|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
13.4.2011 23:44:14   
Anoniman
I sada apleujem na sve one žene koje su mastile brke na 50 strana o ljubavnicinom životu da sad malo svrate i u ovu temu . Ovde neće biti sočnih pikanterija iz nečijeg sexualnog života , ali će biti reči o ljudskosti , hrabrosti , podršci . Nije valjda da smo sve zaboravile na to u silnom mozganju o identitetu anonimnih ?
Većina starih članica priželjkuje duh stare RR u kojoj ste svi bili složni i u kojoj su se najviše čitale teme o deci i delili saveti vezani za njih . Evo šanse da se nešto od tog duha stare RR vrati na velika vrata . Ja stvarno mislim da se , ako ništa drugo , bar može privući pažnja na probleme koje imaju mame danas .

< Poruku je uredio BubaMira -- 13.4.2011 23:45:15 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
13.4.2011 23:48:19   
Brana
Ja jos nemam iskustva sa bolovanjima i tome sl.jer nisam radila kada sam se porodila tj.nisam imala posao,a sada sam na zameni pa me opet ovo jos uvek zaobilazi ali sam voljna da dam podrsku i sve sto je potrebno da ovo uspe!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
13.4.2011 23:48:54   
lesica
Pa da pisemo peticiju,kako drugacije! Nazalost,u Srbistanu ce tesko proci ali makar da se pokusa.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
13.4.2011 23:51:06   
Anoniman
Dodatna info za ovu temu je da je u novosadskom vrtiću zabranjeno da se donosi hrana. Dakle, kako onda upisati dete sa alergijom na kazein??? Kako da očekujem od vaspitačice da baca pasulj u čemu ima kazeina, u čemu ne?

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
13.4.2011 23:56:26   
Maya21

IZVORNA PORUKA: Tash

Dodatna info za ovu temu je da je u novosadskom vrtiću zabranjeno da se donosi hrana. Dakle, kako onda upisati dete sa alergijom na kazein??? Kako da očekujem od vaspitačice da baca pasulj u čemu ima kazeina, u čemu ne?


Znate sve verovatno kako je krenula prica sa donosenjem hrane... Ukratko roditelji su zaboravili da prijave alergiju vaspitacici... I sad toliko dece ispasta zbog tog jednog slucaja...
A za decu sa alergijama je potrebno dodatnog novca, jer je hrana koja se za njih sprema posebna... a drzava naravno nema ni strucnjaka a ni budzet za to... Sve pare se daju za razne EVENTOVE i izgradnju kojekakvih parkinga, vila i kojecega user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
13.4.2011 23:59:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Maya21



Znate sve verovatno kako je krenula prica sa donosenjem hrane... Ukratko roditelji su zaboravili da prijave alergiju vaspitacici... I sad toliko dece ispasta zbog tog jednog slucaja...



Nisam čula. user posted image

Ali realno, kada bi dozvolili da roditelji dece sa alergijom donose svojoj deci hranu, to bi moglo rešiti problem, naravno ako bi vaspitačice shvatile da ništa sem donetog i vode, dete ne sme jesti.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 0:01:12   
Maya21
dete bilo alergicno na kikiriki, dali mu smoki, i nastao haos...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 0:01:51   
IVA 11
IZVORNA PORUKA: BubaMira

I sada apleujem na sve one žene koje su mastile brke na 50 strana o ljubavnicinom životu da sad malo svrate i u ovu temu . Ovde neće biti sočnih pikanterija iz nečijeg sexualnog života , ali će biti reči o ljudskosti , hrabrosti , podršci . Nije valjda da smo sve zaboravile na to u silnom mozganju o identitetu anonimnih ?
Većina starih članica priželjkuje duh stare RR u kojoj ste svi bili složni i u kojoj su se najviše čitale teme o deci i delili saveti vezani za njih . Evo šanse da se nešto od tog duha stare RR vrati na velika vrata . Ja stvarno mislim da se , ako ništa drugo , bar može privući pažnja na probleme koje imaju mame danas .


Ovo kao da sam ja napisala. Potpuno se slazem sa svakom tvojom recenicom. Muka mi je vise od glupih tema koje gube smisao kad se citav forum sjati, i onda kao da se ne radi o forumu za bebe i savjete za bebe, nego o Svetu, Skandalu, detektivima i pametovanju!

Ja nisam u radnom odnosu niti cu uskorije vrijeme da radim jer sam na postdiplomskim studijama, ali ako ikako mogu od sveg srca cu priskociti u pomoc za ovu peticiju, svim mamama cije bebe imaju problem i koje moraju da ostanu uz svoje bebe! Voljela bih da svaka od vas ima pravo na vece porodiljsko bolovanje, a ne da mora beba da se tako mala smjesti u vrtic i tamo prepusti "na milost i nemilost" osoblja koje briga ima li beba alergiju ili neko oboljenje. Briga u smislu da ce svakom djetetu dati istu hranu. Drzava to ne shvata, kao ni mnoge druge probleme roditelja, pa je vise vrijeme da se bagri stane na put i da se majke izbore za svoja prava!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 0:18:02   
Anoniman
Pa ajmo da sumiramo spisak . Znači , želimo da :

- se odobri bolovanje majkama čija deca imaju problem sa Ger-om , nutritivnim alergijama , problemima sa ishranom uopšte i kojima je zbog prirode oboljenja i poteškoća neophodan nadzor roditelja kao jedinog "osposobljenog" lica za adekvatno postupanje sa takvim detetom ,

- se odobri ukidanje PDV -a na potrepštine za bebu , dete ,

- se omogući da posebna hrana za decu sa alergijama bude BESPLATNA ,

- ...

Dajte dalje predloge , za koje bolesti ste mišljenja da bi trebale naići na razumevanje što se bolovanja tiče ? Ja ne smem da naglabam , ne znam celu priču , napišite šta znate .

< Poruku je uredio BubaMira -- 14.4.2011 0:19:14 >

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 0:37:45   
Anoniman
Bubo, ni ja ne smem da naglabam jer ne znam mnogo odeci sem da ih zabavljam. Ja sam i dalje stanovista da ova peticija treba da se odnosi jedino na problem sa bolovanjem i da se uz peticiju predlozi i neko resenje. Kao potencijalno resenje moze se predloziti specijalna ishrana za decu sa alergijama.

Mislim da treba da zaobiddjemo PDV na stvari za bebe i ostalo. Rasplinuce se, nece biti nista od toga. Ja sam optimista da ovo moze da se izvede pod uslovom da im se ne traze pare (ili da se istih odreknu) nego da se izvrsi neka revizija kako se i kome dodeljuje bolovanje, a onima kojima ne mogu da dodele isto obezbede adekvatnu negu u vrticima ili izdvojeno odeljenje bar u jednom na podrucju grada ili opstine gde ce biti obezbedjena adekvatna ishrana. Ako se bolovanje uskrati adekvatnijom kontrolom onima kojima zaista nije neophodno a da onima cija deca realno imaju problem, njima dodje na isto.

Ja mislim da se ne moze sva krivica svaliti ni na dve tri vaspitacice koliko ima u grupi, sto se specijalne ishrane tice

Nemojmo biti alavi i dajte da probamo da isteramo jednu stvar. Ne moze svima biti udovoljeno ali to ne treba da bude prepreka tim zenama da ne ucestvuju. Vec sam rekla da je svakom njegov problem najtezi, ali mislim da zdravlje deteta mora biti na prvom mestu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 0:43:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Mislim da treba da zaobiddjemo PDV na stvari za bebe i ostalo. Rasplinuce se, nece biti nista od toga. Ja sam optimista da ovo moze da se izvede pod uslovom da im se ne traze pare (ili da se istih odreknu) nego da se izvrsi neka revizija kako se i kome dodeljuje bolovanje, a onima kojima ne mogu da dodele isto obezbede adekvatnu negu u vrticima ili izdvojeno odeljenje bar u jednom na podrucju grada ili opstine gde ce biti obezbedjena adekvatna ishrana. Ako se bolovanje uskrati adekvatnijom kontrolom onima kojima zaista nije neophodno a da onima cija deca realno imaju problem, njima dodje na isto.




Reče ona , i ja rekoh amin . Bravo , Mišonjo .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 1:31:38   
mati
Moja najveca greska je izgleda sto je Mata jako vezan za mene... Bila sam ponosna i mislila da sam najbolja mama na svetu, ali eto... Nismo dozvoljavali da se drugi mesaju u njegovo odgajanje i on sada zna samo za mm i mene. On radi po 10-12h dnevno, a ja 12-24-48. I ima li vrtica koji bi se uklopio u nase smene? Baka i deka servis su nemoguci, tako da smo do sada molili i kurtu i murtu da ga prime preko VEZE jer pored kirije nemam para za bacanje da uzmem dadilju... Nisam trazila bolovanje od 6 mes vec nam je dovoljno i mesec dana , da ako mogu ispravim neke greske, sigurno da ga u vrticu  vaspitacica nece nosati na rukama po pola sata i moliti da se uspava ili ga uciti da pije na flasicu i bude drustven, da ne place kada vidi nekog nepoznatog i cvili. Potreban mu je taj period peivikavanja, pa posle kako mora... Verovatno i necu dobiti produzenje ali bar cu pokusati, jer je to sada najmanje sto mogu da ucinim kako me ne bi grizla savest. Ima jos puno toga, ali da ne opterecujem.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 1:39:49   
Verus
Zene hajmo malo optimizma!  Pa nismo jos ni pismo sastavili a vi odustajete??
Kao prvo, sto neko rece, ako se tako sloze svi u svaleraciji i bude po 10tak zena ajm i ovde?

Kao prvo:  treba nam neki pravnik na forumu, ko bi pomogao da se sastavi jedno profesionalno pismo, u "njihovom jeziku" da tako kazem.  Moze li neko da se javi?  Znam da imamo pravnika na forumu. 

Kao drugo:  neka se jave mame koje pokusavaju da produze porodiljsko, a da dete nema poroblema sa motorikom?

NE mislim da ovo nema sanse=nemojte porediti to sa PDV-om, tu je vise para u pitanju koje drzava gubi ako se on ukine.  Ovde bi manjina zena prosla, one kojima stvarno treba pomoc i da ostanu duze sa bebom.

Zao mi je, ali nece biti nesto sto bi pomoglo zenama koje zele da produze bolovanje sa zdravim detetom, razumete?  To ne znaci da kao RR sestre ne treba da pomognete zenama kojima to treba: kao mini i Nensi.



(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 1:46:22   
Verus
Peticija, i pismo mora da ukljuci zdravstvene statike (koje mozemo naci) da koliko se secam trenutno u srbiji svako 2 ili 3 dete pati od alergija-mozda moze saznati koji procenat od njih pati od alergija na hranu.  Takva deca ne mogu zauvek ostati kuci sa roditeljima-tek tu drzava pati novcano zato sto gubi radnike (mame koje bi morale prestati da rade da brinu o deci).

E sad, to se da resiti time sto se hrana moze pakovati svako jutro za dete (tako ja ovde radim).  Svaki vrtic ima frizider, i to ce biti nekoliko dece kojima se moze obezbediti plasticna korpica unutar frizidera, gde ce stajti plasticne posudice sa njihovom hranom (svaka bi imala ime deteta na sebi o cemu bi brinuli roditelji). 

Vaspitacica samo treba to da podgreje, nista drugo-znaci ne bi imala vise posla nego inace. 

Daljnji predlozi?

Hajde=pa da se sve sumira, i onda, nadam se neki pravnik da sve stavi u "pravnicki jezik" pa da idemo dalje.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 1:55:33   
liliana
Ja ču podeliti sa vama svoje iskustvo: (mada če Mina opet reči :"Briga me kako je u Čačku..."), ali doktor koji je član drugostepene komisije u Čačku mi je rekao da  sada da bi se dobilo produženje porodiljskog odsustva, dete ZAISTA mora imati neki problem, i to ne bilo kakav, več problem  što se tiče neurologije, motorike i tome slično. Više ne proleaze fore: dete vezano za majku (a koje pa nije?), dete još doji, kao ni to da dete ima alergiju... Dakle, prenosim ono što mi je rečeno iz prve ruke, od čoveka koji  to radi. U komisijama su vrlo retko pedijatri i fizijatri, najčešće su to  ginekolozi, urolozi i hirurzi. Nadam se da če biti bar malo od koristi.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 3:05:13   
minavb
Liliana, o tome i pisemo ovolike postove.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 3:08:31   
minavb
IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: MaliMis

Mislim da treba da zaobiddjemo PDV na stvari za bebe i ostalo. Rasplinuce se, nece biti nista od toga. Ja sam optimista da ovo moze da se izvede pod uslovom da im se ne traze pare (ili da se istih odreknu) nego da se izvrsi neka revizija kako se i kome dodeljuje bolovanje, a onima kojima ne mogu da dodele isto obezbede adekvatnu negu u vrticima ili izdvojeno odeljenje bar u jednom na podrucju grada ili opstine gde ce biti obezbedjena adekvatna ishrana. Ako se bolovanje uskrati adekvatnijom kontrolom onima kojima zaista nije neophodno a da onima cija deca realno imaju problem, njima dodje na isto.




Reče ona , i ja rekoh amin . Bravo , Mišonjo .

A  ja kazem da sacekate da Nena i ja dobijemo produzenje, pa nek onda rade revizije i sta god.user posted image
Plasim se da ne poostre kriterijume, a da ipak ne prosire listu dijagnoza za prodizenje.

< Poruku je uredio minavb -- 14.4.2011 3:16:22 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 3:50:48   
Verus
Dobro=to ne znaci da na pismu ne moze da se radi zar ne?  Treba misliti i na sve buduce mame i bebe.

Naime, slazem se sa lilianom da bi bilo koja komisija tesko dala produzenje na osnovu dojenja ili povezanosti...svako dete prodje kroz tezak period kada krene u vrtic, to je normalno.  ALi mogu vam reci iz iskustva da bi sad, sa ovim iskustvom sledece dete stavila sa 6 meseci, makar na par dana nedeljno da se navikne na druge ljude.  Bolje je za njih.

ALI=necemo OT.

Mina i Nensi, kada idete pred komisiju?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 4:46:22   
vukosava
a da tata malo uzme bolovanje + odmor a mama na posao?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 5:31:21   
Brand new mama
Moj bebac nema posebne prolemcice,a ja sam ga prijavila ovdje u integrativno obdaniste koje u svakoj grupi ima deset_ero zdrave djece i 5 sa posebnim potrebama u kojima se ne smatraju samo problemi sa motorikom itd. I ovdje se desava da te vrtic jednostavno nece jer tvoja beba,recimo jos nije odbacila pelene.Naravno,oni to nece navesti kaao razlog,ali je tako.Jednostavno-to im je previse posla. U ovom vrticu to nije problem,kao ni donosenje hrane i sl.Znam da moja ideja nije nista pametno i da bi trebali svijecom da trazimo vaspitace koji bi se sa svim srcem posvetili djeci(sto mislim da je najveci problem),ali pokusaj da se otvore bar grupe gdje bi bili klinci kojima je potrebna posebna briga bi isto bilo rjesenje,samo ako se to kod nas uobicajeno ne bi izoblicilo i pretvorilo u nesto nakaradno. Mimo toga,nije mi jasno zasto bi neko u vrticu klincima davao smoki,jer smatram da prije svega postoje zdravije grickalice od preradjenog brasna i kikirikija.Ja bih licno izbacila iz vrtica svaki oblik junk food-a,tj. nebitno je sta djeca jedu kuci,ali bar vrtic bi trebao da radi malo na edukovanja klinaca sta je zdrava hrana i sl.
U svakom slucaju-peticija je dobra stvar,bar ce se nesto pokusati.

< Poruku je uredio Brand new mama -- 14.4.2011 5:33:07 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 8:20:12   
minavb
I nensi i ja pocetkom maja idemo na komisiju.
Vuko, Vanju nikad niko osim mene nije hranio jer ima averziju prema jelu. Jednom je moja mama probala i ispovracao joj se.  Mozda bi se vremenom navikao na nekoga drugog, a to ja bas i hocu da postignem. AKo dobijem produzenje, uzela bih devojku pola radnog vremena da vezba sa mnom hranjenje i sleep feeding, pa da ga preuzme kad krenem na posao posto bih vrtic da odlozim. Nadala sam se da cemo problem prevazici pa da krene od septembra u vrtic, ali vidim da to nije moguce. Tatta ne moze da pomogne jer je tatin posao posebna prica.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 8:35:16   
lanajelena
Ako se vec pise peticija onda treba da bude navedeno vise stavki,necemo svakih mesec dana pisati novu peticiju nego obuhvatimo jednom sve pa da vidimo sta ce oni prihvatiti user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 8:36:41   
Anoniman
Mislim da ce vas rado "turiti" u Beogradsku hroniku, a i misljenja sam da nema nista dok se na TV ne izadje. A trebalo bi pismo peticije proslediti strankama koje zele da ruse vladu. Ovo ozbiljno mislimuser posted image Novi izbori ce biti u decembru i hvatace se za slamku samo da svoje guzice uvale u dobre fotelje, cak ce i porodiljama pomoci. Mina, Neno, ja ne znam da li cete vas dve ovo docekati,posto vam uskoro istice bolovanje, ali neke druge mame hoce, a cilj je plemenit, pa se za njega vredi boriti. Neka neko od moderatora ostavi link gde bi upisivali imena i brojeve licnih karti. A sto se tice pisma peticije, evo ja cu da ga lekturisemuser posted image
Zao mi je sto nisam od vece pomociuser posted image

< Poruku je uredio verolino -- 14.4.2011 8:41:38 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 8:40:18   
lanajelena
Vec sam negde pisla onarj mladi politicar Vulin se zalaze za trudnice,porodilje,decu njega treba kontaktirati

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Peticija: produzenje porodiljskog radi br...
14.4.2011 8:47:11   
minavb
LJ, u pravu si, ne moze ovo na brzinu. Ovo moraju da sastave pravnik i lekar, da se dobro proceni u kojim je slucajevima detetu i majci jos vremena potrebno, pa tek onda da se krene u akciju. Npr, vecina dece pregura ger bez problema do 6. meseca, nema mnogo dece kao sto je Vanja. Kako sad to skockati jer nema potrebe da svakoj mami deteta sa ger-om bude produzeno bolovanje?

Bicu iskrena pa cu dodati i ovo-ja sa naprednjacima, radikalima, dss-om i ostalim njihovim satelitima necu da imam posla.

< Poruku je uredio minavb -- 14.4.2011 8:49:21 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sinovi kao mame, ćerke kao tate. Zašto lič...
Genetika je komplikovan posao. Jedina stvar koju znamo je da smo uvijek priklonjeniji jednom roditelju, što ponovo zavis...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here