|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u bapske priče?
23.1.2009 15:46:27   
sonja999s
ja to niti slusam niti verujem u te stvari

< Poruku je uredio viking RR -- 24.2.2011 16:08:25 >

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li verujete u babske priče?
26.1.2009 21:07:36   
jelana9
Komsika mi je pricala o svom belegu.Kaze,da je nastao tako sto je njena majka pusila cigarete krijuci se od svog supruga u neki zbun,kada je nesto susnulo ona se uplasila i pipnula za mesto,gde se nalazi taj beleg.
user posted image Takodje,ovih dana slusam kako beba do 40 dana-nesme da spava u potpunom mraku.Cim pocne da pada mrak,mora da gori lampa.A ukoliko nema struje-bar neka svecica da gori.Cele noci.
Takodje,porodilju i bebu nesme da "uhvati"zalazak sunca napolje,kao ni bebin i porodiljin ves.

Mozda sam sujeverna,ali neznam...Dali imate osecaj,da kada prodjete pored neke osobe za koju imate osecaj da je zla i pakosna-mahinalno porivate stomak jaknom.Ja retko imam takvu potrebu,sem kada sretnem pojedine osobe.
Danas u autobusu,preko putas mene je sela oniza zena-za koju mi je instinkt jos na stanici "proradio".Nesto u njenom pogledu,zle oci.Pogledala me je u stomak i zadrzala pogled...Sva sam se najezila...Pozelela sam,da ustanem svakog casa i pobegnem na kraj busa.

Isto tako,jedna komsika moje babe,isto stara zena koja o svakome sve zna i koja sve ljude mrzi i kune.Uvek je izbegavam,cak je i ona sama to primetila i pitala moju babu sto joj se ne javljam.
Uhvatila me je na ulici kada sam posla kod drugarice i pozvala me u stranu,da me upozori na "madjijanje"moje drugarice!!!Zamislite,zena na koju svisumnjaju-sumnja na veoma obrazovanu osobu,sa kojom se druzim celog zivota.
Znas,kaze ona meni-ne valja da se skita trudna zena.Tako je jedna gore otisla kod komsike,koja je po odlasku za njom-udarila sekirom po betonu!I zamislite-dete sada ima rascep usne...To ona meni da kaze,trudnici.Opet je moj instikt bio u pravu...

Ljudi neznaju vise sta od zlobe i pakosti da rade,pa se igraju sa ljudima.
Meni je savest cista,nikoga ne mrzim.Sirim koliko toliko pozitivnih misli,bar se trudim.

Znate sta sam primetila,da ljudi ne simpatisu mnogo trudnice.Pogotovo stari ljudi.Koliko samo primera imam...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li verujete u babske priče?
26.1.2009 21:33:46   
andrijana
Jao,Boze...user posted image Ja se najezila ali i dalje ne verujem.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.1.2009 7:58:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelana9


Dali imate osecaj,da kada prodjete pored neke osobe za koju imate osecaj da je zla i pakosna-mahinalno pokrivate stomak jaknom.


Sada kada se prisetim... jesam to radila, ali nikada nisam razmišljala zašto. user posted image

Što se tiče mraka... mene je mrak uhvatio milion puta, posebno leti (pošto jedino može da se diše na našem vrelom asfaltu)... a veš se sušio isključivo noću na tavanu.

(odgovor članu jelana9)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.1.2009 21:42:58   
MERYEN
Za beleg sam i ja cula isto,a sve ovo sto si napisala najezila sam se,nego odakle si Jelana 9?

< Poruku je uredio MERYEN -- 28.1.2009 21:43:21 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.1.2009 21:54:21   
jelana9
Iz Nisa...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.1.2009 22:27:15   
Anoniman
Ajd idi u profil i upiši u Grad: Niš, pa će ti izbacivati ispod imena. user posted image

(odgovor članu jelana9)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.1.2009 23:43:51   
BINCE
a,ja sam cula da ne valja...PRESKAKATI PREKO KABLOVA JER CE SE BEBI ZAVEZATI PUPCANA VRPCA....DA NE VALJA MACKU NOGAMA DIRATI RODIT CES DLAKAVO DIJETEuser posted image user posted image user posted image user posted image .....NEMOJ NISTA KUPOVATI DOK SE BEBA NE RODI...SLUTIS NECEM STO NIJE DOBRO....AKO TRUDNICA NEKOG MRKO POPRIJEKO POGLEDA IL AKO TRAZI NESTO OD OSOBE I OSOBA MU NEDA ISKOCICE TOJ OSOBO JACMIR NA OKU....NE VALJA GOVORIT BEBI KAD PLACE....SSSSSSSS...KAO USUTKIVAT JE MOZE BEBA ZANIJEMITI....MA IMAM MILION STVARI...DA SADA NE NABRAJAM...AL JA NE VJERUJEM U TE BABINE GATKE...OSIM U JEDNU...TJ.AKO TRUDNICA NESTO POZELI DA POJEDE I U TOM TRENUTKU TO NEMA NEKL SE NE DIRA PO LICU NEK SE ODMAH DOTAKNE NEDJE GDJE SE NECE VIDJETI..JER  BEBI POSLIJE OSTANE NA TOM MJESTU GDJE SE MAMA DOTAKLA MLADEZ...U TO VJERUJEM JER IMAM5-6 PRIMJERA KOJI IMAMJU TE MLADEZE BAS ZBOG MAME...MOJA MAMA JE SA IZLOGA U RADNJI UZELA JEDNU TRESNJU...A BILA TRUDNA SA MOJOM SESTROIM I POCESALA SE PO LEDJIMA I SAD MOJA SESTRA IMA TRAG NA LEDJIMA U OBLIKU TRESNJE.....A RODICA IMA NA LICU OBLIK SUHOG MESA...ZELJA TETKU KRENULA NA SUHO MESO NIJE GA IMALA I DOTAKLA SE PO LICU I ETO..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li verujete u babske priče?
15.2.2009 19:13:07   
eugenija
Nikako ne verujemu babske priče i savete "valja se-ne valja se"... Izbegavam da slušam takve priče,ponašam se kako se i osećam, nekako sam usklađena sa svojim drugim stanjem i često slušam sopstvene unutrašnje instinkte, koji nekako, na ma kakvu prepreku naišla, govore :"Ma, biće sve ok naposletku"...
Smešno mi je recimo videti malu bebu sa brojanicom na ruci, jer brojanica ima svoju namenu i ne služi kao nakit i ukras... No, viđam je i na odraslim devojkama i momcima isto kao modni detalj. Ne smeta mi, neka nosi košta želi i voli, ali ne mogu da se oduprem da se ne nasmejem, nikako iz podruge ili podsmeha, prosto mi dođe kao simpatičan geg.user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 34
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 9:35:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li verujete u babske priče?
26.3.2009 11:43:11   
Anoniman
Jao da samo znate cega sam se ja sve naslusala.... moji svekar i svekrva su puni tih sr*nja user posted image user posted image
Ja ima samo kontru udaram, jer me to tako nervira, valjda zato sto takvih gluposti nema kod moje porodice... Najgore mi je sto mi muza truju tim glupostima, kao npr:
NE VALJA SE SISATI U TRUDNOCI JER SE BEBI SKRACUJE ZIVOT!

AKO TI SE NESTO PRIJEDE, NEMOJ DA SE DIRNES NEGDJE PO TIJELU JER CE NA TOM MJESTU BEBI OSTATI BELJEG!

NE VALJA KUPOVATI NISTA ZA BEBU(KAO KOLICA, KREVETAC, PELENE, ROBICU...) DOK NE DODJES IZ BOLNICE SA BEBOM- PA U STA CU JE OBUCI??? U STOLJNJAK DA JE ZAMOTAM!

NE VALJA BEBA DA SE GLEDA U OGLEDALO.

BEBI TREBA ROBU NAOPACKE OBLACITI(ROBICA ISPOD)!

NEMOJ DA SADIS CVIJECE!

NE VALJA ODREDJIVATI IME DOK SE NE RODI!

Ima tu jos bisera, nego se odmah iznerviram kada pomislim koliko oni insistiraju na tome,aaaauser posted image
Ali naravno, ja sve po svome, pa neka oni sviraju borbene user posted image


(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.3.2009 3:27:37   
kumara
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn
Ali naravno, ja sve po svome, pa neka oni sviraju borbene user posted image


user posted image user posted image user posted image Upravo tako!! Sve to treba ignorisati!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 21:29:36   
Nanica1
Meni mama juce kaze da cu imati decaka jer mi se jede kiselo a kao za devojcicu treba slatko. E, sad ne znam da li je to ona zakljucila na osnovu prica ili zbog toga sto je njoj tako bilo...

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 21:30:51   
guppy RR
ja sam čula za tu priču, tako da su i to bapske ....  user posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 21:49:21   
Anoniman
Ja sam rodila dečaka, celu trudnoću sam ljuštila čokoladu kao luda, a ni jedan kiseli krastavac. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 21:50:55   
guppy RR
inače ih ljuštiš?
(šalim se)
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 21:53:38   
Anoniman
Ccccc sram te bilo user posted image


Luka kaže:  hhggvcccjjlšcccdddfdyyxc

user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 22:11:42   
Dora
Ja se ježim od tih glupostiuser posted image
Kad sam izašla iz porodilišta bila sam mesec dana kod mojih na oporavak. Moja mama i svekrva skontaju da mi stave makaze i beli luk ispod dušeka protiv uroka, a pošto su znale da ja to ne bih dozvolila (kao ni crvene končiće i sl. gluposti za bebicu, sve sam ja to zabranila i da se pomene) one to stave krišom.
Zaboli mene glava jednu noć, ne mogu da spavam na krevetu. Po celu noć ustajem, nešto mi smrdi ali ne znam šta, kao da me bode u mozak! Posle par dana dignem ja dušek i vidim truo luk i makaze. Ja urlam iz sobe a mama zbrisala. Svekrva je hvala bogu bila otišla, daleko joj lepa kuća, a ja ovu moju ludu izribala za sva vremena. user posted image user posted image user posted image
***Ako trudnica vezuje čvor oko stomaka- vezaće se pupčana vrpca bebi(šta god to značilo)***
***Ako širiš veš posle ponoći- to je nesreća*** (a ja već 5 godina širim veš posle ponoći, tad jedino stižem)
***Nipošto se NE SME prosipati voda iz lavora napolje posle ponoći jer to znači nešto jaaako loše***ne znam šta loše, ali istina, ja to nikad ne radim. To je jedina stvar koje se plašim, možda zato što nikad nisam saznala šta to jaaako loše može da se desi. Koga god sam potala svi odmahuju rukom i kucaju u drvo, pa reko, ajde.


(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 22:17:28   
NadaR
Ako trudnica vezuje čvor oko stomaka- vezaće se pupčana vrpca bebi(šta god to značilo)***

ja sam ljetos dok sam bila trudna nosila one siroke lanene hlace koje se vezu, nije bilo ovakvih problema ...
Generalno, ne vjerujem u to, kulturno i fino saslusam i uradim po svom kako sam prvobitno zamislila da bi trebalouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li verujete u babske priče?
29.5.2009 22:30:10   
afrodita
Ne verujem...ALI moj Daki ima beleg tamo gde
sam se ja uhvatila kad me drmnula struja, ne
prekporacujem preko dece, jela sam kiselo rodila
zensko, jela sam slatko rodila musko, oboje su mi
nosili crvenu trakicu oko ruke, imam tako nekih bisera
na koje sam pazila radila i ne radila zbog ne znam ni sama
cega, tako mi se htelo..user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li verujete u babske priče?
6.6.2009 0:14:53   
anamaria_at
Ne verujem u babske price ....NIKAKO..i ne bih vam preporucila da se opterecujete time...

_____________________________

nasa nemirna curica dolazi aBd 5 septembra

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li verujete u babske priče?
6.6.2009 14:17:20   
marince1
Ja ne jedem ni kiselo, i slatko.Jeuser posted image  sta cu ja roditi user posted image user posted image

(odgovor članu anamaria_at)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li verujete u babske priče?
6.6.2009 15:55:37   
anamaria_at
bebu.....hahahhaha

_____________________________

nasa nemirna curica dolazi aBd 5 septembra

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li verujete u babske priče?
6.6.2009 16:03:54   
marince1
Uh,sad mi je lakse user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anamaria_at)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li verujete u babske priče?
6.6.2009 16:05:32   
anamaria_at
Kad treba da rodis marince???

_____________________________

nasa nemirna curica dolazi aBd 5 septembra

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here