|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 0:03:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: Inica

I nadam se da vama koje pisete u ovoj temi nije doslo do te mere do koje je meni bilo... Znam koliko je tesko.. Ali opet, eto vam dokaz da se moze izaci iz toga.. Meni da je u to vreme imao neko ovo da kaze, bilo bi mi mnogo lakse..

Oooo vjeruj mi došlo je, došlo mi je da ne izlazim iz kuće, jedva čekam petak i susret sa doktoricom, očekujem puno od toga, previše sam optimistična i to mi se ne sviđa ali kontam...ne može biti gore!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 0:04:26   
Inica
Ne, hvala Bogu ne.. Jedino kad imam malo vise problema, ili me nesto bas muci (ja i moj mozak i opsesivno razmishljanje o glupostima user posted image )desi se da imam problem sa spavanjem, ili osetim da lakse planem ili se iznerviram.. A ponekad i onaj trip kao da mi je "kratak dah", a to resim tako sto se skoncentrisem na pravilno disanje (inace ljudi kad su pod stresom nepravino disu i zato dolazi do tegoba) Zato sam napisala da je meditacija prava stvar.. Samo se skoncentrises na disanje.. i rezultata mora da bude..

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 0:05:06   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Inice blago tebiuser posted image
Pepeljugo, ja mislim da kod tebe nje anksioznost u pitanju nego nervoza, jer ti imaš realan strah, brigu, a anksioznost je nerealan strah...


U pravu si, ja sam, mogu da kazem, prebrodila probleme sa anksioznoscu pa sam htela malo da se osvrnem, ovo je vise neko trenutno stanje.
Meni su recimo puno pomogli prijatelji, imala sam veliki problem da budem sama u tom mom najtezem periodu.

< Poruku je uredio pepeljuga -- 9.6.2011 0:06:00 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 0:08:37   
Inica
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Inica

I nadam se da vama koje pisete u ovoj temi nije doslo do te mere do koje je meni bilo... Znam koliko je tesko.. Ali opet, eto vam dokaz da se moze izaci iz toga.. Meni da je u to vreme imao neko ovo da kaze, bilo bi mi mnogo lakse..

Oooo vjeruj mi došlo je, došlo mi je da ne izlazim iz kuće, jedva čekam petak i susret sa doktoricom, očekujem puno od toga, previše sam optimistična i to mi se ne sviđa ali kontam...ne može biti gore!

E pa onda da ti kazem- nemoj da se brines..user posted image Proci ce, nema sanse da nece.. Znam kako sad razmisljas, itd, ali to nije jace od tebe- ti to sama sebi radis, a vremenom ces nauciti da kontrolises.. I kao sto mi je moj dr govorio> sto vise ignorises svoje simptome, bukvalno im se podsmevas, manje ces ima paznje pridavati, i oni ce da budu sve slabiji i slabiji, i konacno nestati.. I stvarno je tako..

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 0:10:36   
Anoniman
Ja sam bila samo nervozna i to mnogo. Sve me je nerviralo. Ali bez strahova i panike. Nisam bas u temi, ali mislim da se te stvari prevazilaze na slican nacin

(odgovor članu Inica)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 0:16:45   
Lu
Znaš kako mi je, kad vidim na tv neki koncert ili utakmicu, ja odmah pomislim ne daj Bože da ja moram biti tamo, toliko o mom ignosisanju simptomauser posted image
Hvala Inice, lakše je kad znaš da te neko razumije i da nisi jedina osoba koja to doživljavauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 0:39:02   
Inica
Znam, pomisao na guzvu i kako bi se mogla naci u istoj u meni je izazivala sve najgore. Ako budes imala neka pitanja, ili tako to, tu sam.. Ova tema je prilicno opsirna, tako da mi je lakse da odgovaram na pitanja, jer u suprotnom bih morala knjigu da napisem user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 7:42:25   
bebać

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Vidis, ja se nikad nisam brinula, ali me sve nervira, ljudi posebno user posted image

Mozete probati persen, odlicna je stvar, na biljnoj bazi, mislim da je menta, valerijana i jos neka trava. Opusti ti misice a mozak radi bez problema. Super je za pred spavanje, jer se stvarno odmoris. Ja sam uzimala par puta i bas mi je prijalo, ao nda sam razdelila zalihe user posted image



Mišu meni su dali persen kad sam se porodila,tad sam ga koristila,i izazivao je u mene kontreaefekat....ja sam postajala još živčanija i ludja od njega....user posted image ...nemam pojma....ali ksalol me smiri kao injekcija

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.6.2011 7:46:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Trudnoća i dijete čine čudauser posted image


To sam vec milion puta cula...Neverovatnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 11:42:14   
Lu
Bila sam kod psihičke, super iskustvo i jedva čekam ponovni susretuser posted image
Već mi je nekako lakše jer sad drugačije gledam na to, znači, nisam luda, neću se razboljeti, nemam psihičku ni fizičku bolest, samo sam navikla tijelo da reagira kako ne treba a to se može ispraviti.
Znam da me čeka dug put ali ja to mogu user posted image
Dobila sam dvije knjige, Panic Way i Ključ za primjenu zakona privlačnosti.
 

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 11:43:07   
Ana RR
Bravo, Lu user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 11:50:38   
Shishica
Kada sam ja otisla kod psihijatra razocarala sam se. Kod skolskog psihologa bilo mnogo bolje..
Psihijatrica me je na kraju pitala samo da li mi trebaju neki lekovi... user posted image Da ne objasnjavam zasto me je to iznerviralo... ali pamtim samo nesto sto nije bilo lose i to je da kada osetim strah i ne obuzdam ga on ce da se siri kao krugovi u vodi kada bacimo kamencic u nju... nije stvaran strah..sama ga sirim..

Svaka rec koju cujete od nekog strucnog bice dobro dosla da podelite sa nama user posted image

Volela bi da procitam makar i nesto najobicnije.. user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 11:53:19   
Anoniman
Mene je unistila hipohondrija kao refleks anksioznosti. Napadi su isli toliko daleko da sam ja prosto tripovala kako mi ruke plave i osecala kako mi srce staje. Onda umisljanja visokog pritiska, mozdanog udara-budila sam se ujutro i prva stvar koju sam hvatala jeste ogledalo, da vidim da li su mi se iskrivila usta, pa rakovi, posto su mi se par puta utrnule ruke-gotovo, Parkinson....
Ljudi, ja vam sad ovo krajnje iskreno pricam, ja ne znam kako je Milos sa mnom izdrzao. Ono je bilo za ne podneti. Nocu ne smem da zaspim jer se plasim da cu da umrem  u snu, pa ujutro dugo spavam i tesko mi je da ustanem iz kreveta , jer me ceka novi dan i u tom danu bar jedan napad ludila. Koliko puta sam samarala sama sebe...I znas da je strah neosnovan, ali sam strah pobedi...Jaci je od tebe...
Sve to je u meni pokrenuo pobacaj. Sve....
Idite kod strucnog lica. Ja nisam pila tablete, ali mi je razgovor puno pomogao. Kad me uhvati napad, obucem jaknu i krenem u set_nju...Nekad je to trajalo i po dva sata...I usput se bojim da cu pasti na ulici i umreti, ali nisam odustajala...
Cak i sad mi se poneki put to desi, ali tipa jednom u dva meseca...Ali to je normalno cak i za coveka koji nije patio od anksioznosti.
Polako...
Grlim vas sve uz zelje da mi ovo prevazidjeteuser posted image

< Poruku je uredio verolino -- 13.6.2011 11:54:13 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 12:05:04   
Lu
 
Ono što sam ja shvatila od doktorice i iz ove prve knjige, anksioznost se ne odbija nego taj napad treba prihvatiti, pustiti da prođe i vjerovati da se ništa loše našem tijelu ili umu sigurno neće destiti.
Nakon ovakvog vježbanja strah jednostavno nestaje jer ne osjeća otpor, jer ne osjeća strah...strah se hrani strahom.
Nisam ni ja još spremna na sve ovo ali idem naprijed i poručujem svima da potraže pomoć, meni je najteže bilo dok se nisam odlučila na ovo a da sam bar i prije!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 12:11:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR


Ono što sam ja shvatila od doktorice i iz ove prve knjige, anksioznost se ne odbija nego taj napad treba prihvatiti, pustiti da prođe i vjerovati da se ništa loše našem tijelu ili umu sigurno neće destiti.

Tacno. Mene je zadesila zima u svemu tome, pa su mi onaj rezak vazduh i setnja dosta pomogli.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 13:01:13   
Shishica
Napricala sam se sa psihologom.. ali posle trudnoce mi se javilo ponesto novo.. ali uspem da se izborim jer umem da kazem sebi da samo umisljam i poverujem sebi u tom momentu...

Ali dosta mi znaci to sto pisete, a verujem i drugima..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 14:43:38   
Inica
Shishice, samo sama sebi kazi da je to normalno za to tvoje stanje.. I ne brini, simptomi ce se povlaciti.. I nikako se nemoj povlaciti u sebe, sto vise se druzi, izlazi iz kuce, i trudi se da ti svaki dan bude ispunjem stvarima u kojima uzivas.. user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 14:56:56   
Nina...
Uh. Konacno se odvazih da napisem nesto na ovu temu. Naime, posle iznenadne smrti bliske osobe (tada mi je bilo 17) pocela sam nekontolisano da se bojim svega, u stvari bojim se za zdravlje svojih bliznjih i sebe same. Sad, posto sam u Grckoj i daleko od kuce, situacija se pogorsala u toliko sto svakodnevno brinem i razmisljam da li su moji dobro. Zovem ih telefonom svaki dan barem jednom, bez izuzetka. Ako mi se ne jave odmah na telefon i moram da pozovem vise puta, obuzima me panika. Isto i ovde, bojim se sta nosi sutra i non-stop razmisljam da li smo zdravi, smisljam raznorazne scenarije u glavi... uglavnom negativne. Sa tih strahom lezem da spavam i budim se ujutru. Bojim se da ce se nesto lose desiti i ako nema naznaka za tako nesto. Uvek sam u stanju pripravnosti da me ne bi opet nesto negativno iznenadilo. Citam na netu o raznoraznim bolestima i pronalazim simptome kod sebe. Onda srce krene ubrzano da lupa. Konstantni grc. To me ometa u tome da uzivam u svakodnevnim lepim stvarima koje se dogadjaju. Trudim se jako da se otrgnem od toga, ali u neku ruku sam i prihvatila to kao nacin zivota... sto mi se ne dopada. Jako bih volela kad bih mogla da iskuliram malo...  Znaci ukratko- anksioznost + hipohondrija.

< Poruku je uredio Nina... -- 13.6.2011 14:58:08 >

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 15:24:15   
Anoniman
Uh....odvratan osecaj...Moj muz je dosaojedan dan sa oparotinom na ruci koja je pocrnela, a ja sam naravno istripovala da je melanom.user posted image user posted image
Nina, ja sam problem resila tako sto sam otisla na kompletan zdravstveni pregled gde sam videla da mi srce lupa jako zato sto sam anemicna, a ne zato sto bolujem od neizlecive bolesti....podji i prekontrolisi se...to ce smiriti tvoju psihu...

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 15:32:29   
Nina...
Radila sam krvnu sliku relativno skoro ( oko godinu dana ima od tad ) i sve je bilo ok. Moji strahovi su i tad bili prisutni. E sad, mm me svakodnevno smiruje i ubedjuje da se opustim, da iskuliram, da mi nista ne fali... pa pokusavam da presaltam misli u tom pravcu. A znam tacno od cega patim i prihvatam to, ali bih volela snagom volje da se resim toga i nadam se da cu uspeti. Lupicu primer: citam o PCOS i tripujem se da imam i ja... citam o vantelesnoj oplodnji, i tripujem se da cu morati i ja... ali ja sve vreme shvatam da je to glupo, i pokusavam da shvatim sta me to tera na to, da bih mogla isto to da sprecim.

Sto bi rekao moj dobar drug: nemoj da si tuturutu, budi tralala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 16:13:43   
Inica
A najgori su mi bili ti tripovi.. Te ja sam srcani bolesnik, te gusim se, te ovo, te ono.. Ma svasta.. Smarala sam samu sebe.. Dok mi vremenom nije postalo jasno da mi nije nista.. I da od napada anksioznosti se ne umire, vec sam ih dozivljavala, prozlazili su, i da ce tako biti svaki put.. Tako da sam se manje opterecivala oko toga.. Psiha je cudo.. Ali vremenom se svasta nauci.. I sad kad se osvrnem na to sta sam prezivela, skapiram koliko covek u stvari ima snage u sebi user posted image

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 16:19:23   
Nina...
Znam coveka koji je sad u penziji, inace ginekolog. Nije nikad patio od anksioznosti niti od hipohondrije. Ali, kaze, onomad dok je studirao i ucili oni na fax-u o svemu svacemu, o raznoraznim bolestima, kaze on da je tad kako je sta ucio od bolesti momentalno se tripovao da ima i on... kaze citam ja, i sve se pronalazim u tome... Tako da izgleda, mnogi kad-tad, upadnu u takav trip, razlika je samo sto to kod nekoga traje krace a kod nekoga duze... Sve u svemu, ja bih bas volela da sam cool i da sam flegma... ali opet ne preterano jer mislim da flegmaticnost moze da vodi u letargiju i opet ne valja... Treba imati dobar balans u glavi, mislim da je to to.

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 16:29:16   
Inica
Pa na prvom mestu zavisi kakav si u osnovi.. Emotivci po tom pitanju cesce lose prodju.. Ne mogu da budem flegma kad na sve reagujem emocijama. Ali da, moze da se ocvrsne.. I tu su naravno situacije koje ti zivot "donese" .. Npr kao tebi Nina- odlazak u inostranstvo.. Sto opet, nije tako strasno, ali znam da bih ja lose reagovala da moram da odem od svojih itd.. A da ne pominjem hiljade drugih losih stvari u zivotu koje ti se dese.. Tako da, biti jak ponekad i nije dovoljno..

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
13.6.2011 16:33:13   
Nina...
Nije dovoljno. Uostalom, niko ne moze bas uvek biti jak... ljudi smo. Ja sam emotivac i sve me gadja direkt u srce. Sve-od dragih osoba. Uspela sam da stvorim filter koji ne propusta takve stvari od onih za koje me bas zabole... do neke mere, ali radim na tome user posted image

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
19.6.2011 14:04:02   
ivaj
Toliko dugo sam na ovom forumu a nisam ni znala da postoji ova tema.U stvari,mozda sam i svracala ali se stvarno ne secam.

Sa anksioznoscu se borim godinama i dosadno mi je viseuser posted image Inace,ovu dijagnozu sam sama postavila.Sad postoji internet i po mojim simptomima nije tesko zakljuciti sta mi je.Nekada davno isla sam i kod lekara,ali vremenom sam shvatila da mi je dobro samo dok odlazim tamo-cim prestanu odlasci i nema lekova,sve se vraca.

Sve nesto mislim da covek samo sam sebi moze da pomogne.
Ali to u mom slucaju nije moguce jer luda glava cini cuda.Sto ja umem da napravim scenario to ne zna niko!

Da napisem konkretno sta mi je-bezvoljnost,depresija,gusenje,napadi panike,strahovi,...
Sa prve tri stavke i nekako zivim,sa druge dve nikako.
Cim sednemo u kola i krenemo negde,meni krece napad.Bez xanaxa u novaniku ne krecem nigde.
Strahovi su ubedljivo najgori.Od kako mi je umrla mama od raka,cini mi se da svakim danom umirem i ja po malo.Jednog dana sahranjujem sebe u glavi,a narednih dana sve moje najblize.I to je strasno.
Evo sad kad se muz sprema za operaciju,pisala sam vam vec o tome,Boze me sacuvaj ja se svakog dana oprastam s njim i sve mislim da nam je mozda poslednjeuser posted image Nisam normalna majke mi mile.
Inistih samu sebe.Ne spavam nocima jer zamisljam sve najgore.

Onda situacija u kuci,zivot pod istim krovom sa ljudima koje ne mogu da smislim.
Svekar,svekrva,dever,jetrva,uh,uh,uh...Sve moj do mojega.Trenutno me najvise nervira jetrva i pravi mi najvece probleme.Par dana govori sa mnom,pa par dana ne,sad je pocela da brani deci da se druze sa Janom.A ova moja trci za njima kao mala budala i ne mogu da joj objasnim neke stvari.I sve me to pojede.Ne znam kako da se postavim i objasnim sebi.

Da ne duzim vise,smorila sam jer mi je tako doslo.
I neke stvari sam napisala koje su mozda za drugu temu,ali morala sam da spomenem jer sve to doprinosi da se ocajno osecam.
I eto tako,sve u svemu nije dobro.

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here