|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
6.9.2018 19:59:07   
dekidaki0206
Ne znam da li je neko odgovorio na ovo "9 na 9", to zvuči primamljivo, ali ispadne plus dosta skuplje nego realna cena- naplati se naknadno svaki dan ležanja u porodilištu i sav utrošeni materijal (sve gaze, zavoji...) To postoji u Medi group-u i Jevremovoj (iz istih su ustanova) 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
8.9.2018 14:46:05   
MojMiki
Kuc kuc ima li koga moje dame 

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
8.9.2018 18:38:38   
lesli
DekiDaki, zar u 9 na 9 nije ukljuceno i vodjenje trudnoce? Svi (redovni) pregledi, double, ekspertski, laboratorija i ctg-ovi?
Jesi li ti koristila ili neko koga znas 9 na 9 pa govoris iz iskustva ili ti se samo cini da izadje na sluplje?

Ovde stvarno pusto danima...

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
8.9.2018 23:42:52   
MojMiki
Lesli 9 na 9 jeste vodjenje kompletne trudnoce, citala sam samo njihovu reklamu i slusala negde na tv. I valjda se razlikuje cena u zavisnosti da li je prirodni porodjaj ili carski...cini mi se da je bilo 300 000 i 360 000.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
8.9.2018 23:44:15   
MojMiki
Inace Les kako si sada, kako se boris sa oticanjem?Dunja kako si ti? Dragce, devojkeeee

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 5:54:15   
lesli
Meni to deluje primamljivo, pogotovo sto sam celu trudnocu vodila privatno. Kod drzavnog sam isla samo po doznake i lekove.
Bas moram da sracunam koliko smo (otprilike) dali na preglede i lab, da vidim koliko izadje samo porodjaj kad to oduzmem. Mislim i dalje je dosta novca, ali me interesuje o kojoj je sumi rec...

Inace sto se oticanja tice sad je izgleda ok. Ne znam sta bi ono. Jedan dan je bilo bas drasticno, naredni je bilo primetno (i opet jedna noga jace otekla), sad su ok. Ako i ima otoka, zanemarljivi su.

Miki, jeste li prezdravili? Gde idete na more, Egipat bese?

Kako su ostale user posted image ?


(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 10:05:35   
MojMiki
Upravo sam gledala sajt medi group, 330 000 i plus 40 000 carski.. ukljucuje osnovne analize tokom trudnoce a sve dodatne se placaju( tako da bi za hormone D dimer....placala) Meni je to sve puno....
Mi krecemo sa aerodroma 18.09. Oko 6h, od kuce oko 3h....idemo u Hurgadu. Svaki dan do mora imamo neke obaveze, tako da ce bas brzo da prodje ovih nedelju dana. Samo da M ostane zdrav, nesto je puno bolesne dece okolo

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 10:24:27   
lesli
Miki super za more user posted image
Idete prvi put u Egipat?

Meni je nesto u glavi bila brojka od 290.000. Ne znam sto user posted image
A znam za tu foru da sve sto nije redovni pregled, da se placa...

< Poruku je uredio lesli -- 9.9.2018 10:26:24 >

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 11:46:32   
MojMiki
Meni je to bas puno, mozes da nadjes svog lekara i da platis apaprtman i bice dosta jeftinije a opet dobro.Da prvi put idemo u Egipat :-)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 12:21:32   
lesli
Ma jeste puno da se razumemo. Ali me interesuje koja je brojka u pitanju, kad se oduzmu pregledi. Samo EUZ je od 8-10.000. A gde je laboratorija, obicni uz pregledi, ctg... ja sam sve te stvari privatno radila.

A za Egipat, vodite racuna da i zube perete flasiranom vodom., narocito detetu.
Koliko sam cula, cesto ljudi imaju problema sa stomakom tamo zbog vode.
To je pretpostavljam all includive usluga? Bice vam super sigurno :) i jedva cekam da cujem utiske :)

< Poruku je uredio lesli -- 9.9.2018 12:24:33 >

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 13:49:02   
MojMiki
Ja sam i sada i u prvoj trudnoci dosta radila privatno, ali negde od 5meseca me dr prebacio u visegradsku na kontrole pa nisam placala privatno. Na kraju sam njemu dala nesto malo vise nego da sam isla privatno do kraja i platila sam apartman. U visegradskoj je apartman oko 4000dan, ali imala sam skroz drugaciju negu, mene su svakog dana previjali dok su ostalim zenama govorili kako nemaju cime da ih previjaju(sto je strasno, ali ja samo pricam kako sam prosla ta 3 dana)...i jos neke sitnice i imala sam poset_u u apartmanu.
Sada bas ne znam kako cu dalje i gde cu da sw porodim.....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 17:43:16   
lesli
Miki, zar se ti nisi zalila na lekara koji te je porodio drzavno?

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 17:46:01   
MojMiki
Lekar mi je napravio veliki rez i nije hteo da mi da broj, a ja sam mu trazila broj nakon porodjaja i nakon novca koji je dobio. Mislim da je mogao drugacije....zato mi se ne svidja. Sta mislis da li gresim ili je to ok? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 18:05:34   
lesli
Ne znam Miki. Meni je uzasna pomisao da lekaru treba da cusnes neke pare da bi se vodilo racuna o tebi. Ako treba platiti, onda sam za ovu varijantu privatno, samo sto pretpostavljam da je iznos mnogo veci. Ali brate znas sta si platio i za to lepo dobijes fiskalni racun, deo ode u budzet itd.

Mi ne planiramo da damo novac. Vodim trudnocu privatno, ali me nece poradjati moja dr jer ne radi vise drzavno. Idemo na njenu preporuku. Videcemo kako ce biti.

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 18:14:36   
lesli
Razumem ja da su oni mizerno placeni, ali se to ne resava tako sto ce svako od nas da im cusne par stotina evra “da bi sve bilo ok”.
Zao mi je sto su tako placeni, ali postoje izbori pred njima. Da ostanu tu gde jesu i rade casno za taj bedni novac, da rade privatno ili da odu iz zemlje. Protesti su takodje opcija, samo sto smo mi kao narod nesposobni da se organizujemo i napravimo lom kada se donose odluke koje nam nikako ne idu u prilog...

Sad vec odoh u duboku filozofiju, ali to su neka moja razmisljanja na ovu temu. Necu vise u off :)

< Poruku je uredio lesli -- 9.9.2018 18:15:59 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 18:18:44   
vonavoj
Moja drugarica vodi kod dr Vajsa,u Bel medicu,valjda se tako zove..sve analize i porodjaj,nebitno koji,kosta 300.000. Ko moze da izdvoji😁ali to ne znaci da ce porodjaj biti savrsen,samo ce biti bolji tretman. Ja sam sva 3 puta u Pa imala extra tretman,iako nisam imala vezu,zene znajte,babice su najbitnije na porodjaju. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 18:21:15   
vonavoj
Da se razumemo,ja se brzo otvaram,sto je olaksavajuca okolnost..najgore kontrakcije imam posle prekida vodenjaka..i do porodjaja prodje max 2h..prvi mi je trajao 5h,drugi 6h,a treci 2.5h..racunam od ulaska u salu.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 18:34:56   
MojMiki
Sve ste lepo rekle i slazem se i sa vasim misljenjem.....ali ja znam da idem svakako na carski, ne zato sto zelim nego moram. A sa jedne strane 300 000 na sve ovo mi je bas dosta, dok sa druge strane bih sebi da obezbedim bar malo sigurnosti i udobnosti. U svim drugim segmentim se borim i ponasam ovako kako ste navele...al sa lekarima vidim da nema vajde drugacije, imam poduze iskustvo sa njima nazalost.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 18:59:23   
lesli
E da i bel medic sad ima porodiliste, ali meni se cini da je tamo cena (bar tako sam ja cula) 5.000€. To mu dodje jedab solidan, polovni autic.
Sto je mnogo mnogo je. A pritom su novi u toj prici. Jevremova ipak funkcionise neko vreme.

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 19:02:18   
Rosita
Joj devojke... Meni se iskreno u glavi vrti od cifara koje pominjete. Dva puta sam se porađala, bez dinara jednog. To u porodilištu mogu da izdržim bez posebnih uslova. To je par dana. Ja nemam prevelike zahteve. U DM kad su predavale smenu sestre su mene i bebu uvek hvalile, ne čuju se, sami o sebi brinu... Ko ima novca, podržavam da plati sigurnost. Ali, verujte, ništa nije garancija. Opustite se u verujte u dobro.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 19:08:45   
Rosita
I da, prva rizična trudnoća, pritisak, kontrakcije, hospitalizacija... A drugu radila do poslednjeg dana i vodila je u običnom domu zdravlja...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 20:26:23   
Maslacak15
ja mislim da je to samo deo naopake logike u Srbiji ciju motivaciju razumem ali je zakljucak pogresan. Nikad nikad nebih isla na privatnu kliniku da se poradjam. Ti paketi koje opisujete samo mi lice na eksploataciju najosetljivih ( trudnica) i laku zaradu ( pacijenti nisu bolesni, ishod sam po sebi povoljan). A sto je najgore nista vam ne garantuju. I vrlo bitna stvar, mozda i presudna gde su i kakve stanice za neonatalogiju na takvim klinikama??Meni je samo to bilo vazno, da porodiliste ima u svom sastavu vrhunsko odeljenje za neonatalogiju, za nedaj boze ako se pojavi problem sa bebom da se ne gubi vreme nego da beba moze u najkrace vreme da dobije najbolju mogucu negu.
Osim toga nedavno sam cula istina iz rece ruke, ( bratova koleginica) koja je ostala grozno razocarana jel je masno platila da bi je na jednoj takvoj klinici po kratkom postupku forwardovali na CR jer kao sto bi rizikovali. A ona se osecala da je odluka prosto isforsirana ali eto niko je nije pitao. Ja kao sto znate nemam bas nista protiv carskog reza ali tacno mogu da zamislim taj scenario. Da sam u beogradu porodila bi se u Visegradskoj ili NF eventualno u Dragisi, druge adrese me nebi videla pa taman imala para za bacanje. Nasla bi druge nacine da ih investiramuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 20:29:11   
lesli
Rosita, jesu cene astronomske.
Ali ja bih pre otisla na tu varijantu nego da dam mito. U drzavnim porodilistima se svi dodatni zahtevi - epidural, prisustvo oca itd. placaju dodatno. Ovde mislim da je to ukljuceno u cenu porodjaja.
Kao sto negde rekoh, sad mi je kasno za tu varijantu, ali mozda bih neki naredni put razmislila o varijanti da se to plati na rate. Naravno treba videti koliko kosta sam porodjaj.

Meni iskreno ne trebaju posebni uslovi. Najbitnija mi je higijena i da vode racuna o pacijentima, a ne da ih tretiraju kao stoku. Kad kazem “tretiraju kao stoku” mislim na cinjenicu da ako se ne osecam dobro i pozalim se kome treba da mi ne nalepi etiketu “razmazena” i sl. I one gadosti koje sam cula da babice znaju da pricaju u toku porodjaja tipa “nije te bolelo dok si se khm khm” user posted image

Ti si se poradjala u DM, je l’ da?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 20:33:13   
lesli
Maslacak mislim da imaju neonatolosku jedinicu, ali ozbiljnije slucajeve salju ili na IMD ili na neonatologiju KCS. Ali mislim da je slicna stvar u frontu? Ako gresim neka me neko ispravi...

A za placanje CR (ako nema indikacija) koliko znam ne mora privatno porodiliste. Moze to i u drzavnom. Samo treba dati novac nekome... user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/18 [chat]
9.9.2018 20:42:49   
Maslacak15
nisam mislila na to, mislila sam na odluku da se isforsira carski rez protiv njene volje. Krenuo je porodjaj, malo se oduzilo i oni su je forwardovali po kratkom postupku. E sad naravno mozda je bilo medicinski skroz opravdano i ja se iskreno nikad nebih igrala, ali je ona ostala pod utiskom da su oni eto insistirali na carskom da se nebi bakcali....Neznam ja da li su te neonatalogije iste, verujem da imaju ali sumnjam da tamo neka belmedic ima istu pedijatriju kao NF. Ali nee razumem se u to kad je beograd u pitanju. Ovde postoji jasna katagorizicija na nivo I i nivo II i ima samo mali broj porodilista sa nivoom I u BErlinu inace ima more bas malih porodilista kuca za poradjanje itd.
Ja kad sam birala meni je to bilo najvaznije, za slucaj da nesto krene naopako, sto nikad covek ne moze da iskljuci zelim da uslovi budu idealni moguci da se bebi pomogne bez da se gubi dragoceno vreme transportom.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here