|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
13.4.2015 18:34:25   
ishler
Dobar dan mame,mozete li da mi preporucite lekara koji je dobar dijagnosticar u decijoj bolnici u Dragisi Misovic na Dedinju,cerka mi ima skoro 4 godine kao mala je imala probleme sa bronhitisima,a ima alergiju na jaje,proteklih 1,5dana nije imala problema ni sa prehladama a ni sa bronhitisima,a sada su ponovo krenuli,pa bih je odvela na ispitivanje.Hvala u napred

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Bronhitis
14.4.2015 12:20:28   
mama krava
Mi idemo kod dr Predraga Veljkovića I zadovoljna sam. On je pulmolog i alergolog. Mi smo alerg na mleko i imamo i dg astme za sada. On je mladji dr I ja sam po preporuci došla do njega, ali koliko vidim ima dosta pacijenata, jako je opušten I pristupačan, ja ga čak pozovem I na mob ako je frka, tj ako imam opstrukciju da ga čuje kako kašlje na teluser posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Bronhitis
23.4.2015 16:30:04   
ishler
Mk hvala puno ne stigoh ranije da ti se zahvalim bili smo kod doktrora super je ispostavilo se da su bronhitisi od alergije ona je alergicna na jaje sto smo ponovo potvrdili testom velika urtika od jaja a alergicna je i na polen drveca i grinje,bicemo malo pod terapijom pa cemo videti kako ce ici....

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Bronhitis
23.4.2015 16:34:02   
mama krava
Ishler, bili ste kod dr Veljkovića?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Bronhitis
24.4.2015 19:45:28   
ishler
Da Mk bili smo kod dr.Veljkovica moj prijatelj ga poznaje sticajem okolnosti.Bas je divan i strpljiv....Sada imam samo jedno pitanje za tebe,ne znam kakav inhalator da je kvalitetan i da duze potraje...?Jos jednom hvala za preporuku

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Bronhitis
7.5.2015 16:04:37   
mama krava
Jao ja tek sada vidim ovu poruku...

Nema potrebe da se zahvaljuješ I baš mi je drago da si zadovoljna!

Mi imamo onaj PIC inhalator koji ima i za decu i za odrasle masku kao dodatak i platili smo ga oko 50 eur. Čaš smo mm i ja komntarisali kako nam je to jedna od boljih investicija i baš ga koristimo svi! I deca i mi kada zašmrcamo. A samo kad pomislim da bih morala po 2-3 puta da pičim za DZ zimi, po snegu/kiši....

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Bronhitis
20.11.2015 15:03:01   
mila83
Dobar dan mame! Ima li koja iskustva da dete prvi put sa 7 godina dobije dijagnozu bronhitisa?Evo moja Mima zadnje dve godine kaslje i ima slivanje iz nosa u jesen bas izrazeno..Inace je kao dete bila dosta zdrava i zilava,prvi ab popila sa 2,5 godine,uvek smo probali prirodnim lekovima i cajevima da se lecimo.Sada ima i izrazen atopijski dermatitis,isto se javio u zadnje dve godine.izgleda da je to neka alergija.
Sta mi preporucujete? Koje pretrage da radimo? nas pedijatar kaze da sacekamo jos,ukoliko se budu napadi kaslja cesce ponavljali da posetimo alergologa i pulmologa...ja ne znam da li da toliko cekam uopste. Inace,u porodici niko nema problema niti je kao dete imao bronhitis,astmu i slicno...niti neku alergiju...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Bronhitis
20.11.2015 15:05:17   
mila83
Krvna slika joj je dobra,pa nije dobila ab,samo inhalacije Berodualom i sirup za iskasljavanje.Ja kuvam jos i caj od majcine dusice, sirup od lovora sa medom i limunom ,beli slez...Pre tri nedelje je to sve isto bilo,samo je dobila i Eritromicin da popije.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Bronhitis
15.10.2016 8:30:25   
Khaleesi
Mame nama su juce rekli da beka ima bronhitis. Dali su nam inhalaciju sa natrijum hloridom pulmicortom i berodualom.
Ona ne kaslje samo slini a odvela sam je zbog druge stvari kod lekara.
Ja se nisam setila da pitam dr sada mi pada na pamet da li beba sme napolje da izlali? user posted image Ko ima iskustva neka nam piseuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Bronhitis
15.10.2016 9:06:06   
Sanjica26 RR
Nama je dr savetovala da ne izlazimo napolje. Posebno kad je ovakvo vreme. A nas period razboljevanja je bio u zimu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Bronhitis
15.10.2016 13:17:20   
Khaleesi
Zvala sam Halo bebu, oni su rekli kao oko 15 min kada je najtoplije da moze da se izvodi...
Nije ovo strasno cim dr nije pomenula nista. A i ne kaslje. Sada je od inhalacije pocela da sisti to se sigurno taj slajm odlepljuje i otpusava je...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Bronhitis
15.10.2016 13:40:43   
Maraj
Khaleesi i moj L sad pije berodual. Tako nam dr rekla 2×8 kapi. Poceo je bas da iskasljava. Nismo izlazili napolje. A tako nam se ide....

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Bronhitis
16.12.2016 22:13:17   
Sanjalicaaa
Da ne guglam, bolje da pitam ovde. Jel bronhitis isto sto i opstrukcija pluca?
Dok smo bili kod mojih Ilija je imao uporan kasalj, pio je Ospamox sirup pet dana medjutim bilo mu je sve gore. Juce ga odvedem kaze dr bronhitis, opstrukcija pluca. Dala mu je inekciju Nyripana i odmah smo se vratili za Bg. Danas nas pedijatar kaze na plucima mu se ne cuje nista, rekla da se inhaliramo Berodualom i da bije Bisolvon. Krva slika mu je uredu. CRP 2. Samo limfociti za 2 parametra povecani.
Ne znam sta znaci opstrukcija. Kaze mi jetrva malopre to je hronicni bronhitis pa se malo uplasih.
Koliko vremena treba da to prodje? Hoce li mu se vracati?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Bronhitis
17.12.2016 13:12:30   
branki*
ja,mislim da je opstrukcija bronhitis,ne hronicni,zasto hronicniuser posted image ne znam..
ne mora da znaci da ce mu se vracati,mada postoje deca koja su sklonija tim bronhitisima od druge.moj brat je bio takav.njemu maltene svaki kasalj predje u bronhitis kad je bio mali.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Bronhitis
17.12.2016 15:07:39   
Mala Elena
Uh, tako je i meni kada sam bila mala.
A Elena je u isto vreme prosle god imala upalu pluca, sada opstrukcije. Kaze dr da je ovo vreme sa ostrim vazduhom najopasnije.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Bronhitis
14.1.2017 12:44:20   
Caslavi
Molim br doktorice iz beceja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Bronhitis
25.10.2017 13:44:12   
IvanaSK RR
Devojke, da li imate neki savet za drugaricu?
Beban od 18 meseci vec nedelju dana vuce bronhitis, ispio je hemomicin ali iako je pun slajma produzila nam samo inhalacije. Sta da mu napravim na prirodnoj bazi da ocistimo pluca?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Caslavi)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Bronhitis
25.10.2017 14:18:20   
Sanjica26 RR
Dobra je guscija mast da se maze na pluca.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Bronhitis
25.10.2017 17:37:50   
Sarav
Uz te propisane inhalacije treba redovno da se drenira sekret. Čim zakači i počne da kašlje zrelo izlupkati dete po leđima da iskašlje. Pošto je to malo dete spustiti dete tako da mu glava bude niže od grudnog koša i lupkati po leđima.
Uz to može da pije nešto za iskašljavanje tipa Flavamed jer je to za decu mlađu od 2 god.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Bronhitis
25.10.2017 17:49:14   
IvanaSK RR
Da, da, i drenira ga.
Reci cu joj za sirup, hvala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Bronhitis
7.3.2018 11:11:51   
Dora89
Bez inhalacija sa "Berodualom" ne znam kako bismo živeli, jer sa svakom prehladom stignemo do toga.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Bronhitis
31.10.2018 7:32:29   
milicicak
Mi smo u petak zaglavili u Misovicu zbog bronhitisa. Juce smo dosli kuci. Dobio je komplet terapiju, od urbazona, beroduala, pulmikorta i intravenskih ab do infuzije. Srecom, brzo i dobro je reagovao na terapiju. Sad nam je ostalo samo ab sirup da popijemo, nema ni inhalacija, samo toaleta nosa.
Za bolnicu, osoblje i lekare nemam dovoljno reci hvale, stvarno su strucni i profesionalni a higijena je na zavidnom nivou.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Bronhitis
31.10.2018 12:17:31   
Rosita
user posted image za Vuka što se tako izborio!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Bronhitis
1.11.2018 17:52:47   
IvanaSK RR
Milicicak, dobro je sto se lepo izborio. Bravo za njega.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Bronhitis
15.12.2018 12:20:16   
IvanaSK RR
Da se upisemo ovde. Pocetni bronhitis. Inhalacije četiri puta dnevno i Hemomicin. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here