|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:24:57   
Anoniman
Nemam nameru nikog da branim.
Samo mogu da kazem sledece verujte u Boga i njega nosite u srcu.
A sto se tice svestenstva u svakom zitu ima kukolja pa tako i u ovom.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:33:25   
Anoniman
Toliko negativnih iskustava i ružnih priča...deluje kao da u se u kukolju nađe poneko žitouser posted image
Ne znam da li sam pisala, koliko sam divno iskustvo imala sa ocem Benediktom iz Male Ravanice u Vrdniku, kada smo se krstili Neša i ja letos...Čovek koji se zamonašio, da bude sa jedne strane, toliko posvećen crkvi, i toliki duhovnik, a sa druge strane i moderan, i da sve razume...oduševio me. Čak me je pitao "Majko, ko je vas nagovorio da se krstite",uz osmeh, bez neke zajedljivosti, bez osuđivanja...nekako je čovek osetio...i bio je brz zbog Neše, a nije ništa preskakao...i nije nam tražio ništa. NAravno, kumovi su bili velikodušni, ali je važno da on nije tražio ništa.
Divno iskustvouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:36:45   
Anoniman
Od ove godine to mm uvodi kao obicaj u crkvi 21-og jula ce se sluziti Akatist Svetom Velikomuceniku Prokopiju nakon cega ce se citati molitva za supruznike. Tako da sve koje su zainteresovane mogu da dodju u Srpsku Crnju sa svojim bracnim partnerom. To je i ujedno slava crkve.

I jos da dodam da 14-og septembra planiraju molitvu za parove koji nemaju dece.


Pa ko zeli moze da dodje da vidi Srpsku Crnju i nasu parohiju. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:38:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Posle venčanja naravno ja priđem svešteniku i pitam ga zašto je rekao da žena mora da se boji svoga muža, on mi drsko odbrusi da to piše u Jevanđelju, ja mu kažem da nisam sigurna i da ću proveriti ali da sam sigurna da tu o braku i ljubavi ima mnogo lepših stvari, I još mu očitam što upliće politiku, i da zato ljudi ne dolaze u crkvu što su sveštenici nadmeni i arogantni i da su oni tu zbog naroda a ne obrnuto., mm pobego od mene a sveštenik se sav zacrveneo (to sam i želela da ga bude stid).


Mislim da je on bio u pravu za onu recenicu, to stvarno pise, cula sam i ja. A za sve ostalo - no comment.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:41:12   
Anoniman
Imate na you tube snimak naseg vencanja u crkvi i tu ima govor koji drzi svestenik. Tako da ko zeli moze da pogleda i cuje. Nema ni reci o ovoj gluposti.
Ali kazem svako je pojedinac za sebe. Zato ne treba kriviti crkvu i veru i udaljavati se od nje zbog nekog tamo koji ne moze da kontrolise jezik.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:43:08   
Brand new mama
Mozdsa zvuci glupo,ali u svakoj profesiji ima raznih.tako i medju svestenstvom-od divnih ljudi koji su krenuli da sluze Bogu svim srcem,pa do onih koji su novi model Bakonje fra Brne.A i ljudi smo svi,te prije vidimo i taj kukolj,a kad vidimo zito,ni ne pomenemo ga.Meni se ne svidjaju i  novi tripovi da vladike osvjestavaju auto-salone, prodavnice i sl...a da ne pricamo i o slavama za koje domacin angazuje striptizetu da " razonodi goste"....svi smo mi otisli na "tamnu stranu"user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:44:13   
Olga75
kako starim sticem utisak da crkva i njeno osoblje vise skoro da i nema puno veze sa Bogom , mislim na sve hriscanske crkve
jednostavno se ta institucija pretvorila u fabriku i to je to user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:46:26   
Anoniman
u grckoj se bira da li cete gradjanski ili verski brak. mi smo se odlucili za verski i krenuli da trazimo crkvicu. posto smo planirali samo oko 30 ljudi da bude, hteli smo jednu malu crkvicu u centru grada. taj pop nas je toliko namaltretirao, ispalio nas je tri puta kad je trebalo da se nadjemo. dolazimo pred crkvu, a ona zakljucana. zovemo ga, a on nam laze kako ga je mitropolit hitno pozvao...kad smo mu rekli da nas pozove kad zavrsi (jer je to sve tamo u centru) i da cemo doci, krenuo on nesto da izvrdava i mulja i kao da ostavimo papire kod momka koji cisti tamo dvoriste crkve user posted image
na kraju smo se vencali u crkvi u kojoj sluzi ujak mm i bilo je divno, ne znam zasto smo hteli da zakomplikujemo sebi zivot tom malom crkvicom. i da pomenem kako tog dana sa ujakom mm sluzila jos tri svestenika i rekli su mu posle da su odusevljeni nama i tako lepim i pristojnim vencanjem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:47:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Mozdsa zvuci glupo,ali u svakoj profesiji ima raznih.tako i medju svestenstvom-od divnih ljudi koji su krenuli da sluze Bogu svim srcem,pa do onih koji su novi model Bakonje fra Brne.


tako je!

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:48:26   
Anoniman
A sto dodje svestenik da osvesta auto-salon. Zato sto ti imas doadnog coveka kome ne mozes da dokazes da ne mora sve na svetu da se osvesta. Kad smo mi dosli prvo sto nas je sacekalo je to da mm mora da osvesta bicikli detetu. Kaze on pa gospodjo pa to se ne radi ko jos svesta bicikli. I na sta je dobio odgovor oces ti da moje dete pogine ??? I sad sta sad treba da mislim da li ce tom klincu nesto da se desi ako mu ovaj ne osvasta bicikli ???
I kazem ja njemu pa idi covece nemoj te posle grize savest. Pa kaze ona meni pa to nema veze s vezom. pa znam da nema ali imace ako se njemu nesto desi.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:49:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Imate na you tube snimak naseg vencanja u crkvi i tu ima govor koji drzi svestenik. Tako da ko zeli moze da pogleda i cuje. Nema ni reci o ovoj gluposti.
Ali kazem svako je pojedinac za sebe. Zato ne treba kriviti crkvu i veru i udaljavati se od nje zbog nekog tamo koji ne moze da kontrolise jezik.


maro, mislim da gresis. mozda to neki namerno izbacuju (bas zbog ovakvih situacija), ali znam sigurno da i ovde u grckoj na vencanju svestenik izgovara tu recenicu. ima cak i jedan crno beli film koji se tako zove user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:51:20   
Anoniman
A bre ksenci imas snimak pa vidi. Niko nas nije maltretirao i proganjao a nisam ni vidla da ovaj moj nekoga ganja mada je imao samo dva vencanja i bila sam na njima.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:00:34   
Anoniman
prvo, to da zena treba da se plasi muza je prevod od starogrcke reci koja se u doba nastanka evandjelja koristila u smislu "postovati", tako da nema potrebe da budemo bukvalisti. a pokusavam sad na netu da nadjem (iz grcke fraze) iz kog je tacno evandjelja. Pise da je poglavlje 5, stih 33.
Mislim da se radi o recima apostola Pavla.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:01:55   
Anoniman
ma, izvinite, ne znam ni sto mi je toliko stalo da dokazem da ta recenica stvarno postoji. nisam cak ni neki poseban vernik user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:02:45   
Olga75
kad se moja sestra udavala pop je zaboravio na vencanje i kasnio je vise od sat vremena
to je krajnji bezobrazluk i nepostovanje


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:03:05   
Anoniman
Poslanica Svetog Apostola Pavla Efescima 5-ta glava od 20-og do 33 stiha.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:08:46   
Anoniman
hehe...nasla si? i ja sam sad nasla na jednom sajtu gde bas objasnjava da se tu ne misli da zena treba da umire od straha, nego da ga postuje. isto tako se na vencanju govori i muskarcu da treba da voli zenu kao samog sebe i ako je potrebno da se zrtvuje za nju. ah, nasi vitezi! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:11:39   
Anoniman
Pa evo bas prelistavam popin Trebnik i nasla sam. I ne pise da iko treba da se plasi i da se kidaju glave nego da se medjusobno postoju. user posted image user posted image
Mrzi me da sad kucam jer ima dosta a skener mi ne radi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:14:44   
Anoniman
Jao , imam poriv da mudrujem , a to mi nije mudro! user posted image

Moje mišljenje je ovakVo : u svakoj profesiji ima ovak''ih i onak''ih . Kod lekara idemo po zdravlje , kod pekara po hleb , a vidiš , kod popa NE MORAMO da idemo po Boga . Oni koji veruju - dobiće ga i bez popovske asistencije . Eto . user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:16:53   
Anoniman
To si u pravu ti ne ides kod popa nego u crkvu. Tebe niko i ne tera kod popa. Crkva je hram gde se sluzi za sjedinjvenje dusa nasih sa Bogom. A tu sluzbu vrsi svestenik. A sad ako tebi pop smeta ti ne moras da ides nego se moli kuci.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:23:31   
Anoniman
Joooj , Maro , ja sam ti posebna sorta . Nemoj mene ni slušati . Ja imam neku svoju veru , crkva mi je i nad sudoperom ako to želim , a moj Bog nosi martinke i sluša Nirvanu user posted image . I uopše nije mator i bradat , totalno je sexy i voli da cuga user posted image . I briga me šta drugi misle , meni je moj Bog super !

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:25:45   
Anoniman
I moj muz nosi martinke i slusa Nirvanu ali nije Bog. Niti ce biti. user posted image

< Poruku je uredio popadija Mara -- 12.3.2011 15:26:04 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:26:27   
Anoniman
Ko je pomenuo muža ? Daleko bilo da mislim da mi je muž Bog . Ja sam napisala kako ja zamišljam sve to - kakvo je moje viđenje vere i kako ja zamišljam Boga .

< Poruku je uredio BubaMira -- 12.3.2011 15:34:11 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:28:26   
Anoniman
ja sam u tvojoj zamisli prepoznala svoga muza jer kao si ti opisala svog boga tako izgleda moj muz.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:29:23   
Anoniman
Aha ... pa aj onda pređite u moju veru user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here