|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 14:19:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88


Za bebu
-pampers new born(kupila sam malo pakovanje u kojem ima 43 kom pelena)nadam se da je to dosta za tamo
-vlazne maramice(paket od 72 kom) pampers
-5 tetra pelena
-pavloviceva mast
-peskir
-varalica(usvercovacu je,ali je necu pokazati sestrama)
...treba jos nesto,koliko ja znam kod nas ne trebaju stvari jer bebu umotavaju u pelenuuser posted image

Za iznosenje...posto ce biti leto
-1 pampers,1 tetra,1 svedska
-tanke carapice
-tanka kapica na vezanje
-bodi kratkih rukava
-tanak pokrivac+nosiljka



Bice ti puno pelena za jednu bebu i 2 dana.... ponesi 10 komada...eventualno 20, ako nema ko da ti donese sutradan ako bude potrebno josh...

Shvedska pelena ti ne treba za izlazak...jer iz bolnice otpushtaju bez shirokog povoja, samo u pampersu i gardrobici...

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 651
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 14:19:34   
Anoniman
samo kratko da se javnem:

daco, naravno da mozes da nosis obicne brushaltere...meni je samo bilo bitno da mi nesto drzi one tufere za grudi jer sam stalno bila mokra..naravno, od treceg dana a ne od starta

sokovi vam ne trebaju...uvek sam pre za vodu!!!
sve sto ne ponesete donece vam,

trudite se zbog prakticnosti da ponesete MINIMUM...da ne vucete stvari tamo amo

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 652
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 14:23:27   
pepeljuga
daco, pa tebi ce biti potreban set kofera da sve to spakujes user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 14:25:41   
pepeljuga
oti, bas me podseti lepo, jesi li kupovala one tufere bas za dojilje, avent, johnson ili tako neke, koji su dobri?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 14:26:36   
Anoniman
Ja sam kupila neke no-name.... i mislim da tje posluziti svrsi....no...javitju se ja josh user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 655
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 16:09:40   
Daca88
Ja sam kupila tufere u apoteci...neke BABY NOVA...ima 30 kom i bile su 460 din.
Al sve mislim da je to malo,jer 30 kom,a dve sise,znaci 15 kom...kad krene mleko to se brzo natopi pa se treba cesto menjati,ili neuser posted image .
Posteljinu cu nositi moju,i znam da necu ja moci da je menjam i skidam,ali ako se smestim u sobu pre nego sto me odvedu u salu za porodjaj onda cu imati vremena,a ako islo brzinski i odmah se zadesim u pripremnoj ili u sali,onda ce to da uradi moja babica.
Ja i kad sam imala operaciju imala sam komplet moju posteljinu,nisu se bunili.

Pepeljugo,mozda sav taj spisak deluje opsirno,ali meni zaista sve to treba,i nosicu dve torbe za plazu,jedna za moje stvari,a druga za bebu,i jos jedan neseser za kozmetiku,pa ne mogu sve da potovarim u jednu torbu pa posle da burlam gde mi je sta.

Smeskice,drugarici koja se porodila krajem aprila su trazili 15 pampers pelena na dan,ostala je 3 dana u porodilistu,i otislo joj 45 pelena,pa sam ja kupila ono malo pakovanje od 43 kom(jedinica,od 2-5 kg),a za kuci sam uzela veliku new born dvojku(3-6 kg),ima 108 komada u paketu.

Stvarno,ako znas,kako kod nas idu posete kad su navodno zabranjeneuser posted image zar zaista kako sam cula porodilja takva nikakva izlazi na hodnik da prica sa svojimauser posted image
A kako racunaju 2 dana ostajanja porodjaj+1 dan,ili se porodjaj ne racuna u prvi dan,pa se ostane porodjaj+2 dana.

...a ako mleko ne krene u porodilistu,nego tek treci,cetvrti dan,da li i onda pustaju kuci drugi dan,ili cekaju da krene mleko...da se kaki...piski...

Nosicu i rivanol za epiziotomiju,mada bi jako volela da prodjem bez epiziotomije.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 16:30:48   
Trcosava
Čitam i ne verujem kako su bolnice bezobrazne!!!! Tuga i užas! Sram bilo i državu i bolnice i zdravstvo! 15 pelena na dan?!! Pa šta rade majku mu poljubim?! Traže ti i peškir da poneseš?!?!?!

Daco 'leba ti, šta će ti pribor za jelo?!


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 16:39:53   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Čitam i ne verujem kako su bolnice bezobrazne!!!! Tuga i užas! Sram bilo i državu i bolnice i zdravstvo! 15 pelena na dan?!! Pa šta rade majku mu poljubim?! Traže ti i peškir da poneseš?!?!?!

Daco 'leba ti, šta će ti pribor za jelo?!


STA CE MI PRIBOR ZA JELO?Evo ste ce mi,da vam se pohvalim da sam od njihove solje(bila operisana i doneli mi caj)DOBILA ŽVALE!!!Znaci fuuuj,a i hrana im je nikakva...
Tako da iskljucivo zelim da pijem iz svoje case,ako ne pila iz case,bicu iz boce,a hranu ce mi doneti moji,pa da imam tanjir,kasiku,viljusku,noz da jedem ko normalan svet,a ne da brljavim prstima i srčem iz termosa.
Ako mi ne budu doneli kupicu u radnji nesto,svakako radnja u holu bolnice dobija svaki dan sveze pecivo iz pekare.


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 18:02:05   
Trcosava
ups, zaboravila sam da su to ipak naše bolnice...

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 18:25:48   
snješka
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

oti, bas me podseti lepo, jesi li kupovala one tufere bas za dojilje, avent, johnson ili tako neke, koji su dobri?


Sorry, ja upadoh kao s neba, ali moje iskustvo sa "tuferima", Nukovi užas živi, ali zato su Chicco ekstra dobri. Po meni najbolji.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 18:30:53   
snješka
Daco, a što da švercuješ varalicu, jeli ne daju?
Ne želim nikome da pametujem, svako radi sa svojim djetetom kako hoće, ali ja lično smatram da je varalica apsolutno nepotrebna. Smatram kao majka i kao psiholog da je mnogo bolje da dijete stavlja svoju ruku u usta nego varalicu. Mnogo je lakše dijete navići na istu nego odvići, a i na taj način upoznaje svoje tijelo, i prirodnije je.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 21:08:19   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Inache imash na buvljaku za 250 din grudnjake za dojilje...  Ja kupila jedan za pochetak....





Jel neko zna da li u Bg-u na buvljaku imaju grudnjaci za dojilje?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 21:18:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

oti, bas me podseti lepo, jesi li kupovala one tufere bas za dojilje, avent, johnson ili tako neke, koji su dobri?


negde sam pisala...prvo sam kupovala one Johnson...kutija trista i nesto dinara..i onda mi apotekar ponudi neke NUK (4 komada 300 dinara) ali se peru i koriste hiljadu puta...malo su deblji nego oni jednokratni ali bre isplati se...
stavim u masinu sa teinim stvarima i operem ih i gotovo...
potrazi te, ja preporucujem..

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 663
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2010 21:49:57   
New Mom
Evo šta sam ja nosila:
- dokumentaciju (l.k., zdrvastvena, nalaz na žuticu, krvna grupa, nalaz ginekologa, uput)
- 3 spavaćice (sve sam ih iskrvarila)
- papuče
- stvari za ličnu higijenu
- 2 peškira za mene
- 5 jednokratnih podmetača za mene (mm je doneo još 3)
- 3 paketa mrežastih uložaka (doneli su mi još 1 paket)
- 15 pampers pelena (upotrebljeno čini mi se 10)
- 5 tetra pelena
- peškir za bebu (za pokrivanje)
- vlažne maramice
- pavlovićevu kremu
- 2 benkice
- rukavice za bebu
- džak (nije korišćen, umesto toga sam koristila tetra pelenu)
- plazmu, pola l vode i sok na slamku (mm mi je svaki dan dostavljao po 3l vode i 1l soka od jabuke i dupli paket plazme)

Bila sam 2 dana u porodilištu (porodila se u subotu, izašla u ponedeljak).
Za izlazak mi je mm doneo odeću, mrežaste gaće i bebi stvari.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.5.2010 10:47:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

Ja sam kupila tufere u apoteci...neke BABY NOVA...ima 30 kom i bile su 460 din.
Al sve mislim da je to malo,jer 30 kom,a dve sise,znaci 15 kom...kad krene mleko to se brzo natopi pa se treba cesto menjati,ili neuser posted image .
Posteljinu cu nositi moju,i znam da necu ja moci da je menjam i skidam,ali ako se smestim u sobu pre nego sto me odvedu u salu za porodjaj onda cu imati vremena,a ako islo brzinski i odmah se zadesim u pripremnoj ili u sali,onda ce to da uradi moja babica.
Ja i kad sam imala operaciju imala sam komplet moju posteljinu,nisu se bunili.

Pepeljugo,mozda sav taj spisak deluje opsirno,ali meni zaista sve to treba,i nosicu dve torbe za plazu,jedna za moje stvari,a druga za bebu,i jos jedan neseser za kozmetiku,pa ne mogu sve da potovarim u jednu torbu pa posle da burlam gde mi je sta.

Smeskice,drugarici koja se porodila krajem aprila su trazili 15 pampers pelena na dan,ostala je 3 dana u porodilistu,i otislo joj 45 pelena,pa sam ja kupila ono malo pakovanje od 43 kom(jedinica,od 2-5 kg),a za kuci sam uzela veliku new born dvojku(3-6 kg),ima 108 komada u paketu.

Stvarno,ako znas,kako kod nas idu posete kad su navodno zabranjeneuser posted image zar zaista kako sam cula porodilja takva nikakva izlazi na hodnik da prica sa svojimauser posted image
A kako racunaju 2 dana ostajanja porodjaj+1 dan,ili se porodjaj ne racuna u prvi dan,pa se ostane porodjaj+2 dana.


...a ako mleko ne krene u porodilistu,nego tek treci,cetvrti dan,da li i onda pustaju kuci drugi dan,ili cekaju da krene mleko...da se kaki...piski...

Nosicu i rivanol za epiziotomiju,mada bi jako volela da prodjem bez epiziotomije.


Odmah da ti kazem...sobu i krevet u kojoj tjesh biti posle porodjaja netjesh ni videti pre porodjaja.... Ako te prime ranije u bolnicu idesh na patologiju trudnoce....ako ne...idesh direkt u predporodjajnu salu...., pa tek posle porodjaja na odeljenje.... Patologija ti je pravo vrata chim udjesh na odeljenje pored onog shaltera.... porodiljsko odeljenje je sa leve strane,. a predporodjajna i porodjajna sala sa desne strane,,,,isto kao i bebice....


Posete nisu zabranjene ...ali posete ne ulaze na odeljenje.... zamisli sad ti lezish u krevetu (ako je velika soba ima 8 kreveta) rashirenih nogu, luftirash ranu...krvarish....i onda udje muz od tvoje cimerke i bleji tamo pola sata....  Iz takvih razloga se ne ulazi na odeljenje.... Ako uzmesh apartman (2500 din po danu) onda moze da ti udje poseta u sobu...jer si tamo sama. Inache...bebe se mogu videti od 14-15h , a ti na hodnik mozesh izatji kad hotjesh...dok je bolnica otvorena.
Shto se tiche ostanka u bolnici....ako se porodish popodne i uveche...taj dan ti se ne rachuna....a ako je to prepodne....onda se rachuna... mada to je individualno... ima koga tje otpustiti posle 24 sata....a ima ko tje ostati 5 dana (iako nema carski)... sve zavisi od tvog stanja,. i bebice....

Inache...nece oni chekati da tebi krene mleko...bash njih briga za to....za stolicu tje te pitati...ali nece biti presudna za izlazak iz bolnice.

Imash josh par dana fore.... prijavi se i idi u shkolicu.... sve ovo tje ti tamo lepshe objasniti patronazna...a josh tjesh i itji u obilazak porodilishta...s obzirom koliko pitanja imash....koristitje ti... user posted image



(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 665
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.5.2010 17:47:59   
Nensi*
Nasla sam grudnjak za dojenje na pijaci na Vidikovcu za 250 din...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.5.2010 19:05:59   
Daca88
Razmisljala ja o apartmanu...i sad sam u dilemi,ajd ako ostanem 2 dana pa je to onda 5000 din.Al ako me zadrze vise dana,ili da mi zbog parica izmisle ko zna sta da bi ostala duze i vise im se naplacala,onda to nije mala cifrauser posted image
A to se predpostavljam ranije treba rezervisati...najaviti...
A ja sve nesto kontam da ako uzmem apartman oni ce misliti da ja imam love,pa ce verovatno svi od doktora,preko sestara,babice,i laktacijske sestre ocekivati nesto...neki poklon,ili pareuser posted image
Ja bi rado da budem sama,da mi donose bebu kad god pozelim i da imam posetu u sobi koga hocu od porodice,a kod nas je apartman stvar nekog luksuza,i verovatno ce me smatrati il razmazenom il bogatom...a kod nas se nazalost ljubaznost,posvecenost i saveti dobro naplacuju,kad ne platis neces znati nista,nece pokazati nista,i sve sto pitam propustice pored usiju ili mi nabrzaka srociti neki odgovor u jednu prosirenu recenicu.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.5.2010 10:27:47   
Daca88
Kupila danas grudnjak za dojenje,samo jedan,cisto da imam i to cudo jer inace ne planiram da ga koristim i platila sam ga 150 din.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.5.2010 13:40:41   
micketta
gde to ima, Daco?

ups, tek sad vidim da mi taj info ne bi mnogo vredeo posto si ti u Subotici
ali, vredece mozda drugima user posted image

pozdrav


< Poruku je uredio micketta -- 31.5.2010 13:42:01 >


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.5.2010 13:42:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

Razmisljala ja o apartmanu...i sad sam u dilemi,ajd ako ostanem 2 dana pa je to onda 5000 din.Al ako me zadrze vise dana,ili da mi zbog parica izmisle ko zna sta da bi ostala duze i vise im se naplacala,onda to nije mala cifrauser posted image
A to se predpostavljam ranije treba rezervisati...najaviti...
A ja sve nesto kontam da ako uzmem apartman oni ce misliti da ja imam love,pa ce verovatno svi od doktora,preko sestara,babice,i laktacijske sestre ocekivati nesto...neki poklon,ili pareuser posted image
Ja bi rado da budem sama,da mi donose bebu kad god pozelim i da imam posetu u sobi koga hocu od porodice,a kod nas je apartman stvar nekog luksuza,i verovatno ce me smatrati il razmazenom il bogatom...a kod nas se nazalost ljubaznost,posvecenost i saveti dobro naplacuju,kad ne platis neces znati nista,nece pokazati nista,i sve sto pitam propustice pored usiju ili mi nabrzaka srociti neki odgovor u jednu prosirenu recenicu.


Imash pravo da izadjesh iz apartmana ako te zadrze duze nego shto si planirala da platish. A sad shta tje misliti o tebi....neznam....user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 670
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.5.2010 13:42:42   
micketta
IZVORNA PORUKA: nensi27

Nasla sam grudnjak za dojenje na pijaci na Vidikovcu za 250 din...


eee, ovaj info meni treba

tnx, nensika user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.5.2010 13:43:40   
Anoniman
Neznam gde je Daca nashla za 150 i kakav je taj... ja sam pamuchni nashla za 250 dinara na Subotichkom buvljaku user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 672
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.5.2010 13:44:28   
Daca88

IZVORNA PORUKA: micketta

gde to ima, Daco?

ups, tek sad vidim da mi taj info ne bi mnogo vredeo posto si ti u Subotici
ali, vredece mozda drugima user posted image

pozdrav


Kod nas ima kod Kineza na buvljaku i u kineskoj robnoj kuci,kod vas verovatno ima u svakoj bolje snabdevenoj radnji sa vesom,a mislim da imaju i u ponekim apotekama i prodajnim mestima sa trudnickom garderobom.
Smeski,da nisi mozda danas bila sa dragim u bolniciuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.5.2010 13:48:32   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Neznam gde je Daca nashla za 150 i kakav je taj... ja sam pamuchni nashla za 250 dinara na Subotichkom buvljaku user posted image

Moj je beli,bez zica,.bez korpi,kao sportski,mada to meni izgleda bas bapski,pa ni moja baba vise ne nosi takve,cak i ona nosi sa korpamauser posted image zato sam i kupila samo jedan.
I ja sam kupila kod Kineza,90%pamuk,i 10%poliestar...deblje bretele,i otvara se ono"prozorče".
150 din,tamo gde je nekada bila hamburgerija Aida ako se secas,a sada su tamo kinezi...druga hala

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.5.2010 13:52:57   
Nensi*
Ima kod nas Daco u radnjama za trudnice,u Aksi,i tako tim radnjama,ali kostaju 1700 din user posted image
A ovaj sto sam ja kupila na pijaci se nista ne razlikuje od tih a platila sam ga 250 dindzi user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here