|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 13:15:31   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Sad trenutno nemam pojma sta cu...znam samo da cu dobiti nervni slom user posted image user posted image

user posted image isto.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 13:17:15   
jess021
Anck, jesi ti pocela da radis? Sta bi sa tvojim radnim mestom?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 13:52:21   
MimaKos
Pocela kad je starija imala 11 meseci, uskakali njegovi do polaska u vrtic. Nakon toga ostavim je ujutru i pokupim popodne posle posla i to je jedino vreme koje smo imale zajedno, ali zato drustveni zivot ne postoji ( draze mi sa detetom bilo da budem nego da ispijam kafe po gradu..) e sad, postala sef u medjuvremenu, pa ostala trudna ( radila do 6 meseca, nije bilo u redu da odmah odem, slucajno se poklopilo..) sad sa maleckim uzivam kuci :) a kad krenem opet na posao isti scenario samo plus jos i malisa u vrticu (sad cu da ga prijavim)... Ukratko, uskladila posao i majcinstvo ali izgubila socijalni zivot (nesto mora da ispasta) osim onih povremenih vidjanja rodjendani, slave i tako to..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 14:40:26   
mama Jo
Meni ovo pitanje i dalje stvara strah. I sada, dok ne radim, drustveni zivot mi je ravan nuli... bas sam se udaljila od prijatelja i dragih ljudi, i to mi bas jako fali ...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 14:53:51   
MimaKos
Meni je najveci problem to sto niko od mojih ljudi jos uvek nema decu.. ja sam stariju rodila sa 26, njega sa 30 i tek sada je moja generacija pocela da razmislja o tome.. Mnogi su u braku ali cekaju, nece klince jos.. tako da nam ni teme ni interesovanja nisu ista.. tek sada imam 1 drugaricu sa klincem slicnog uzrasta i bas mi znaci, a sve ostale (a nije ih malo) i dalje kao u 20.tim, izlasci, zezanje..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 14:55:46   
mama Jo
Isto tako... samo sto je moj jos dodatni problem sto smo se rastrkali, nismo u sitom gradu... stavise, daleko smo dovoljno da ne mozemo cesto da se vidjamo...

Generalno, majkama koje rade skidam kapu!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 20:10:10   
Sanjalicaaa
Radim do 16h. Dok izadjem iz firme bude 16 i 10-15h. Dok odem i uzmem ih iz vrtica bude 17h. Oni u pola deset idu na spavanje. Meni je to tako malo vremena. Sve mi stignemo, odemo i na sportic, i park, i druzimo se, ali... imam bas grizu savest sto ne mogu vise vremena dnevno da provedem sa njima.



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 20:21:26   
Anck Su Nmaun
Sanjalice, a gde je jos tu spremiti kucu i skuvati ... pa tek onda malo vremena. Ali sta da se radi. Moji u krevet oko pola 21h ipak jako rano ustaju.
Ja sutra krecem na novi posao, ne znma kako cemo ni sta cemo al znam da ne mogu da sedim kuci.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 6.5.2018 20:22:01 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 20:31:04   
mama Jo
Uf, sve razumem...
Sad iz ove perspektive kad gledam fali mi posao i jako bih radila, ali opet isto cu imati jako veliku grizu savesti zbog manjka vremena sa njima...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 20:36:03   
Misha i Ljisha
Joj ja sam kuci pa imam grizu savesti. Jos kad je otkacim ne moze mama sad. Srce me zaboli. A sad jos ne moze mama drzi batu pa ne mora mama radi ne moze mama kuva bas me grize savestuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 20:41:59   
Sanjica26 RR
Ja bih najiskrenije sedela kod kuce samo da ima mm vecu platu. Uopste ne bi trepnula za otkazom. Volim svoj posao, ali volim vise svoju decu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 20:56:57   
jess021
Ja sam kuci vec 3 godine, obzirom da je mm dobio unapredjenje resili smo da ja do septembra budem sa njima kuci. Da, danas je tako bzvz radno vreme da ako radis malo vremena ostane za decu, a sa druge strane deca treba da idu u vrtic, a da ja sedim kuci stvarno ne bi volela bi zbog sebe niti bi mogli finansijski na duze staze.
Super je kad se radi samo prva smena. Verujem da zvuci snobovski aline mogu da zamislim da radim u dve smene i da ih, tu nedelju kad radim drugu, ne vidim uopste.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 21:53:13   
mama Jo
Realno, stvarno ne znam kako bih izdrzala ds ih ne vidim ceo dan. Aj' prepodne kad su i one u vrticu... ali ceo dan- bas mi strasno zvuci...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 22:00:47   
Sanjalicaaa
Sto se tice kuce, tu sam malo oladila. Draze mi je da se posvetim njima, a po kuci sta stignem stignem.

Ja bih najradije radila od 7-15h da mogu da biram.

Inace, mm uopste nema taj problem. Ja se polomim da sto pre stignem do vrtica da ih uzmem, i svaki minut mi znaci. A on je u fazonu vrtic radi do sest, sta se cimas. user posted image uglavnom idem ja po njih, ne mogu da cekam na njega. On bi vrv sest otisao da se on pita.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 22:17:02   
mama Jo
Tako bih i ja, trcala da sro pre stignem po njih.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 22:22:05   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ja bih najiskrenije sedela kod kuce samo da ima mm vecu platu. Uopste ne bi trepnula za otkazom. Volim svoj posao, ali volim vise svoju decu.

user posted image Isto.Ni pomislila ne bih da radim.

Eto ja radim od kuce,tu sam nadzirem spremam oko dece sve pa me grize savest. Da ne kazem jos mi gore onako odes na posao i deca te ne vide. Ovako me vide pa traze paznju ili D trazi da se igramo i td. Ne znam stvarno. Eh kad bih osvojila lotouser posted image a moram da radim inace mi nema sanse da bismo preziveli.Ili bi mm morao da nadje jos jedan posao a i ovako ga nema kuci cesto. user posted image

A sto se tice mm on bi otisao uvek u 14:00 po D. Onne voli da ona ostane ni minut duze valjda. I ja uvek idem tako oko 2 jer mi je zvanicno radno vreme od 17pa da stignem da budem sa njom. Srecom sef mi je ok pa se provlacim tu i tamo ya svasta, da se desi da odemo cak i u bioskop za vreme mog radnog vremena

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 6.5.2018 22:23:44 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
6.5.2018 22:57:05   
Ana RR
Ja isto radim od kuće, najviše mi odgovara od 9-16 (tada je Marko u predškolskoj) i tako i radim. Često završim ranije, mada nisam ni vezana da stalno budem uz komp, mogu da izađem i obavim šta imam kad god mi treba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
7.5.2018 8:25:23   
mama Jo
Mislim da cu definitivno da se posvetim tome da radim od kuce. Sad kad cujem iskustva svih...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
7.5.2018 22:46:24   
vocicana
najvise volim vreme provedeno sa detetom, ali posao i obaveze koje imam svakog dana me isto kvalitetno ispunjavaju. Volim svoje dete, obozavam, porodicu, kucu ali volim i sebe. Sve neke male rituale koje imam pred svaku smenu, svaki dan je drugaciji i nikoga ne zapostavljam, sve se stigne. Padne se na nos. Anck tako da razumem da ne mozes da sedis kuci.
Najgori mi je bio prvi mesec nakon zakonskog bolovanja, kada sam trcala kao sumanuta kuci, d ag izljubim, izmirisem, da ga nosim.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 11:51:47   
mama Jo
Opet ja u ovoj temi, i opet da molim zaposlene mame da mi kazu - kako to izgleda? Kako sve stizzete? Je l' nedostajee deci? Je l'ste nervozne?

Ne znam ni kako da vam se opisem... moram da krenem da radim pod hitno, a ova zona komfora u kojoj se nalazim me je toliko pritisnula, da nemam snage da se oduprem. Ja zelim da krenem da radim, i hocu, ali se tako plasim kako ce to sve izgledati, to me jako opterecuje...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 12:03:25   
bebilule
Mama Jo, izleda baš isto kao kada ne radiš. Razlika je samo što te sve sačeka kada dođeš kući. user posted image
Šalu na stranu, ganjaj posao, biće ti i finansijski lakše. Ja da mogu da biram ne bih išla na posao, ali bih sigurno nešto radila i nečim se bavila. Onako po izboru i kada mi se radi. Ali šipak. Meni dijete fali, poželim ga dok je u vrtiću. Al sve je to dobro, provodimo opet kvalitetno vrijeme. Organizujem se nekako sa obavezama, uveče skuham ručak, kuham za par dana, petkom popodne gledam da sredim kuću kako bismo vikend luftali (on ide svaki drugi vikend kod tate, pa tada mijenjam raspored čišćenja), često zažmirim na haos, ostavimo sve... Kako kad, ali smo ok, iako smo sami nas dvoje. Ja zbog svih tih obaveza stvarno nisam nervozna, trudim se uživati i pored posla i svega i uspijevam.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 13:23:53   
jess021
Mama Jo, ja sam 4 godine bila kod kuće a evo sad u septembru prošlo godinu dana kako radim. Meni je ovo super, obzirom na radno vreme od 08-15h, meni druga smena nije opcija jer mm ne dođe iz Bg nikad pre 18h.

Moram priznati i mama mi puno pomaže, najviše oko ručka. 
Ne znam sta bih ti rekla, nisam se puno opterecivala, ubacili smo se u taj ritam i guramo. Jest da mi je zao da ih budim ujutro za vrtić ali to je najmanji problem. Najveći problem mi je spremanje stana, jer to mi se nikako ne uklapa u raspored, ali evo juče sam došla s posla i odmah počela, ali to je značilo da nećemo nigde izaći. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 13:25:38   
jess021
Moj posao je došao u najboljem momentu, mi smo planirali svakako u tom nekom periodu, ali ovo je bilo na trku frku i na kraju ispalo najbolje. Dok sediš kući i kombinujes, uglavnom bude slaba realizacija. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 13:40:53   
mama Jo
Jeste, mi vec neko vreme tako kombinujemo, sve kao trazimo ali nista to nije konkretno. Trenutno bi nam najvise moj posao znacio iz finansijskih razlogga. Odugovlacimo najvise zbog dece, ni ne idu vrtic kako treba, pa hajde kao jos malo, jos malo... evo i kod nas je sad 4 godine kako ne radim.
Sve sam nesto i pocela da se edukujem za neki online posao, problem je samo sto ja tome ne mogu da se posvetim dok sam sa njima, jer i posao od kuce je posao, ne trpi improvizacije, bar ne u pocetku.
Znaci prvo bi one trebale da krenu u vrtic da bih ja ista mogla da krenem da radim...vrtic nam tesko ide, i ja sam jako slaba i povlacim ih jer sam kod kuce... i onda se tako vrtim u krug.
Verovatno je da, dok se nesto konkretno ne desi na tom polju posla, nista se veliko nece promeniti. Kao kod tebe jess.
Zato bas i kazem - zona komfora iz koje ne mogu da izadjem. Radi mi se - ne mogu zbog dece, deca treba u vrtic - povlacim ih jer ne radim... zvuci jednostavno, a u stvari je u mojoj glavi vrlo komplikovano.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 13:42:26   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Opet ja u ovoj temi, i opet da molim zaposlene mame da mi kazu - kako to izgleda? Kako sve stizzete? Je l'' nedostajee deci? Je l''ste nervozne?

Ne znam ni kako da vam se opisem... moram da krenem da radim pod hitno, a ova zona komfora u kojoj se nalazim me je toliko pritisnula, da nemam snage da se oduprem. Ja zelim da krenem da radim, i hocu, ali se tako plasim kako ce to sve izgledati, to me jako opterecuje...



Vec 20 godina radim istim tempom. Dvokratno, skoro svaki dan. Kazem skoro, jer, dok Iva nije posla u prvi razred radila sam ovako 11-15, 18-22 od pon-cet, i petkom 11-15.
Trazila sam smanjenje casova jer sam joj potrebna za skolu. 
Preko nedelje tesko da mogu nesto po kuci da uradim. Mada, kad se zainatim i to mogu, ali me zamara. Stvar je u tome sa, ako se isforsiram u toku dana onda sam uvece na casovima bez energije i neupotrebljiva. 
E zato volim moj jutarnji mir i odmor. Jer da njega nema nikad se ne bi odmorila. 
Vikend izgleda ovako, subota čišćenje i pranje, mašina za veš radi po nekoliko puta da bi stigla sve da operem. Kad mm ukljuci masinu preko nedelje ja zaboravljam ujutru da prostrem i to tako stoji u masini. 
Nedelja - kuvanje za narednu nedelju. Kad spremama punjene paprike ja napunim za bar 3 rucka pa zamrznem. Ćufte isto, spremim puno pa zamrznem. Špagete jednom nedeljno, pasulj ponedeljkom jer ga spremim u nedelju. Nekad i za 2 dana, četvrtkom i petkom pribiramo jela od prethidnih dana. Salate su obavezne. S proleća isecem luk i krastavac i kupus u kutije pa drzim u frizideru i vadimo za rucak. Oboje stizemo u pola 4, a posto ha izlazim vec oko 17 i 15 onda je brze da samo vadimo iz kutija i sastavimo. Samo paradajz isecemo. 
Peglanje vikendom ili ga nema uopste. 
Mm je zaduzen za Ivu, pon i sre je vodi na eng, ja ostajem kod kuce (nemam casove popodne) da spremim casove ili pospremim sta treba. 
Uto i cet je on vodi na odbojku jer ja radim. Dok je isla na mentalnu aritmetiku vikendom to je vila moja obaveza, i moje vreme sa njom. Ona voli kad nas dve idemo negde zajedno jer se tada ispricamo. 
Kad vikend provodim u kuhinji Iva obavezno sedi sa mnom, da li ce da uci, radi domaci, crta, boji, iki mi pomaze, nije bitno. Nas dve smo zajedno dok ona ne odluci da ode 😂 (zato sam i trazila jos jedan tv, gluva sam u kuhinji skroz bez icega, ima radio ali nije to to). 
I tako... Retko kad idemo negde, vikendom kad se bas isplaniramo i uklopimo u raspored. Ali o da trpe kuca i nedeljni obroci. Tada jedemo jaja i slanine 😀

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here