|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:18:46   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ksenija81

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR

proverila a evo i ksenija kaže ne treba a i ne piše izvod iz knjige venčanih za pasoš, ne znam gde si to videla draga:)

ufff jedna muka manje:)

Ako imaš već l.k. sa novim prezimenom, ne treba ti venčani list, provereno, skoro sam to odrađivala.user posted image


hvala, sada mi je lakše user posted image

hej draga, a ako sada vadim novu-biometrijsku ličnu, da li mi treba taj izvod,

imam staru ličnu sa novim prezimenom?


Ne treba ti, vec si ga dala na uvid za staru



TOuser posted image , to sam i mislila ali rekoh bolje da proverim,
HVALAuser posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:21:19   
isidora88
bilo bi super da me puste preko reda ali ne znam nijedan salucaj gde je trudnica imala prednost sto se tice supa. joj poludecu,bas mi treba zdr.knj. jer sam se naplacala privatnicima a ne znam kako da dodjem do nje. ne pada mi na pamet da svako jutro camim pred supom i cekam da mi se neko smiluje da me primi user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:36:41   
ksenija81
Izbaci stomak i budi bezobrazna, svuda trudnice moraju da imaju prednost!!! Ja bih te prva pustila, ali fazon je sto dobijas broj tu kod mosta slobode, budi u 10 do 7 tamo, tada otvaraju i reci protiru posto on pusta malo po malo po brojeve da te pusti preko reda. Onda ces otprilike videti kad si na redu ili ga zamoli da te pust bez broja.
Ja sam cekala za broj oko pola sata (bila sam tamo oko pola sedam) videla kad cu otprilike biti na redu i vratila sa tad.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:42:07   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Izbaci stomak i budi bezobrazna, svuda trudnice moraju da imaju prednost!!! Ja bih te prva pustila, ali fazon je sto dobijas broj tu kod mosta slobode, budi u 10 do 7 tamo, tada otvaraju i reci protiru posto on pusta malo po malo po brojeve da te pusti preko reda. Onda ces otprilike videti kad si na redu ili ga zamoli da te pust bez broja.
Ja sam cekala za broj oko pola sata (bila sam tamo oko pola sedam) videla kad cu otprilike biti na redu i vratila sa tad.



Draga, čekala sam pre neki dan u zavodu za socijalno Zemun, da se odjavim, jer smo promenili sedište firme....
čekala sam sat vremena, trudnica sa baš velikim stomakom je sama stajal au redu, niko je nije pustio; kada sam ja došla na red, a ona je bila nekih 5-6 mesta iza mene, pitala sam je da li želi, niko nije dao, i ona je ćutala i odmahnula glavom...


ježim se, šta da kažem, loši smo, jako loši ljudi....

ima i jedna slatka stvar vezano za trudnice ali idem u pravu temu, odoh mnogo u off

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:50:19   
Anoniman
Pa mene niko od ljudi nije pustio...nego osoblje u supu mi je dalo prednost... Nisam ni mislila da se se ljudi koji chekaju u redu "smilovati" na trudnicu...

Isidora, javi se na shalter da si trudnica, i da ti hitno treba zdravstvena knjizica koju ne mozesh da dobijesh bez licne karte, a uskoro treba da se porodish (neznam koliki ti je stomak...al izbaci ga shto vishe mozesh napolje...ili obuci neshto u chemu izgleda josh vetji, neznaju oni koliko si ti trudna)

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: nova lična karta i pasoš
29.7.2010 23:52:26   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa mene niko od ljudi nije pustio...nego osoblje u supu mi je dalo prednost... Nisam ni mislila da se se ljudi koji chekaju u redu "smilovati" na trudnicu...

Isidora, javi se na shalter da si trudnica, i da ti hitno treba zdravstvena knjizica koju ne mozesh da dobijesh bez licne karte, a uskoro treba da se porodish (neznam koliki ti je stomak...al izbaci ga shto vishe mozesh napolje...ili obuci neshto u chemu izgleda josh vetji, neznaju oni koliko si ti trudna)


na šalteru sam pitala kakav je način da trudnica čeka sa velikim stomakom sat vremena, čovek je rekao da samo ljudi u redu odlučuju i da je takvo pravilouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: nova lična karta i pasoš
30.7.2010 13:27:43   
New Mom
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: isidora88

ja ne znam sta da radim,ne mogu da camim pred supom u cik zore da bi me samo stavili na spisak a treba mi licna karta zbog zdravstvene knj. da nisam trudna ne bi mi bio problem ali ovako stavrno ne mogu tako rano ustajati jer mi je lose ujutru kad ustanem i bude mi jako muka tako rano,nikako da nahvatam neku vezu da to malo brze odradim a mm zbog posla ne moze da ceka umesto mene. izem ti drzavu user posted image user posted image


Ni ne treba da chamish pred supom... trudnica si i imash prednost.... Ja nisam chak ni chekala na termin...odmah su mi uradili dokumenta...(ponesi odmah sve...uplaticesh lako ako te prime) i za nedelju dana je bila gotova licna. user posted image



LillyT mi je rekla da je nisu pustili preko reda iako je bila trudna, kao - trudnice nemaju prednost, jedino ako se svi pre nje slože

Ja sam u trudnoći menjala dokumenta. Za saobraćajnu (u Šajkaškoj) su me ljudi u redu pustili, nema inače nekog saosećanja. Za ličnu i pasoš druga priča (kod mosta Slobode).

Trudnice i invalidi imaju prednost u dobijanju brojeva, znači, dovoljno je bilo doći oko 6.50h i stati u poseban red, kad dežurni izađe, on pita da li ima trudnica i prvo se njima dele brojevi. Gotov si za 10 min. Samo preporučuju da imaš već sve uplaćeno pre toga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: nova lična karta i pasoš
30.7.2010 14:06:33   
Nena81
znaci ja cu probati da se prosvercujem kao trudnica posto stomak nikako da spadne user posted image
naravno ne na stetu stvarnih trudnica ako ih bude bilo


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 13:32:06   
dunja RR
SUPER MAMA Nena 81 kaže da je na N.Beogradu duplo čekanje, ali ja bih ipak tebe poslušala jer na Zvezdari mora da se stane u red u ponoćuser posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 13:39:46   
dunja RR
Joj pomozite, ne znam gde da idem....

ANA RR koliko si čekala u Barajevu? Ja tamo imam kuću a baš nisam dugo bila, pa taman da malo obiđemuser posted image ....
neko drugi, jel zna koliko se čeka u Barajevu?

< Poruku je uredio dunja RR -- 31.7.2010 13:40:13 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 13:45:35   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: dunja RR

SUPER MAMA Nena 81 kaže da je na N.Beogradu duplo čekanje, ali ja bih ipak tebe poslušala jer na Zvezdari mora da se stane u red u ponoćuser posted image

Joj i kod nas u NS se toliko cekalo dok nisu otvorili novu salu za dokumeta. Ljudi su dolazili sa stolicicama nocu... Sad je bolje, dodju oko 6 da prvi dobiju broj. Meni se desilo kad sam vadila lk da sam otisla oko 15h i pitala kad,sta i kako i imala sve uplaceno i bilo brojeva, dosla na red za 10 min.
A opet u supu je KATASTROFA za reg auta sam cekala od 2 popodne do pola 8 uvece!!! Bezobrazluk!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 19:41:30   
isidora88
otici cu od nedelje jedan dan da napokon zavrsim licnu kartu,hocu da nadjem nekog i drzavnog lekara i da ne moram bas sve da placam kao do sad.hvala vam puno.
inace meni je receno da ne moze vise da se podnose zahtevi u supu kod mosta slobode nego samo u kraljevica marka i da nema vise brojeva,nego se prijavljuje na spisak a samo odredjeni broj upisuju,znaci onog kog ne upise mora da dolazi dokle god ne stigne na red user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 20:11:17   
ksenija81
Kad si to cula?
To mi je prosto nemoguce...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 22:10:58   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: dunja RR

SUPER MAMA Nena 81 kaže da je na N.Beogradu duplo čekanje, ali ja bih ipak tebe poslušala jer na Zvezdari mora da se stane u red u ponoćuser posted image


Draga moja ja ne znam za kakvo duplo cekanje je u pitanje kad sam lepo objasnila da mm je bio sada tacno pre dve nedelje sledece subote uzima pasos.Otisao u NEDELJU( moram potencirati), bio tamo u 5h dobio broj 44 zakazano je bilo isti dan u 9h.
Razlika je u tome sto posle ljudi koje su dosli kad je on zavrsio sa papirima mislim da podnese i da se slika a tu nije puno cekao, je to sto oni koje su dosli u 9h po broj i vreme d azakazu dobili su isti dan u 14h.
Poenta mi je bila da nemoras jurcati raaano ujutru.U NEDELJU na Novom Beogradu SIF 2 daju 400 brojeva i rade do 21h.
Kako god ti zelis draga, ali ne bih te lagala.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 22:17:22   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Joj pomozite, ne znam gde da idem....

ANA RR koliko si čekala u Barajevu? Ja tamo imam kuću a baš nisam dugo bila, pa taman da malo obiđemuser posted image ....
neko drugi, jel zna koliko se čeka u Barajevu?



Evo i ovde da odgovorim, možda će nekome značiti.

MM je otišao u 6 ujutru po broj, oko pola 11 smo došli, u 11 se slikali i tu predali za ličnu kartu, pa posle čekali na šalteru da predamo i za pasoš (malo je bezveze što je to tako razdvojeno).. u 3 smo završili, verujem da im nije padao sistem na svakih 15ak minuta i da taj jedan šalter nije i za preuzimanje i predavanje dokumenata..

Za 10 dana je gotova lična karta, pasoš za 3 nedelje (možda je sada i brže), mi smo sve preuzeli kad i pasoš.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 22:19:23   
Anoniman
Ja cekam da mi poraste stomak pa odoh da vadim pasos, jer mi samo on nedostaje, pa da iskoristim prilikuuser posted image
Bas sam zloca, sta cu kad ovde kod nas od 22h cekaju brojeve, a ja to nema sanse user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 266
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 22:19:50   
New Mom
IZVORNA PORUKA: isidora88

otici cu od nedelje jedan dan da napokon zavrsim licnu kartu,hocu da nadjem nekog i drzavnog lekara i da ne moram bas sve da placam kao do sad.hvala vam puno.
inace meni je receno da ne moze vise da se podnose zahtevi u supu kod mosta slobode nego samo u kraljevica marka i da nema vise brojeva,nego se prijavljuje na spisak a samo odredjeni broj upisuju,znaci onog kog ne upise mora da dolazi dokle god ne stigne na red user posted image

U Kralja Petra možeš podneti zahtev, dođeš u 6.30h i upisuju na spisak.
Kod Mosta Slobode se dele brojevi, oko 180 dnevno, trudnice imaju prednost. Rade od 7h radnim danom, a od 8h subotom, dođi oko 10 minuta ranije i stani sa strane i kad izađe dežurni reci da si trudnica (ako ne veruje, ponesi neki nalaz, mislim ako ti se ne vidi stomak). Dobićeš prvi broj (moraš imati plaćeno sve).
Ovo je informacija od petka, znači provereno!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: nova lična karta i pasoš
31.7.2010 22:21:22   
New Mom
E da, dodatak. Vidim da sređuješ ličnu kartu. Ako već imaš biometrijsku sa čipom, pa treba da menjaš samo mesto prebivališta (znači, menjaš podatke u čipu), tada se to radi samo u Kralja Petra.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: nova lična karta i pasoš
3.8.2010 18:26:11   
dunja RR
predala, dobijam pasoš za 10-ak dana jupiiiiiiuser posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.8.2010 18:27:21 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: nova lična karta i pasoš
3.8.2010 20:08:40   
isidora88
new mom hvala ti,verovatno cu ici onda kod mosta slobode ako tamo imam prednost user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: nova lična karta i pasoš
3.8.2010 20:30:47   
BabyG
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: isidora88

otici cu od nedelje jedan dan da napokon zavrsim licnu kartu,hocu da nadjem nekog i drzavnog lekara i da ne moram bas sve da placam kao do sad.hvala vam puno.
inace meni je receno da ne moze vise da se podnose zahtevi u supu kod mosta slobode nego samo u kraljevica marka i da nema vise brojeva,nego se prijavljuje na spisak a samo odredjeni broj upisuju,znaci onog kog ne upise mora da dolazi dokle god ne stigne na red user posted image

U Kralja Petra možeš podneti zahtev, dođeš u 6.30h i upisuju na spisak.
Kod Mosta Slobode se dele brojevi, oko 180 dnevno, trudnice imaju prednost. Rade od 7h radnim danom, a od 8h subotom, dođi oko 10 minuta ranije i stani sa strane i kad izađe dežurni reci da si trudnica (ako ne veruje, ponesi neki nalaz, mislim ako ti se ne vidi stomak). Dobićeš prvi broj (moraš imati plaćeno sve).
Ovo je informacija od petka, znači provereno!


Obavezno makar u 6:45h! Ja sam u trudnoći vadila (u januaru) i došla u 6:52h i dobila broj koji je prošao oko 10h! user posted image A sa 'dokazom' o trudnoći (npr. nalaz od lekara) može i ubrzanim procesom da se dobiju dokumenta.. Sam da se odma' naglasi!


_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: nova licna karta i pasos
13.8.2010 18:41:19   
emotivna

IZVORNA PORUKA: Tashke

Ja sam podigla i LK i pasoš danas. user posted image Slika - kriminal. Ne sme da se slika sa naočarima, a ja sam ćorava. Žena kada me je slikala rekla "Gledajte u tačkicu iznad aparata", ja pitala "Kog aparata???" user posted image , tako da sam na slici izbečena i zrikava. user posted image

user posted image
ah,iako me uskoro ceka vadjenje licne karte,slikanje dozivljavam kao nocnu moru.

zanima me,ako neko zna-posto nameravam da trazim licnu kartu BEZ cipa,da li i u tom slucaju moras da se slikas bez naocara (ja sam bez njih kao gola da prostite)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: nova licna karta i pasos
13.8.2010 20:41:22   
New Mom
IZVORNA PORUKA: emotivna


zanima me,ako neko zna-posto nameravam da trazim licnu kartu BEZ cipa,da li i u tom slucaju moras da se slikas bez naocara (ja sam bez njih kao gola da prostite)

Mora, nije bitno da li je sa čipom ili ne, izgledaju potpuno isto sem što kad ima čip nije vidljiva adresa; tzv. biometrijska dokumenta (crte lica moraju da budu potpuno vidljive).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu emotivna)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: nova licna karta i pasos
13.8.2010 20:47:16   
dunja RR
mislim da je moj pasoš već gotov ali odoh u ponedeljak po njegauser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: nova lična karta i pasoš
20.8.2010 23:59:16   
dunja RR
dobila pasoš pre neki danuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here