|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Kako da obučete bebu tokom leta

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 11.6.2018
Visoke spoljne temperature stvaraju muku i odraslima, a posebno bebama starim do godinu dana. Evo kako da im olakšate - šta da im obučete, na šta da obratite pažnju...

image
Kada izlazite napolje, obavezno nanesite detetu kremu sa zaštitnim UV faktorom, i naravno, izbegavajte da mališane izvodite napolje u vreme toplotnog talasa.
/11



Kada je reč o odeći, bebama je najbolje oblačiti pamučne pantalonice ili benkice svetlijih boja i gustog tkanja. Kada je napolju baš vruće, dovoljni su ime pelena i benkica bez rukava.


Obavezno deci na glavu stavite šeširić ili kapicu, a povedite računa i o zaštiti njihovih očiju - mališanima možete da stavite naočare za sunce, ali samo one koje imaju sertifikat o nivou zaštite, da ne biste rizikovali oštećenje vida.


Ako dete nosi pelene, ne zaboravite da ih menjate malo češće nego inače, ali da ih, pored kupanja, zapirate, kako biste izbegli ojede koji su uobičajeni tokom vrelih letnjih dana.


Imajte na umu da, ako beba doji, trebaće joj češći podoji, a između podoja možete da im ponudite vodu u kašičici, kako bi mališani ostali hidrirani. Ukoliko beba ne doji, onda joj češće ponudite vodu jer vam bebe i deca neće reći da su žedni.


Kada izlazite napolje, obavezno nanesite detetu kremu sa zaštitnim UV faktorom, i naravno, izbegavajte da mališane izvodite napolje u vreme toplotnog talasa.


U šetnji se potrudite da decu, naročito bebe do godinu dana, uvek držite u hladovini, a kada je reč o putovanjima - nikako ne prekrivajte sedište za bebe peškirom ili pamučnim ćebetom jer to sprečava kretanje vazduha.


Kada već govorimo o sedištu za bebe
u automobilu, vodite računa da klima uređaj u autu (i u stanu, kući) nije usmeren prema detetu.

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Mama ponosno pokazala 40 šavova nakon cars...
Mama, koja je nakon hitnog porođaja carskim rezom imala 40 šavova u stomaku, ponosno je na društvenim mrežama podelila s...
5
Šta kada beba padne sa kreveta?
Kako roditelji treba da postupe ukoliko beba padne sa kreveta ili stola za prepovijanje? Pročitajte savete pedijatra...
4
Žene su inteligentnije nakon porođaja
Nakon porođaja svaka žena doživljava mali preporod. Ma koliko bila mlada, novopečena mama je zrelija, na izvestan način ...
4
Gde su granice roditeljske brige
Mladi roditelji najčešće preterano reaguju na svaki plač, povraćanje, ili bol u stomaku svog deteta, a beba oseća tu zab...
3





Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here