|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 10:21:24   
Maruska15
Bila sam na ekspertni malopre. Nuhalni nabor 1.7mm. Rizik za Daun prema rezultatima iz krvi 1/900. A zajedno za parametrima sa uzv-a 1/ 20 000. Za nosnu kost mi ništa nisu rekli. Samo da je sve okay i da nema potrebe za daljim analizama što se hromozomskih oboljenja tiče. Šta vi mislite dal je to okay? Uzgred bebica mi ni malo ne liči na sestru,dobila sam jednu sliku 4d. 🤣🤣I malo me brine što mi nije spomenuo doktor nosnu kost,to jest njeno postojanje.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 15:13:36   
Beca.t
Maruska, sve je to ok, rekli su ti sve, nema brige. Uzivaj sa slicicom 🤗🤗🤗




(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 16:23:19   
bubulence
Maruska verovatno nije spominjao nosnu kost jer je u redu, da je nije video to bi sigurno naglasio. Sada mozes da se opustis i uzivas, vidis da je sve ok


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 17:05:20   
Maruska15
Joj hvala vam ženske,nadam se da je sve okay. Mutavi šveđani. A da,reče mi da se termin pomera na 16.2 umesto 20.2 i  to 100% neće da se menja.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 18:22:44   
Šmizli
Zenice ja id kad sam se porodila ja nestala...😁😁Sta cu kad ne stizem kad je beba budna ja ne mogu da pišem kad spava ja imam obaveze ciscenje kuce i ostalo...Za mesec dana smo porasle 6 cm i dodale 1,5 kg...😀😀Kako ste mi vi...?Izvinite sto sam vas zapostavila...😘😘

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
14.8.2019 20:50:16   
Beca.t
Bravo za bebicu! Masala! 😘


Ja danas isla do firme, malo oko poslova dogovori, nije bilo lose ali sam se sa cerom popodne komirala. Danas se lakse dise, bas prija zahladjenje. 

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
15.8.2019 9:54:42   
popkica bebic
O la la... Kako ste? Trudnicama se često ne može ugoditi. Ne volim vrućine, ali sada me ovaj nagli pad temperature načisto uspavljuje. Još anemija i nizak pritisak, jedva stojim na nogama. Kako ste mislim vi? Čekam 12h da odem po rezultate uk i da se javim doktoru. Zamolicu ga i da me pregleda jer od radova i pritiska na bešiku,, ne znam da li je uticalo i na grlić. A baš me je nešto strah od pregleda.... Znam da sam blesava, ali eto, od februara, kad sam radila Papa test, niko me nije pregledao.. Uh, žensko! 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
15.8.2019 15:20:05   
Bebana17
Zenice, imam pitanje, mozda nije za ovu temu, ali mozda neko zna, kakva je sad situacija posle porodjaja u Visegradskoj? Negde sam procitala da sada moze da se bira hoces li da beba bude uz tebe non stop, ili i dalje nema izbora? Koliko je sada apartman po danu?


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
15.8.2019 16:11:11   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

O la la... Kako ste? Trudnicama se često ne može ugoditi. Ne volim vrućine, ali sada me ovaj nagli pad temperature načisto uspavljuje. Još anemija i nizak pritisak, jedva stojim na nogama. Kako ste mislim vi? Čekam 12h da odem po rezultate uk i da se javim doktoru. Zamolicu ga i da me pregleda jer od radova i pritiska na bešiku,, ne znam da li je uticalo i na grlić. A baš me je nešto strah od pregleda.... Znam da sam blesava, ali eto, od februara, kad sam radila Papa test, niko me nije pregledao.. Uh, žensko! 



Popki, a sto da te neko pregleda? Nema razloga da te gledaju ako je sve ok na Uz. Moja dr ne da nikada da se pregleda trudnica jer kaze da nema razloga jedino ako stvarno ima opravdan razlog.
Jel ti stigao rezultat urinokulture?

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
15.8.2019 20:12:27   
popkica bebic
Maločas dođoh od doktora. Nije me pregledao. U urinu imam enterokokus spp, dobila sam antibiotik jer ima izražene simptome. Nemam je u velikom broju.

Bebana, ja nisam iz Beograda, tako da ti ne mogu pomoći. 😘

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
16.8.2019 7:10:41   
Bebana17
Popkice, ako je nema u velikom broju, mislim da su ti simptomi jace izrazeni zbog trudnoce, ali opet, da bi te to proslo bolje da popijes lekic. Pa da budes ko nova 😘.

Mene nesto uhvatilo razmisljanje oko porodjaja, sta cu i kako cu. Sa blizancima sam se prirodno porodila ( izazvan porodjaj indukcijom bez epidurala), sa malim hitan carski, a sad nisam sigurna sta mi sleduje. Proslo je dovoljno vremena da mogu pokusati prirodno, ali se plasim prakse nasih lekara da svima krkaju bilo kakve vidove indukcije, ne bi li se zene brze porodile, sto je u mom slucaju nepreporucljivo (citaj: opasno). Ako se odlucimo za prirodan put, to znaci porodjaj kad krene krenuo je, pa ko se zadesi u smeni, a carski bi bio sve dogovoreno.  Imam jos par meseci da smislim, a bice kako onaj odgore odluci 😂.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
16.8.2019 9:39:30   
popkica bebic
Jutro! Hajdete na ☕

Bebana, draga, moram lek. Mokrim po par kapi, pecka me i čak jedva hodam kad se podudari sa bebinim pokretima. I ja razmišljam o porođaju... Još sam juče nešto vrlo grozno pročitala, da ne mracim, ne dao Bog, ali sam pod utiskom. Jako se plašim porođaja. Ovde kod nas nego daju indukciju odmah. Sačekaju da vide kako će se prirodno odvijati, ali ne vole ni epidural. Gledaju te popreko. Žuri im se kući.... Uh! Nisam pametna. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
16.8.2019 13:10:07   
Maruska15
Bebana kod nas u Nišu je praksa jednom carski uvek carski. A ovde u Švedskoj su mi već rekli da ćemo pokušati prirodno ako je beba u dobrom položaju i da ću celo vreme biti priključena na ctg da bi mogli da reaguju ukoliko preti ruptura materice. Ja se nadam da ću uspeti u tome,zaista mi je velika želja da se porodim prirodnim putem.


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
16.8.2019 21:46:16   
Bebana17
Maruska, ja te razumem, i ja bih opet pre prirodno, nego carski, ja sam se bas tesko oporavila od carskog, tesko sam krvarila na stolu, pa mi hemoglobin pao na 80. Nisam imala snage nizasta. Ne kazem da je prirodni porodjaj laksi, i tu se napatis, ali se brze oporavis, barem je tako kod mene bilo. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
17.8.2019 9:35:23   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Maruska, ja te razumem, i ja bih opet pre prirodno, nego carski, ja sam se bas tesko oporavila od carskog, tesko sam krvarila na stolu, pa mi hemoglobin pao na 80. Nisam imala snage nizasta. Ne kazem da je prirodni porodjaj laksi, i tu se napatis, ali se brze oporavis, barem je tako kod mene bilo. 
Ma ja sam se odlično oporavila posle carskog,sutra dan ustala,a cetvrti dan kad sam izašla iz bolnice bila da kupim bebi kolica.  Svakom bih poželela takav porođaj. Ali u meni tinja želja da doživim to iskustvo prirodnog porođaja. A ne kao tele da slušam tudje priče i kad mene pitaju ja kao pala sa marsa, ne znam šta su porodjajni bolovi. Legla,zaspala i dobila zamotuljak. Ali biće božija volja,kako god samo da nam se rode zive i zdrave bebice. 💖


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 10:37:57   
popkica bebic
Debelice moje koleginice, tema nam je baš pusta. Nigde nikog! Kako ste? Meni pada pritisak, pospana sam dan i noć. Pijem tablete za gvožđe, ali ne znam zašto se ovako osećam. Verovatno i zbog drastične promene vremena. Čas hladno, čas toplo. Ja se nadam da ću se Bože zdravlja prirodno poroditi, ali ne znam hoću li tražiti epidural. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 10:42:14   
Khaleesi
Cao trudnice... Ja evo jutros kao da me kamion udario se osecam... Jos sam na pocetku ali bas sam slomljena.... Ah... Valjda ce posle da bude lakse. A da opet pocele mucnine. Prve dve trudnoce sam povracala kao luda... 


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 10:49:13   
popkica bebic
Ej, pa ja nisam u toku, a ne znam kako mi je promaklo.... Još jedna trudnica, Khalesi, dobrodošla! Koja si nedelja? Radujem se što nas ima više koje očekujemo treće dete... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 10:54:04   
vocicana
Opa, Khalessi bravo lepotice!
Trudnicice kako ste?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 11:08:17   
Maruska15
Khalessi dobrodošla. Kamo sreće da nas je još više! Ja sam danas tačno 14 nedelja. I već osećam više energije i olakšanje. Tiba se baš vidi,a šećer preko dana super,jedino noću skače... Nekako mi u ovoj trudnoci brze prolazi vreme. Jedva čekam da se dokopam Srbije i idem pravac na 4d. 😊


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 11:16:24   
vocicana
Samo glevice gore lutke moje. Bas mi je srce puno kada vidim da ste dobro i da vas puno ima.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 18:32:52   
Beca.t
Devojke, ja se brinem nema mejlova sa porukama par dana a ono nisam ulogovana...tek sada videh da ste tu. Dobro dosla nova / stara trudniica. Zelim ti da se sto pre dokopas cetvrtog meseca...prva tri su mi bila bas teska u ovoj trudnoci. 🤗


Usla sam juce u 16. nedelju  sve se bolje osecam Hvala Bogu, ne smem ni da kazem. Bila sam na sistematskom preko firme u Belmediku i krvna slika mi je za sada ok, videcemo kako ce biti kad odmakne trudnoca. Ma uz bi trebalo sledece nedelje.
Popki jer bolje sada sa Ab? 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 19:01:14   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Devojke, ja se brinem nema mejlova sa porukama par dana a ono nisam ulogovana...tek sada videh da ste tu. Dobro dosla nova / stara trudniica. Zelim ti da se sto pre dokopas cetvrtog meseca...prva tri su mi bila bas teska u ovoj trudnoci. 🤗


Usla sam juce u 16. nedelju  sve se bolje osecam Hvala Bogu, ne smem ni da kazem. Bila sam na sistematskom preko firme u Belmediku i krvna slika mi je za sada ok, videcemo kako ce biti kad odmakne trudnoca. Ma uz bi trebalo sledece nedelje.
Popki jer bolje sada sa Ab? 
Oo Bekice pa gde si ti? Baš sam mislila što te nema... Ma drugo tromesečje je olakšanje. Ja sam po menstruaciji 13+3,a doktor tvrdi da je na ultrazvuku 4 dana starija trudnoca,i pomerio mi je datum na 16.2 . Tako da sam onda ušla u  14 nedelju danas. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 19:22:35   
Beca.t
Maruska ti i ja smo tu sa terminina 😀 I Bebana, nas tri, Boze zdravlja, jedna za drugom 😀 Samo jos da vidimo da li nosis decaka ili devojcice kao nas dve😉
Eto mene nije bilo iz tehnickih razloga😀😀😀

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/19 [chat]
18.8.2019 20:38:01   
Khaleesi
Hvala devojke

Ja sam sad u 5tu usla, i danas ceo dan uzas mucnina... Ali kao da mi je prva trudnoca, ili sam brzo zaboravila one dve, mada deca su ceo dan sa mnom i divne su. Starija je sve radila sama cak i maloj davala vodu i papir za nos jer je videla da sam bas lose.... Juce sam im rekla bas su se obradovale, one sad hoce batu... 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here