|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:22:14   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: Snelle

Brano, miropomazanje i mirosanje nisu isto, tj. miropomazanje se dešava samo jednom u toku života, tj. prilikom krštenja, a mirosanje više puta user posted image

e vidis to nisam znala nama pop u crkvi posle vecernje sluzbe vrsi miropomazanje i tako ga i sam naziva...



Ja verujem da ti to nisi dobro čula, zna se šta je mirosanje a šta miropomazanje, nemoguće je da sveštenik pomeša ovako nešto jer je miropomazanje jedna od Svetih tajni

Ja čujem da ljudi u crkvi često pomisle od mirosanja da je pričešće, ali dobro - učimo se dok smo živi


(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:23:26   
Brana
Sanjice,slazem se,samo kazem da je nas svestenik to zvao miropomazanje(mislim na to pomazanje na praznike)pa sam odatle ja i ovo mirosanje pomesala sa tim,a treba obrnuto.user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:23:43   
Lu
Ja se i ne sjećam koliko smo šta platiliuser posted image
A zar vi ne bi mogli negdje da provjerite kolike su te takse, ili je pravilo da svaki naplaćuje po svom nahođenju user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:24:27   
Sanjica26 RR
Brano, mnogi mirosanje zovu miropomazanje. Valjda sto su te dve reci srodne. Ali eto naucili smo nesto novouser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:25:14   
minavb
U pravu si Lu, trebali bi, ali su retki slucajevi kao sto je ovaj. Imam bas ruzna iskustva sa njima, i toliko sam razocarana da mi se gade. Cak i monahinje i monasi. Reci cu samo da su monahinje jednog manastira bile kod moje kolegiice na kolektivnoj dijeti jer su dosle dotle da su jele po kanticu "Nirvana" sladoleda dnevno. Bljak!!!!
Ovaj covek i njegova supruga su me bas odusevili i nadam se da ce se i tu neke stvari promeniti, da ce biti vise takvih svestenika.
Nama nikad nije dolazio popa u kucu da sveti vodicu. Bilo komuniticko vreme, onda ih nije zanimalo da se trude oko svog stada a i moji se bas nisu trudili da ih mame novcem. Dosao neki novi popa i sam dosao mami na vrata da pita zeli li da joj sveti vodicu. Popio kafu, pitao za zdravlje, svetio vodicu i odusevio mamu. I ovo je lep primer.

< Poruku je uredio minavb -- 1.5.2011 22:26:05 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:25:39   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A zar vi ne bi mogli negdje da provjerite kolike su te takse, ili je pravilo da svaki naplaćuje po svom nahođenju user posted image

Zavisi od eparhije, negde imaju utvrđene takse, negde je besplatno (ali daješ ako želiš prilog po nahođenju).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:26:02   
Brana
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: Snelle

Brano, miropomazanje i mirosanje nisu isto, tj. miropomazanje se dešava samo jednom u toku života, tj. prilikom krštenja, a mirosanje više puta user posted image

e vidis to nisam znala nama pop u crkvi posle vecernje sluzbe vrsi miropomazanje i tako ga i sam naziva...


Mora da je bežao sa časova user posted image


mogla bih se zakleti da je tako zvao no dobro,mozda je pobrkao tada i onda sam i ja i takouser posted image user posted image
bitno je da smo se sada razjasnili.user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:26:53   
Brana
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Brano, mnogi mirosanje zovu miropomazanje. Valjda sto su te dve reci srodne. Ali eto naucili smo nesto novouser posted image

eto,hvala u svakom slucaju!user posted image
Dunjice hvalauser posted image


< Poruku je uredio Brana -- 1.5.2011 22:27:39 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:29:16   
dunja RR
A ljudi moji kada smo pričali o famoznom Tomi Nikoliću, njegovom gladovanju i pričešću - toliko je insistirao na pričešću a nije naučio najosnovnije - posle pričešća ne sme se ljubiti sveštenom licu ruka, ne ljube se ni ikone - da se nebi raznosila sveta tajna pričešća.

Kod nas u crkvi sveštenik uvek opomene kada neko krene, a Toma poljubi Irineja u ruku iz sve snage - ovaj ga samo samo začuđeno pogledao i on se sam iznenadio

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.5.2011 22:34:26 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:30:57   
Olga75
Dunja , pa morao je da pokaze svetu koliko on postuje doticnog vladiku user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:32:56   
Sanjica26 RR
Mislis patrijarhauser posted image user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:33:08   
Brana
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Dunja , pa morao je da pokaze svetu koliko on postuje doticnog vladiku user posted image

ocigledno covek ne zna pravilauser posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:33:28   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Dunja , pa morao je da pokaze svetu koliko on postuje doticnog vladiku user posted image


pa baš to - da je malo više upućen u pravoslavlje na koje se on stalno "poziva", znao bi da je tim potezom iskazao nepoštovanje



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:35:13   
Sanjica26 RR
Eh, koliko ima takvih Dunjice, ali Bog svima dopusta da pridju crkvi jer je dobar.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:36:00   
minavb
Meni je gadno i jadno to sto on dovlaci novinare da slikaju i snimaju njegovu pricest. Zar pricest nije nesto licno?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:38:32   
Brana
to si totalno u pravu,kamera u crkvi je stvarno skrnavljenje tako svete tajne.

< Poruku je uredio Brana -- 1.5.2011 22:41:08 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:40:23   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: minavb

Meni je gadno i jadno to sto on dovlaci novinare da slikaju i snimaju njegovu pricest. Zar pricest nije nesto licno?


U pravu si, ali svi vole da budu viđeni u crkvi -Tadić, Toma....kompanija

Pa i Tijanić koji je samoproklamovani ateista se pre neki dan na godišnjicu bombardovanja televizije pred novinarima prekrstio.

E to meni nije jasno-  kažeš da si ateista a krstiš se, ateista si a slaviš slavu???? to je apsurd.

Ja poštujem ako neko kaže da je ateista i stoji iza toga, a ovo biranje i uzimanje iz pravoslavlja šta se kome sviđa mi je bzv.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:41:22   
Anoniman
Ja sam se pricestila dva puta u mladosti i drugi put mi je bilo odvratno sto je pop stao ispred mene i poceo da me ispoveda, prvi put je on nesto valjada citao a ja sam se ispovedala u sebi i to mi je bilo ok. Ali mi je stvarno bilo grozno da ja nekome govorim takve stvari u lice. Ne znam da li tu postoji neko pravilo, ali ovo mi je bas neumesno. Pa nisam trazila nista od njega nego od Boga

Posle sam ionako presla u jeretike user posted image , tako da ako hocu da se obratim to uradim, sto rece Buba, i nad sudoperom. A i dosta mi se promenilo misljenje o tome sta je greh user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:43:52   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mislis patrijarhauser posted image user posted image

a jok , to je bio vladika Backi user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:44:52   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ja sam se pricestila dva puta u mladosti i drugi put mi je bilo odvratno sto je pop stao ispred mene i poceo da me ispoveda, prvi put je on nesto valjada citao a ja sam se ispovedala u sebi i to mi je bilo ok. Ali mi je stvarno bilo grozno da ja nekome govorim takve stvari u lice. Ne znam da li tu postoji neko pravilo, ali ovo mi je bas neumesno. Pa nisam trazila nista od njega nego od Boga

Posle sam ionako presla u jeretike user posted image , tako da ako hocu da se obratim to uradim, sto rece Buba, i nad sudoperom. A i dosta mi se promenilo misljenje o tome sta je greh user posted image


Ispovest se govori naglas.

U današnje vreme dosta ljudi dođe na ispovest na sam praznik, bude gužva i sveštenici da bi smanjili gužvu samo pitaju da li se kaješ - ne traže da se ispovet kaže naglas posebno; dešava se i da bude grupna ispovet kada je gužva baš velika. To sve nije pravilno. Mene uvek tako zbrzaju ali je uvek stanem i kažem svoje jer želim da se ispovedim kako treba.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.5.2011 22:46:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:45:14   
Brana
IZVORNA PORUKA: MaliMis

, tako da ako hocu da se obratim to uradim, sto rece Buba, i nad sudoperom. A i dosta mi se promenilo misljenje o tome sta je greh user posted image

i ja tako mislim jako mi je nepreijatno da nekome govorim svoju intimu,Bog sve cuje i vidi,i iskreno pokajanje i okajanje svojih grehova moze onda cuti gde god da se ispovedim,vazno je da je iskreno i iz srca.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:45:35   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mislis patrijarhauser posted image user posted image

a jok , to je bio vladika Backi user posted image


Nije Bački Irinej, Tomu je pričestio Patrijarh

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:46:19   
Olga75
nije valjda user posted image
ja sam bila ubedjena da je Backi Irinej obavio prljav posao

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:47:42   
Anoniman
Pa i prvi put ja sam je verovatno rekla naglas (ne drzi me za rec, davno je bilo), ali ne njemu u lice, nego mislim da sam klekla, on mi stavio nesto preko glave.... Ali bas da mu govorim u lice i da me ispituje kao ovaj drugi.... Malo previse za mene

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:48:15   
Brana
Nikada necu zaboraviti svestenika iz Bogorodicine crkve iz Zemuna,kada on ispoveda cuje te cela crkva,kada je ispovedao jednu zenu ispovest je ovako glasila:
"Zeno jel si ti varala svog muza?"
Zena:nesto sapuce nista se ne cuje..
svestenik:"A koliko puta si varala?"
Zena:opet nesto sapuce..
Svestenik:AUUU
Zamislite a mi stojimo i cekamo da se ispovedimo...ja sam izasla iz reda...user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here