|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
10.6.2010 12:48:43   
pepino
Nisam miko,idem prekosutra i radicu ga,posto se salje za B.G. treba im vjerovatno par dana da budu rezultati,javljam sveeee.......user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Vadila sam danas krv
10.6.2010 12:50:31   
cipiripi
super, bices mirnija nakon toga user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Vadila sam danas krv
10.6.2010 13:05:48   
prase

IZVORNA PORUKA: cipiripi

meni je hematolog rekao da kako majka jede i kakvo joj je gvozdje da od toga zavisi da li ce bebac biti anemican.. pih user posted image user posted image



Hmmm... Meni je moj dr rekao da beba izvuce sve od majke i da samo majka moze da strada ako se ne hrani kako treba tokom trudnoce. Najbolji primeri za to su gvozdje, kalcijum, magnezijum. Kazu, zubi propadaju u trudnoci. Jeste, ako ne vodis racuna. Ja sam se u prosloj trudnoci natripovala da mi je gvozdje nisko, pa sam pila neki "eliksir" za poboljsanje krvne slike i onda mi je bilo preko gornje granice... Bas, bas sumnjam da beba moze da bude anemicna zato sto mama ima slabo gvozdje u trudnoci.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Vadila sam danas krv
11.6.2010 9:18:46   
prase
Juce sam vadila krv, danas imam rezultate. Ja zadovoljna. Mislim, ima tu nekih stvari koje su "boldirane" jer odstupaju od opsega referentnih vrednosti:

Hematokrit: 0.351 (0.37-0.47)
Leukociti: 12.3 (4-10)
Urea: 1.7 (2.14-8.3)
Gvozdje: 28.3 (6.6-26)

Kreatinin i proteini mi se drze na samoj donjoj granici, zajedno sa hemoglobinom, znam da ce opet biti price o tome sto ne jedem crveno meso, ali ne moze sve...

Uzgred budi receno, meni su leukociti i u prosloj trudnoci non-stop bili poviseni i dr nije smatrao da je to razlog za brigu, valjda zato sto je prema ostalim (ko zna kojim) parametrima tako zakljucio. Isto tako, gvozdje uvek iznad gornje granice, hemoglobin tu negde oko donje.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Vadila sam danas krv
11.6.2010 14:31:57   
cipiripi
Meni je to rekao hematolog..profesor..ako on lupa lupa i ja user posted image

A juce sam isla kod moje dr kojoj je cerka trudna..8 mesec je i naglo su joj pali proteini u KKS..krenula mucena da otice.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Vadila sam danas krv
15.6.2010 10:33:47   
pahulja76
vadila sam danas krv za TORCH, rezultati u petak user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Vadila sam danas krv
15.6.2010 14:02:57   
bebablue
IZVORNA PORUKA: pahulja76

vadila sam danas krv za TORCH, rezultati u petak user posted image


Drzim fige, ima sve da bude superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Vadila sam danas krv
15.6.2010 14:36:27   
pahulja76
nadam se da hoce, nesto previse i ne razmisljam o tome, kao da sam vadila krv za obicnu analizu sto inace i treba da uradim sledece nedelje user posted image i posle konzilijuma da odnesem sve rezultate mojoj dr.

bebiblue user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 13:15:14   
pahulja76
isla sam juce kod dr u dom zdravlja, uzima ona nalaz moje krvne slike i kaze da sam anemicna, da promenim mamavit i uzmem pregnacare ili zapisa mi nesto sto ni apotekarka nije mogla da protumaci, nest okao Magnen Fe ili Magnan Fe-apotekarka nikad cula pa gleda od novih vitamina sta ima za ovo ne zna, pita me kakva mi je krvna slika ja joj dam nalaz, ona pogleda i kaze pa nije toliko lose jer mi je gvozdje 18.1 a granica je od 7.0-28.0 i da mogu da nastavim da pijem mamavit uz mozda dodatak gvozdja.
gledajuci nalaz povisen mi je
GRAN% 72.5 a gornja granica je 72
holesterol 6.2 a gornja granica je 5.7
fibrinogen 4.28   - I I -                  4.00
a ispod granice su mi
RBC 3.21 donja granica je 3.86
HGB 105   - I I -                 119
proteini 58    - I I -             62
sve ostalo mi je u granicama normale, cak mi je i glukoza 4.1 a jedem slatkise ohohooooo user posted image
dodatno mi je proveren i
NATRIJUM 136      granica od 136-146
KALIJUM     4.8   - I I -            3.5-5.1
HLORID     102   - I I -            98-107

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 13:33:44   
Kvini
Pahuljo, iako ti je gvozdje dobro, RBC i HGB su ti niski, sto znaci da si anemicna. A mislim da je to zato sto se tvoje gvozdje ne iskoriscava dobro, tako sam nesto citala, neka me neko ispravi ako gresim. Uzimaj namirnice bogate gvozdjem i one bogate vitaminom C zajedno, a nemoj nikad namirnice bogate gvozdjem kombinovati s onim bogatim kalcijumom, tj. s mlecnim proizvodima. Meni se popravila krvna slika otkad o tom vodim racuna.user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 13:46:37   
bebablue
pahuljice, kako odmice trudnoca, najcesce se pogorsava krvna slika, ja sam hemoglobin bila podigla sa 103 na 115 i dr je rekla da je to super za trudnocu, da bi sledeci put hemoglobin pao na 98. Kako beba raste, tako vise crpi mamu, neki preparati gvozdja mogu to dovesti u red, mada negde ces cuti i da nemaju neki uticaj. Kao sto Kvini kaze, ako koristis kalcijum i magnezijum, gvozdje uzmi u razmaku od 2-3 sata i obavezno C vitamin, jer poboljsava apsorbovanje.
Ja sutra vadim krv i bas cu da vidim na cemu sam.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 13:52:42   
pahulja76
hvala vam kvini i bb
user posted image user posted image user posted image ste
puno vas user posted image user posted image user posted image

btw.sad sam uporedjivala nalaz od marta sa ovim zadnjim, sve mi je "palo" od proslog puta kao sto bb rece, kako je odmicala user posted image
hemoglobin mi je bio 121 a sad je 105, gvozdje 20.3 a sad 18.1 itd.

kupili smo konjsko meso pa cemo videti hoce li biti poboljsanja user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 14:10:54   
bebablue
E pa konjsko meso bas hvale. Ja pijem kupinovo vino, oko 1 dcl razblazim sa vodom i posle rucka. Mada mi je hemoglobin nizak, ja bez obzira nemam glavobolje, vrtoglavice, slabost i slicno, dobro se osecam.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 14:18:30   
Kvini
Ja tamanim veliku teglu cvekle mesecno, to je moj recept.user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 14:19:28   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Kvini

Ja tamanim veliku teglu cvekle mesecno, to je moj recept.user posted image

Blago tebi, ja cveklu ne mogu, kao da jedem zemlju tako mi smrdi.user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 14:20:05   
pahulja76
ok je meso, samo da se dobro spremi... koristila sam ga pre 2-3 god. i tad mi se i popravila krvna slika, samo treba malo duze da se prodinsta ili ako se jede kao snicle da odstoji u marinadi da omeksa i ok je, niko ni ne primeti-bolja je zdrebetina al je slabo ima. 

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 14:21:12   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: bebablue

IZVORNA PORUKA: Kvini

Ja tamanim veliku teglu cvekle mesecno, to je moj recept.user posted image

Blago tebi, ja cveklu ne mogu, kao da jedem zemlju tako mi smrdi.user posted image



ni mm nece cveklu da jede, pio je sok od sveze cvekle kad je bio dete i smucilo mu se a ja je bas volim user posted image .

< Poruku je uredio pahulja76 -- 7.7.2010 14:23:19 >

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 15:17:30   
Mimče
IZVORNA PORUKA: pahulja76

IZVORNA PORUKA: bebablue

IZVORNA PORUKA: Kvini

Ja tamanim veliku teglu cvekle mesecno, to je moj recept.user posted image

Blago tebi, ja cveklu ne mogu, kao da jedem zemlju tako mi smrdi.user posted image



ni mm nece cveklu da jede, pio je sok od sveze cvekle kad je bio dete i smucilo mu se a ja je bas volim user posted image .


ja obozavam cveklu ali sam juce imala nervni slom zbog iste posto sam onako bunoivna u 6 ujutru ispiskila potpuno crvenu mokracu u posudu za analizu i u kaki pa sam se izgubila ZNAM DA NIJE TEMA ali dan pre davanja uzoraka ne jedite cveklu
Inace vadila sam krv sve ok , nije mi bas jaca krvna slika ali je uredu i negativna sam na zuticu hbsAg

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 15:23:58   
bebablue
Ja cu sutra vaditi krv. Zvala sam laboratoriju da pitam da li mogu da piskim u pola sest, kada se budim, pa da to nosim u pola osam od kada rade i rekli su mi da moze takouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 16:14:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Kvini

Uzimaj namirnice bogate gvozdjem i one bogate vitaminom C zajedno, a nemoj nikad namirnice bogate gvozdjem kombinovati s onim bogatim kalcijumom, tj. s mlecnim proizvodima. Meni se popravila krvna slika otkad o tom vodim racuna.user posted image

Slažem se. Ovo je jako važno.user posted image

(odgovor članu Kvini)
  Direktna veza do poruke: 320
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 19:30:13   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: pahulja76



kupili smo konjsko meso pa cemo videti hoce li biti poboljsanja user posted image



to daj nekom drugom da jede...
ja sam se upravo vratila od dr Darinke Boskovic profesorke hematologije , inace zena je otisla sad u penziju a bila je nacelnik...
isla sam jer su mi se srozali trombociti..ali pisacu o tome u odgovarajucoj temi..
inace zena mi je rekla "konjsko meso baci..ono je zdravo na rancevima a u nasim klanicama NE, puno je kalcijum osfata koji nije ok (ps meni se pojavio u mokraci od konjskog mesa) i prepuno je slobodnih radikala koji takodje nisu ok za trudnice, jedi breskve, one su najveci deponent Fe, + ferrum lek za zvakanje 2x dnevno po 1 tab"

Ovo su ti moji rez(nemogu sve da pisem) user posted image :

HEMOGLOBIN 116 g/L 116 - 160
ERITROCITI 3,98 10*12/L 3,70 - 5,80
TROMBOCITI 139 10*9/L 140 - 440
GLUKOZA 4,5 mmol/L 3,9 - 5,8
GVOŽðE 8,1 umol/L 6,5 - 28,0
FERITIN 8,4 ng/mL 15,0 - 160,0


....tako da draga, ti si za mene terminator user posted image
ovaj feritin su depoi gvozdja...a snimi koliki su meni user posted image user posted image user posted image



povecan holosterol je normalan u trudnoci pogotovo ako pijes lekove i vitamine..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 19:31:22   
Verus
jel ti rekla dr da su trombociti ok?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Vadila sam danas krv
7.7.2010 19:38:03   
cipiripi
Nije.. user posted image
Pisala sam u temi "Problemi sa trombocitima.."


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Vadila sam danas krv
8.7.2010 12:38:40   
pahulja76
joj, bwe cipi sta ce jos da nas snadje do kraja user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Vadila sam danas krv
8.7.2010 19:56:23   
bebablue
Krvna slika mi je bolja, da se pohvalim.user posted image Hemoglobin 117 (a bio je 98), glukoza mi je ispod granice 2,7, a urin ok 1-2 leukocita, malo bakterija.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here