|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova lična karta i pasoš
10.9.2010 21:38:16   
jance
evo da se pofalim kako sam, bukvalno lukavstvom podigla pasos pre oko mesec dana...
ceo Jul sam radila sama, sto kod mene na poslu znaci da nesmem da odsustvujem ni pod tackom razno, ni minut nesmem da uzmem odmora a kamoli slobodan dan da podignem pasos. no trudnica nisam, tako da nemam prednost a 1.avgusta smo putovali na more i morala sam da imam pasos. tesila sam se sa izjavama drugih tipa: ja sam ti tako jednog dana naisla, oni su mi turili broj u ruke i za pola sata sam imala pasos u rukama. Pa ako drugi mogu valjda cu i ja. Pokusala u ponedejak posle posla, kazu nece biti vise brojeva, nemojte dolaziti...posle saznam da su u 8 uvece popnovo delili brojeve. U utorak odem u 6 posle podne, kaze delili su brojeve u 4. U sredu idem odma s posla u 4, kazu dodjite oko 6, bice brojeva. Dodjem u 6, kazu:ko vam je rekao da ce biti brojeva!
MM poludi i kaze da se nemicemo odande dok nedobijemo pasos, vise nemozemo da cekamo! Sedeli mi tako sat vremena, vec polako odustajali, kad ja vidim, otvorio se novi salter, zasvetleo broj i niko nista, niko nedolazi do saltera. ja polako krenem, onako laganim hodom, sve se osvrcem dal je to neko zadremao pa ce se trgnuti u svakom trenutku i potrcati ka salteru jer je to njegov broj, ali nista. Dodjem do saltera, kazem Dobar Dan! ona meni :No gde ste vi do sada? Dajte da Vam dam taj pasos user posted image  I tako ja dobila pasos a i mm smo uzeli isto odma tamo posle mene...Da nepoverujes!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 9:52:56   
Anoniman
Ne znam jel prava tema za to , sta mi treba za bebin pasos i na koliko ih bebe dobijaju ?

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 277
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 10:08:09   
Olga75
pasos za bebe se izdaje na dve godine , treba ti uverenje o drzavljanstvu , izvod iz maticne knjige rodjenih , saglasnost oba roditelja ( licno se potpisuje u supu ) , mi smo fotografije njene nosili i to su iskoristili i one takse 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 10:10:40   
Anoniman
Treba da je slikam ?? Zar ih ne slikaju kao nas tamo u onim ocajnim boxovima ?
Dve godine je u redu user posted image Izvod ne znam da li treba da vadim opet user posted image
Hvala Olga user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 279
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 10:12:54   
Olga75
mi smo zvercici prosle godine pravili pasos i kad sam zvala da pitam za fotografisanje rekli su mi da mogu da ponesem fotke a to mi je nekako bilo zgodno jer sam dobila i za novcanik user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 11:49:16   
majathegreat
Mi smo prošle nedelje predali za bebin pasoš. Potrebno na uvid: uverenje o državljanstvu za bebu (ne starije od 6 meseci), izvod iz matične knjige rođenih i ništa više. Tamo oba roditelja potpišu zahtev ili u mom slučaju pošto nismo venčani samo ja potpišem. Novosađani preporučujem sup u Rumenačkoj ulici. Zakazuje se prepodne, ali ne ranom zorom, nego slobodno do nekih 12h. Inače rade do 15h. Ja nisam imala zakazano, jer je mm bio pre par nedelja i onda se nije zakazivalo, ali nas je čika pustio jer smo bili sa bebom. Hvala ljubaznom čiki. Obavili posao za 15 minuta. Gotov pasoš podižete kod mosta, rok 15 radnih dana za izradu. Nisam sigurna, ali na sajtu mupa piše da važi tri godine. Videću sledeće nedelje kad ga podignem šta piše.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 11:50:44   
Anoniman
E pa odlicno imam drzavljanstvo i izvod i dete user posted image

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 11:51:41   
majathegreat
Da i dete ti treba. To zaboravih da napišem.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 20:24:47   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Olga RR

pasos za bebe se izdaje na dve godine


Nije na dve, nego na tri, mi smo Lari uradili pasoš prošle godine u junu i traje do 2013.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 20:43:16   
Olga75
super ako je na tri , ja zapamtila dve user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 20:53:48   
jance
IZVORNA PORUKA: majathegreat

Mi smo prošle nedelje predali za bebin pasoš. Potrebno na uvid: uverenje o državljanstvu za bebu (ne starije od 6 meseci), izvod iz matične knjige rođenih i ništa više. Tamo oba roditelja potpišu zahtev ili u mom slučaju pošto nismo venčani samo ja potpišem. Novosađani preporučujem sup u Rumenačkoj ulici. Zakazuje se prepodne, ali ne ranom zorom, nego slobodno do nekih 12h. Inače rade do 15h. Ja nisam imala zakazano, jer je mm bio pre par nedelja i onda se nije zakazivalo, ali nas je čika pustio jer smo bili sa bebom. Hvala ljubaznom čiki. Obavili posao za 15 minuta. Gotov pasoš podižete kod mosta, rok 15 radnih dana za izradu. Nisam sigurna, ali na sajtu mupa piše da važi tri godine. Videću sledeće nedelje kad ga podignem šta piše.


i onda kad budes podizala, lepo dete pod misku, pa u 7 ujutru stanes u poseban red za trudnice i majke sa decom, i opet ces brze obaviti..to ti je moj savet user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 22:01:36   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Olga RR

mi smo zvercici prosle godine pravili pasos i kad sam zvala da pitam za fotografisanje rekli su mi da mogu da ponesem fotke a to mi je nekako bilo zgodno jer sam dobila i za novcanik user posted image

Pisale smo na stranama ispred - kako gde to može, u NS-u npr. striktno to ne može, već dete slikaju u naručju roditelja, a roditelja pokriju pelenama ili nekim čaršafom. Čak ne može ni da dete slikaju u kolicima kao negde što može.
I da, pasoš je na 3 godine (bar tako KL piše, do 2013.).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 22:07:27   
majathegreat
Svuda slikaju u supu. Jedino negde napišu fotografije poneti po želji, iako te fotke ne mogu da budu u pasošu. Budalaština, to valjda da izađu u susret fotografima koji su ostali bez ogromnog dela posla. Ja sam Mašu držala u rukama, onako sam je uhvatila i ispružila ruke, a čika majstor što radi uzeo kašiku pa lupio njom par puta pored fotoaparata da dete pogleda, što je Maša odmah i uradila pa smo je iz prve super uslikali.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: nova lična karta i pasoš
13.3.2011 22:10:14   
majathegreat
IZVORNA PORUKA: jance

i onda kad budes podizala, lepo dete pod misku, pa u 7 ujutru stanes u poseban red za trudnice i majke sa decom, i opet ces brze obaviti..to ti je moj savet user posted image


Može i poslepodne da odeš i bez problema oko 17h uzmeš broj za podizanje dokumenata i sačekaš možda 10ak minuta. MM bio pre dve nedelje, a mama prošle nedelje. Tako da ne moram da nosam dete, ali hvala na savetu. U slučaju  nepodnošljivih gužvi, svoju prednost bih svakako iskoristila na taj način.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: nova lična karta i pasoš
14.3.2011 9:48:24   
jance
da, meni su isto tako rekli, kao samo ti idi posle podne, sigurno ces doci na red, pa sam se 3 dana zaredom tamo sa njima njakala, dok se nisam napravila pametna i upala preko reda kad se neko nije pojavio. inace ko zna kada bi dosla na red. probaj posle podne, ako uspes to ce biti super! al kazem ti, ako ti jednom ne prodje, onda odma pokusaj sa detetom ujutru, nemo ni slucajno da se njakas ko ja 3 dana!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: nova lična karta i pasoš
14.3.2011 10:30:28   
Anoniman
Ujutru predajemo, kod nas treba Izvod iz mkr na uvid , 2000 din i potpis oba rod za 15 dana na 3 god user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 291
   RE: nova lična karta i pasoš
13.4.2011 23:16:49   
bebablue

IZVORNA PORUKA: majathegreat

IZVORNA PORUKA: jance

i onda kad budes podizala, lepo dete pod misku, pa u 7 ujutru stanes u poseban red za trudnice i majke sa decom, i opet ces brze obaviti..to ti je moj savet user posted image


Može i poslepodne da odeš i bez problema oko 17h uzmeš broj za podizanje dokumenata i sačekaš možda 10ak minuta. MM bio pre dve nedelje, a mama prošle nedelje. Tako da ne moram da nosam dete, ali hvala na savetu. U slučaju  nepodnošljivih gužvi, svoju prednost bih svakako iskoristila na taj način.

Treba broj da se ceka i za podizanje pasosa?
Ja kad sam pravila lk, doduse 2009.user posted image , broj se nije delio za lk i pasose, samo stanes u red kod saltera, a ne onih kabina i cekas.
Hoce dati 2 broja jednoj osobi?

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: nova lična karta i pasoš
13.4.2011 23:29:44   
majathegreat
Uf, sad me podseti. Još nismo otišli po pasoš. Koliko znam treba i za broj da se čeka. Kad je mm bio, dobio je dva broja.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: nova lična karta i pasoš
13.4.2011 23:32:15   
Crvenkapa85
meni istice LK bas kad treba da se porodim,tako da sam zakazala za maj

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: nova lična karta i pasoš
14.4.2011 1:10:39   
mati
Nas su uplatnice i papirologija iskostali 15000, predali pre dva dana , a podizemo za deset. Sto je mnogo, mnogo je. Srasno.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: nova lična karta i pasoš
30.4.2011 1:11:07   
mati
IZVORNA PORUKA: ribizla

Ne znam jel prava tema za to , sta mi treba za bebin pasos i na koliko ih bebe dobijaju ?

Do sad si verovatno izvadila, ali mozda ce nekom znaciti. Pasos je na 3 god, i tamo slikaju bebu, ti je drzis ali si ispred da se ne vidis.
Mata je dobio pasos. Kako mi je samo lep na slicici.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: nova lična karta i pasoš
7.5.2011 8:23:05   
Crvenkapa85
ja idem danas user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: nova lična karta i pasoš
7.5.2011 13:05:01   
majathegreat
IZVORNA PORUKA: jance

da, meni su isto tako rekli, kao samo ti idi posle podne, sigurno ces doci na red, pa sam se 3 dana zaredom tamo sa njima njakala, dok se nisam napravila pametna i upala preko reda kad se neko nije pojavio. inace ko zna kada bi dosla na red. probaj posle podne, ako uspes to ce biti super! al kazem ti, ako ti jednom ne prodje, onda odma pokusaj sa detetom ujutru, nemo ni slucajno da se njakas ko ja 3 dana!


Bila sam jutros da uzmem pasoš za dete, konačno. Otišla sam oko 10h, nema brojeva samo red. Stigla sam na red za oko 25-30 minuta, a bilo ih je desetoro ispred mene. Rade dva šaltera. Eto update od jutros. Inače fotka joj je odlična, mada sam videla i onda kad je slikano, ali sam se opet obradovala.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: nova lična karta i pasoš
14.5.2011 14:54:11   
srculenka
koliko se ceka sad za pasos i nakon zakazivanja jel se odmah predaju dokumenta,jel kazu dodji za par dana ili kako vec ?

_____________________________

Pravo I Istinsko Prijateljstvo !
Prijatelj Je Neko Ko Razume Tvoju Prošlost , Veruje U Tvoju Budućnost I Prihvata Te Danas Onakvim Kakav Jesi ! :)

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: nova lična karta i pasoš
14.5.2011 22:06:50   
Mishica 77
Mi smo u Pa uzeli broj ujutru oko pola 8 i oko pola 12 otišli i napravili pasoše. Uzimamo ih za 15-ak dana. Isidoru nismo vodili, samo smo odneli slikicu.
Kod nas ne može odmah da se pravi i LK i pasoš nego kad napraviš jedan biometrijski dokument, subotom bez čekanja možeš da uradiš drugi. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu srculenka)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here