|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
19.1.2012 19:51:25   
dunja RR

Draga mine prošla sam super, sada trenutno primam diferelin (krajem januara poslednji) i uskoro kreću pripreme za VTO, mada su sada redovi tako da su mi rekli da će mi raditi VTO između juna i novembra.

To svo vreme, do VTO, ću biti na kontraceptivima da mi se endometrioza ne bi vratila.

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Endometrioza
19.1.2012 19:53:09   
mine
Svaka cast.
Vidim da si se bas namucila.
Mora sve biti dobro..drzim ti figeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Endometrioza
19.1.2012 19:54:37   
dunja RR

Inače difereiln ovaj put jako teško podnosim, svakih per dana imam nesnošljivu migrenu (lekovi ne pomažu) sa povraćanjem ceo dan. Toliki nadražaj ima za povraćanjem da nemam više šta da izbacim, užas. Mislim da ni trudnicama nije kao meni, bukvalno iam osećaj da sam gotova. I ludim više od ovog stanja, jedva čekam da završim sa hormonima.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Endometrioza
19.1.2012 19:55:14   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mine

Svaka cast.
Vidim da si se bas namucila.
Mora sve biti dobro..drzim ti figeuser posted image


Hvala draga, kako si ti? Šta ima novo?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Endometrioza
19.1.2012 20:04:48   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Inače difereiln ovaj put jako teško podnosim, svakih per dana imam nesnošljivu migrenu (lekovi ne pomažu) sa povraćanjem ceo dan. Toliki nadražaj ima za povraćanjem da nemam više šta da izbacim, užas. Mislim da ni trudnicama nije kao meni, bukvalno iam osećaj da sam gotova. I ludim više od ovog stanja, jedva čekam da završim sa hormonima.


I kod mene je ista reakcija na diferalin +oni povremeni pecati.Glavobolja je skoro svakodnevna pojava.
Jos koliko moras da primas?

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Endometrioza
19.1.2012 20:08:31   
dunja RR

Još jedan hvala Bogu, 31.1. poslednji i posle radim nalaze pa prelazim na kontraceptiv. Moram oko nalaza da se doboro organizujem da mi ne isteknu. Hormone mogu da radim tek kada dobijem, a nikada se ne zna kada ću dobiti, to je lutrija.

Moram da vidim kada i mm da pošaljem na nalaze. Koliko važe rezultati toga svega što on rade?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Endometrioza
19.1.2012 20:38:15   
Alexis79
Hormoni ti vaze 6 meseci.
Citam sad sta si pisala pa se zacudih zar zbog tvoje dijagnoze ne mogu nesto ranije da te ubace u proces.
Moras da cekas red bez obzira na endometroizu?

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Endometrioza
19.1.2012 20:46:15   
dunja RR
Da, tako su mi rekli, da ja nisam nikakav prioritet osim ako platim, hahahahahaha...

Kažu da će kontraceptivi da drže endometriozu na ledu, da se ne pojavi do VTO, videćemo ...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Endometrioza
19.1.2012 20:46:41   
dunja RR
A šta još rade muški, koliko važe njihovi nalazi?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:03:13   
Alexis79
Brisevi 3 meseca,a spermogram i serologija 6  meseci

Cu ako platis ..ih mamicu im njihovu

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:06:41   
mine
A koju stimulaciju ces imati, da li ima nekih ogranicenja?!
Brisevi ti vaze tri meseca i uzv a ostalo valjda godinu dana. Hormoni 6 meseci.
Mada u nasoj drzavi se sve menja iz dana u dan od klinike do klinike..ko zna sta ce smisliti jos..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:10:08   
dunja RR
Za stimulaciju ne znam ništa, to tek kada krenem ...ništa mi nisu sada rekli.

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:16:09   
mine
muskarac :Бактерије, Chlamidyia, Mycoplasma(3 meseca);
- HbsAg, HCV, HIV, VDRL
ne znam da li jos nesto i spermogram naravno.
Bolje ce ti reci devojke na VTO..
IZVORNA PORUKA: dunja RR

A šta još rade muški, koliko važe njihovi nalazi?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:19:33   
dunja RR
Hvala mine :)

A kako si ti, ne reče, šta kod tebe ima novo?

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.1.2012 21:20:05 >

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:21:13   
mine
Probacu posle laparo malo prirodno a ako ne idem tvojim stopama...
Meni je endometrioza mada onaj prvi stadijum,malo bili jajovodi problem,malo hormoni...ma sta god hocesuser posted image
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala mine :9

A kako si ti, ne reče, šta kod tebe ima novo?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:24:54   
mine
E ako znas sta je pepito uradila napisi molim te.
Dok sam citala ovu temu kao da citam neki zanimljiv roman hoce ici na laparo nece ici hoce ici nece ici i sve navijam da ode i vidim na kraju da se nije javljala.
Nadam se u stavri da je prirodno trudna i da je odjahala sa foruma ;)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Endometrioza
19.1.2012 21:47:05   
dunja RR
Ne znam stvarno, i se nadam da je trudna :)

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Endometrioza
20.1.2012 22:46:10   
Baksi
POMAGAJTE    user posted image JA SAM IMALA KLASICNU OPERACIJU ZBOG ENDOMETRIOZE,TREBALO MI JE MESEC I PO DA SE OPORAVIM.SADA PRIMAM DIFERELIN-NOCU NE SPAVAM-IMAM SVE SIMPTOME KLIMAKSA.-UZAS.DA LI JE NEKO KORISTIO NEKI PRIRODNI LEK ZA UBLAZAVANJE SIMPTOMA?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Endometrioza
31.1.2012 20:01:19   
gelica
Baksi nemoj slucajno nesto da koristis protiv simptoma klimaksa napravices sebi gore nebitno da li je prirodno ili ne.iskusila sam diferelin u tri navrata prvi pu 3 kom drugi put 4 kom treci put 7 kom u periodu 2007-2011 tri puta sam operisala endometriozu dva puta laparaskopski i zadnji put klasicno,jedino sto mi je pomagalo u ublazavanju toplotnih udara je konzumiranje dosta tecnosti(to malo bude i psihicki,reaguje se i na osecanja)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Endometrioza
31.1.2012 23:05:18   
Baksi
Hvala puno na savetu,zanima me cemu ovo maltretiranje ako diferelin ne pomaze,videh iz prilozenog.Da li se  posle mesec dana od poslednje inekcije spontano javlja ciklus ili ne?Cula sam da to moze da potraje mesecima nakon toga i da su svi simptomi i dalje prisutni.Nadam se da nije tako.


(odgovor članu gelica)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Endometrioza
1.2.2012 13:31:42   
gelica
prva menstruacija moze da stigne u roku 90dana od primanja zadnjeg diferelina i cim user posted image stigne simptomi nestaju.nakon duge operacije vise od dve god mi se nije pojavila endometrioza koju sam treci put operisala klasicnim putem.jedino pomaze trudnoca tako kazu ali ja nisam to zelela jer nisam ni vezu tada imala kad su mi bile prve dve operacije. 

(odgovor članu Baksi)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Endometrioza
1.2.2012 13:37:52   
dunja RR
gelice, super što se nije tako dugo pojavila. I ja sam treći put operisana klasično, i juče sam primila poslednji diferelin. Spremam se za VTO u septembru i nadam se da se do tada endometrioza neće vratiti. Juče mi je dr.radio UZ i kaže da sve za sada super izgleda.

Moguće je da ću preko leta uzimati kontraceptive da bi blokirali endometriozu, tako kaže dr. To još nisam radila.

Da li si nešto koristila u međuvremenu?

(odgovor članu gelica)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Endometrioza
1.2.2012 13:46:04   
Katychoo
Cao devojke! Dunja draga, drago mi je da si se oporavil! Sad u nove pobede!
Ja sam primila poslednji zoladex (od 3) 8. decembra i jos nisam dobila m...kakva su vasa iskustva? dr mi je rekla da bi trebalo da dobijem u februaru...


_____________________________

LOVELY

When the soul is ready, the things are too...:)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Endometrioza
1.2.2012 13:49:04   
dunja RR
Draga moja drago mi je da si ti dobro user posted image
Meni dr. juče reče da je zoladex bolji od diferelina, ali šta da radim kada mi niko nije rekao. Ali kaže da je i diferelin ok.

Juče sam primila poslednji diferelin i dr. mi reče da se nadam menstruaciji sredinom marta. Znači nekih mesec i po ...

Šta ti dalje imaš u planu?

(odgovor članu Katychoo)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Endometrioza
1.2.2012 13:52:36   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Baksi

Hvala puno na savetu,zanima me cemu ovo maltretiranje ako diferelin ne pomaze,videh iz prilozenog.



Diferelin stopira endometriozu ali neko vreme, meni se uvek vraćala na dve godine otprilike. Samo trudnoća može da odloži endometriozu na duže.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.2.2012 13:53:12 >

(odgovor članu Baksi)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Koliko je potrebno?
Zell

Koliko vremena Vam je trebalo da uspete da ostanete u drugom stanju?

manje od 3 meseca (45%)

od 3 do 6 meseci (11%)

od 6 do 12 meseci (15%)

od 12 do 24 meseca (11%)

vise od 2 godine (17%)


Ukupan broj glasova: 124

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here