|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:09:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: nensi27

Evo ja i ovde da pitam,jel dajete obe dojke u jednom podoju?


Da , prvo jednu dok sisa pa je drzim da podrigne pa drugu ... ukupno oko 15 minuta!


Neko kaze jedan podoj jedna drugi druga,jer masnije mleko krece kasnije,pa ako sisa jednu pa drugu,ne dobije to hranljivo mleko...Ja vise ne znam kako da radim...Svako prica drugacije...user posted image


znam..citala sam.
ja dajem samo jednu...pa neka sisa dokle god moze...
a onda sledeci put drugu.
nensi, je l bio Vuk na kontroli? prvoj? koliko se secam ako nisam pomesala, napredovao je 1kg?
evo ti moje iskustvo:

prva kontrola, tea napredovala 1020g.
kad sam to videla, ja sam se skroz opustila...niti mislim o dojenju niti filozofiram . dete mi napreduje, sve je ok...guram dalje. dajem kad trazi, jednu pa drugu i gotovo.
cak kad je imala upalu usiju i dobila samo 200g nisam se mnogo brinula. znala sam da je od bolesti i da ce posle da bude sve ok i bila sam u pravu.

ako sam pogodila OVO za vuka..za napredovanje..zeno, radi kako hoces i kako mislis da treba...
a ocigledno ne radis nista pogresno



(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:10:47   
Verus
Kaze literatura da beba moze da kaki i po 4 puta u danu, ili jednom u 7 dana i da je to normalno.  AKo ti duze od toga ne kaki, razgovaraj sa pedijatrom, nemoj cekati, a ovako je ja mislim OK.  Mi mame UVEK mislimo da su nam beba gladne.  Valjda je to neki strah...a bebice placu i zbog drugih razloga-mozda joj je toplo, mozda joj se spava...Helena UZAS kenka kada pokusava da zaspi. A ja ovako radim:

U pocetku sam imala svesku koja je stajala na stolu i tu bih UVEK zapisala vreme kada je jela.  Ako jede na 2 sata, onda vidis kada je jela i znas da li kenka jer je moguce da je gladna.  Ako je jela pre pola sata a kenka, ne daj joj sisu, daj joj cuclu, nosi je po stanu, stavi je u ljuljasku. Sto su starije i bebe i malo raznolikosti u zivotu, i njima je smor da samo leze.  Proveri joj pelenu, skini je malo golu bez pelene da lezi, da se rashladi, nece im nista biti bez tog glupog, duplog povoja ili kako se vec zove ta sprava za mucenje bebauser posted image   MIs mo pre neki dan Helenicu nosali i drzali golu, dok se lepo nije ispisala po mojoj mami, stolici i tepihu! Al njoj je bilo bas fino.  AKO je recimo jela pre sat i po i sve to drugo ne pomogne, e onda joj tek daj sisu.  OVAKO ces i nauciti dete da produzi vreme izmedju sise.  A doci ce dan kada ce proci 2.5 sata pa 3 a ona nece plakati, a ti onda NEMOJ da das na 2 sata, nego cekaj da ti place...E tako smo mi Heleni produzili vreme izmedju obroka.  Znaci nije dete gladno, nego hoce nesto drugo...
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Verus ima ona zutu kaku ali jaaako retko na 5 do 7 dana ...vec neznam sta da radim!
A jako je nervozna od kad smo dosli s mora, a sve mislim da je gladna..


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:11:36   
Nensi*
Jeste OTI,napredovao je 1050g user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:12:13   
Verus
choopauser posted image   Ja kontam da joj dajem svu mogucu brigu i ljubav, ali se stvarno trudim da budem opustena....znam da mi mame brinemo i SVE mikroanaliziramo...a nase bebe bi samo da mi malo "oladimo"user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:12:43   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: OTI

Anck, ima kaku jednom u pet do sedam dana?

citala sam negde da promena klime na razne nacine utice na dete ..mozda je to to.
ne znam..

moja tea od rodjenja kaki svaki dan, minimum dva puta (bilo je i po pet)
danas samo jednom. hm




Joj tako je kod nas vec sigurno mesec dana !!! A danas evo tacno 7 dana , to nam je najduze dosad! user posted image

IZVORNA PORUKA: New Mom

Za stolicu sam ti napisala kod Pražnjenja creva, merilo da li dobro jede je koliko piški, da li je pelena mokra bar onoliko puta koliko je bilo podoja.



Pelena je uvek puna piski bas dosta!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:14:01   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Verus RR



U pocetku sam imala svesku koja je stajala na stolu i tu bih UVEK zapisala vreme kada je jela. 



Ovo i ja radim jos uvek..

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:14:18   
Verus
user posted image  bravo mama-eto vidis, ne bi ti on napredovao toliko da ne dobija ono masno lepo mleko
IZVORNA PORUKA: nensi27

Jeste OTI,napredovao je 1050g user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:14:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27

Jeste OTI,napredovao je 1050g user posted image


zeno bozja, vidis da je sve super
super mleko, super beba, super mama
nemoj da se opterecujes
neko daje obe, neko jednu kao ja...
radi kako ti zgodno, kako ti lakse.
vidis da je sve ok..

i samo vozi dalje..ne brini o dojenju...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:14:30   
Modessty
Mislim da lekari nekad malo preteruju! Meni dr savetovala na početku da Danila dojim na sat i po i to obe dojke po max 15 min. I dva dana haos i katastrofa! Lepo se mi vratimo na naš rotam od tri sata izmedju dojenja. Sisao obe dojke i to kolko god da mu vremenski treba. Kako je rasla beba tako se smanjivalo vreme koje je bilo potrebno za podoj. Beba sita i zadovoljna, ja zadovoljna i to je to.
Uvek mu nudim obe dojke. Da nije bilo tako i da nije sisao iz obe zaradila bi mastitis garantovano


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:15:07   
choopa choops
Nensi27 ja sam isto davala jednu za jedan obrok. A misljenja sam da trebas da uradis onako kako mislis da vama odgovara user posted image
I slazem se sa OTI...kad beba fino napreduje po kilazi, nema potrebe za daljnjom sekiracijom. Mada je cesto tesko odbraniti se od okoline koja u tim momentima zna cesto da dijeli 'savjete' tipa daj joj/mu malo AD da ti bude lakse i sl.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:15:32   
Verus
A i lekari zaborave da je svaka beba individua za sebe.  Da ne voli iste stvari, ili na isti vremenski razmak....u pocetku je tesko, ali ja sam posle mesec dana znala plac moje bebe, koji je za sta...nekako naucis

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:16:59   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: OTI


super mleko, super beba, super mama




user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:17:06   
Verus
Ma da, molim te! Tako je meni mm posle 2 nedelje: ona place, gladna je da joj AD!  Hajde da joj damo AD pred noc, da duze spavauser posted image   Mislim stvarno: ako se latis dojenja, sto moja mama meni kaze onda izdrzi sve sto to nosi!  Jednom se prihvatis necega: nema kukanja, nego guraj kako mora.  AD mleko je easy way out, ili ti linija manjeg otpora: ako je kaka ok i beba srecna, ima mleka dosta, mamice drage ne brinite!
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Nensi27 ja sam isto davala jednu za jedan obrok. A misljenja sam da trebas da uradis onako kako mislis da vama odgovara user posted image
I slazem se sa OTI...kad beba fino napreduje po kilazi, nema potrebe za daljnjom sekiracijom. Mada je cesto tesko odbraniti se od okoline koja u tim momentima zna cesto da dijeli 'savjete' tipa daj joj/mu malo AD da ti bude lakse i sl.


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:17:49   
Modessty
VErus super ti je tekst i baš je tako ko što piše!
Kad izbaciš filozofiranje okoline i osloniš se na svoja čula i instinkte nema šanse da neznaš da li je baba sita ili ne. Mislim da najveću paniku i zabunu unose babe i dede i ostali koji vole da pametuju
Moji i sad paniče kad god dete zaplače. PO njima je uvek ili gladan ili mu se spava! Juče rekoh majci: " Aman ženo pa on mora nekad i da zaplače i da se poigra, a ne samo da spava i jede!"


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:18:10   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Verus RR

choopauser posted image   Ja kontam da joj dajem svu mogucu brigu i ljubav, ali se stvarno trudim da budem opustena....znam da mi mame brinemo i SVE mikroanaliziramo...a nase bebe bi samo da mi malo "oladimo"user posted image


user posted image user posted image
Moram malo OFF, ali vec ih zamisljam kako u sebi misle: Jao evo opet one moje dosadne mame sa sisom, kao da nisam jeo/la prije nekoliko. Al' ajde povucicu malo da joj udovoljim user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:18:50   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Verus RR

U pocetku sam imala svesku koja je stajala na stolu i tu bih UVEK zapisala vreme kada je jela.  Ako jede na 2 sata, onda vidis kada je jela i znas da li kenka jer je moguce da je gladna.  Ako je jela pre pola sata a kenka, ne daj joj sisu, daj joj cuclu, nosi je po stanu, stavi je u ljuljasku. Sto su starije i bebe i malo raznolikosti u zivotu, i njima je smor da samo leze.  Proveri joj pelenu, skini je malo golu bez pelene da lezi, da se rashladi, nece im nista biti bez tog glupog, duplog povoja ili kako se vec zove ta sprava za mucenje bebauser posted image   MIs mo pre neki dan Helenicu nosali i drzali golu, dok se lepo nije ispisala po mojoj mami, stolici i tepihu! Al njoj je bilo bas fino.  AKO je recimo jela pre sat i po i sve to drugo ne pomogne, e onda joj tek daj sisu.  OVAKO ces i nauciti dete da produzi vreme izmedju sise.  A doci ce dan kada ce proci 2.5 sata pa 3 a ona nece plakati, a ti onda NEMOJ da das na 2 sata, nego cekaj da ti place...E tako smo mi Heleni produzili vreme izmedju obroka.  Znaci nije dete gladno, nego hoce nesto drugo...



I ja upisujem u mobilni, i kad je jela i kad je kakila masve zivo!

A za povoj sad na moru po onoj vrucini par dana preko dana joj nismo ni stavljali samo nocu pa mislim preterano je po 40 stepeni siroki user posted image

Ma nije ona ranije bila nervozna nego sad poslednjih dana, pa sam utripovana pa dok sisa par puta se izmlazam da vidim jel vuce na pprazno...
ma istripovale me doktorke pisala sam vecda je zadnji put napredovala malo manje nego prvi mesec pa sve mislim gladno dete  uffffff zabole me vise glava nisam pametna

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:18:51   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Modessty

Da nije bilo tako i da nije sisao iz obe zaradila bi mastitis garantovano



Ja sam poslednjih par dana davala po jednu,i mnogo mi je teze jer onda moram ovu drugu da muzem...Vracam se ja za sad na obe dojke po podoju,a za kasnije cu videti...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:19:23   
Modessty
I sa tim AD mlekom preteraše i moji!!! Ja mu sad izbacila AD jer jede i kašice i sisa, a moji stalno pitaju kad mu dajem AD!!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:20:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Modessty

Da nije bilo tako i da nije sisao iz obe zaradila bi mastitis garantovano



Ja sam poslednjih par dana davala po jednu,i mnogo mi je teze jer onda moram ovu drugu da muzem...Vracam se ja za sad na obe dojke po podoju,a za kasnije cu videti...


upravo tako.radi kako tebi odgovara i ne brini jer vuku je dobro


(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:22:11   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Modessty

Mislim da najveću paniku i zabunu unose babe i dede i ostali koji vole da pametuju
Moji i sad paniče kad god dete zaplače. PO njima je uvek ili gladan ili mu se spava! Juče rekoh majci: " Aman ženo pa on mora nekad i da zaplače i da se poigra, a ne samo da spava i jede!"



Ovako moja svekrva...user posted image
Kako me nervira kad udje u sobu i pita,"Pa sta mu radite?" user posted image user posted image user posted image
Pa mora malo i da zaplace...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:22:30   
Pretty78
I ja mislim da preteruju i mislim da svaki lekar ima svoje misljenje. Neki kazu da treba da sisa jednu neki dve, neki kazu svaku po 7minuta, neki 10 a neki 15.......Ja imam svoju politiku. Dajem mu da sisa kado hoce i koliko hoce i pokazalo se da sam posle nekih 10-12 minuta pljune iz susta i nece vise da je uzme, dignem ga, podrigne i onda drugu nekad 5 nekad 10 nekad 15 minuta, koliko mu je dovoljno i nju sam pljune. Moj savet ti je da radis kako ti osecas da treba da radis i nikada neces pogresiti

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:22:41   
Modessty
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Modessty

Da nije bilo tako i da nije sisao iz obe zaradila bi mastitis garantovano



Ja sam poslednjih par dana davala po jednu,i mnogo mi je teze jer onda moram ovu drugu da muzem...Vracam se ja za sad na obe dojke po podoju,a za kasnije cu videti...


Nensi i ja sam tako. Svaki put obe dojke i lepo spavamo i on i ja. Kad god je sisao na obe nisam imala probleme preko noći, nije mi bila mokra pižama itd. Sam je dečko napravio raspored na koliko sisa i koliko mu treba. Sad eto nemamo probleme sa uvodjenjem sokića i kašica! Samo da nisu ti zubići što nas muče već danima


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:23:59   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Pretty78

I ja mislim da preteruju i mislim da svaki lekar ima svoje misljenje. Neki kazu da treba da sisa jednu neki dve, neki kazu svaku po 7minuta, neki 10 a neki 15.......Ja imam svoju politiku. Dajem mu da sisa kado hoce i koliko hoce i pokazalo se da sam posle nekih 10-12 minuta pljune iz susta i nece vise da je uzme, dignem ga, podrigne i onda drugu nekad 5 nekad 10 nekad 15 minuta, koliko mu je dovoljno i nju sam pljune. Moj savet ti je da radis kako ti osecas da treba da radis i nikada neces pogresiti


tako je! Ma zna dete kolko mu treba!user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:25:12   
Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Modessty

Da nije bilo tako i da nije sisao iz obe zaradila bi mastitis garantovano



Isti slucaj preko noci ..do ujutru su bile da explodiraju, sad je vec druga prica... mada i sad curi cesto!


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 22:27:48   
Verus
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: Verus RR

choopauser posted image   Ja kontam da joj dajem svu mogucu brigu i ljubav, ali se stvarno trudim da budem opustena....znam da mi mame brinemo i SVE mikroanaliziramo...a nase bebe bi samo da mi malo "oladimo"user posted image


user posted image user posted image
Moram malo OFF, ali vec ih zamisljam kako u sebi misle: Jao evo opet one moje dosadne mame sa sisom, kao da nisam jeo/la prije nekoliko. Al' ajde povucicu malo da joj udovoljim user posted image


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here