|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:41:03   
Ana RR
Super mama, ja sam to odavno završila, mi smo išli u Barajevo jer smo čuli da nema gužve. Završili smo sve do 15h, ali je mm išao u 6 ujutru da sačeka broj i oko 11 smo imali zaakazano.

Najduže smo čekali da na šalteru predamo dokumentaciju za pasoše jer tamo gde vas fotografišu uzimaju samo papire za ličnu kartu, što je po meni totalan apsurd. 3 sata smo čekali da predamo papire jer radi samo jedan šalter na kome se istovremeno i preuzimaju gotove lične i pasoši user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:44:11   
SUPER MAMA
Znaci mm je odlicno prosao.user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:49:32   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

nači prvo se uzme broj pa se nosi sve što treba, u ono vreme kada ti zakažu( uverenje, uplatnica ....)?

Jeste draga moja.ne trebati mama sa decom, cak i oni cekaju i teudnice.samo nedeljom je najbolje.
ja mislila ti ovo odavno procitala.Bolje da sma ti pisala PP.user posted image
Probaj sutra nista neces izgubiti ako ne sledece nedelje.Mm da je znao ne bi iso tako raaaano u nedelju vec oko 8 ili 9h i zavrsio bi isti dan oko 14 sati sto odgovara.
Inace rade i nedeljom samo sto neizdaju pasose nedeljom, samo do ponedeljka do subote.
Zelimti srecu ako pokusavas sutra ali prvo sve lepo uplati pa idi.



hvala SUPER MAMICE mojauser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 16:44:55   
isidora88
gde je najmanja guzva za izdavanje nove licne karte u novom sadu?
ima li negde gde pustaju trudnice preko reda?
sta mi je potrebno sve od dokumenata?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: nova lična karta i pasoš
28.7.2010 19:01:55   
dunja RR
gde beše SUP Novi Beograd, jel to kod Crkve Svetog Dimitrija?

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.7.2010 19:02:35 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: nova lična karta i pasoš
28.7.2010 22:36:51   
Nella79

IZVORNA PORUKA: isidora88

gde je najmanja guzva za izdavanje nove licne karte u novom sadu?
ima li negde gde pustaju trudnice preko reda?
sta mi je potrebno sve od dokumenata?


nazalost, jedina i najveca guzva je u Kraljevica Marka, rade samo 50 lk dnevno. Treba ti izvod iz maticne knjige rodjenih (i vencanih ako menjas prezime) i uverenje o drzavljanstvu. Mislim da LK kosta oko 3.000,00 a pasos 2.000,00.
Posto su ljudi SVUDA neljubazni i bezobzirni, sumnjam da pustaju trudnice preko reda, ali moze neko drugi umesto tebe da ceka u redu, pa da ti javi kad da dodjes!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: nova lična karta i pasoš
28.7.2010 22:44:16   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nella79


IZVORNA PORUKA: isidora88

gde je najmanja guzva za izdavanje nove licne karte u novom sadu?
ima li negde gde pustaju trudnice preko reda?
sta mi je potrebno sve od dokumenata?


nazalost, jedina i najveca guzva je u Kraljevica Marka, rade samo 50 lk dnevno. Treba ti izvod iz maticne knjige rodjenih (i vencanih ako menjas prezime) i uverenje o drzavljanstvu. Mislim da LK kosta oko 3.000,00 a pasos 2.000,00.
Posto su ljudi SVUDA neljubazni i bezobzirni, sumnjam da pustaju trudnice preko reda, ali moze neko drugi umesto tebe da ceka u redu, pa da ti javi kad da dodjes!


na sajtu MUP-a piše da je lična karta 913 din.?
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/licna-karta.h

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: nova lična karta i pasoš
28.7.2010 22:46:36   
Nella79
Daaauser posted image , ja sam racunala cifru sa placanjem drzavljanstva, izvoda... sve ukupno je oko 3000

A za novi pasos 2000 + nova licna karta, jer sa starom nece da izdaju nove pasoseuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: nova lična karta i pasoš
28.7.2010 22:48:17   
dunja RR
u starom pasošu mi je staro prezime, ali imam ličnu katru na novo prezime.
ne treba mi izvod iz matične knjige venčanih, ne spominje se kod pasoša na sajtu mupa?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: nova lična karta i pasoš
28.7.2010 22:49:57   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nella79

Daaauser posted image , ja sam racunala cifru sa placanjem drzavljanstva, izvoda... sve ukupno je oko 3000

A za novi pasos 2000 + nova licna karta, jer sa starom nece da izdaju nove pasose[sm=zmeden.gif]


jesi li sigurna u to, pošto sam ja mužu prošle godine vadila novi pasoš na staru ličnu kartu?

ja planirala sada samo pasoš, ali možda bolje odmah sve, ja se sve nešto nećkam od te biometrije user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.7.2010 22:50:26 >

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: nova lična karta i pasoš
28.7.2010 22:52:42   
dunja RR
sada imam još jednu dilemu( u stvari to je već trilemauser posted image )
da li mi za novu ličnu kartu treba izvod iz matične knjige venčanih, ako sam već menjala prezime u staroj ličnoj karti; ja bih rekla da ne, ali šta znam, u ovoj zemlji se više ništa ne zna.....birokratija je čudouser posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.7.2010 22:53:19 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 9:12:04   
Nena81
IZVORNA PORUKA: dunja RR

u starom pasošu mi je staro prezime, ali imam ličnu katru na novo prezime.
ne treba mi izvod iz matične knjige venčanih, ne spominje se kod pasoša na sajtu mupa?


onda nisi dobro videla, ja sam gledala pise izvod iz knjige rodjenih, drzavljanstvo i iz knjige vencanih
e sad na sajtu pise da se originali daju samo na uvid kod istovremenog zahteva za novu lk i pasos
znaci mozemo dve muve jednim udarcem
jos samo da se smislimo gde da razapnemo sator user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 9:23:30   
Anoniman
100% treba poneti stari pasoš, novu ličnu kartu, izvod i MKR i državljanstvo...user posted image user posted image user posted image Najpamernije je poneti sve!!!user posted image đačku knjižicu iz osnovne i srednje, diplome,zdravstvenu knjižicu... CV, urimo kulturuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 238
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 9:52:10   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nena81

IZVORNA PORUKA: dunja RR

u starom pasošu mi je staro prezime, ali imam ličnu katru na novo prezime.
ne treba mi izvod iz matične knjige venčanih, ne spominje se kod pasoša na sajtu mupa?


onda nisi dobro videla, ja sam gledala pise izvod iz knjige rodjenih, drzavljanstvo i iz knjige vencanih
e sad na sajtu pise da se originali daju samo na uvid kod istovremenog zahteva za novu lk i pasos
znaci mozemo dve muve jednim udarcem
jos samo da se smislimo gde da razapnemo sator user posted image



evo draga, nigde ne piše izvod iz matične knjige venčanih( kada se vadi samo pasoš):

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/putne-isprave.h

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 22:28:13   
New Mom
Predali smo danas zahtev za pasoš za pikolinu.
Trebalo:
-državljanstvo njeno,
-izvod iz m.k.r za dete,
-priznanica na 2000 din, za obrazac,
-prisustvo oba roditelja.

Prošetali smo pro forme da vidimo koliko se čeka, da li možemo da zakažemo termin i sl., a dežurni nam dao broj odmah, kao zato što je za bebu.
Mm je držao u krilu, a njega smo prekrili pelenom user posted image , odmah je slikana, znala je tačno da pogleda ispred sebe.user posted image
Biće gotov za 3 nedelje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 22:42:15   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nena81

IZVORNA PORUKA: dunja RR

u starom pasošu mi je staro prezime, ali imam ličnu katru na novo prezime.
ne treba mi izvod iz matične knjige venčanih, ne spominje se kod pasoša na sajtu mupa?


onda nisi dobro videla, ja sam gledala pise izvod iz knjige rodjenih, drzavljanstvo i iz knjige vencanih
e sad na sajtu pise da se originali daju samo na uvid kod istovremenog zahteva za novu lk i pasos
znaci mozemo dve muve jednim udarcem
jos samo da se smislimo gde da razapnemo sator user posted image



evo draga, nigde ne piše izvod iz matične knjige venčanih( kada se vadi samo pasoš):

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/putne-isprave.h


Ja sam pre mesec dana vadila nova dokumenta sa novim prezimenom. Izvod iz mat knj vencanih mi je trebao samo za lk koju sam morala prvo da uradim, pa tek kad je podignem mogla sam da podnesem zahtev za pasos. Dvosturko zaj....
Dakle, ako imas lk sa novim prezimenom , ne treba ti izvod vencanih.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 22:46:28   
isidora88
ja ne znam sta da radim,ne mogu da camim pred supom u cik zore da bi me samo stavili na spisak a treba mi licna karta zbog zdravstvene knj. da nisam trudna ne bi mi bio problem ali ovako stavrno ne mogu tako rano ustajati jer mi je lose ujutru kad ustanem i bude mi jako muka tako rano,nikako da nahvatam neku vezu da to malo brze odradim a mm zbog posla ne moze da ceka umesto mene. izem ti drzavu user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 22:49:17   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ksenija81

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nena81

IZVORNA PORUKA: dunja RR

u starom pasošu mi je staro prezime, ali imam ličnu katru na novo prezime.
ne treba mi izvod iz matične knjige venčanih, ne spominje se kod pasoša na sajtu mupa?


onda nisi dobro videla, ja sam gledala pise izvod iz knjige rodjenih, drzavljanstvo i iz knjige vencanih
e sad na sajtu pise da se originali daju samo na uvid kod istovremenog zahteva za novu lk i pasos
znaci mozemo dve muve jednim udarcem
jos samo da se smislimo gde da razapnemo sator user posted image



evo draga, nigde ne piše izvod iz matične knjige venčanih( kada se vadi samo pasoš):

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/putne-isprave.h


Ja sam pre mesec dana vadila nova dokumenta sa novim prezimenom. Izvod iz mat knj vencanih mi je trebao samo za lk koju sam morala prvo da uradim, pa tek kad je podignem mogla sam da podnesem zahtev za pasos. Dvosturko zaj....
Dakle, ako imas lk sa novim prezimenom , ne treba ti izvod vencanih.



hvala draga tako sam i mislila, hvala ti puno:)

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 22:51:19   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nena81

IZVORNA PORUKA: dunja RR

u starom pasošu mi je staro prezime, ali imam ličnu katru na novo prezime.
ne treba mi izvod iz matične knjige venčanih, ne spominje se kod pasoša na sajtu mupa?


onda nisi dobro videla, ja sam gledala pise izvod iz knjige rodjenih, drzavljanstvo i iz knjige vencanih
e sad na sajtu pise da se originali daju samo na uvid kod istovremenog zahteva za novu lk i pasos
znaci mozemo dve muve jednim udarcem
jos samo da se smislimo gde da razapnemo sator user posted image



proverila a evo i ksenija kaže ne treba a i ne piše izvod iz knjige venčanih za pasoš, ne znam gde si to videla draga:)

ufff jedna muka manje:)

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.7.2010 22:52:01 >

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:03:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

ja ne znam sta da radim,ne mogu da camim pred supom u cik zore da bi me samo stavili na spisak a treba mi licna karta zbog zdravstvene knj. da nisam trudna ne bi mi bio problem ali ovako stavrno ne mogu tako rano ustajati jer mi je lose ujutru kad ustanem i bude mi jako muka tako rano,nikako da nahvatam neku vezu da to malo brze odradim a mm zbog posla ne moze da ceka umesto mene. izem ti drzavu user posted image user posted image


Ni ne treba da chamish pred supom... trudnica si i imash prednost.... Ja nisam chak ni chekala na termin...odmah su mi uradili dokumenta...(ponesi odmah sve...uplaticesh lako ako te prime) i za nedelju dana je bila gotova licna. user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:06:33   
New Mom
IZVORNA PORUKA: dunja RR

proverila a evo i ksenija kaže ne treba a i ne piše izvod iz knjige venčanih za pasoš, ne znam gde si to videla draga:)

ufff jedna muka manje:)

Ako imaš već l.k. sa novim prezimenom, ne treba ti venčani list, provereno, skoro sam to odrađivala.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:08:00   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: isidora88

ja ne znam sta da radim,ne mogu da camim pred supom u cik zore da bi me samo stavili na spisak a treba mi licna karta zbog zdravstvene knj. da nisam trudna ne bi mi bio problem ali ovako stavrno ne mogu tako rano ustajati jer mi je lose ujutru kad ustanem i bude mi jako muka tako rano,nikako da nahvatam neku vezu da to malo brze odradim a mm zbog posla ne moze da ceka umesto mene. izem ti drzavu user posted image user posted image


Ni ne treba da chamish pred supom... trudnica si i imash prednost.... Ja nisam chak ni chekala na termin...odmah su mi uradili dokumenta...(ponesi odmah sve...uplaticesh lako ako te prime) i za nedelju dana je bila gotova licna. user posted image



LillyT mi je rekla da je nisu pustili preko reda iako je bila trudna, kao - trudnice nemaju prednost, jedino ako se svi pre nje slože

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:09:43   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR

proverila a evo i ksenija kaže ne treba a i ne piše izvod iz knjige venčanih za pasoš, ne znam gde si to videla draga:)

ufff jedna muka manje:)

Ako imaš već l.k. sa novim prezimenom, ne treba ti venčani list, provereno, skoro sam to odrađivala.user posted image


hvala, sada mi je lakše user posted image

hej draga, a ako sada vadim novu-biometrijsku ličnu, da li mi treba taj izvod,

imam staru ličnu sa novim prezimenom?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:10:51   
ksenija81
Neno, ovako, najsvezija sam :)
Ako pravis pasos sa lk koju vec imas ne bitno da li sa novim ili starim prezimenom ne treba ti izvod vencanih. Kada sam predavala htela sam oba dokumenta odjednom ( i mogla sam da predam za lk sa novim prezimenom i pasos sa starim) jer sam imala staru lk sa starim prezimenom. Predala sam za lk, dosla za dve nedelje, uzela br za dizanje dokumenta i predaju papira za pasos. Podigla sam je tad predala za pasos. Nije mi trebao izvod iz maticne knjige rodjenih jer je vec u lk pisalo novo prezime za koje je obavezan izvod.
Ja sam bila ubedjena da odmah na oba dokumenta mogu da promenm prezime, ali zaje.... sam se.

< Poruku je uredio ksenija81 -- 29.7.2010 23:11:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:12:41   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR

proverila a evo i ksenija kaže ne treba a i ne piše izvod iz knjige venčanih za pasoš, ne znam gde si to videla draga:)

ufff jedna muka manje:)

Ako imaš već l.k. sa novim prezimenom, ne treba ti venčani list, provereno, skoro sam to odrađivala.user posted image


hvala, sada mi je lakše user posted image

hej draga, a ako sada vadim novu-biometrijsku ličnu, da li mi treba taj izvod,

imam staru ličnu sa novim prezimenom?


Ne treba ti, vec si ga dala na uvid za staru

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here