|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 10:32:21   
Ellenica
Unice draga sve mi je to poznato.
Ja sam posle porođaja bila totalno u haosu, i još se oporavljam.

Kao što kažeš osećala sam se samo kao SISA,
Plakala sam kao kiša tih dana.
Podoji dete , presvuci dete, trkni do kupatila, i taman kad oči sklopim na 5 minuta, opet iz početka.

Osećaš se grozno, nisi ofarbana, kosa ti je katastrofa,
Ja od šnala umalo nisam poludela i ošišala se do glave.
Ma grozota jedna.

Nikada neću zaboraviti taj period.NIKAD

Ali uteši se da neće trajati doveka.
Nažalost onda dođe neka druga faza i neki drugi problemi, ali veruj mi
Biće bolje.
A za muža, samo ti njemu daj da radi sve što ti padne na pamet, samo bez suza.
Nemoj da te grize savest ni malo.
Jer bolje da mu daš nešto da radi, nego da mu posle saspeš sve u lice kada se on sam ne seti.





_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 13:05:10   
lanajelena
Unice kod mene je slicna situacija...nemam nikog da mi pomogne po ceo dan sam sama sa dvoje dece,bebac ima grceve i trazi po ceo dan da ga nosim,stalno sisa vec me toliko bole grudi da cu poludeti,svi govore pusti ga da vristi,ja ga pustim 10sec i onda  mi se vec srce cepa pa ga uzmem nisam bila takva sa prvim detetom,mm kad dodje sa posla uzme ovo drugo dete i ceo dan su negde napolju,vrate se vec je kupanje i spavanje,toliko je smotan da mi kida zivce juce sam mu rekla da otkad sam dosla iz porodilista jos nijednom nisam pisala a da mi on nije usao u wc da pita kad cu izaci beba se dere a da ne pricam da kad taman uspavam bebca cerka dodje i probudi ga...kosu sam juce oprala posle 10 dana(kazu treba biti lep i doteran uvek) lako je to kad ti svi oko necega pomazu,meni su i kg poceli da silaze i polako mi se cini da gubim mleko i od nervoze i od neredovnog jela...nadam se samo da je to kratak period i da ce proci brzo jer mi ide na zivce pa se na sve istresam  

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:01:25   
Unica
bas tako. mm pere sudove i flasice, cujem ga sinoc kako uzidse i duva iz kuhinje a ja se mislim "kako je meni kad uz sve to moram i unu, rucak, peglanje, ciscenje, ..."

sad bili malo u setnji i opet je nosam- nece zenska u kolica, ne voli da lezi na ledjima... vrisnucu. ili sam ja u nekoj depresiji???

u celoj trudnoci sam se ugojila 10kg a sad 6 nedelja kasnije imam 7kg manje - i ne hvalim se, naprotiv. cak sam na sve ovo i dobila. ni lohije mi nisu prosle ja 34 dan od porodjaja dobila.
a za kosu mi ne pricak, osecam se kao setajuca smrdibuba i aljkavusa.
una nece ni varalicu pa me isisa i izbalavi celu, sva sam lepljiva sto od njenih bala, sto od  mleka, sto od nje kako se znoji kad se zacenjuje. i samo se pirkam nad lavaboom, kao u 18. veku.

o postenoj kafi i da ne pricam, zeljna sam da sednem sat vremena i da je ne cujem.

plus, jos sam u fazi ustajanje i zagledanja jel dise, da nije bljucnula, da vidim da se nije otkrila, mozda joj je vruce,... kad nema grceve onda joj je dosadno pa trazi ljuljuskanje.

uvece zaspi na meni a ja hocu da vristim od muke sto je tako a opet bar imam tisinu i ona spava i tako jedem. kao debil. sinoc sam plakala kao malo dete, a ona vristi i onda se umirila, nakrenula glavu i gleda me. i tako je zaspala.

neko je pisao da od umora zaspi sa detetom u narucju- nama je to svakodnevica. ona sisa i kad je dignem da gicne izvalim se ukrevet u polulezeci i tako se i ja uspavam a ona sklizne niz mene i tako spavamo.  par puta se desilo da joj visi glava user posted image user posted image user posted image ili da sklizne do mog stomaka.

i ja sam kao neka majka... drugu nema, ali da sam za uzor nisam, koliko god se trudim.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:07:51   
Snelle
Joj Unice, mene baš hvata panika kad čitam tvoje postove user posted image Pa ja se i za tudju decu preterano brinem, kako li ću tek za svoje user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:11:35   
Unica
snelle, dace bog da imas mirniju bebu. kaze mi doktorka da trazi moje dete vecu paznju nego ostala deca, kao maza je. nemam pojma, ima dana kad je samo pozeleti da imas ovakvo dete (mada su retki takvi dani) ali cesce mi dodje da pocupam kosu sa glave.
eno mm je sad sa njom a ja cupkam i teram sebe da ne idem tamo, valjda i on moze sam sa njom pola sata.

kazu procice i ovo, mada onda idu zubici, pa opet neka faza ali sve je to za roditelje.

a ja sam zamisljala da je to kao imas lepu, slatku bebicu, koja malo place ,jede, kaki, i puno spava... a moja puno jede, jos vise kaki, najvise place i jako malo spava. bas sam idealista.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:20:07   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: Unica

i samo se pirkam nad lavaboom, kao u 18. veku.



o postenoj kafi i da ne pricam, zeljna sam da sednem sat vremena i da je ne cujem.



neko je pisao da od umora zaspi sa detetom u narucju- nama je to svakodnevica. ona sisa i kad je dignem da gicne izvalim se ukrevet u polulezeci i tako se i ja uspavam a ona sklizne niz mene i tako spavamo.  par puta se desilo da joj visi glava user posted image user posted image user posted image ili da sklizne do mog stomaka.

i ja sam kao neka majka... drugu nema, ali da sam za uzor nisam, koliko god se trudim.




Gore podebljano je moja svakodnevica.

Nekad od umora zaspem sa njim,
Skoro mi je pao sa kreveta kad smo tako zaspaliuser posted image user posted image
dečko hoće i hoće do ivice i gotovo, ni to što je pao ga nije odvratilo.

Kafu mesecima ne pijem na miru.
Čak i kada hoće da sedi, onda hoće sve da čačka.

Penje mi se na glavu, čupa, grize, izbalavi me celu.

I nikako nemoj da razmišljaš da si loša majka.

Svima se dešavaju kiksovi i greške.
Njih naravno ne spominjemo dok se ne postavi pitanje.


Samo se koncentriši na pozitivne stvari


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:21:54   
Snelle
Unice, verovatno ti nije nikakva uteha, ali verujem da su prva dva-tri meseca za majku najgora. Posle toga sve nekako dodje na svoje. Brineš se i dalje nenormalno, i kad je bolesna, i kad rastu zubići....ali čini mi se sve već nekako lakše, jer se navikneš. Ne znam, ja temeljim svoje mišljenje na iskustvima mojih kuma.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:23:16   
Unica
evo trenutno ona vristi kod tate (sto znaci da joj je dosadio i da je red da bude kod mene), fen radi (vec nam je jedan crkao), ja ukljucujem masinu, pisem ovde, pusim, jedem sladoled, spremam rucak, citam neki clanak i brisem prasinu o bebama. i sve to na smenu... bas opsuteno user posted image

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:30:05   
Ellenica
E nije nikako opušteno.

Evo Aleksa mi sedi u krilu i reži.

Hoće da kuca po tastaturi.
Šetalica je pored nas, ali on NEĆE u nju.
Po podu igračke, baca ih jednu po jednu, pa počne da vrišti.

Ja nisam ni jela, ni kafu do kraja popila, ohladila se.
MM spava.
radio je celu noć, pa je jutros uzeo Aleksu jer je bio budan i nije hteo da spava, da siki niti išta drugo.

Sad je red da ja pustim mm da spava jer večeras opet radi.

Da skuvam ručak, da nahranim Aleksu, da ga ZAnimam da nebi probudio mm.
I po sve u jednosobnom stanu.

E pa neide!!!

Ne nikako nije opušteno!



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 14:56:01   
Anoniman
Unice, brzo ce to proci, znam da ti je tesko da poverujes, ali zaista hoce.
Ellenice, tvoj decko me podseca na moje dete. On je bio takav, uzasno aktivan, nije umeo do pre mesec dana ni minut sam da se zaigra. I onda se to odjednom promenilo, i sada lepo spava, lepo jede, lepo se igra...ma milina. A mislila sam da mi se zivot pretvara u pakao i da tome kraja nema.
Meni je bio najgori period kad je Nesa imao oko 10 meseci. Non-stop je trazio da hoda, ali smo morali da ga drzimo ili za obe ruke, ili za struk, tj oko stomaka, i tako cuceci da hodamo sa njim. Nije spavao celu noc, budio se stalno, a kad nije hteo da hoda, samo je hteo da se nosa. I onda je mm pao sa motora i gadno se izubijao, a i moji i njegovi roditelji su radili po ceo dan. Prva tri dana sam morala u toku noci da ga budim na svakih sat vremena, jer skener nije registrovao potres mozga, i doktorima je to bilo cudno, pa su mi dali zadatak da proveravam da li ce se probuditi. Svaki put kad sam ga budila, budio se i Nesa. Mm nije mogao da hoda, ni da se tusira sam, da jede...ma nista. Tako da, ne da nije mogao da mi pomogne, nego sam morala da ga podupirem dok ide do kupatila, i da redovno seta, pomalo svaki dan. Da mu u krevet donosim da jede, da ga vodim kod lekara svaki dan...i tako dve nedelje.E, to kad sam prezivela, sve cu. Ali bas sve. I to je proslo, i sve je ok.

Kad god pomislite da nemate vise nijedan atom snage-u kupatilo na umivanje, pustite bebu, nek place 5 minuta, nece joj nista biti, disite duboko. I za 5 minuta-eto nove snage.

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 18:30:59   
Anoniman
uh...
necu da delim savete jer pojma nemam ali ajde da napisem moje iskustvo

dok se tea nije ovako razbolela (ili sta joj je vec) ja sam uzivala.sada kad je i ona jadna umorna, nervozna zbog ovih slina i nosa grozno nam je...pucam tri puta dnevno, nocu placem od nervoze..ali pre ove situacije tea je mirna bila i uzivale smo...sa muzem sam se dogovorila;
"preko nedelje si umoran i necu mnogo da te cimam ali za vikend hocu da spremis ceo stan ili cemo zajedno, ujujtru hocu da uzmes teu da ja odspavam"
i tako je...
preko nedelje ja se snalazim kako znam a za vikend on sredi ceo stan...sve picne.

-neki tezak ves za peglanje dajem mami mojoj
- peskire, kuhinjske krpe i svoje stvari ne peglam uopste i boli me uvo..kome smeta neka pegla
- njene pelene i stvari peglam uvece kad je uspavam dok sa muzem pratim neku emisiju na tv, to je najcesce jednom nedeljno
- sudove ostavim muzu ili ih operem kad Tea zaspi preko dana sto je najvise na sat vremena
- jednom u nedelji odem kod frizera i ostavim teu muzu...izmuzem se u flasicu i AJ ZDRAVO!

kupatilo mi je prljavo i ne stizem..
rernu nisam oribala mesecima i grozna je

evo sad tea spava a ja umesto da to zavrsim ja sam na RR
i boli me uvo...

Nemam savet...ali ako ikako mozete:
- NE STEDITE MUZA!
- NE STEDITE NIKOGA OKO SEBE

- ako imate finans.mogucnosti dajte ves na hemijsko neka vam ga operu...ja sam kreten koji to nije hteo...ali sutra nosim kosulje mm i boli me uvo...

jos nesto.
ja sam kreten koji nije znao da beba od mesec i po moze da reaguje na igracke koje vise iznad kreveca...sada tea hoce da gleda u njih i ja sam mirna pola sata
drugo, kad perem sudove, stavim teu na sofu u dnevnu sobu i sve vreme pricam i pevam a ona gleda u mene ...tako hoce da bude mirna...bar pola sata...

kradem pola sata po pola sata...

Meni moja mama posalje rucak ili mi da da zamrznem nesto sto je napravila ...
Ali mi nedostaje da kuvam i spremam...ali stvarno nemam kad...to ne mogu...tako da...cesto smo bez rucka...snalazimo se..

Nervne slomove sam imala ovih dana...plakanje u kupatilu, svadja sa mm...jer sam poludela...od svega...slomljena
....

ajde da podelimo nacine kako da KRADEMO pola sata po pola sata i sebi olaksamo zivot




< Poruku je uredio OTI -- 9.5.2010 18:35:54 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 18:35:33   
dacca
Oti user posted image . Izdrzi macka, ali vodi racuna i o sebi. Ja mozda razmiljam krivo, jer jos nemam djecu, ali smatram da yena mora voditi racuna i o sebi, posebno o svom zdravlju. Muzevi su tu zaboga da budu pri ruci uvijek, moraju pomoci zeni koliko god mogu. Nije ima samo posao da naprave dijete i osytalo aj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 18:58:57   
Lu
Jao Oti..da je i meni bar neko znao reći UZMI POLA SATA ODMORI SE NE MISLI I NE RADI NIŠTA!
Nikad mi neće biti jasno zašto sam mislila da mogu i moram sve stići,zašto to misle skoro sve žene kad se porode,pa ne možemo i ne moramo ali uvijek nam ta spoznaja dođe kasno, nažalost proživimo teške trenutke iscrpljenosti, nervoze, svađe i šta svega ne a sve smo si same kriveuser posted image

Ja sam znala iz kreveta gledati kako moja mama nije dobro obrisala pločice u hodniku i kad ona ode ja se dignem i popravljam jer pobogu neko će vidjeti a ja to ne želim sve mora biti savršeno jer ako sam se porodila ne znači da moram zapustiti kuću a to je tako pogrešno...gdje mi je bila ova pamet da samo uživam sa bebicom i da naručujem hranu i pospremanje i neka bude kako bude, sve će biti dobro ako sam ja dobro ali...

Svakako mislim da žena sa drugim djetetom radi drugačijeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 88
   [Obrisana poruka]
9.5.2010 19:30:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 21:40:45   
Nena81

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Svakako mislim da žena sa drugim djetetom radi drugačijeuser posted image


Oooo da draga sa drugim je vec pesma.Najgore je uciti se na svojim greskama.

I ja sam bila ( glagol proslo vreme user posted image ) picajzla samo takva, od usisavanja brisanja prasine i parketa svaki dan, preko peglanje svega moguceg i nemoguceg, cela kuca pod konac do 12h....ostalo je samo usisavanje i brisanje parketa jer deca mi se igraju po podu i igracke dole padaju pa to mora da mi bude cisto samo tako.

Ves peglam samo mm kosulje pantalone sto nosi na posao, ono u cemu idemo napolje, sve sto se nosi po kuci ...cao zdravo nebih te vise zadrzavao user posted image user posted image , kakve krpe peskiri bebece stvari, stavim vise omeksivaca lepo rastresem kad kacim na susilicu kad skidam lepo jedno preko drugog slazem i nema peglanja.

Rucak uvek kuvam dupli, deo zamrznem a deo se odmah jede.Mada mm cesto jede van kuce al opet sin i ja moramo nesto klopati.

Kupatilo ribam deo po deo,danas kadu, sutra cu wc solju i lavabo, ..prozore nisam oprala dok nije prosla zima.Koji cu ga djavo cistit kad pada neko srauser posted image stalno.

Za rernu i sporet kupite neko sredstvo koje samo od sebe odmascuje, ja sam nasla u DM ekstra stvar,naprskam sve pustim i do pola sata da odstoji malo trljnem krpom i sve se skida.

Dete malo neka place u krevecu nece mu nista biti, samo neka cuje vas glas to sto radite da ga stalno nosate i da vam visi na sisi pravite vecu zezanciju. Neka vas cuje da ste tu pricajte mu sve sta radite, ja sma tako radila, u onu nunalicu pana sto da vam bude u ravni neka gleda dok kuvate peglate i sl. NJima je to zanimacija.

Ima i diskova sa laganom muzikom, instrumental, tako smiruje ja sam nasla u tempu jos sa prvim detetom.

Malim bebironima koje se jos ne okrecu u krevecu okacite igracke,ako nemate onu vrtesku obicna vrpca nanizite glodalice sve sto moze i pustite da beba moze da dohvati,pa onda zavezite na drugu stranu. Igrace se bar pola sata. Igracke koje sviraju rade posao.Vi se sklonite iz vidnog polja.

Muzevi naravno treba da se uhvate u masinu, ali lagano da ih ne odbijete od bebe, jer ce posle bezati sve drugo da rade a oko bebe nista. Kad su tu mogu ves da okace,suv da pokupe, svoje gace carape da sloze, peskire,nema veze kako samo nek je slozeno i na svom mestu.

Sudove mogu da operu, stave i izvade iz masine (ko je ima).

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 21:48:02   
Nena81
Ovo sve pricam iz iskustva nista ja nisam radila prvi put tako, ja sve najbolje znam i sve mogu, kao da sam super zena. Budala pa kad sam dosla do ivice nervnog slomauser posted image user posted image drz ne daj.
Sad je vec druga prica.

Malce uklapam da spavaju u isto vreme i imam bar 2h za sebe, nekad spavam sa njima nekad visim na RR, nekad kuvam ..kako mi volja.

Mm sam navikavala da sam kupa dete vec posle 6mes, ja sam se polako vracala na posao, uglavnom popodne, on ga je i uspavljivao, u setnju su nekad isli i bez mene, ja sam za to vreme rintala po kuci, dok se nisam opametila,pa se posvetila sebi.

Da je tesko jeste, ali samo treba sacuvati mirnu glavu,govorim iz srca i polako, sve ce to doci na svoje user posted image user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 21:53:33   
Nena81
I nemojte na muzeve istresati buve,nisu oni krivi za sve,jesu tu pri ruci, ali nije ni njima lako, zbunjeni su nesigurni a nece da to pokazu.

Ja sam mom oci kopala za svaku sitnicu, dok jednom nismo seli i popricali, tek onda su mi neke stvari bile jasne.
Nama je dosta toga lakse organizovanije smo, oko bebe da ne pricam sam taj materinski instinkt nam pola stvari olaksava..oni to nemaju. aPOkusajte razgovorom neke stvari da resite, posle svadje samo cete se jos gore osecati.
I iskulirajte malo, moraju i hormoni da se dovedu u red, i oni dosta uticu.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 21:56:07   
Nena81
E stvarno dosta od mene.
Necu vise da se pravim pametna user posted image

Ljubim vas sve i znajte da niste jedine koje kroz to prolaze / prosle user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 21:56:29   
Anoniman
ziva istina Neno..
ja tacno znam kad mm nije kriv a ja napadam...i covece znam da su hormoni ali uzalud..napadam i dalje...
kreten

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 21:59:34   
Nena81
Pa pri ruci su nam jbg ko im je kriv.
Zato sad malo kulijana izbroj do 101 i nazad seti se sta smo sve ovde pisali.
Praksa cuda cini user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Iscrpljenost
9.5.2010 22:11:21   
SUPER MAMA
Joj drage moje procitala sam sve postove, i cudime sto nisam pisala ranije.user posted image user posted image user posted image
Ali nasla sam se u sve situacije koje ste nabrajale.
Sve to prodze, ja iskreno ne bi zelela ni da se setim, jer neke stvare i do dan danas me bole, pa mi poteku suze.
Mm sam iskoristila maksimalno, jer bio mije na raspolaganju 2 meseca, i svekrvu a zatim i mamu na mesec dana.
Mm je usisavao, sirio ves, moja svekrva prala, peglala, psremala rucak.
Svi su mi pricali kao nemoj uzimati pomoc, a ja tvrdoglava kao hocu pomoc, i dobro mi je dosla.Iako mnogo puta sam imala i ispade sa moje strane i plakanje iz ciste mire ali dobro su ovi moji izdrzali pored mene.user posted image user posted image user posted image
Koristite pomoc, uzivajte sa bebama, procice i to, jednostavno dok se uklopite, meni je trebalo 3 meseca.user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Iscrpljenost
13.5.2010 11:55:13   
Ivanderka
ljuuudii, kako dobra tema!
Kako je divno čitati sve vaše , a u isto vreme i moje probleme! sva vaša razmišljanja, koja duboko u sebi svaka od nas drži!ali kad se stavi na ringeraja, olakšava nam svakodnevnicu!živeo RRuser posted image

Svaki sam post pročitala, moram da naglasim da "Unica" mora da nastavi sa pisanjem, kao i Nena81 sa savetima-ženske, mnogo nam to znači!

a ono "nisam dobra majka" - e za to sam se  zalepila kad sam pročitala! Jer sam se potpuno isto osećala, plakala dan i noć. sa mm sam bila na ivici da zovem neki SOS telefon jednu noć, jer je on mislio da ona mora da "izvrišti" da bi prestala noću da se budi, pa ju je uzeo jednu noć i 2,5 sata je vrišta- BUKVALNO, ja sam se tresla. Rekla sam mu ujutru, da ako se ponovi, da ću zvati policuju, na šta se dragi nasmejao. Naravno nije se ponovilo, ali sve je to ustvari vezano sa preteranom brigom mojom! Jer kad god mu ostavim dete(i bilo kome drugom) ja samo o tome mislim, kako li je njoj sada.. i potpuno sigurna da joj nije dobro! i da samo i isključivo ja mogu da je smirim i volim, tata ne postoji, baba ne postoji, tetka ne postoji...  a nudili su se,kad god su mogli
Moja beki sad je da kažem devojčica, od 15 meseci, i od rodjenja do danas nije prespavala noć. Svaku je noć budna, nekad sat, nekad dva, nekad joj dajem mleko, nekad je samo ljuškam...a ona.... najbolje je tad raspoložena(žali Bože što je noć) divno bismo se igraliuser posted image
Mi oboje radimo, beksi u vrtić, kao uhodali smo se, ali iscrpljenost ne prestaje! Svaku, ali baš svaku noć se pomolim i prekrstim i kažem sebi- možda ću noćas spavatiuser posted image i kao sumanuta ne odustajem od ideje- ma proći će...   Ali eto, još uvek je sve po starom, osim svadja sa  mužem koje su prestale, jer sam upravo razgovorom neke stvari shvatila, i počela manje da besnim i bljujem vatru na njega ČIM ga vidim,a i on je počeo više da se trudi i mnogo više oko bekija da radi(jer sam se ja opustila i oslobodila im prostor), pa sad šmugnem kad god mogu iz kuće, naravno da se vratim pre 9, inače ću zaspati u kafiću, kod frizera, kod prijatelja...
što se kuće tiče-kad mi mama dodje, ona mi pomogne, ili kad beki spava nešto malo uradim, ali se TAKO ne opterećujem.. da sam sama sebi smešna!

eto , ženice drage, ljubim vas sve i neću reći "sve će proći", već udovoljite sebi kad god možete- to je moj lek (neka je i najmanja glupost)

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Iscrpljenost
13.5.2010 12:33:56   
Nena81
Ivanderka dobro dosla user posted image
Hvala za kompliment. Imas gomilu tema na kojima mozes postaviti pitanje,i upoznati jos mnogo divnih devojaka sa puno iskustva i slicnim problemima.
Tu smo da razmenjujemo iskustva.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Ivanderka)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Iscrpljenost
13.5.2010 12:56:34   
engimengi
Ali mi nedostaje da kuvam i spremam...ali stvarno nemam kad...to ne mogu...tako da...cesto smo bez rucka...snalazimo se..


Jao i meni nedostaje kuvanje i spremanje,kolaci,pite i ostalo sto volimo mm i jauser posted image Svekrva preuzela kuvanje,ja nemam kad,neznam dal cu ikad vise moći kao pre...

Evo sad spavaju,a ja visim na rr,odmaram glavu!
Prva dva meseca sam bila ocajna,imam pomoć,mm je super sa decom,a ja sam samo plakala!Sad smo deca i ja uigran tim i mnogo mi je bolje,uzivam u njima i koristim svaki minut za sebe!
Ma sve se sredi..user posted image


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Iscrpljenost
16.5.2010 17:25:27   
Unica
IZVORNA PORUKA: engimengi

Ali mi nedostaje da kuvam i spremam...ali stvarno nemam kad...to ne mogu...tako da...cesto smo bez rucka...snalazimo se..


Jao i meni nedostaje kuvanje i spremanje,kolaci,pite i ostalo sto volimo mm i jauser posted image Svekrva preuzela kuvanje,ja nemam kad,neznam dal cu ikad vise moći kao pre...

Evo sad spavaju,a ja visim na rr,odmaram glavu!
Prva dva meseca sam bila ocajna,imam pomoć,mm je super sa decom,a ja sam samo plakala!Sad smo deca i ja uigran tim i mnogo mi je bolje,uzivam u njima i koristim svaki minut za sebe!
Ma sve se sredi..user posted image



joj, samo nama ovako da bude...
ja sam u stadijumu  jos uvek da se ne osecam kao ljudsko bice... moji se sale i kazu "pa sta hoces, ti si mama" a ja ludim. ne znam jel to depresija ili sta vec ali mi stvarno treba da nesto uradim za sebe. smisljam danima sta bi mogla da uradim za sebe da se ponovo osetim kao covek pa mozda polako pocnem da se osecam i kao zena.
muz se malo vise angazovao oko nje i sad je po tom pitanju lakse ali ima dana kao  petak kad je spvala 10 puta po 5minuta.vidim da joj dusa spava a ona nece,muci se da ostane budna. i onda sam juce prelomila. neka malo place ali ide u krevetac i tamo ima da spava bar danju. ja i kad ona spava ne mogu da zapsim koliko sam premorena.
nocu je i dalje kod nas u krevetu i ne trudim se da je prebacim u krevetac jer uzivam da tako spavamo i mnogo mi je lakse kad se budi da jede, da ne skacem svaki cas pa je samo okrenem na bok i dam joj sisu i dok ona jede ja dremkam, samo je podignem da gicne.

s tim da je i dalje problem jer nece na flasicu moje mleko pa nema mrdanja nigde dalje od 500m od kuce pa tako nisam bila ni na kontroli posle porodjaja.
a tako mi treba jedan suncan dan, neka bastica, ona MIRNA u kolicima i muz i ja da pijuckamo kafu...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here