|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:02:23   
prolece
po srpskom zakonu čak ni venčana žena nema prava na nasledstvo svog muža ukoliko nisu imali dece, a imovina se vodi na njega. ili knjižite sve na pola ili ništa..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:02:33   
božana
Nije fer otimati nešto u čijem sticanju nisi učestvovao.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:03:07   
Verus
hvalauser posted image
IZVORNA PORUKA: božana

Jedno je crkveni brak, a drugo gradjanski.Da bi pred zakonom bila bračna supruga, moraš se venčati u opštini.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:04:24   
božana
Ako bračni drugovi nisu imali dece, žena nasledjuje u drugom naslednom redu sa braćom i sestrama pokojnog muža.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:05:41   
Verus
nase pametno mozdikavo prasenceuser posted image  


mene ste ubedile, zbog ovog dela sa decom, gde deca ne bi imala prava ni na sta ako nismo vencani.  Mi smo vencani u crkvi, ali kada dodje do toga da se vratimo u Srbiju, vencacemo se i u opstini! 

Ovde smo vencani u opstini, ali ne i u Srbiji...

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:06:55   
božana
Dakle, kada nasledjuje u drugom naslednom redu kao što sam navela, ženi pripada polovina, a drugu polovinu na jednake delove dele braća i sestre pokojnog muža.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:07:12   
prolece
moju komšinicu su bukvalno izbacili na ulicu kad joj je muž umro, jer nije imala dokaze da su zajedno pravili kuću. pa je sve nasledila neka njegova sestra.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:07:34   
Verus
joj meni je ovo totalno sranje!  ne znam zasto se tako zena omalovazava pred zakonom???  cekaj, bozana, a ako je sve uknjizeno pola pola?? 
Verujte mi da mi je ovo STRASNO!  Znaci mm ima sestru parazita, a ja sljakam vec 11 godina svog zivota, ona nije digla dupe JEDNOM ujtru da radi, i dobice deo MOG rada i truda???  UZAAAS~!

Bozana kako ovo izbeci?
IZVORNA PORUKA: božana

Ako bračni drugovi nisu imali dece, žena nasledjuje u drugom naslednom redu sa braćom i sestrama pokojnog muža.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:07:53   
Anoniman
On 100% netje brak....a ja 90%...onih 10% je zbog deteta....samo mi je ono bitno....

Ne zelim josh uvek da pokretjem tu temu...narochito ne sa akcentom svojih prava na zajednichku imovinu...

Ja ne kazem da je brak losh....ali u danashnje vreme je malo pravih brakova...i vetjina ih se venchava iz materijalnih pobuda... i zbog toga sam i ja razocharana u pojam braka...

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:08:03   
sephora
Ma i ti zakonski muzevi!!!
Moj mi rekao da ga budim u 6 i da onda nestanem sa racunara da bi on ceo ostatak dana visio na njemu!!!
I sto da delimo sada komp. kada sam ga ja sama kupila???
Pa vi sada vidite-brak ili sloboda???
SALIM SE!!!
Pozdrav svima, cao!!!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:08:25   
prase
Verus, deca imaju pravo nasledstva od oca, bitno je samo da su priznata od oca (da je otac upisan imenom i prezimenom u izvod iz MKR). Vanbračna žena je jedina koja trpi zakonski u smislu nasledstva, spada u drugi red kako reče božana, umesto u prvi.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:09:14   
maki83
znaci ipak papir nije samo papir.ah smeskice ostaje nama da jos mnogo toga naucimo od starijih i iskusnijihuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:09:28   
Verus
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: prolece

moju komšinicu su bukvalno izbacili na ulicu kad joj je muž umro, jer nije imala dokaze da su zajedno pravili kuću. pa je sve nasledila neka njegova sestra.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:11:21   
Anoniman
Nemam shta vishe da kazem na ovu temu....ostajem pri svome....ne kazem da se moje misljenje netje menjati...ali ja ne zelim iz ovih razloga da se udajem....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:12:44   
prolece
draga, moram da te razočaram, mi smo se venčali zato što smo tako hteli, znači niti sam bila trudna niti ja imam imovinu, niti on ima nešto. nazovi nas ludacima ili romantičarima kako god mi smo se venčali jer smo tako želeli, pa makar živeli na ulici pošto sem deteta i ovog što je na putu, nemamo ništa, ali se volimo i počinjemo polako da se kućimo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:14:15   
Anoniman
E prolece....to je razlog zbog kog tjemo pozeleti venchanje...ne zbog pravnih olakshica ili ne....jednostavno kad to budemo pozeleli jer se volimo...onda tjemo to uraditi....

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:17:18   
maki83
meni se cini da je pre bilo vise brakova iz ljubavi.onda niko ni nije tolko mislio na imovinu i kome sta pripada i ko je kolko ulozio.al dobro to je bilo jako davno sad su se vremena nekeko promenila.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:18:19   
prolece
to podržavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:19:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maki83

meni se cini da je pre bilo vise brakova iz ljubavi.onda niko ni nije tolko mislio na imovinu i kome sta pripada i ko je kolko ulozio.al dobro to je bilo jako davno sad su se vremena nekeko promenila.


O tome ja pricham....90% ljudi iz moje okoline "uzelo" se jer je ona bila trudna...ostalih 10% delom su se uzeli iz ljubavi....a delom iz materijalnih pobuda....

(odgovor članu maki83)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:19:36   
maki83
zivela ljubavuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:20:17   
prase
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

On 100% netje brak....a ja 90%...onih 10% je zbog deteta....samo mi je ono bitno....

Ne zelim josh uvek da pokretjem tu temu...narochito ne sa akcentom svojih prava na zajednichku imovinu...

Ja ne kazem da je brak losh....ali u danashnje vreme je malo pravih brakova...i vetjina ih se venchava iz materijalnih pobuda... i zbog toga sam i ja razocharana u pojam braka...



Ne treba akcenat da bude na zajedničkoj imovini, ali to nije ni nebitna stavka u razgovoru "Brak - za i protiv". To kakvi su drugi brakovi vas ne bi trebalo da se tiče, vaš brak je vaša stvar i tu nema nikakvog poređenja. Ako se većina venčava iz materijalnih pobuda, to moj brak ne čini ništa manje vrednim i istinitim, kako ja u moj imaginarni brak (pretpostavimo da sam ja ti sada) mogu da se razočaram zbog tuđih loših brakova? Brak je samo zakonski okvir zajednice koja postoji između (za sada bar isključivo) muškarca i žene. Ako su muškarac i žena spremni na zajedništvo, logično je da budu u braku, kako bi to imalo i zakonsku težinu. Koliko god da se naprežem, ja tu ne vidim problem. Ne vidim razlog da se beži od razgovora čak ni sa akcentom na zajedničkoj imovini. Evo zamisli da se ti baviš uzgajanjem povrća i voća (kao što si negde pominjala), dakle barem hrane za vas ako se to ne bi pretvorilo u biznis. To ne bi prošlo ni kroz kakve papire... Za to vreme, on od svoje plate otplaćuje kredit za kuću i auto (a realno ne bi mogao i jedno i drugo da ti ne obezbeđuješ hranu) koji su zbog toga oboje na njegovo ime. Onda se on u krizi srednjih godina zaljubi (sa ili bez znakova navoda) u neku konobaricu i spakuje ti kofer. Kuća, bašta, auto - sve što je realno 50% tvoje prelazi u njene ruke. Sve zato što drugi ljudi ne poštuju svoj brak ili su se u njega zaleteli u vašoj okolini, pa se on razočarao... Iskreno, da li bi te i tada bilo baš briga jer si nasledila neku drugu kuću? Evo baba mm je živela u vanbračnoj zajednici sa jednim čovekom 25 godina. Nisu mogli da imaju dece, a ona je imala jednog vanbračnog sina od ranije (verenik zapalio jer se prepao, bili su jako mladi). Bila je vredna, dosta je zarađivala. Njen vanbračni suprug isto. Onda je on sa svojih 45 godina shvatio da bi ipak želeo biološko dete. Našao je neku ženu koja je želela dete, a nije tražila ništa za uzvrat. Napravili su dete, a baba mm mu je rekla da je jedino pošteno da ode da živi sa njom i detetom. Uselili su se u kuću koju je baba mm sredila za sebe, sve do zavesa na prozorima. Smatrala je da je to ispravno. Plakao je i molio je ali nije popustila... Džabe što on tu drugu nikada nije voleo, spavao je u njenom krevetu i jeo za njenim stolom, a imali su i dete. 30 godina kasnije ja upoznajem tu babu - tada je još imala suze u očima kada je pričala kako je ta druga žena uselila u njenu kuću...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:21:26   
maki83
pa ni ja se nisam vencala niti me je dragi nekad to pitao,jeste na pocetku veze al to je onda bilo samo zezanje a zajedno smo 7 god i sad zivimo zajednouser posted image

(odgovor članu maki83)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:25:44   
Anoniman
Prase...ne kazem da nisi u pravu...jesi...priznajem to.....

Stvar je u tome da ja zelela ili ne brak...on ga ne zeli....i nema smisla da ga nagovaram na touser posted image

(odgovor članu maki83)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:27:07   
prolece
user posted image user posted image user posted image vratilo se prase sa svjim dugometražnim postovima.
i to se dešava, smeshki, ne govorimo ti da treba da se venčate po svaku cenu. ali ako već planirate porodicu, potpišite i taj papir. formalnost ili ne, treba ga imati

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:28:44   
Verus
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: sephora

Ma i ti zakonski muzevi!!!
Moj mi rekao da ga budim u 6 i da onda nestanem sa racunara da bi on ceo ostatak dana visio na njemu!!!
I sto da delimo sada komp. kada sam ga ja sama kupila???
Pa vi sada vidite-brak ili sloboda???
SALIM SE!!!
Pozdrav svima, cao!!!


(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here