nekada se ustale,pa se vrati nocno budjenje iz njima znanog razloga.

(odgovor članu Ba na na men)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
4.12.2017 1:08:01   
Srecko47E
Onda kada ona bude zelela.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
4.12.2017 7:50:25   
krin 40
Sa šest nedelja je sam izbacio noćni podoj.Da nije sada bih mu ja izbacila sama.Ima 6 meseci,tri čvrsta obroka.Noćni je potpuno nepotreban i samo je stvar navike.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
4.12.2017 10:38:24   
Srecko47E
Bravo Krin i bravo za Dusana.
Sad kopcam zasto bi ti stancovala takvu decu.I ja bihuser posted image

Meni je dr rekao da sa 6 treba da ima jedan cvrsta obrok.
Pa do 7 ili 8 da uvek drugi.
I veceru uvodim oko devetog meseca.
Sad vidim da to mozda i ne mora tim redosledom

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
6.3.2018 10:25:43   
Dora89
Nama je dr rekla da treba da prestane sa 6 meseci. Da tada, čak i ako se noću budi, davati samo vodu, ništa drugo.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
6.3.2018 10:33:52   
Maslacak15
ne slazem se. Tj imam skroz drugacije iskustvo. Ja sam to radila iskljucivo na zahtev. Sto je znacilo da se mladji koji je samo dojen budio i dva 3 puta nocu do 9 meseci. Stariji malo manje ali on je od starta dohranjivan i ja mislim da to ima veze. Kad sam uvela flasicu budjenje se smanjilo na 1-2 puta, posle godinu dana samo jednom. Nisam bas nikad odbila da im dam mleko kad traze. Narocito sto bi posle toga samo zaspivali i nastavljali da spavaju. Nikad se nisam igrala sa decom nocu, nikad ih nisam nosala, prebacivala kod nas u krevet itd. Ali im nikad nisam odbila da dam mleko ako traze mleko. Poenta je: obojica su samo prestala da se bude u nekom momentu. Na primer oko druge godine, ni ne secam se tacno, samo se to petominutno budjenje neoset__no izgubilo. Da je navika, nebi to cinili nego bih morala da ih odvikavam.

osim toga protiv sam sablona sa tvrdim obrocima. Moji su relativno sporo prihvatali. Krenula sam sa 5,5 meseci ali je to vise bilo eksperimentisanje i ne mogu da kazem da su sa 6 meseci imali jedan cvrst obrok fiksno. Ali ja nisam bila pod pritiskom posto moja deca se rode krupna i velika i dok su na mleku porastu dzinovi. Obojica su sa 6 meseci imali 10 kila pre engo sto sam krenula sa cvrstom hranom. Tako da mu ta druga polovina godine dodje kao fitnes tura. Puzanje,ustajanje hodanje i odvikavanje od majcinog mleka... rezultat 11 kila i 12 kila za rodjendan sto vec nije tako mnogo. Danas su super slank.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 6.3.2018 10:39:44 >

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
6.3.2018 10:46:34   
Mala Elena
10kg sa 6 m?user posted image
Evo recimo nocas, sa nepuna 3,5 m sisala je oko ponoci pa tek u 7.30 ujutru. Ali nije tako svako vece, budi se uglavnom jednom pred zoru.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
6.3.2018 11:39:16   
Maslacak15
ozbiljna samuser posted image I to u slucaju mladjeg bez kapi dohrane. Ni caj ni vodu nije pio samo majcino mleko. Sa starijim su me ubedjivali da je od Nestle mleka, jer sam ga dohranjivala iako mu nisam davala velike kolicine ( dojila sam ga do 5. meseca) ali ispostavilo se da je ipak do mog mleka i genetikeuser posted image user posted image . skoro identicne krive rasta su imali i

I da dodam da im tezina nista nije smetala. Bili su ultracvrste i jake bebe, izrazito motoricki napredni. Tako da dobijam ospe od tih prica " debala troma beba" itd. To nema nikakve veze. Naravno ima i sitne dece koja se super razvijaju, da ne bude da zagovaram the bigger the better, samo sam misljenja da se bebe vode dok su bebe svojim instiktima, urodjenom fiziologijom i traze ono sto im treba. I ja mislim da ih treba pratiti i pustiti da oni diktiraju. Ako se ne bude, naravno ne buditi. Ako nece da jedu, jesce kasnije.... i ako traze hranu dati im. zato ta pravila uradi ovo do 6 meseci ono do 8 smatram nesuvuslim pa makar ih propagirali i lekari.
Kasnije je to mnogo vaznije. Razviti im dok su deca zdrav osecaj za ishranu. A ja znam verujte mi jako puno dece koja su bila super slank bebe a sad imaju i po 5 kila vise od mojih jer ih roditelji jure sa grickalicama i pitaaju svakih pet minutaa sto nece da jedu.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
8.3.2018 15:02:54   
Dora89

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ne slazem se. Tj imam skroz drugacije iskustvo. Ja sam to radila iskljucivo na zahtev. Sto je znacilo da se mladji koji je samo dojen budio i dva 3 puta nocu do 9 meseci. Stariji malo manje ali on je od starta dohranjivan i ja mislim da to ima veze. Kad sam uvela flasicu budjenje se smanjilo na 1-2 puta, posle godinu dana samo jednom. Nisam bas nikad odbila da im dam mleko kad traze.


Nisam naglasila da je moja beba dohranjivana, a to je druga stvar. Pošto je već sa 4 meseca mogla da prespava celu noć, logično je bilo da od tada nema više noćnog hranjenja. Za dojenu i ja mislim do godinu dana, ali posle godinu dana više ne treba da sisa u toku noći.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
9.3.2018 22:08:53   
Sarav
Mi ćemo do škole ovako da se dojimo po celu noćuser posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
9.3.2018 22:15:03   
mama Jo
Sarav jel mi verujes da sam ja to stalno govorila sa Janom... vec sam se pomirila sa cinjenicom da cu je dojiti do polaska u skoli 😂 ali odvikli smo se jako lako, sa 16 meseci 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
10.3.2018 7:07:53   
Misha i Ljisha
Moja je prestala sa 11 meseci da sisa nocu ali je nastavila da se budi. Tako da budjenje kod nas u slucaji nema nilakve veze aa sisanjem. Videcemo kako ce biti sa batom.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
10.3.2018 9:39:30   
Sarav
Noćas u 3 se probudila dama i plače, traži da sisa. Dala sam je mojoj mami i zaspala je nakon 5 min plakanja. Kod mene to nema šanse da se desi. Provalila da može pa me zeza skoro godinu dana.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
10.3.2018 9:43:41   
veselicaa
Moja se budila sinoc nekoliko puta,ali je prehladjena malo pa zbog toga.Inace prespava noc.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
12.3.2018 14:38:34   
mama Jo
Kod svakog eto razlicito. Meni se J.preslata buditi tek kad je prestala da siki...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
12.3.2018 14:41:52   
veselicaa
Kada im se uvedu sva tri obroka trebale bi da prespavaju noc,nema potrebe da se bude jer to nije zbog gladi.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
12.3.2018 14:44:44   
mama Jo
Slazem se, samo navika... ali ja nisam bila sposobna da to iskorenim ranije, sta da radim...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
12.3.2018 14:47:58   
veselicaa
Ako koristi dudu i spava sa tobom,bice ti lakse da je naucis da prespava noc.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci?
12.3.2018 15:12:25   
mama Jo
E to sad koristm sa bebom, ona hoce dudu i vec smo na pola puta 😊 probudi se samo jednim tokom noci, a Jana nije htela dudu pa je onda to bilo teze 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here