|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.2.2011 0:18:12   
Anoniman
Zene ja cu se poradjati u Visegradskoj, da li neka zna sta sve treba da ponesem za bebu,znam za pelene, ali me interesuje da li su potrebne vlazne maramice, pavloviceva...

(odgovor članu SareniVrabac)
  Direktna veza do poruke: 901
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.2.2011 0:24:56   
maslachak
ja sam se porodila u Visegradskoj 14.12.2010.
dakle,ja sma ponela i pampers,samo 15 komada,ne celo pakovanje,kao i pavlovicevu,ali mi niko nista nije trazio..
tako da sma sve to vratila kuci..ali nekim porodiljama u mojoj sobi su babice trazile onog dana kada su im prvi put donele bebu..
e,sad zavisi,,ti ponesi,pa ces videti..
ponesi uloske,ja sam za tri dana tamo potrosila 3 pakovanja..
rezervnu spavacicu,ja sam samo jednu ponela i bila mi je dovoljna kada sam isflekala bolnicku koja nije bila krs zaista..
papuce za kupatilo i sobu..
bademantil ti treba ako budes htela da sidjes u hol jer dole duva i carapice,za odeljenje ti ne treba nikako..
mrezaste gacice obavezno,koriste..plazmu i vodu,jer ces posle zaista biti jako gladna..i casu neku..
manje vise to je to..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.2.2011 0:28:59   
Anoniman
Hvala, za sebe sam sve spremila, i to bas sve sto si napisala, nego mi samo nije bilo jasno  za bebu, jer neko kaze treba neko ne treba, tako da cu ja svakako da ponesem, pa ako traze dobice a ako ne traze nikom nista user posted image
U svakom slucaju hvala user posted image

(odgovor članu maslachak)
  Direktna veza do poruke: 903
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.2.2011 0:30:23   
maslachak
nema na cemu..
bice to sve okej user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.2.2011 0:31:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maslachak

nema na cemu..
bice to sve okej user posted image user posted image user posted image

heheh nadam se i jedva cekam user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maslachak)
  Direktna veza do poruke: 905
   RE: Kamperski vodič za porodilište
16.2.2011 13:32:41   
coka11
Da li se u Narodnom Frontu kada se dodje na porodjaj dobija njihova spavaćica, ili mogu da ponesem svoju?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Kamperski vodič za porodilište
16.2.2011 14:50:09   
mejvis
Dobija se njihova a možeš i da poneseš svoju.

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Kamperski vodič za porodilište
16.2.2011 17:55:15   
coka11
Hvala na odgovoru, dobro je da moze, ne nose mi se bas njihove ako ne moram.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Kamperski vodič za porodilište
24.2.2011 21:35:47   
nencydrew
Gde kupujete uloške, i koja im je cena?

I mrežaste gaćice?

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 21:45:01   
zmajeva
Posto mi je zakazana hospitalizacija 2 nedelje pre termina (zbog velicine bebe), ja uopste ne znam sta treba da ponesem sa sobom. Temu sam izucila, al' ne kapiram da li cu tamo sedeti danima ili ce me na carski po dolasku ili sta vec...user posted image


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 21:51:49   
Daca88
Ako neznaš da li se porađaš isti dan ili kasnije,ponesi najosnovnije stvari.
Spavaćicu,ogrtač,papuče,peškir,ličnu higijenu,uloške,vlažne maramice...
Posle možeš nazvati šta da ti donesu za bebu tipa pelene,pavlovićeva krema,i stvari ako traže(kod nas ne traže jer oblače bebe u njihovo ili motaju u pelene).
Hranu uvek mogu da ti donesu od kuće ako ti se ne sviđa njihova.
U bolnici uvek ima neka trafika gde možeš kupiti sok,keksić,uplatiti dopunu...
Ima blizu svake bolnice i apoteka,ali raspitaj se čime ćeš tretirati ranu i bebin pupak.Sada čujem da praktikuju oktanisept sprej.


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 21:53:31   
New Mom
Ako je veličina bebe u pitanju, onda ćeš ići na CR. Sad, da li taj dan ili koji još ležanja, stvarno ne znam.
U kom porodilištu se porađaš? Da ti mame koje su se tamo porodile kažu šta ti treba (da li može da se nešto kasnije dostavlja, itd.).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:02:25   
zmajeva
U Visegradskoj. Do sada mi nije palo na pamet da moze da mi se desi cr i na tu varijantu uopste nisam pripremljena.
Hvala na savetima, divne ste!user posted image


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:06:57   
Vika
Pampers nekom traže, nekom ne, pa ako imaš mogućnosti ostavi i ako ne traže. Mislim da je humano, jer na četvrtom spratu ima beba koje niko ne želi pa može njima zatrebati.

Ako bude CR trebaće ti i elastični zavoj za noge, radi sprečavanja tromboze, a imaš sve u radnjici u holu bolnice mada je nešto skuplje.

Ako te još nešto interesuje za Višegradsku, tu sam, jer sam bila inventar

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:08:54   
minna
Ja koliko znam za Visegradsku, ako budu planirali CR, trebalo bi prvo da se odobri, tako da te najverovatnije nece poradjati tog dana kada bude prijem...

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:10:40   
Vika
Naravno, i na komisiju i porpđaj se mora ići u njihovoj spavaćici a u bolnici se može boraviti u svojoj

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:12:38   
Ana007
Meni nisu tražili pampers,ali im je mm odneo jedno malo pakovanje i vlažne maramice.
Ja sam lezala jedan dan na patologiji,rekli su mi da trebam na cr,ali su čekali da se odobri.Ali meni je počeo porođaj pa sam po kratkom postupkuuser posted image

< Poruku je uredio Ana007 -- 28.4.2011 22:14:42 >


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:15:07   
Vika
Lepo, jer dnevno potroše 8 po bebi, a kakva je situacija u zdravstvu kao i u zemlji, pošteno je pokriti bar ono što potrošimo

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:17:38   
Ana007
A vala za jedno malo pakovanje pampersa i vlažnih maramica se može izdvojiti.user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:25:32   
minna
Ja sam torbu spakovala jos kad sam usla u 9.
2 nedelje pre termina sam otisla na pregled jer sam imala bolne kontrakcije i ponela sam torbu za svaki slucaj, sto je ispalo dobro jer su me zadrzali. CR su mi radili posle 3 dana. Tako da sam imala sve sto je potrebno jos tad, ali se naravno desavalo svaki dan da zovem mm da mi donese jos nestouser posted image
Pampers, vlazne maramice smo doneli posle iako nisu trazili.

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:28:53   
nencydrew
IZVORNA PORUKA: Vika

Pampers nekom traže, nekom ne, pa ako imaš mogućnosti ostavi i ako ne traže. Mislim da je humano, jer na četvrtom spratu ima beba koje niko ne želi pa može njima zatrebati.

Ako bude CR trebaće ti i elastični zavoj za noge, radi sprečavanja tromboze, a imaš sve u radnjici u holu bolnice mada je nešto skuplje.

Ako te još nešto interesuje za Višegradsku, tu sam, jer sam bila inventar




uhuser posted image user posted image user posted image

Kako?Prvi put čujem za to?

< Poruku je uredio nencydrew -- 28.4.2011 22:30:34 >

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:38:06   
Vika
 
Tu se nalazi intenzivna i poluintenzivna nega, za prevremeno rođene bebe ili bebe rođene u terminu koje se nisu adaptirale ili je došlo do problema u razvoju.

Pošto je moja beba rođena ranije i boravili smo na 4.spratu petnaestak dana po porođaju, imala sam prilike da to saznam. Na žalost, nekima je teško da prihvate bebu sa nedostatkom ili čak ne žele da prolaze kroz neizvesnost da li će sve biti u redu sa bebom. 

Pošto sam kao zombi čučala pored inkubatora, kad je god bilo moguće, sestra mi je rekla da imam izražen materinski nagon. Na moje zblanuto pa zar nemamo sve, odgovorila mi je da imaju velikih problema da zainteresuju majke!!!

Takođe sam videla prelepu devojču staru 1,5 mesec koju niko ne obilaziuser posted image  

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.4.2011 22:40:26   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 923
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.5.2011 16:23:28   
mjaumjau
Jel moze neko ko se skoro poradjao u Frontu da mi kaze sta treba poneti za bebu?
Gledala sam spisak sa njihovog sajta,ali osim pelena i odelca koji se donose tek na otpustu ne pise bas nista drugo... A i ovaj spisak za mame je poprilicno kratak pa me zanima da li mogu da dodam jos nesto,jel nece praviti problem oko previse stvari??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.5.2011 9:44:52   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: srna001

Ana našla sam jako korisne informacije ali ne znam u koju temu da ih smestim.Nemoj se ljutiti ja ću ih sad napisati ovde a posle ću da ih premeštam.
Već danima pravim spiskove šta mi treba za bebu i koliki će to trošak biti.Vrlo značajna informacija za sve žene iz Beograda koju svi verovatno znate jeste da se po izlasku iz porodilišta dobija Bg klub paket ali ono što većina verovatno ne zna jeste šta se tačno nalazi unutra.Pa evo informacije iz prve ruke.Prosto da ne duplirate neke stvari ako ćete ih već dobiti.

Poklon paket sadrži:
1. dva pakovanja vlažnih maramica
2. dve kupke i dve kreme
3. jedno pakovanje higijenskih uložaka
4. 30 kompresa 5x5
5. jedno pakovanje povidon joda od 100 ml
6. komplet pelena za jednokratnu upotrebu
7. švedske pelene - pet komada
8. tetra pelene - 10 komada
9. dve benkice
10. zeka
11. kapica
12. bodi
13. dve portikle
14. peškir sa kapuljačom
15. pamučni prekrivač
16. torba sa podlogom za povijanje
17. edukativni materijal (knjiga ili radosnica)



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here