|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 21:26:35   
hemsedal
IZVORNA PORUKA: *Maki*

Moze li neko da mi kaze koja je cena njegovih cajeva-terapije, otprilike...??


Ja sam citajuci sve postove od pocetka shvatila da je cena razlicita user posted image
Na primer..Ja zivim u Norveskoj i ja sam slucajno saznala za Tesicevu terapiju (da pocnem ispocetka pricu).Nazvala sam ga na mobitel i predstavila se i rekla sam da zovem iz Norveske i raspitala se o terapiji i on mi je sve objasnio i rekao da se javim Aleksandri u Bec i dao mi njen broj tel i objasnio da ce ona poslati terapiju (sto je i ucinila,naravno).Na pitanje koliko kosta terapija, dobila sam odgovor 400 eura i plus 25 eura postarine za slanje paketa iz Beca za Norvesku. Paket mi je poslan 10.Decembra ali je kasnio (zbog otkazanih letova zbog snega) ,pa sam paket primila 12.Januara.U periodu cekanja paketa Aleksandra mi se javila i rekla da "ako paket nestigne mi cemo vam refundirati novac ili poslati novi paket". Ja sam mislila da je paket zadrzan na carini u Oslu jer je to prehrambreni proizvod.Medjutim paket je stigao user posted image .Novac za paket i terapiju sam uplatila na njen racun u Austiji,a ona je to prosledila do Tesica. Ja sam i vise nego zadovoljna user posted image



_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 21:35:23   
hemsedal
Moram samo napomenuti da ja nisam mozda dobila sve u toj terapiji kao i vecina na ovoj temi. Ja sam dobila 6 kutija caja,2 kutije mleca (za mene) i 6 kutija mleca za mm i dobila sam 2 flasice propolisa i jedan DVD (kao dokumentarni film o njemu) i uputstvo,naravno. Jabukovo sirce i med sam kupila sama,ovde. Mozda nisam dobila med i sirce iz razloga velike razdaljine i tog paketa koji putuje tako daleko a i paket kad se salje,placa se po tezini paketa.

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 21:41:28   
hemsedal
IZVORNA PORUKA: pepino

Ma daje list sa upustvom,i zna se da se uzima maticna mlijec,med,propolis,sirce ali nigdje covjek nije napisao od kojih tacno trava pravi cajeve,nije lud da napise,a mi nagadjamo,ne branim ga,mozda u svemu ima prevare,ali ja sam za vrijeme terapije ostala trudna,da li je to slucajnost ili ne necu nikada saznati,vidim da sam rijetka kojoj je pomoglo,skoro jedina!
Ali odmogao mi nije,sigurno!


SALVIA - ZALFIJA
GERANIUM - CRVENI ZDRAVAC
MELISSA- MATICNJAK

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 21:50:18   
pepino
IZVORNA PORUKA: hemsedal

Moram samo napomenuti da ja nisam mozda dobila sve u toj terapiji kao i vecina na ovoj temi. Ja sam dobila 6 kutija caja,2 kutije mleca (za mene) i 6 kutija mleca za mm i dobila sam 2 flasice propolisa i jedan DVD (kao dokumentarni film o njemu) i uputstvo,naravno. Jabukovo sirce i med sam kupila sama,ovde. Mozda nisam dobila med i sirce iz razloga velike razdaljine i tog paketa koji putuje tako daleko a i paket kad se salje,placa se po tezini paketa.

Ja sam dobila za sebe terapiju,6 kutija caja,6 kutijica maticne mlijeci,2 bocice propolisa i takodje CD i platila sam 300e,mislim da je tebi namjerno vise naplatio jer si iz inostranstva,mozda grijesim,ali ne vidim razlog zasto bi ti vise naplatio?!Postarina ok,ali skuplje ne vidim zasto?

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 21:52:54   
pepino
IZVORNA PORUKA: hemsedal

IZVORNA PORUKA: pepino

Ma daje list sa upustvom,i zna se da se uzima maticna mlijec,med,propolis,sirce ali nigdje covjek nije napisao od kojih tacno trava pravi cajeve,nije lud da napise,a mi nagadjamo,ne branim ga,mozda u svemu ima prevare,ali ja sam za vrijeme terapije ostala trudna,da li je to slucajnost ili ne necu nikada saznati,vidim da sam rijetka kojoj je pomoglo,skoro jedina!
Ali odmogao mi nije,sigurno!


SALVIA - ZALFIJA
GERANIUM - CRVENI ZDRAVAC
MELISSA- MATICNJAK


Znam za ovaj spisak,ali ja mislim da nije tako,ja i kuma smo cim sam dobila cajeve otvorile,posto je ona tada studirala Poljoprivredni fakultet,bila je zavrsna godina,ucila je sve biljke,morala je da zna na latinskom i odprilike vecinu da prepozna po izgledau,tako da smo samo u jednoj kesici minimalno 4 vrste razlicitog caja nasle,mislim da u svakoj kutiji pravi mjesavinu koju on sam zna kako kombinuje,ne vjerujem da je u svakoj kutiji po samo 1 vrsta caja...

< Poruku je uredio pepino -- 24.1.2011 21:53:34 >

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 22:07:01   
hemsedal
IZVORNA PORUKA: pepino

IZVORNA PORUKA: hemsedal

IZVORNA PORUKA: pepino

Ma daje list sa upustvom,i zna se da se uzima maticna mlijec,med,propolis,sirce ali nigdje covjek nije napisao od kojih tacno trava pravi cajeve,nije lud da napise,a mi nagadjamo,ne branim ga,mozda u svemu ima prevare,ali ja sam za vrijeme terapije ostala trudna,da li je to slucajnost ili ne necu nikada saznati,vidim da sam rijetka kojoj je pomoglo,skoro jedina!
Ali odmogao mi nije,sigurno!


SALVIA - ZALFIJA
GERANIUM - CRVENI ZDRAVAC
MELISSA- MATICNJAK


Znam za ovaj spisak,ali ja mislim da nije tako,ja i kuma smo cim sam dobila cajeve otvorile,posto je ona tada studirala Poljoprivredni fakultet,bila je zavrsna godina,ucila je sve biljke,morala je da zna na latinskom i odprilike vecinu da prepozna po izgledau,tako da smo samo u jednoj kesici minimalno 4 vrste razlicitog caja nasle,mislim da u svakoj kutiji pravi mjesavinu koju on sam zna kako kombinuje,ne vjerujem da je u svakoj kutiji po samo 1 vrsta caja...

Moze svasta da bude.Mozda je to i mesavina,kao sto ti kazes..Neznam.Ali mislim da je SALVIA,cista zalfija,ako se nevaram.A mozda je i to neka mesavina.Ali po mirisu i ukusu sam ubedjena da je to samo zalfija.A za ova druga dva neznam.

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 22:12:13   
hemsedal
IZVORNA PORUKA: pepino

IZVORNA PORUKA: hemsedal

Moram samo napomenuti da ja nisam mozda dobila sve u toj terapiji kao i vecina na ovoj temi. Ja sam dobila 6 kutija caja,2 kutije mleca (za mene) i 6 kutija mleca za mm i dobila sam 2 flasice propolisa i jedan DVD (kao dokumentarni film o njemu) i uputstvo,naravno. Jabukovo sirce i med sam kupila sama,ovde. Mozda nisam dobila med i sirce iz razloga velike razdaljine i tog paketa koji putuje tako daleko a i paket kad se salje,placa se po tezini paketa.

Ja sam dobila za sebe terapiju,6 kutija caja,6 kutijica maticne mlijeci,2 bocice propolisa i takodje CD i platila sam 300e,mislim da je tebi namjerno vise naplatio jer si iz inostranstva,mozda grijesim,ali ne vidim razlog zasto bi ti vise naplatio?!Postarina ok,ali skuplje ne vidim zasto?

Cini mi se da je neko ovde vec pisao da je platio 400 eura,u nekim prijasnjim postovima...tako da mozda nisam jedina.Ali nema veze.Meni 400 eura nije,doduse nije ni malo,ali kad pogledam da je to terapija za dve osobe za tri meseca onda mi to nije puno (s obzirom na cene obicnih lekova u norveskim apotekama za bilo koju bolest na primer).

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 22:42:29   
hemsedal
Ovu terapiju smo dobili prvenstveno radi mog muza koji ima samo NEKOLIKO plivaca,a na drugom pokusaju ICSI,imao je samo JEDAN user posted image  sto nije bilo dovoljno ni za oplodnju svih mojih 8 jajasaca,pa je jadan morao "isporucivati" dva puta taj dan. Ja sam dobila samo 2 kutijice mleca samo zato sto kod mene je manji problem (jedan jajnik i jedan jajovod su ok,a drugi jajnik mi je izvan funkcije i jajovod jedan zastopan). Uostalom ja sam dobila i te dve kutijice samo iz razloga da mi se organizam malo oporavi od tih hormonalnih s.... sto izazivaju te umetne oplodnje,jer mi je user posted image  kasnila kao NIKAD do tad, od proslog pokusaja.Ovde kazu "poremecaj hormona nemoras dolaziti na pregled,ako nedodje user posted image  obrati se svom doktoru" Na svu srecu sam dobila sa velikim zakasnjenjem.Treci pokusaj sam odgodila privremeno zbog ove Tesiceve terapije.Sad videcemo sta ce biti.Tesic je rekao da mm mora uraditi spermogram posle zavrsene terapije da se ustanovi da li deluje terapija,pa da mu javim. 

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Terapija Slobodana Tesica
24.1.2011 23:37:36   
pepino
Bas nam javi da li je terapija ista pomogla,drzim palceve da bude bolje!
Sto se tice para,jeste skupo,kada skontas za sta dajemo 300-400e jeste,ali i ja sam tako gledala,pijem 3 mjeseca pa jos ako ima efekta ne zalim,kao sto sam i pisala ja sam uz terapiju i zatrudnila,sad da li je slucajnost ili mi je pomogao,ne znam...

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 0:26:21   
*Maki*
A koliko grama maticnog mleca vam je savetovano da pijete? I u kakvom je stanju taj maticni mlec?? Ako je tecan onda mora da se cuva na niskoj temperaturi, u frizideru. Gubi sva svojstva na prirodnoj temperaturi...tako su mi bar rekli...

Ne znam sta da vam kazem drage moje, i sama probam jednu terapiju cajeva, pa cu vamjaviti rezultate. Daj Boze da vam uspe i samo molim Boga da to nije zarada na tudjoj muci. Toliko sam nepravde videla u poslednje vreme da vise nikome ne verujem. Ljbac

< Poruku je uredio *Maki* -- 25.1.2011 0:28:34 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 1:43:24   
liliana
Meni je pre 2 godine traio 450 euro!!!  Iskreno, mislim da je najobičniji šarlatan, koji zarađuje na tuđoj muci i nevolji!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 14:57:05   
nina26

IZVORNA PORUKA: hemsedal

Moram samo napomenuti da ja nisam mozda dobila sve u toj terapiji kao i vecina na ovoj temi. Ja sam dobila 6 kutija caja,2 kutije mleca (za mene) i 6 kutija mleca za mm i dobila sam 2 flasice propolisa i jedan DVD (kao dokumentarni film o njemu) i uputstvo,naravno. Jabukovo sirce i med sam kupila sama,ovde. Mozda nisam dobila med i sirce iz razloga velike razdaljine i tog paketa koji putuje tako daleko a i paket kad se salje,placa se po tezini paketa.


Hemsedal, svakom daje razlicito u zavisnosti od problema. Vec sam pisala, prvi put kad sam uzimala terapiju samo sam ja pila, i tad imala isto kao ti 6kutija caja, 6 teglica mleca (plave boje), 2 propolisa, a med i sirce kupujes sama.
Drugi put, isto sam cajeve dobila, stim da je ovaj put mlec crvene boje, a od mm zelene, i naravno drzi se u frizideru.
Sto se tice cene, ne znam zasto je tebi skuplje, mozda daje procenat tom nekom posredniku u tvom slucaju u Becu. Ja zivim isto u inostranstvu, i on to zna, ali moja mama je otisla po terapiju kod njega i cena je bila ista 300eu.

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 14:58:55   
nina26

IZVORNA PORUKA: *Maki*

A koliko grama maticnog mleca vam je savetovano da pijete? I u kakvom je stanju taj maticni mlec?? Ako je tecan onda mora da se cuva na niskoj temperaturi, u frizideru. Gubi sva svojstva na prirodnoj temperaturi...tako su mi bar rekli...

Ne znam sta da vam kazem drage moje, i sama probam jednu terapiju cajeva, pa cu vamjaviti rezultate. Daj Boze da vam uspe i samo molim Boga da to nije zarada na tudjoj muci. Toliko sam nepravde videla u poslednje vreme da vise nikome ne verujem. Ljbac


Maki, uzimamo jednu kasicicu ujutru i jednu uvece pola sata najmanje pre obroka, i to uvek plasticnom ili drvenom kasicicom. Mlec se drzi u frizideru.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 15:11:04   
nina26

IZVORNA PORUKA: pepino

Bas nam javi da li je terapija ista pomogla,drzim palceve da bude bolje!
Sto se tice para,jeste skupo,kada skontas za sta dajemo 300-400e jeste,ali i ja sam tako gledala,pijem 3 mjeseca pa jos ako ima efekta ne zalim,kao sto sam i pisala ja sam uz terapiju i zatrudnila,sad da li je slucajnost ili mi je pomogao,ne znam...


Pepino, posle koliko vremena od uzimanja terapije si ostala T? I sta je u vasem slucaju bio problem?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 16:30:43   
hemsedal
IZVORNA PORUKA: pepino

Bas nam javi da li je terapija ista pomogla,drzim palceve da bude bolje!
Sto se tice para,jeste skupo,kada skontas za sta dajemo 300-400e jeste,ali i ja sam tako gledala,pijem 3 mjeseca pa jos ako ima efekta ne zalim,kao sto sam i pisala ja sam uz terapiju i zatrudnila,sad da li je slucajnost ili mi je pomogao,ne znam...

Naravno da cu vam javiti user posted image  Iskreno da kazem ne ocekujem neko veliko cudo,ali bila bih zadovoljna da se kod mm bar malo stanje poboljsa.U svakom slucaju necemo odustati cak ni ako stanje bude isto...U tom slucaju bar cemo pokusati sa jos jednom terapijom user posted image  pa sta Bog da.Bolje i prirodna terapija nego ICSI i sve te igle i taj sprej za nos koji jako tesko podnosim (budem puno nervoznauser posted image  cak imam i posledice od spreja).

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 16:32:32   
nina26

IZVORNA PORUKA: hemsedal

IZVORNA PORUKA: pepino

Bas nam javi da li je terapija ista pomogla,drzim palceve da bude bolje!
Sto se tice para,jeste skupo,kada skontas za sta dajemo 300-400e jeste,ali i ja sam tako gledala,pijem 3 mjeseca pa jos ako ima efekta ne zalim,kao sto sam i pisala ja sam uz terapiju i zatrudnila,sad da li je slucajnost ili mi je pomogao,ne znam...

Naravno da cu vam javiti user posted image  Iskreno da kazem ne ocekujem neko veliko cudo,ali bila bih zadovoljna da se kod mm bar malo stanje poboljsa.U svakom slucaju necemo odustati cak ni ako stanje bude isto...U tom slucaju bar cemo pokusati sa jos jednom terapijom user posted image  pa sta Bog da.Bolje i prirodna terapija nego ICSI i sve te igle i taj sprej za nos koji jako tesko podnosim (budem puno nervoznauser posted image  cak imam i posledice od spreja).


Hemsedal, kakav ti je to sprej za nos, jel to nesto u sklopu postupka za ICSI?

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 16:48:29   
pepino
Iskucah ogroman post i izbaci me!user posted image
Maki objasnili su ti za mlijec,kod mene je bila u roze bijelim kutijicama,kao od krema,sa bebicom,drzala sam ih u frizideru,on je tako rekao,mlijec nije bila tecna,bila je slicna medu kada se useceri,tako nesto...I jela sam ih sa plasticnom kasikom,moze i drvena,metalna nikako!
Ja sam svoje misljenje o Tesicu vec na nekoj od prethodnih strana iznjela,ima tu prevare,kao i kod ljekara,svi su oni sarlatani i zive od nase muke i zelje za bebom,meni je to sve slicno ili isto...
Nisam sigurna da li sam zatrudnila zbog terapije,ali mislim da moze da pomogne kada problem nije neki bas veliki i komplikovan...
Nina ja imam zavaljenu matericu,policistican jajnik,navodno rijetke ovulacije,2 puta sam imala stimulaciju klomifenom i nisam ostajala trudna,prvi put mi je trebalo nesto vise od 2 godine da zatrudnim,to se zabrsilo spontanim odma u 6 nedelji,opet nisam mogla da zatrudnim oko godinu dana,pa onda odlucimo da probamo sa Tesicevom terapijom,pila sam je nesto vise od mjesec dana i ostala trudna,ali se i ta trudnoca zavrsila spontanim u 16 nedelji,ali su mi tokom prvog spontanog otkrili i septum materice,skroz mi je bila pregradjena,znaci uz sve to sam ostajala trudna prirodno,septum sam operisala 2.2.2010,sada jos nema nista od bebe,cekamo...

< Poruku je uredio pepino -- 25.1.2011 16:50:14 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 16:51:33   
*Maki*
Ninocka, tako treba. Evo malopre mi je suprug potvrdio da maticni mlec mora da se cuva na tamnom i hladnom mestu, frizider npr.
Bilo mi je cudno sto je Hemsedal napisala da je dugo trebalo da joj stigne taj paketic..ali mozda je kod nje maticni mlec drugacije obradjen... Obavezno i med uzimajte drvenom ili keramickom kasicicom, i pazite da drvena kasika nije prelakirana...obicno je prelakiraju da izgleda lepse pa se ljudi prevare izgledom i kupe.

Pepino, ja verujem da priroda moze puno da pomogne. I sama od skoro pijem caj koji mi je napravila zena koja se bavi zenskim sterilitetom...s tim sto ona nije htela ni da cuje da joj placamo caj... Kaze da se lek ne treba placati i da ona zeli samo da nam pomogne, ne zeli nikakvu korist... ja sam bila toliko dirnuta tom njenom recenicom, tim njenim prelepim gestom da sam cmizdrila sve vreme dok smo se vracali kuci :)
A isli smo na to, koliko god da trazi nije nam bitno, samo da pomogne... pa tako i vi isto, pokusajte, mozda uspe jer je sve to prirodno i zdravo. Ako ne uspe, nemojte zaliti novac, bar ste pokusali... Ja vam zelim od srca isto sto i sebi user posted image


< Poruku je uredio *Maki* -- 25.1.2011 16:56:52 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 16:56:11   
hemsedal
IZVORNA PORUKA: *Maki*

A koliko grama maticnog mleca vam je savetovano da pijete? I u kakvom je stanju taj maticni mlec?? Ako je tecan onda mora da se cuva na niskoj temperaturi, u frizideru. Gubi sva svojstva na prirodnoj temperaturi...tako su mi bar rekli...

Ne znam sta da vam kazem drage moje, i sama probam jednu terapiju cajeva, pa cu vamjaviti rezultate. Daj Boze da vam uspe i samo molim Boga da to nije zarada na tudjoj muci. Toliko sam nepravde videla u poslednje vreme da vise nikome ne verujem. Ljbac

Mi uzimamo dva puta po jednu kafenu kasicicu na dan.Ujutro i uvece prije jela.Mlec nije u tecnom stanju nego je u cvrstom stanju i mora da stoji u frizideru.
Mi nemamo puno izbora.Ili ICSI ili Tesiceva terapija.MM nemogu da lece ovde,neznaju zbog cega je nastupio sterilite jer nije bio sterilan prije.Vadili su mu krv,izmedju ostalog,zbog genetskog koda.Kazu..nije nasledno a uzrok nisu otkrili.Ponekad se pitam da li mu je to posledica puknutog slepog creva.3 dana je radio sa puknutim sl.crevom,sve dok nije dobio temperaturu da je nije mogao skinuti i dok nije mogao hodati.Tad je prebacen hitno do bolnice i operisan momentalno.To se desilo 2007. Postujem terapiju Gos. Tesica bez obzira da li nam pomogla ili ne..A sto se tice da li zaradjuju na tudjoj nevolji...Pa danas je svuda pljacka..na svakom koraku. Ali znjanje,trud i rad se naplacuje...Ne bunim se

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 17:02:17   
*Maki*
Draga Hemsdal, probajte, ja vam od srca zelim user posted image

Sto se tice slepog creva, ne znma za muskarce, ali npr. kod mene je operacija slepog creva napravila neku barijeru levog jajovoda, totalno je zatvoren tj. nije se ni video na snimku (HSG) pa pretpostavljaju da je srastao sa matericom ili ima neku mehanicku barijeru na samom kraju. Kod mene slepo crevo nije bilo puklo, na vreme su ga uklonili ali su me pre HSG a pitali da li je bilo puklo...

U svakom slucaju, nemojte da se obeshrabrite ako terapija ne uspe, uspecete onda sigurno vantelesnom. Ko zna, mozda i nas to ceka, ako za 2-3 meseca ne uspemo da zabebimo odlucili smo da idemo na vantelesnu. Ne mogu vise da cekam, svaki bozji dan placem... zelja je prevelika...

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 17:03:48   
liliana
Mislim da tu nema ni Z od znanja, ali ima veliko P od pljačke. To je moje mišljenje. Svakako, svima koji su pokušali njegovu terapiju želim puno sreče.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 17:23:28   
hemsedal
IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: hemsedal

IZVORNA PORUKA: pepino

Bas nam javi da li je terapija ista pomogla,drzim palceve da bude bolje!
Sto se tice para,jeste skupo,kada skontas za sta dajemo 300-400e jeste,ali i ja sam tako gledala,pijem 3 mjeseca pa jos ako ima efekta ne zalim,kao sto sam i pisala ja sam uz terapiju i zatrudnila,sad da li je slucajnost ili mi je pomogao,ne znam...

Naravno da cu vam javiti user posted image  Iskreno da kazem ne ocekujem neko veliko cudo,ali bila bih zadovoljna da se kod mm bar malo stanje poboljsa.U svakom slucaju necemo odustati cak ni ako stanje bude isto...U tom slucaju bar cemo pokusati sa jos jednom terapijom user posted image  pa sta Bog da.Bolje i prirodna terapija nego ICSI i sve te igle i taj sprej za nos koji jako tesko podnosim (budem puno nervoznauser posted image  cak imam i posledice od spreja).


Hemsedal, kakav ti je to sprej za nos, jel to nesto u sklopu postupka za ICSI?


Da to je sprej koji se ovde u Norveskoj koristi u postupku umetne oplodnje.A zove se Suprecur. Taj sprej potiskuje prirodne zenske hormone tako da jajnici ne proizvode jajasca i koriscenjem spreja, zena,izmedju ostalog,dobija simptome klimaksa.I on se sprica na primer: ujutro u 7,pa u 12, pa u 17 i u 22 sata.4 puta na dan (nocu nema potrebe) i u tacno toliko sati i obavezno redovno.Pa preporucuju alarm na mobitelu.Jedan spric u jednu nozdrvu i svaki put u drugu nozdrvu.Kad spricas moras udahniti kroz nos u tom momentu.Ovde tako rade.I posle idu inekcije (za koju dobijemo nesto poput hemijske u koju se stavlja ampula i to je sve oznaceno sa dozama i ti samo nariktas dozu koju ti je doktor prepisao i stavis iglu i ubodes i dobijes tacnu dozu.) I zvanu "stopericu" sami kod kuce dajemo...samo dodjemo pripremljene na punkciju. Stoperica je pravljena u jednokratnoj sprici,zajedno sa dozom...samo bocnes u tacno sati kad ti doktor kaze..

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 17:28:04   
liliana
Taj sprej otprilike, iam svrhu kao  ovde kontraceptiv u postupku VTO, zar ne?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 17:32:29   
nina26

IZVORNA PORUKA: hemsedal

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: hemsedal

IZVORNA PORUKA: pepino

Bas nam javi da li je terapija ista pomogla,drzim palceve da bude bolje!
Sto se tice para,jeste skupo,kada skontas za sta dajemo 300-400e jeste,ali i ja sam tako gledala,pijem 3 mjeseca pa jos ako ima efekta ne zalim,kao sto sam i pisala ja sam uz terapiju i zatrudnila,sad da li je slucajnost ili mi je pomogao,ne znam...

Naravno da cu vam javiti user posted image  Iskreno da kazem ne ocekujem neko veliko cudo,ali bila bih zadovoljna da se kod mm bar malo stanje poboljsa.U svakom slucaju necemo odustati cak ni ako stanje bude isto...U tom slucaju bar cemo pokusati sa jos jednom terapijom user posted image  pa sta Bog da.Bolje i prirodna terapija nego ICSI i sve te igle i taj sprej za nos koji jako tesko podnosim (budem puno nervoznauser posted image  cak imam i posledice od spreja).


Hemsedal, kakav ti je to sprej za nos, jel to nesto u sklopu postupka za ICSI?


Da to je sprej koji se ovde u Norveskoj koristi u postupku umetne oplodnje.A zove se Suprecur. Taj sprej potiskuje prirodne zenske hormone tako da jajnici ne proizvode jajasca i koriscenjem spreja, zena,izmedju ostalog,dobija simptome klimaksa.I on se sprica na primer: ujutro u 7,pa u 12, pa u 17 i u 22 sata.4 puta na dan (nocu nema potrebe) i u tacno toliko sati i obavezno redovno.Pa preporucuju alarm na mobitelu.Jedan spric u jednu nozdrvu i svaki put u drugu nozdrvu.Kad spricas moras udahniti kroz nos u tom momentu.Ovde tako rade.I posle idu inekcije (za koju dobijemo nesto poput hemijske u koju se stavlja ampula i to je sve oznaceno sa dozama i ti samo nariktas dozu koju ti je doktor prepisao i stavis iglu i ubodes i dobijes tacnu dozu.) I zvanu "stopericu" sami kod kuce dajemo...samo dodjemo pripremljene na punkciju. Stoperica je pravljena u jednokratnoj sprici,zajedno sa dozom...samo bocnes u tacno sati kad ti doktor kaze..


To za sprej nisam znala stvarno.. to mu dodje nesto kao antibaby pilule koje kod nas daju pre VTO da bi jajnici odmarali, tj da ne proizvode j.celije.
Za ostalu proceduru sa inekcijama znam tako je i kod nas.
Bas idem u cetvrtak na prve konsultacije za VTO pa cu da pitam i za taj sprej, samo me brine malo taj sindrom klimaksauser posted image

(odgovor članu hemsedal)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Terapija Slobodana Tesica
25.1.2011 17:36:40   
nina26

IZVORNA PORUKA: pepino

Iskucah ogroman post i izbaci me!user posted image
Maki objasnili su ti za mlijec,kod mene je bila u roze bijelim kutijicama,kao od krema,sa bebicom,drzala sam ih u frizideru,on je tako rekao,mlijec nije bila tecna,bila je slicna medu kada se useceri,tako nesto...I jela sam ih sa plasticnom kasikom,moze i drvena,metalna nikako!
Ja sam svoje misljenje o Tesicu vec na nekoj od prethodnih strana iznjela,ima tu prevare,kao i kod ljekara,svi su oni sarlatani i zive od nase muke i zelje za bebom,meni je to sve slicno ili isto...
Nisam sigurna da li sam zatrudnila zbog terapije,ali mislim da moze da pomogne kada problem nije neki bas veliki i komplikovan...
Nina ja imam zavaljenu matericu,policistican jajnik,navodno rijetke ovulacije,2 puta sam imala stimulaciju klomifenom i nisam ostajala trudna,prvi put mi je trebalo nesto vise od 2 godine da zatrudnim,to se zabrsilo spontanim odma u 6 nedelji,opet nisam mogla da zatrudnim oko godinu dana,pa onda odlucimo da probamo sa Tesicevom terapijom,pila sam je nesto vise od mjesec dana i ostala trudna,ali se i ta trudnoca zavrsila spontanim u 16 nedelji,ali su mi tokom prvog spontanog otkrili i septum materice,skroz mi je bila pregradjena,znaci uz sve to sam ostajala trudna prirodno,septum sam operisala 2.2.2010,sada jos nema nista od bebe,cekamo...


Uh, Pepino bas si svasta prosla user posted image Zavaljenu matericu iskljuci kao problem , ima je svaka druga zena.
I ja se slazem sa tobom da Tesiceva terapija moze da pomogne parovima koji nemaju neki jako veliki problem, mada je za svakog njegov problem najveci :)

Sto ne probate jos jednom sa njegovom terapijom, znam puno parova koji su posle druge terapije dobili user posted image , jer svaki slucaj je specifican. A sobzirom da si sredila sad sve tehnicke probleme, mislim da vam samo malo treba da vas neko "pogura"
user posted image
U svakom slucaju zelim ti da ne cekas jos dugo da ugledas user posted image
user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Ime za devojcicu
paki

koje je lepse ime?

MIA (79%)

Vladana (21%)


Ukupan broj glasova: 121

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here