|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 14:08:34   
Brand new mama
zar postoje od 0-18?nadam se da je to mjeseci.Mi smo sada kupili maxi cosi-jevo city za novu bebu(mada sam ja htjela Cybex),a imamo i za nase prvence isto maxi cosi od 8-9 mjeseci,mada mi je receno i u prodavnici da je za duze putovanje ipak bolje bebece sjediste zbog kicme... mada je on tad vec imao 11 mjeseci kad smo mu ga kupili.Ne znam,ja sjedista volim da su testirana,a razlika u cijeni nije toliko drasticna da bih uzimala neprovjerena.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 17:00:56   
coka11
To od 0-18 je kg, mada koja beba ima 0 kg? user posted image  Novorođenče treba u sintezu ili ti jaje, a može i u to od
0-18 kg. I to do 6 meseci da sedi obrnuto napred. Tako mi je objasnio u prodavnici u Piramidi. 

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 20:14:17   
Lu
IZVORNA PORUKA: nencydrew


IZVORNA PORUKA: Lu RR

user posted image  Jaje, to je prva sjedalica 0+ mjeseci.
Kakvu ste dobili za koji uzrast, šta piše ili imaš sliku?



Nemam sliku, piše >13, pa ja sumnjam da može za novorođenče


Ako je 0-13, to je za novorođenče, tzv. jajeuser posted image
Jel ovako izgleda?
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:05:55   
nencydrew
Da!Ali kako staviti novorođenče-mislim zbog vratića?


E baš ću da ga slikam ovih dana

< Poruku je uredio nencydrew -- 25.3.2011 21:06:47 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:08:25   
Vika
Nency, izgledaju kao da sede, ali im je izgleda udobno. Prošvrljaj po you tube-u, ja sam morala da pogledam da negde ne grešim

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:25:19   
nencydrew
http://s459.photobucket.com/albums/qq316/nevena_2009/?action=view¤t=ikovi015.jpg

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:29:34   
nencydrew
Evo, molim vas kliknite

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:33:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Da!Ali kako staviti novorođenče-mislim zbog vratića?


E baš ću da ga slikam ovih dana

Ništa neće biti vratiću ni kičmi, bebe ne sjede nego su u poluležećem položaju, ove sjedalice su napravljene za novorođenčaduser posted image
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:39:31   
Anoniman
Ovo je slikano kad je Marko imao 5 dana:

user posted image


A ovo je slikano danas, sa 6,5 meseci:

user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 809
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:40:21   
nencydrew
da, pazi stvarno!

hvala puno ljudi!user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:40:28   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Dora

Čitala sam da beba do 1 godinu treba da bude u jaje sedištu, jer tek posle 1. rođendanan dovoljno je razvijena i čvrsta da može bez rizika da sedi licem okrenutim ka napred.
Sara je već toliko velika da štrči iz sedišta, jedva je vežem, ali sve mi je još uvek rano da je stavim u veće...
Šta vi mislite o tome?



Sve zavisi do djeteta i gradje. Meni je L bila sitna, pa se ladno vozila u PP Tri fix do nekih 12 ili cak 14 mjeseci kad je presla u vece user posted image Ali ukoliko joj je sjediste malo, onda nema ni funkciju pa ga trebas zamijeniti. Malo je ukoliko su joj oni pojasevi isod nivoa ramena, zatim ukoliko joj glava viri iznad bocnih jastuka tj iznad sjedalice. Ukoliko ona vec dosta dobro hoda uz namjestaj ili uz pridrzavanje, to znaci da su joj cvrsti misici i ako ispunjavate one gore uslove, to znaci da ste spremni za vecu AS user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:42:37   
nencydrew
Bebe su sla-tki-ši!user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.3.2011 21:45:03   
Vika
Nency,mala je fotka ali mislim da ovo nije "jaje" za novorođenčad, već za veće, pogotovo ako ima oznaku >13 onda se to odnosi na kilažu.

Moje Graco jaje je ovo:
user posted image

Piše li još nešto?

< Poruku je uredio Vika -- 25.3.2011 21:46:57 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
27.3.2011 19:31:30   
nencydrew
Ništa, nažalost.Tja, ne znam šta više da mislim...ne liči na tvoje, deluje šire...

< Poruku je uredio nencydrew -- 27.3.2011 19:33:15 >

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
13.4.2011 8:14:44   
vukosava

IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Jeca*

A koliko daleko idete?
ja bih...sta ja znam, meni je ionako bzvz stavljati dete u sediste pre nego sto pocne da sedi. Ni mi nismo Luku


Pa i ja to kontam , Nina svakako ne sedi , a veće sedište je za bebe koje sede . Idemo na put koji je sigurno 2 sata dug . Ja bih je vadila iz jajeta povremeno , mada prošli put kada smo išli kod moje mame , a put je duži od 2h , ona je svo vreme spavala opušteno u jajetu i nismo imali problema .


bubi, ne vadi je u toku voynje, sediste služi da beba bude u njemu non stop... ostavi je unutra plizzzz



IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Jeco sa koliko meseci po novom zakonu treba da se stavi dete u autosediste?


ovde kod mene od rođenja.... meni u glavi i dalje slika onih iz bg kad im je dete ... spavalo u onoj nosiljci... u hrvatskoj prosle godine... nisam se više ispakala u toku trudnoće..... DECU U AUTO SEDIŠTA SVI... ima razlog (ovo ja vičem) hehe

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ma sta vam je jaje? user posted image
ako je to ono sto ja imam(prvo autosediste) to ti je do 15 kila valjda tako da moze jos dugo da se vozi  njemu(imas napisano na njemu do koje kilaze) kada smo prvi put putovali u vs, sto je nekih sat i po 2, bas sam pitala pedijatra i rekla mi je da opusteno moze u tom polusedecem, a imao je 2 meseca... mi smo mu do skoro pravili da bude lezeci, stavljali smo cebe ispod njega, a sada ga samo stavimo  u to sediste i picimouser posted image
pedijatar je rekla da 2 sata nije puno da sedi u tome sa 2, znaci sa 4 slobodnouser posted image


kod mene ni ne postoje drugaćija osim polusedećih, od dana nula, kad su mali treba da su im leđa okrenuta prema šoferšajbni



IZVORNA PORUKA: bojanica7

caos devojkice!!! :) mi nikako da se zasitimo jedni drugih. samo se mazuljimo gala, tata i ja user posted image

sto se tice sedista, mm zvao policiju i pitao jel mogu ja da je drzim posto jos ne sedi i oni kao da... tako da eto, moze i mama da drzi bebu user posted image


bojanice urađeno je jako puno testova i dokazano je da u slučaju sudara, ljudska priroda je da otpustiš ruke... ili da ih previše zgrčiš... nijedno ni drugo ne pomaže bebama u ne daj bože situaciji....


(odgovor članu Masnica)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
13.4.2011 10:27:52   
majathegreat
Po zakonu su sedišta obavezna od rođenja. Žene su puno toga napisale na prethodnim stranicama, da ne ponavljam, koje grupe postoje i kakve su karakteristike. Uglavnom sva sedišta su podeljena po grupama i oznake su im u kg, a kada piše u mesecima to je naravno otprilike. Evo moje iskustvo. Imali smo jaje (koje je predviđeno od 0-13kg) do otprilike 8 meseci, a teški oko 7,5 kg. btw isto baš, čak i boja kao i Tashino. Postalo nam je nepraktično, iako je mogla da stane u njega, zbog toga što je to bio neki polusedeći položaj, koji je ona prevazišla. Kupili smo novo romer eclipse. Jako sam zadovoljna. Super lako se montira, čak meni lakše od jajeta. Ona sad lepo sedi u sedišu, a pošto je prilično izdignuto, može i da vidi konačno, šta se dešava napolju. Ne plačemo više na semaforu.user posted image  Ima i neko romer isto, koje sam gledala sa onim uzglavljem, ali kao i što sam mogla očekivati, kad sam stavila Mašu u to, samo što nije šiznula. Moje dete uopšte ne voli ograničen prostor. Zato nemam ni ogradicu.user posted image
Htedoh da kažem, da će taj čika milicajac da progleda kroz prste, ali je po zakonu obavezno i meni jedino i logično. Dok su se ranije deca držala u krilu, nije bilo takvih saobraćajnih gužvi, automobili su bili mnogo sporiji i uopšte uslovi u saobraćaju daleko bezazleniji.
A što se tiče tog jajeta, nikako ne podmećite ništa ispod bebe. To je anatomski osmišljen proizvod koji odgovara fetus položaju. Mi smo stavili bili peškir, pa kad je ortoped video, uzeo peškir i bacio ga na drugi kraj ordinacije.user posted image

< Poruku je uredio majathegreat -- 13.4.2011 10:29:01 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:12:10   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: vukosava

Primetila sam da postoji samo tema u forumu Trudnoca vezano za decija sedista... Mislim da je toliko vazna da zasluzuje posebnu temu.

Elem, evo 10 osnovnih preporuka ovde gde sam ja:
vako dete do svoje osme godine mora da bude u svom posebnom sedistu.
  • Deca do 12 godina moraju UVEK da se sede na zadnjem sedistu u toku voznje. Ovim se smrtnost dece pri saobracajnim nesrecama smanjuje za 36%.
  • Deca treba da sede u svom posebnom sedistu sve dok ne mogu sami da se vezu sa kaisima koji postoje u automobilu. Vecinom to mogu kad su visoki oko 147 cm i stari 8 godina. 
  • Nikad ne stavljajte bebi sediste koje je predvidjeno da se okrece pozadi u toku voznje na prednje sediste jer u slucaju aktiviranja vazdusnog jastuka u slucaju sudara, bebi moze da se slomi vrat od prevelike sile.
  • Vozite dete u sedistu koje se okrece ka nazad u toku voznje sto je duze moguce (postoje ogranicenja vezana za tezinu deteta - do 17.5 ili 20 kg ili ako prerastu iako su manje tezine). 
  • Sva sedista koja mozete trenutno da nabavite su napravljena po odredjenim standardima. Vase je da se prilagodite svom detetu, standardu i raspolozivom budzetu. Morate ga pravilno koristiti svaki put u toku voznje.
  • Uvek pazljivo procitajte uputstva za koriscenje. Neke stvari vezane za instalaciju nisu uvek tako ocigledne. 
  • Pojas treba da lepo obuhvati dete, a sediste da je pomocu pojasa dobro zakaceno i fiksirano za sediste i sam auto. 
  • Pazljivo kad ga kupujte, raspitajte da li ga mozete vratiti ako ne odgovara detetu. Sediste mora da bude prethodno testirano da li je dovoljno sigurno.
  • Mora da se ispita kad je napravljeno ovde ne prihvataju da daju decu ako nemate sediste mladje od 6 godine.
  • Ako ga pozajmite, raspitajte se da li je bilo u sudaru. Ako postoje neka ostecenja, ako nemate datum proizvodnje, sve to je razlog za sumnju.
  • U toku voznje imajte potpunu paznju i sami stavljajte pojas. .




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:21:19   
vukosava
ANA mi je zakjucala temu jer izgleda da se u Srbiji sediste za bebu kupi samo jednom, i to u trudnoci za novorodjencad... Drage zene nadam se da znate da su ta sedista koja kupujete samo do odredjene kilaze a da ce vam posle trebati druga veca i drugacija....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:23:01   
Ivanka 75
Mi smo kupili sediste za bebe do 13kg, Iva ima vec 9kg i cini mi se da joj je malo a jos ne sedi. Sta raditi?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:24:20   
LillyT
Naravno da znamo, pa pobogu, piše na svakom kojoj grupi pripadaju (do koje kilaže). Ne znam tačno do koje godine je ovde obavezno sedište, znam da ovo moje ide do 18kg, s tim što ga na 13kg okrećemo i nešto muljamo (ova moja još nije nabila 13 pa nećemo skoro da ga vrtimo)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:24:56   
vukosava
u razgovorima na forumu BEBA jasno vidim da ima zena koje nisu sigurne kad koje treba da se koristi...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:25:51   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: vukosava

ANA mi je zakjucala temu jer izgleda da se u Srbiji sediste za bebu kupi samo jednom, i to u trudnoci za novorodjencad... Drage zene nadam se da znate da su ta sedista koja kupujete samo do odredjene kilaze a da ce vam posle trebati druga veca i drugacija....


Pa ovo svako zna, autosedišta su podeljena po kategorijama, što je sasvim logično.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:27:00   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: vukosava

ANA mi je zakjucala temu jer izgleda da se u Srbiji sediste za bebu kupi samo jednom, i to u trudnoci za novorodjencad... Drage zene nadam se da znate da su ta sedista koja kupujete samo do odredjene kilaze a da ce vam posle trebati druga veca i drugacija....


Pa ovo svako zna, autosedišta su podeljena po kategorijama, što je sasvim logično.



ne zna svako, bilo je skoro u razgovoru mama da se neko pitao da li da vodi bebu u "jajetu" na put ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:28:06   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: vukosava

ANA mi je zakjucala temu jer izgleda da se u Srbiji sediste za bebu kupi samo jednom, i to u trudnoci za novorodjencad... Drage zene nadam se da znate da su ta sedista koja kupujete samo do odredjene kilaze a da ce vam posle trebati druga veca i drugacija....


Pa ovo svako zna, autosedišta su podeljena po kategorijama, što je sasvim logično.



ima tu jos tehnickih detalja do samog biranja koja se boja kome svidja i koja je marka ok koja nije, postoje i tehnicke karakteristike i podesavanja... ja i dalje mislim da postoji tema vezana ne samo za sedista koja se odnose na novorodjencad

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.4.2011 22:29:08   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: vukosava

ANA mi je zakjucala temu jer izgleda da se u Srbiji sediste za bebu kupi samo jednom, i to u trudnoci za novorodjencad... Drage zene nadam se da znate da su ta sedista koja kupujete samo do odredjene kilaze a da ce vam posle trebati druga veca i drugacija....


Pa ovo svako zna, autosedišta su podeljena po kategorijama, što je sasvim logično.



ovo vise kazem jer je ovo podforum TRUDNOCA a ne BEBA

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here