|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Depresija
12.3.2019 9:51:32   
emicaa
Djevojke prebacite se ovde.
Mozda ce nekome posle dobro doci vasa iskustva i savjeti
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Depresija
12.3.2019 9:53:12   
emicaa

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nemamo temu o depresiji,da je neko imao iskustvo. Imala je problem pre 4 god,nije imala snage da ustane,jede,dobila terapiji,pila..pa je prekinula prosle godine.. zavrsila faks,bilo joj bolje,i sad se opet povukla u sebe,ne moze da jede,otisla kod psihijatra,dobila neka 3 leka,a ti lekovi smrt,tek sad nema snage da ustane.. otvorila bolovanje,ne izlazi iz kuce,boji se da bude sama...ja mislim da je previse dokona,pa ima vremena da misli,to sto radi u skoli je kratko,mali u vrticu,posle ode kod svekijevaca,zet do 5 ne dodje sa posla..ne znam..imaju para,stan,nemaju zdravstvenih problema..i to joj je jos gore,sve je ok,a njoj nije dobro.I sad je pitanje da li da pije lekove ili ne..




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Depresija
12.3.2019 9:54:29   
emicaa
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

jaoj von to je jako tesko reci....a da promeni lekara tj potrazi jos neko misljenje. Ni ja nemam utisak da se te terapije bas prepisuju na osnovu nekih preciznih kriterijuma ali sa druge strane u slucajevima klinicke depresije sigurno da su i lekovi deo lecenja. Zato mislim da ne treba na svojoj ruku da ukidate terapiju. Naravno ako se ima utisak da joj uopste ne prija i da je kontraproduktivno ici hitno kod lekara ili traziti drugo trece misljenje. Ali ne treba raditi na svoju ruku.Verujem da ti je tesko da je gledas da pati.




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Depresija
12.3.2019 10:36:27   
vonavoj
I ja mislim da joj treba redovan razgovor. To moze samo privatno,30e razgovor,za nas standard mnogo,ali ako ce joj pomoci,nacicemo i pare,samo da nadjemo i pravog psihijatra.

Ona je bila najbolja ucenica,odlicna na folkloru,putovala,najlepsa,sve naj naj..i sad odjednom nema toga,tu je gde je,posao nastavnika joj je dosadan,ocigledno,ona to odradi,ali joj fali ocigledno adrenalina u poslu...muz je dobar,ali decko sa srednjom skolom (nemojte pogresno da me shvatite),ali bez neke vece sirine. Dovoljno da ode na posao,donese pare i kuca i to je to.. kao da joj fali neka motivacija,neko takmicenje..  


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Depresija
12.3.2019 10:44:38   
nata11
Von imam clana uze familije sa najtezim oblikom.

Lek je po meni terapija psihijatra+radna terapija koju prepisiju psiholozi (bar je u nasoj bolnici ima)+ razgovor sa psihologom. 
Raspitaj se kod psihijatra ima neke inekcije koje daju mladima ali se ide na posebne komisije jer su veoma skupe. Prima se kako se secam na 2 nedelje. 
Nazalost kod dusevnih bolesti cesta je ta zatupljenost usled terapije. Menjace joj sigurno dr. 



_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Depresija
12.3.2019 10:47:48   
Sanidej
Nije dobra ideja obustaviti psihijatrijske lekove na svoju ruku, a moze biti i opasno. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Depresija
12.3.2019 10:52:01   
Maslacak15
moguce da si u pravu i da pomenuti faktori igraju ulogu. Iako je sigurno i do nje, takav je tip licnosti. Tesko je to ponekad, mi smo vaspitani kao da je stici do porodice jedini primarni cilj, sto je jeste jako vazna stvar ali mora da postoji balans. Neznam koliko ima godina? Treba je motivisati da ide dalje. Ako je nezadovoljna neka se skoluje dalje, neka menja posao, zivot je borba. E sad ako sa muzem nije na istom nivou intelektualno to ume da bude bas otezavajuca stvar ( zato je i mali broj takvih uspesnih veza) ali nije nemoguce da uspesno funkcionise. Ako je on podrzi.

Ali svakako joj treba redovna psihoterapija, to jest razgovor. Pored terapije lekovima.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Depresija
12.3.2019 11:42:30   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Nije dobra ideja obustaviti psihijatrijske lekove na svoju ruku, a moze biti i opasno. 


Sani,igra je gotova,molim te,nemoj da pises ako ne ucestvujes u razgovorima..pisala sam da joj je dr ukinula.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Depresija
12.3.2019 11:45:09   
vonavoj
Maslacak,27god..matematiku je zavrsila,ostaje joj master,ali udala se rano,zatrudnela na trecoj god faksa.. pocela da radi kao nastavnik matem.kad joj bebac imao 5meseci..i dalje radi,nema matematicara..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Depresija
12.3.2019 12:13:01   
Rosita
Von, baš je mlada. Perfekcionista, verovatno. Pošto je matematičar i logičar, pretpostavljam, neka kognitivno- bihevioralna psihoterapija bila bi možda pametan izbor. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Depresija
12.3.2019 12:16:44   
vonavoj
Pa da,perfekcionista. Videcemo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Depresija
12.3.2019 13:04:46   
Maslacak15
mozda nije perfekcionista mozda je prosto nezadovoljna svojim zivotom. To je individualna stvar. To sto ona po nekim kriterijumima nebi trebalo da ima razlog da bude nezadovoljna jer ima muza dete posao i nije socijalno ugrozena nista ne znaci. Ona i dalje moze biti nesrecna s tim gde je i sta joj se desava. I to samo po sebi nije bolest. Bolest je sto je usla u negativu i destrukciju. Zato sto ako je nezadovoljna, sustina je da mora da shvati sta je uzrocinik i onda da menja na pozitivan nacin. Sa 27 godina ima vremena da promeni bukvalno sve ako hoce. Ukljucujuci i profesiju. Zivot je pred njom. Ljudi pocinju od nule i sa 40 i 50. Ali mora da stane na noge mentalno i da shvati sta hoce tj sta joj nedostaje. To zvuci trivijalno ali je najteza stvar. Znati sta hoces. Ali ja nebih negirala njeno nezadovoljstvo sa recima "nemas razloga" jel ona ima neki razlog.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Depresija
12.3.2019 13:11:23   
Rosita
Pretpostavku o perfekcionizmu uopšte nisam izvela iz ideje da ima sve, a nije zadovoljna. Taman posla. To je individualna stvar. Naprotiv, iz opisa njene ličnosti- uvek najbolja u svemu, verovatno navikla na uspehe i uspone, treba da razvije veštine i za drugu stranu medalje. Samo pretpostavljam, a ne bih više nagađala. Puno sreće joj želim!



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Depresija
12.3.2019 13:22:20   
Maslacak15
Ma naravno, neznamo zenu. Samo kazem meni licno " najbolji djak, zavrsila matematiku, radi u skoli" zvuci krajnje depresivno i pomalo tuzno iako mi je jasno sta je realnost u Srbiiji i da ce vecina ljudi reci " sta bira, nek bude srecna sto radi". Ali mislim da najmanji broj ljudi studira prirodne nauke da bi radili u skoli. Daleko da nipodastavam posao nastavnika u skoli, naprotiv moje duboko postovanje, jako bitan poziv ali prosto to obicno nije zelja ljudi koji se interesuju za prirodne nauke nego pre prinudno resenje ako nema drugog.

To sto se mlada udala i postala majka je isto mac sa dve ostrice. Ima svojih prednosti ali nosi i rizik da ima ljudi koji to psiholoski dozive kao prekid njihovog individualnog razvoja i stavljanje u drugi plan u odnosu na decu. Bez sanse da su do kraja ostvarili svoje potencijale. Nebih da filozofiram, ne znam je a i njoj definitivno treba pomoc profesionalaca samo kazem te kategorija sta je objektivan razlog da se bude nezadovoljan je rastegljiva.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Depresija
12.3.2019 13:29:53   
vonavoj
Obe ste u pravu,srz i jeste u tome,nije spremna za drugu stranu medalje..a i nije zadovoljna sto svaki dan predaje jedno isto.monoton posao,jeste sreca da ima posao danas,ali je ne ispunjava,a sa druge strane ne moze da ne radi. I ima razlog sto je u takvom stanju,ali ne vredi joj da sedi i razmislja zasto je tako,ako imam sve..nesto nije ok,treba da krene da "ne misli"za pocetak,jedno po jedno. I udaja mladoj joj nije trebala,ja sam bila ocajna kad je reklq da je trudna. Muz joj je dobar,ali nije za nju. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Depresija
12.3.2019 13:30:51   
vonavoj
Bas to maslacak,kao da se individualno nije ispunila..nije joj bio primarni cilj porodica i deca.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Depresija
12.3.2019 13:52:40   
Maslacak15
ako je tako onda je treba ohrabriti da shvati da uslovi jesu promenjeni ali da i dalje moze ako hoce da se ostvari i izbori za sebe. Samo mora da definise i zapne. Nek nastavi usavrsavanje paralelno uz posao. Nek upise master, nek prosiri sveru ako je zanimaju i druge stvari, ne mora da bude master suva matematika. Sigurno da je dodatno optereccenje uz dete i posao ali ona to moze ako ima cilj. A ne da misli da je sa 27 prohujalo s vihorom. Ovo sve moze samo pod pretpostavkom da se prvo izvuce iz klinicke depesije i stabilizuje ali na osnovu toga sto opisujes mislim da ce ona morati da okrene drugi list a ne da samo nauci da vedrije gleda na stvari.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Depresija
12.3.2019 14:24:18   
pari
I Mileni sam rekla,a i tebi cu von, moja drugarica je psihijatar...radi i privatno...jedna divna,nezna dusa,a opet vrlo spokojna,profesionalna...Svakako mislim da tvojoj sestri trebaju razgovori sa strucnim licem i to verovatno redovni neko duze vreme...i naravno vasa podrska, to sigurno vec ima...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Depresija
12.3.2019 14:29:26   
vonavoj
Hvala pari,ali nismo iz Bga..pitaj je da li zna nekog da preporuci iz Pa.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Depresija
12.3.2019 14:30:04   
pari
Hocu...pitacu sad

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Depresija
12.3.2019 15:42:01   
vonavoj
Sta tek na ovo kazete Depresija kod djaka

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Depresija
12.3.2019 15:54:58   
Sanjica26 RR
Von, ne radi ti link.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Depresija
12.3.2019 16:08:54   
vonavoj
Neko je obrisao stranicu..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Depresija
12.3.2019 20:54:16   
lesica
Von, rekoše ti sve devojke.

Ja ću samo još jednom da naglasim i da se složim sa time da terapija isključivo lekovima garantovano nije dovojna, već mislim da prevashodno trebaju psihoterapije. Ja to iz sopstvene perspektive pričam, prosto nema tih lekova koji će je usmeriti da sagleda sebe pre svega kao što terapeut može. Lekovi jesu tu da iznivelišu šta treba, ali živa reč stručnjaka je nešto što je neophodno.

I da, za vraga košta kao sam đavo, ali veruj mi to su najbolje uloženi novci.

Grlim te, budite joj podrška i ne sumnjam da će sve doći na svoje mesto.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Depresija
12.3.2019 22:36:19   
vonavoj
Hvala vam devojke.Mlada je i jaka,izborice se.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here