|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dojenje i pušenje
29.5.2009 22:26:19   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Poenta je u tome da svako bira za sebe i svoje dete. user posted image

Bas je ovako kao sto rece Tasha.
Ja nisam pusac, niko ne pusi u blizini moje bebe , smatram da je tako ispravno i u skladu s tim postupam .
Ali eto, ima ih koji misle i drugacijeuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: dojenje i pušenje
29.5.2009 22:29:29   
Dora
Da, Tasho, u pravu si. Ali, devojke, kad je tako, zašto onda drvlje i kamenje na žene koje se odluče na abortus? Ovo je nevezano za temu, ali vezano za ono- svako bira za sebe i svoje dete... Zar izbor ne treba da bude pravo svih ljudi, bez obzira šta se bira? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: dojenje i pušenje
30.5.2009 9:08:37   
Anoniman
Ja sam pušač (to već i vrabci na grani znaju). To je moj izbor.

I nemam mišljenje ni o ženama koje izaberu abortus. Njihov život, njihova stvar - njihove posledice.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 15:41:11   
božana
Moja krštena kuma mi je pre neki dan priznala da je u trudnoći pušila tri kutije dnevno.Kad u nesvest nisam pala kad mi je to rekla.Rodila je blizance u 7 mesecu života, deca su imala jako malu težinu.Pošto decu vodimo kod istog pedijatra, doktorica mi je rekla da su se klinci jedva izvukli.Još se ja pitala zašto joj se to dogodilo.Pa sad nek neko kaže kako je zdravo pušiti u trudnoći. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 15:44:30   
Sneža
Bozana,izvini,ALI  TRI KUTIJE dnevno!!!
Boze sacuvaj tu zenu i njenu decu,pa koliko li dnevno tek sad pusi????


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 15:46:00   
Anoniman
Mislim da je tu presudni faktor TRI KUTIJE, a ne PUŠENJE!

Kada stigne da popuši 3 kutije? Ja ne bih stigla. user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 15:47:28   
vodolija 82
i ja sam pusac,doduse sad samo dvije cigare kad mi bas bas dodje,a kad sam pitala mog dr,on mi je rekao da je bolje da se iskontrolisem da svedem na minimum,nego da mi i to jos vecu nervozu stvara,jbg kad ih volim sta cu...

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 16:18:37   
božana
Pa i sad puši tri kutije.Nisam ni znala da toliko puši.Još da napomenem da je blizance dobila veštačkom oplodnjom.Ljudi moji, volim je ali dodje mi da joj svašta kažem.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 16:28:58   
božana
Moja kuma se sada uopšte ne trudi da zaštiti decu od dima, puši u kući.Kaže kum da je njoj cigara na prvom mestu, a onda deca.Prošla je pakao da bi ostala trudna.Lečenje nije uspelo, ali veštačka oplodnja jeste.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 16:30:02   
Ana RR
Koliko god se trudila, ne mogu da razumem.. pa zar cigareta važnija od deteta user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 16:31:59   
NadaR
svastauser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 16:34:32   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 17:06:55   
vodolija 82
naravno da nije,tri kutije jeste preterano,ali sta ce zena,jbg!

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: dojenje i pušenje
4.6.2009 17:27:30   
božana
Sad sam se setila i koleginice moga muža koja je takodje mnogo pušila u trudnoći.Nju su porodili pre vremena zbog male težine bebe.Zato molim sve trudnice da ako baš ne mogu bez cigareta, da broj popušenih cigareta svedu na najviše 5 dnevno.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: dojenje i pušenje
9.8.2009 17:42:30   
Jele
Ja sam bila strastveni pusac pre trudnoce i porodjaja (i po 2 kutije dnevno sam umela da smlavim). Kako sam ostala trudna, prestala sam. Tacnije ne odmah skroz. Kratko vreme sam pusila po 1-2 cigarete dnevno i onda skroz prestala, pekla me je savest i nisam htela da ugrozim bebu ni na koji nacin. Sada dojim i ne pada mi na pamet da pusim. Sve se moze kada se hoce, pitanje samo da li se hoce. Sto se mene tice nedostaje mi cigareta, ali onda pogledam Urosa i pitam se da li njemu to treba, da li se njemu to svidja, da li ja uticem na njegovo zdravlje svojom odlukom buduci da ja odlucujem o njegovom zdravlju, itd. Naravno da postoji mogucnost da pusenje utice na bebu, kao sto postoji mogucnost i da ne utice, ali zasto da rizikujem. To je moje misljenje i tako postupam.
No, ono sto sam izvorno htela da napisem jeste da nam je u skolici za trudnice receno da ako vec pusimo dok dojimo, ne treba zapaliti bar sat i po pre podoja.
E sada da li cu skroz prestati da pusim i nakon sto prestanem da dojim, ne znam, nadam se... Videcemo.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: dojenje i pušenje
11.8.2009 21:37:15   
SUPER MAMA
I ja sam bola pusac pre trudnoce i cim sam saznala ostavila sam cigarete momentalno.Priznajem bilo mi je tesko u pocetku ali bitnije mi je bila beba, a ne cigarete.
Evo sada i dalje nepusim beba mi ima 10 meseci i jos je dojim i je jako napredno dete.
Tako da za sv etrudnice ostavite cigarete ako pusite i volite svoju bebu koju nosite u utobi.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: dojenje i pušenje
11.8.2009 21:45:42   
gagana83
Ja sam pre trudnoce pusila po 2 kutije cigareta dnevno. Imala sam srecu pa mi na pocetku trudnoce bilo muka i od cigare i od kafe. E sad mi je merak samo da zapalim mm cigaru i povucem 2 dima.Nadam se da ce tako i ubuduce ostati jer stvarno mislim da je to ruzna navika.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: dojenje i pušenje
6.11.2009 8:44:02   
Lu
Juče sam bila u jednom društvu(ženskom),dvije mame sa po dvoje djece,od toga dvije bebe od 4 i 5 mjeseci,
mame su napušile da smo ja i Roko počeli da kašljemo,otvorile su one prozor ali tada je ušao hladni zrak...
Ajde šutim ja,nije moja stvar izdržaču još pet minuta i idem kući,u to su mame ugasile cigare i dale djeci da doje i počele da pričaju kako je za dijete najzdravije da dojiuser posted image
Pokupila sam Roka i otišla,nešto sam razmišljala,što mi treba da se ja nerviram nad tim malim bebama pa imam ja svoje dijete a te mame valjda znaju šta rade kad doje svoje dijete nikotinom i kad ih drže pored otvorenog prozora a vani je 2-3 stupnja,djeci sigurno nije bilo ugodno jer su plakla non stopuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: dojenje i pušenje
6.11.2009 8:58:05   
Trcosava
iako sam pušač, mm i ja smo rekli da u kući neće biti pušenja zbog bebe

isto tako, pre trudnoće sam bila više nego strastveni pušač (2 nekad i više pakle - zavisno koliko dugo ostanem budna noću) pa kad god sam odlazila kod nekog ko ima bebu - NIKAD u stanu nisam pušila, ili lepo izađem napolje (terasa, dvorište) ili ne zapalim cigaru

što se tiče moj pušenja i dojenja - pa... sve mislim da ću u bolnici ostaviti cigare user posted image user posted image user posted image user posted image kao konačno user posted image (u srbiji znam da neke trudnice povuku 2-3 dima u wc-u, ovde pojma nemam kako je user posted image a nešto ne znam ni da li će mi biti do cigare)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: dojenje i pušenje
15.2.2010 13:28:55   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tatamata

Roditelji koji puše ugrožavaju vene deci

Do ovog zaključka su došli austrijski naučnici na osnovu studije kojom je obuhvaćeno 158 dece. Oni su ustanovili da je nivo oksidativnog stresa povišen već kod mališana čiji roditelji dnevno popuše manje od jedne pakle cigareta.

Pročitajte više…


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: dojenje i pušenje
15.2.2010 19:24:50   
Tufna
I ja sam pusila celu svoju trudnocu, kao i sada dok dojim dete odnosno izmlazam se i hranim je na bocicu. Hvala Bogu moja bebica dobro napreduje i dobrog je zdravlja. Mene iskreno grize savest zbog pusenja i pokusavam da ga smanjim, ali se konstantno izlazem stresu usled zavisnosti od nikotina. A kada cujem komentare za i protiv uvek prevladaju oni za. Citam vase komentare, neko je rekao da sve sto unesemo dospeva u mleko. Hoce li mi neko onda objasniti kako anestezija koju primamo odlaskom kod zubara ne dospeva u mleko. Kojom logikom jer, i to je neka vrsta leka. Ja sam pri odlasku kod zubara bila ubedjena da je ne smem primiti. Na moje pitanje zubar je odgovorio >kako da ne<, sto je mene totalno zbunilo.

_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: dojenje i pušenje
15.2.2010 19:46:10   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Tufna

....Citam vase komentare, neko je rekao da sve sto unesemo dospeva u mleko. Hoce li mi neko onda objasniti kako anestezija koju primamo odlaskom kod zubara ne dospeva u mleko. Kojom logikom jer, i to je neka vrsta leka. Ja sam pri odlasku kod zubara bila ubedjena da je ne smem primiti. Na moje pitanje zubar je odgovorio >kako da ne<, sto je mene totalno zbunilo.


Evo ja da probam...Kada ti zubar lokalno da anesteziju, ona ulazi u krvotok kroz mrezu sitnijih krvnih sudova koji se tu nalaze. Svakako ce neka (zanemarljiva) koncentrazije anestetika biti prisutna u krvi. Uz to, anestezija ti se ne plasira 10 ili 20 puta dnevno. Kod pusenja, nikotin (i svi ostali mahom stetni sastojci ) iz cigarete ulazi u tvoja pluca. Pluca su glavni snabdevac organizma kiseonikom. U njima dolazi do razmene gasova i u ceo krvni sistem ulaze pomenuti sastojci. Od jedne cigarete u maloj koncentraciji, ali od 10-20 cigareta svaki dan tokom devet meseci, u vec signifikantnoj meri uticu i na tebe i na plod. Jos jedan u nizu velikih problema je smanjena , da tako kazem, kolicina kiseonika u tvom organizmu, pa samim time i kod bebe.
Stvarno mogu da razumem da neko ne moze da prestane da pusi ni tokom trudnoce ili dojenja, ali da neko misli da to ne utice na dete, e to je vec....pa da budem fina - nerazumno.
To sto se ti pitas da li to sto unosis u organizam utice na dete, znaci da se pitas da li uopste tokom zivota treba jesti voce ili povrce, tj. da li uopste jesti ista drugo osim pljeskavice, jer to "ocigledno ne utice na organizam posto lokalni anaestetik ne utice na plod" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: dojenje i pušenje
28.3.2010 1:43:34   
choopa choops
Protiv sam pusenja za vrijeme trudnoce i dojenja. Ne sudim nikome, imam dosta prijateljica koje to rade(puse), ali ne razumijem.
Inace nikada mi nije toliko smetao  duvanski dim kao u ovoj trudnoci user posted image Smeta mi kad neko zapali i jednu cigaretu, a kako smo skoro svaki dan u drustvu nekog od pusaca, tako me sve vise pece savjest sta li se desava sa mojom user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: dojenje i pušenje
2.4.2010 5:24:07   
*iva*

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Smeta mi kad neko zapali i jednu cigaretu, a kako smo skoro svaki dan u drustvu nekog od pusaca, tako me sve vise pece savjest sta li se desava sa mojom user posted image user posted image


I ja sam protiv pusenja i smanjila sam cigarete kada smo poceli da radimo na bebici, a kada sam saznala da sam trudna prestala sam.
Ne znam bas da li treba toliko brinuti zbog jedne cigarete...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: dojenje i pušenje
29.4.2010 9:17:19   
mejvis
Ja sam pre trudnoće pušila 1,5 kutiju. Kada sam zatrudnela prestala sam. Zapalim ponekad, a to znači 5-7 cigareta u toku cele trudnoće i tu i tamo po neki dimuser posted image . I dok dojim planiram tako.
Svaki put me grize savest kada to uradim ali mi je to veliko zadovoljstvo i mislim da tako ne štetim puno svojoj bebi zbog koje sam se odrekla toliko toga!
Naravno, u stanu nema pušenja- ni kada je "prilika"!

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here