|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 23:36:52   
Anoniman
Pa nisi ti kriva shto se tako osetjam....nego se jednostavno nataklo tako da pochinjem da mislim da samnom neshto nije u redu...kad moj dechko netje da se ozeni samnom....user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 23:38:33   
sosa
ponekad se zapitam kuda idemo,svi kolektivno...
zivimo u svetu poremecenih vrednosti,materijalizmu..sve ono sto je lepo,sveto ,danas je staromodno,smesno...
s jedne strane necemo da se vencavamo,kao papir nista ne znaci...a sa druge strane gej parovi traze prava da se vencavaju i decu da usvajaju...to je narugivanje i ismevanje onoga sto je sveto.
ja postujem svaciji izbor...i molim boga da ostanem normalna.
da nasa deca rastu u zdravoj sredini,da budu savremeni a da ne rade nesto sto ni zivotinje u prirodi ne praktikuju..

_____________________________

"vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula"

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 23:40:24   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa nisi ti kriva shto se tako osetjam....nego se jednostavno nataklo tako da pochinjem da mislim da samnom neshto nije u redu...kad moj dechko netje da se ozeni samnom....user posted image


ma ni moj nije hteo- kazem ti osam godina...vencali smo tek pre dve godine....u stvari nikada nismo ni pricali o braku....ja nisam htela da vrsim pritisak, ali da sam se pitala bilo bi to mnogo ranije.....ne znam ni kako se to na kraju desilo...ne secam ni kako smo odlucili...samo smo otisli u crkvu i opstinu i vencali se.....sa kumovima....bez roditelja...i bilo nam je mnooogo lepo...meni je taj dan  najlepsi danuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 23:44:57   
Anoniman
Pa mi smo prichali mozda jednom-dva puta onako usput....ali sad se poteze ta tema jer smo uskoro kumovi na venchanju nashih prijatelja.....user posted image A danas nisam vishe pametna da razmisljam o ovoj temi....user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 23:45:20   
mamaraja
Bez brige srećice, zakon o porodičnim odnosima te izjednačava za zakonitom ženom u slučaju da živite skupa i u tom smislu imasva prava kao da si vjenčana. Sve one regulative tipa zajednička imovina, djeca, prava i obaveze, sve ti je kao u braku. Jedino nemaš zahebanciju prilikom eventualnog razvoda. No sikiriki! Kad ga potrošiš samo ga bačiš! I ja sam u "divljaku" već dugo. I ne smeta mi, vjeruj. user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 23:47:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Dora

xaxaxaxaxaxauser posted image user posted image user posted image joooj, Soso, jel si ti u nekoj sekti?
Kako možeš da pričaš o deci u ovakvom ili onakvom braku? Nasmeja me! A u stvari, to što pričaš, način na koji razmišljaš... to je meni žalosno. Sorry...user posted image



kakve veze imaju sekte sa ovim sto je Sosa napisala, stvarno ne vidim....mozda se ona malo radikalnije izrazila....ali nase bake i deke su zaista ovako ziveli i razmisljali, znam bilo je drugo vreme....ali ne mozemo poreci da je bilo mnoooogo vise ljubavi....

ljudi su imali i postovali sistem vrednosti,danas ne zna se sta  vredi vise , ljubav, pare, moc....izgleda da ljubav  nije priblizno vredna kao nekada....

mozda je retko cuti ovako razmisljanje, ne kazem da se u potpunosti slazem....

ali zasto cim neko drugacije razmislja...ne znamo sta cemo pa ajmo nazovimo ga sektasem...


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 23:58:00   
Dora
Mislim da je u sekti jer čitam njene postove i pratim način na koji razmišlja o mnogim životnim stvarima. Nije realna i podcenjuje sve što je "zemaljsko". Zašto mislite da je brak svetinja? Za neke nije. Mnogi se varaju u braku. Nekada su brakovi bili ugovoreni. U nekim kulturama roditelji "prodaju" žensko dete budućem mužu. U nekim državama i kulturama muškarcima žene služe da budu sluškinje... O čemu mi govorimo???
Brak je svetinja za koga? Čemu priča da se iz vanbračnih zajednica rađaju bolesna deca? Samo takvo razmišljanje je uvredljivo i bolesno. I besmisleno. Svako definitivno ima prava na svoje mišljenje, ali na ovakva ekstremna mišljenja JA IMAM PRAVA DA REAGUJEM ŽESTOKO.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 0:01:39   
nina83
IZVORNA PORUKA: Dora

Mislim da je u sekti jer čitam njene postove i pratim način na koji razmišlja o mnogim životnim stvarima. Nije realna i podcenjuje sve što je "zemaljsko". Zašto mislite da je brak svetinja? Za neke nije. Mnogi se varaju u braku. Nekada su brakovi bili ugovoreni. U nekim kulturama roditelji "prodaju" žensko dete budućem mužu. U nekim državama i kulturama muškarcima žene služe da budu sluškinje... O čemu mi govorimo???
Brak je svetinja za koga? Čemu priča da se iz vanbračnih zajednica rađaju bolesna deca? Samo takvo razmišljanje je uvredljivo i bolesno. I besmisleno. Svako definitivno ima prava na svoje mišljenje, ali na ovakva ekstremna mišljenja JA IMAM PRAVA DA REAGUJEM ŽESTOKO.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 0:06:58   
dunja RR
dobro taj deo za decu -ni ja se ne slazem....deca nikada nisu kriva....za postupke svojih roditelja,naravno bolesnika i narkomana ima svuda....nemam iskustva....znala sam par narkomana i bar ono sto znam, deca su bogatih roditelja( koji zive u bracnoj zajednici), mslim na ove sto znam iz kraja....a ne znam ih puno hvala Bogu...

ali mislim da je brak svetinja, mozda cu i ja zvucati staromodno....ali svim srcem to osecam..

meni vencanje u crkvi zaista nije bilo pro forme....sve je to za mene imalo dubok smisao...kao sto i jos uvek ima...hvala Bogu.....

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 0:19:51   
mamaraja
Ne griješite dušu! Sosa je normalna, pobožna ženska i tu je kraj. Kakva sekta, kakve trice. Pa nijesmo sve iste i ne treba da budemo.user posted image za Sosu!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 0:24:03   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mamaraja

Ne griješite dušu! Sosa je normalna, pobožna ženska i tu je kraj. Kakva sekta, kakve trice. Pa nijesmo sve iste i ne treba da budemo.user posted image za Sosu!



slazem se user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamaraja)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 0:33:10   
nina83

IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: mamaraja

Ne griješite dušu! Sosa je normalna, pobožna ženska i tu je kraj. Kakva sekta, kakve trice. Pa nijesmo sve iste i ne treba da budemo.user posted image za Sosu!



slazem se user posted image user posted image user posted image user posted image

Niko njoj ne brani da bude pobozna. Ja postujem sve ljude i svako nek zivi kako hoce, ali to joj ne daje za pravo da daje tako radikalne izjave. Dobro sto nam ne preti da cemo goreti u paklu jer smo imale sex pre brakauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 0:39:30   
dunja RR
odoh na spavanjac, ljubim vas sveuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 0:41:34   
nina83
Laku nocuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 2:58:44   
Verus
user posted image draga moja!  Moram vam reci da ste me tako natripovali sa tim da ce mi deca (koju ni nemamuser posted image -moja zamisljena cheljad) ostati be igde iceg ako danas sutra ne daj boze nesto se desi mm (da ostane ziv znam da ne bi okrenuo ledja svojoj porodici pa sta da bude sa nama dvoma), al ko sto rekoh sestra parazit i sl me bas zabrinulo.  On evo sleteo u Cikago i tek sto smo se culi, rekla sam mu da mi je ovde par pravnika reklo to i to, i da se moramo vencati u opstini cim se vratimo!  A on siroma kaze "pa dobro".   A ja cutim.  Ne znam sto sa mislila da ce to biti problem?user posted image

Al dunja ako proveris, sacuvaces nam malo muke i jos jedno vencanje (to bi nam bilo 3!)user posted image
IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Verus

nase pametno mozdikavo prasenceuser posted image  


mene ste ubedile, zbog ovog dela sa decom, gde deca ne bi imala prava ni na sta ako nismo vencani.  Mi smo vencani u crkvi, ali kada dodje do toga da se vratimo u Srbiju, vencacemo se i u opstini! 

Ovde smo vencani u opstini, ali ne i u Srbiji...



ja mislim da to sto se u SAD vencani u opstini vazi i u Srbiji, provericu ( pravnik sam) ali mislim da nema potrebe da se opet potpisujete...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 3:01:50   
Verus
Slazem se sa ovim.  Meni je zelja bila vencanje u crkvi sto smo samo i uradili...ovde smo morali uopstini iz drugih razloga, takodje, birokratskih....bilo mi je lepo vencanje u crkvi i ti lepi stari obicaji....ali mislim da ako se dvoje ljudi istinski voli, bic zajedno kako god da okrenes...a ako se ne vole, i ne slazu, nece im pomoci ni Bog, ni papir, ni drzava, nista!
IZVORNA PORUKA: dunja

slazem se Soso, brak je zajednica coveka i zene, blagoslovena od Gospoda ukoliko je skloplena u crkvi, : meni je bilo bitno da se vencamo u crkvi a u opstini samo zbog birokratije, imovina mi nije bila na pameti ni tada ni sada, pre svega da bi udovoljili ovoj drzavi- birokratskom prozdiracu svega sto je lepo, a da bi smo sebi olaksali u tom administrativnom smislu...



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 7:27:36   
božana
Verus, nemaš razloga da se bojiš za decu.Bila ti venčana ili nevenčana sa svojim mužem, deca nasledjuju bez obzira da li su bračna ili vanbračna (normalno, ako su vanbračna potrebno je da su priznata od strane tvog muža i da je on upisan kao njihov otac).Nisi me dobro razumela, tako da se ne brini da će tvoja zaova nešto naslediti.A tebe Soso pozdravljam, vidim da si pobožna žena, ali nemoj da daješ takve radikalne izjave zato što će te mnogi pogrešno protumačiti.U temi da li verujete u Boga ja sam napisala jednu priču, pa mi neko reče kako priča deluje kao da je od neke sekte.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:00:20   
Anoniman
Nisam čitala celo, vratila sam se na Sosin post (podstakao me božanin post).

Dakle ovako:

brak u opštini nije sveta stvar, već stvar zakona.

brak u crkvi je stvar vere.

Dakle, to nema veze sa svetinjom (mislim na brak).
Ja volim što sam u braku, ali ne mislim da je on sveti, jer da jeste, mm i ja bismo imali odnose samo kada pravimo decu a ne iz užitka. Nemojte žene mešati babe i žabe.

Božana, o toj priči... molim te nemoj da je provlačiš po ostalim temama, ostavimo je tamo gde je... uz tu priču ljudi bi svašta mogli pomisliti o našoj veri.

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:04:03   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja volim što sam u braku, ali ne mislim da je on sveti, jer da jeste, mm i ja bismo imali odnose samo kada pravimo decu a ne iz užitka. Nemojte žene mešati babe i žabe.



Bravouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:10:32   
barbara
da li je nekom sveti brak ili nije ne mesam se,niti ima ikakve veze da deca nevencanih roditelja budu narkomani,alkoholicari........to zavisi od vaspitanja,odgoja,malo od sredine u kojoj dete odrasta,ali najvise do osobe zavisi!ne mora da znaci ako su dvoje vencani da ce njihovo dete biti idealno,svasta se desava i u brakovima pojedinaca!ja sam samo za to da se treba vencati u opstini da bi osigurala sebe i svoje dete!da dodje ne daj boze do necega uzela bi ono sto nam pripada meni i mom detetu!ne bi dala da se neka druga kiti mojim perjem.....

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:12:20   
prase
Malopre sam napisala kilometarski post i pošto sam predugo razmišljala i vagala svaku reč - istekla je sesija i nestao je user posted image No, možda je i tako bolje, možda je to znak da nije trebalo baš tako da napišem... Ali evo suštine: ono što je sosa napisala za vanbračnu decu (u crkvenom smislu vanbračnu) nije radikalno nego neistinito. Drugo, da su sosa i božana pratile temu od početka, videle bi da crkveni brak nije opcija za Smeškicu jer su ona i njen dečko različitih vera. Zbog toga ono što je napisano još više smeta nama koji to čitamo - ispada da su Smeškicina deca koju ona silno želi sa tekućim dečkom unapred osuđena user posted image Ovde smo da se družimo, razmenjujemo mišljenja, ispomažemo - a ne da jedni druge vaspitavamo i da jedni drugima sudimo.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:14:10   
Lu
Ma mislim da se riječ svetinja zloupotrebljava,
brak može biti nešto najvažnije,najljepše,najbitnije itd...
ali svet... mislim kad pomislim što radim sa mm u krevetu i ostatku kuće tu nema ništa sveto,Bože mi oprostiuser posted image

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:16:26   
barbara
prase bozana je rekla smeskici na pocetku da treba da se venca sa momkom u opstini da bi osigurala sebe i svoje dete!uopste nije govorila da se vencaju u crkvi nego je sada uz sosu nadovezala se da je za nju brak svetinja!user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:16:54   
Lu
Što se tiče Smeshkice,ja sam to već rekla,stvar će najbolje riješiti kroz razgovor sa svojim dečkom,
to treba da bude samo njihova zajednička odluka,
mislim da je se samo nanervirala čitajući naše postoveuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
16.6.2009 9:17:06   
barbara
lu gresniceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

.
пеперутка16

.

. (0%)

. (0%)


Ukupan broj glasova: 0

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here