|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 14:59:32   
Sanjalicaaa
Nimfa, nasla sam je sad. Ima 103 strana. Procitacu je.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 20:36:32   
emicaa
Ecika ja sam to imala i prije nego sto je pocelo sa bolesti.Ja ako idem sama u Bazel mene uhvati panika user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
12.3.2017 16:40:16   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Degu, ja se suocavam sa tim. Nema mi druge jer je mm po ceo dan na poslu, ne moze ni po G u vrtic, niti da nas recimo odveze kod lekara ili gde treba. A prevozom sa njima malima je bas tesko. Otkad vozim osecam da sam dosta smrsala, osusila sam se.

Mozda ce nekome biti smesno, ali meni parkiranje ne ide i kada znam da idem negde gde je problem sa parkingom, ili ga nema ili je skuceno, ceo dan sam uznemirena i muka mi je. Kada se sve to zavrsi i vratim se kuci, kao nova sam.

Sanjalice, da znaš da ima gorih user posted image

Elem ja sam to u pocetku rjesavala tako sto bih se u toku voznje sklonila negdje da me mimoiđu auta, npr mislila sam da im ne smetam, jer nisam brzo vozila. A što se parkinga tiče, u početku bih išla na prostrane parkinge koji se plaćaju, pa neka je i skuplje i dalje, ja parkiram i lagano bez panike user posted image Tako da pokušaj da nađeš način da ne budeš pod stresom dok vpziš, vidjećeš vremenom će da popustiuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
30.7.2021 9:18:27   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA:  autoexe_c
Dobro vece ili dobro jutro, kako kome.Potreban mi je vas savet, kod psihijatra imamo zakazano sada za vikend, ali bih vas zamolio da mi date savet. Mislim da imam sizofreniju ili da ludim, iako su mi svi testovi negativni sto sam radio na internetu, iako su mi svi rekli da osoba koja je bolesna od sizofrenije nije svesna svog stanja i stvari koje cuje dozivlja kao realne, iako mi je psihijatar rekao da je ovo zbog panicnog poremecaja koji imam, ja se idalje plasim jer cujem GLASNE misli kada tonem u san!!- Napisao vam sve detalje kako izgleda, pa mi recite sta mislite. Veoma se plasim i nije mi dobro od straha....1. DESAVAJU SE: Na silu, telo zeli da mi spava, dusa zeli da mi spava ali mozak na silu ovo radi i na silu mi ubacuje ove stvari u glavu i ne mogu da zapsim nikako.2. VREME: Nakon 20-30 sekundi od kada krecem da tonem u san. Preset_aju cim otvorim oci nakon tih 20-30 sekundi, ali tada sam vec u velikom strahu i imam 300 misli da li ludim.3. IZVOR: Izvor kao i prethodne dolazi iz glave, znam da je iz glave, znam da je imaginarno.4. DUZINA: Duzina toga je sve dok tonem u san, bude kratko jer odmah otvorim oci jer ne mogu da izdrzim.5.INTERKACIJE: Nema nikakvih interakcija sa realnim zivotom, samo hocu da spavam.6. TONALITET: Veoma, veoma glasan. Sve mogu da razumem sta se prica u glavi, da zamislim ljude, recenice, slike, misli i apsolutno sve, mogu zamisliti sebe.7. VREME KADA SE DESAVAJU: Kada tonem u san, ili redje ako ne bih spavao 2 dana i onda bih imao osecaj slican u glavi.8. NE DESAVAJU SE kada: otvorim oci, ali tada se javi ovo prethodno iz dana i sam sa sobom u glavi pocnem da preispitujem sebe da li je ovo normalno.9. OSECAJ: Osecaj je veoma kompleksan ali cu probati da ga objasnim sto je jednostavnije moguce. Krenem da spavam, odnosno da tonem u san i u roku od 30 sekundi mi mozak sam napravi takvu realnu sliku u glavi kako npr. igram fudbal, kako lezim u bolnici i pricam sa doktorima, kako sam u kaficu i cujem dve osobe i zamisljam ih kako pricaju o necemu i razumem recenice o cemu pricaju, pa slika da sam umro, pa slika u glavi da ludim, pa nakon toga pesma u glavi pocne da se vrti, pa nakon toga, zamislim svoje prijatelje kako pricam sa njima, ili bi se desilo da cujem odjednom jedan jak bljesak ili jak zvuk u glavi da me trgne iz tog uspavljivanja. Naveo sam vam 7 stvari i ovo mi se sve desi za samo 30 sekundi dok tonem u san i posle ovoga nema sanse da zaspim jer sam ubedjen da ja ludim, da ovo nije normalno, i da cu oboleti od neke psihicke bolesti. Najintenzivnije bude uvece kada tonem u san, a tokom dana je parcijalno, moze da bude cesto, a moze da ih nema 3 sata pa da mi se opet jave. Cim otvorim oci preplavi me strah da cu ove stvari poceti da cujem u realnosti, da cu poludeti, pocne da mi lupa srce, oset_im kako se znojim i kako sam u velikom strahu i cim otvorim oci i sednem na krevet i pocnem da osluskujem, nista se ne cuje i tisina je.10. KADA SU NASTALE: Prvi put su nastale kada sam bio na prvoj sahrani u zivotu, pre godinu i nesto dana. Drugi put su se javile pre 4 meseca kada sam pio zoloft 3 dana. I pocele su da se javljaju poslednjih 2 meseca, samo sto bi trajale 2 dana i prestale bi a sada je svaku noc ovako.





_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
30.7.2021 9:19:25   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: nata11

autoexe sigurna sam da ce dr pomoci i da ces se osecati bolje, barem izbaciti glasove iz glave. Samo se okupiraj drugim stvarima kuvaj, citaj, gledaj serije. Ne brini sta ce okolina reci, ove boelsti su sve cesce i nema razloga za stid. Srecno.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 580
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here