|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Homeopatija
12.8.2011 9:12:42   
Anoniman
Joj, Andrea tako mi je žao što se mučiš user posted image

Ja sam lično uzela jednu dozu negde zimus, ali ne sećam se nekih značajnijih promena (mada sam ja uzela za pripremu organizma za leto, ništa konkretno) A Mihajlo je recimo nakon 6 meseci pakla sa bolestima naglo sve presekao-spavao je više nego inače, tek nakon 3 nedelje počeo mu je obilnije curiti nos (kaže dr čišćenje) i to je trajalo nekih desetak dana i to je bilo to... A onda, njemu su jako sporo išli zubi, pa proliv, pa temperatura-užas! Za 10 meseci mu jedva izbilo pet komada u teškoj agoniji user posted image I tačno 2 meseca nakon prve doze leka, Miši izbilo evo sad već 7 zuba u manje od dva meseca bez ikakvih simptoma user posted image (a izašle sve četvorke, i krenule trojke), porastao je 2cm, a mesecima nije mrdao, nije mogao da svari pasulj, sad ga ručka bez problema...  Ima još dosta stvari koje su se promenile i dogodile, ali nisu odjednom. Eto i početkom jula navukao neku infekciju grla, imao temp samo 2 dana, sam je pregrmeo, i ništa nije otišlo na uši (a pre je sve udaralo na njih)...
Mm je baš jako bio skeptičan-mislio je da sam luda, ali ja sam bila potpuno beznadežna i molila sam Boga samo da mu već nešto pomogne...Eto nama je baš mnogo pomoglo, i moja svekrva će od septembra da krene isto za hipotiroidnu žlezdu, pa možda njena iskustva budu merodavnija user posted image A ja te jaaakkkoooo user posted image i daj Bože da je to ta "loša" faza pre one dobre!

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Homeopatija
13.8.2011 23:43:59   
World
Ja sam imala problema sa alergijama koje su mucile bas dugo, polen, trave, budj i sl, a prije otprilike 2 godine sam otisla kod dr koja se bavi homeopatijom, dala mi je neke tabletice koje sam konzumirala 3 mjeseca, ako se dobro sjecam uzimala sam ih 3x sedmicno i od tada vise nemam alergije apsolutno ni na sta. Vjerujem da pomaze, vise nego klasicna medicina, jer sam godinama uzimala flonidane i ostale lijekove za alergije. Uglavnom su ljudi skepticni pa je bilo komentara tipa sve si ti to umislila i to je placebo i sl, ali meni, u sustini, nije bitno. Ako sam i umislila, dobro sam umislila, pa sad vise nemam problema bar sa tim.

< Poruku je uredio World -- 13.8.2011 23:44:54 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Homeopatija
14.8.2011 0:01:56   
AndreaK
Sjajno, ja sam danas pricala sam drugaricom koja pati od neke alergije, vec 5 meseci pokusavaju da otkriju uzrok tome, obisla je sve specijaliste al bezuspesno, preporucila sam joj homeopatiju pa se nadam da ce joj to pomoci.

Ja mislim da na mene deluje pozitivno, ako ne racunam prethodna dva dana... juce sam imala groznu migrenu, onu najgoru mogucu, muka, povracanje... nisam mogla da zaspim... uzas.

a danas, kao da nista nije bilo... osecam se sjajno...al da ne izbaksuziram, necu previse da se radujem... jos je rano za zakljucke.




(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Homeopatija
31.8.2011 17:32:07   
Monaco
AndreaK kod koga si isla? Mozda kod Milice M?
Ja sam se mucila sa herpesom od kad znam za sebe i homeopatija me spasila!
Posecivala sam pre toga lekare, dobijala lekove, kojekakve kreme ali mi nista od svega toga nije pomagalo. Nisam mogla da sastavim mesec dana bez herpesa.
Proslo je vise od tri godine od moje prve posete homeopati i ja mogu da kazem da nemam vise problema sa herpesom! user posted image


(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Homeopatija
31.8.2011 22:32:01   
AndreaK
Da, ne znam za drugog homeopatu u Zrenjaninu, a i do nje sam "tesko" dosla....

dopada mi se i kao lekar i kao osoba, ali problem je sto ja i dalje muku mucim sa gljivicnom infekcijom,uglavnom me samo iritira, a nekad bas ume i da boli...a koliko to utice na mene moji ukucani znaju najbolje...istresam se na svima, nervozna sam, razdrazljiva, ma uzas, posle mi bude zao...al tesko je kontrolisati...cesto zaplacem od muke user posted image ...sto je najgore ostala sam bez opcija...bas sam se uzdala u homeopatiju.... uzdam se jos uvek.

kontam da za sve treba vreme, pa se nadam da ce do sledece kontrole biti nekog napretka. Sledece nedelje cu joj se javiti, tada ce biti mesec dana od kako sam popila lek.

Kada su tebi prestali problemi? koliko vremena je proslo od uzimanja leka do trenutka kada si konacno osetila da si se resila herpesa...?

(odgovor članu Monaco)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Homeopatija
1.9.2011 21:27:58   
Monaco
Da, Milica je skroz prijatna zena.
Nadam se da ce ti homeopatija na kraju ipak pomoci! Mozda ti Milica malo"pojaca"  terapiju.
Ja sam posle prve terapije imala reakciju, Milica kaze da je to normalo-izasao mi je herpes ali je trajao mnogo krace nego inace. Posle mi se desavalo da mi izadje recimo jednom u godinu dana ali neki malecki koji bi bas kratko trajao.
Da kucnem u drvo, sada ga nisam imala vise od godinu dana a polsednjih meseci sam zbog raznih problema bila bas pod velikm stresom. Iskreno se nadam da sam ga se resila!!
Tebi drzim palceve i svakako javi sta je bilo na kontroli!
user posted image


(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Homeopatija
2.9.2011 22:23:34   
AndreaK
user posted image
Hocu, javicu cim budem imala neke novosti... ovo je i za mene novo i volim da razmenjujem iskustva, iskreno, za sada nisam bas zadovoljna, narocito ovih dana, padam u iskusenje da odem do apoteke, uzmem neku kremu, vaginalete, bilo sta da sebi pomognem... da bar ublazim simptome.

Svaki put kad procitam da je neko imao neko pozitivno iskustvo sa homeopatijom ozarim se i hocu da verujem da ce i samnom biti tako.

(odgovor članu Monaco)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Homeopatija
5.9.2011 17:39:43   
samosvoja
JA SAM ODLUČILA DA ODEM KOD HOMEOPATE I ...SUTRA JE TAJ DAN.....BRINEM SE MALO.....

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Homeopatija
6.9.2011 11:15:51   
World
a sto se brines?!

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu samosvoja)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Homeopatija
6.9.2011 11:17:40   
Anoniman
Nema potrebe za brigom user posted image Pročitaj koliko nas svoju malu decu vodimo kod homeopate... Evo mi baš idemo na redovnu kontrolu sad u četvrtak user posted image

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Homeopatija
6.9.2011 11:21:25   
World
mislim da stvarno nema razloga ni za kakvu brigu, pa ovo je prirodni nacin lijecenja, pa ako ne pomogne, nece sigurno ni odmoci...
i nema nekih strasnih pregleda... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Homeopatija
7.9.2011 21:36:42   
samosvoja
evo bila..user posted image ,i počela da koristim datu terapiju...


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Homeopatija
7.9.2011 22:49:00   
Cecana
samosvoja kod kog si Homeopate bila,koji je problem i koju si terapiju dobila?
Ja sam bila p rosle godine kod neke Homeopate u Novom Sadu ali nisam bila zadovoljna rezultatima,sad sam opet u razmisljanju da odem mozda kod nekog drugog.
Kod mene je problem izostanak ovulacije i hipotirizam.

(odgovor članu samosvoja)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Homeopatija
8.9.2011 20:37:10   
samosvoja
poslala sam ti p.p. 

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Homeopatija
8.9.2011 20:40:19   
samosvoja
čekam da vidim kako će biti kada završim s terapijom koja mi je prepisana na osamnaest dana....za sada...

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Homeopatija
9.9.2011 9:48:15   
Anoniman
I bili juče na kontroli, dobili "bonbonice" za dve naredne nedelje... Miša je bio ultra nervozan-vrištao je na doktoricu, i kad sam rekla da je lepo pozdravi kad smo kretali, on uperio prst u nju i viče ne-neeeee! user posted image I evo od jutros nakon svega 2 kuglice počeo da piški na normu!!! Krenulo je čišćenje user posted image

(odgovor članu samosvoja)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Homeopatija
10.9.2011 15:35:15   
samosvoja
s  obzirom da kod mene ima više zdravstvenih problema,i da sam ja jedna od onih koja je upala u "vrzino" kolo lečenja,lečiš jedno a loše deluje na drugo,odlučila sam otići kod homeopate...dosta stvari je ostalo nerazjašnjeno...razumem da je sve individualno,ali zar je baš i sve normalno...pozvala sam homeopatu kako je rekla nakon par dana i kada sam rekla kakvi su mi sada simptomi,glavobolja,izrazita žeđ,peckanje ociju,krvave oci i slično rekla mi je da je to sve ok....user posted image ?jel baš to tako?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Homeopatija
25.10.2012 21:43:16   
Odri
Mozete li napisati imena homeopata koje posecujete i kojima ste zadovoljni? Imam jaku alergiju na grinje i polene, pa bi mi mozda World mogla pomoci... ili ko god od vas zadovoljnih :) Imam malo informacija od ljudi iz okruzenja, a mislimm da cu krenuti kod nekog homeopate, klasicna medicina daje slabe rezultate...

(odgovor članu samosvoja)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Homeopatija
25.10.2012 22:04:27   
World
ja sam u banja luci, ako ti odgovara lokacija, napisacu ti pp.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Odri)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Homeopatija
25.10.2012 22:10:23   
Didy
Ja ti mogu poslati br. naše doktorke kod koje vodim sina, s tim da je ona pedijatar i ne znam da li radi s odraslima. U svakom slučaju, možeš je pozvati i pitati, ukoliko ona ne radi s odraslima, sigurno te može uputiti na nekog dobrog. Javi se na pp ukoliko želiš da ti pošaljem broj.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Homeopatija
5.2.2013 14:00:27   
Didy
Pošto me je dosta vas kontaktiralo na pp i tražilo broj telefona naše doktroke homeopatije, a kako ja, nažalost, u poslednje vreme ne stižem na forum često, čak i mejl nekad pregledam jednom u nedelju dana, postaviću ovde link ka novinskom članku gde je intervju s našom doktorkom i kontakt telefon u Domu zdravlja u Novom Sadu gde ona radi.
http://www.pressonline.rs/svet/balkan/206483/homeopatija-kao-lek-za-sve.html

< Poruku je uredio Didy -- 5.2.2013 14:01:48 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Homeopatija
5.2.2013 14:11:18   
Didy
Sad vidim da neće da se otvori taj novinski članak odavde, pa ću kopirati ceo tekst. Na kraju teksta je kontakt telefon naše doktorke. Mi smo bili jedni od prvih pacijenata.

Homeopatska ambulanta za decu u novosadskom domu zdravlja radi od novembra 2010. godine i za to vreme veliki broj mališana prošao je homeopatski tretman.
Roditelji najčešće dovode decu zbog bronhitisa, astme, alergija i noćnog mokrenja, ali homeopatija, pored toga, sjajne rezultate pokazuje i u lečenju akutnih stanja - gripa, prehlada, upala pluća, mokraćnih kanala i stomačnih problema.

Homeopatsku medicinu zasnovao je nemački lekar sa kraja 18. i početka 19. veka Samuel Haneman. Osnovni princip homeopatije je: slično se leči sličnim. Zahvaljujući svom u praksi potvrđenom delovanju, homeopatija je zauzela zapaženo mesto u celokupnom zdravstvenom sistemu mnogih razvijenih zemalja. Tako je u Nemačkoj još 1939. godine donet zakon po kome su dozvoljeni obrazovanje i rad i nelekarima u oblasti lečenja homeopatijom. I u Srbiji je homeopatija ubrojana u zvanične metode lečenja.
Roditelji imaju pozitivan stav prema homeopatiji, a iskustva pedijatra homeopate pokazuju poboljšanje u 90 odsto slučajeva bolesti, navodi za Press homeopata pedijatar dr Branka Basara Popović.
- Roditelji bolesnog deteta žele da ga što je više moguće sačuvaju od toksičnog dejstva klasičnih lekova, pa se zbog toga obraćaju homeopati. Homeopatija ima drukčiji pristup od klasične medicine, a ovde ne govorimo o izlečenju već o pomoći organizmu da se vrati u stanje zdravlja. U proteklih godinu dana naša iskustva pokazuju da je kod 90 odsto bolesti došlo do vidnog poboljšanja kod mališana koji su homeopatski lečeni - kaže dr Basara Popović.
Obavezan nadzor

Prvi pregled traje oko sat vremena, kada homeopata razgovara sa roditeljima i prati ponašanje deteta. Sva zapažanja beleže se u karton i na osnovu toga određuje se konstitucioni lek, koji roditelji kupuju u apoteci. Roditelji se homeopati javljaju u roku od 48 sati kako bi lekar saznao da li se simptomi povlače, pogoršavaju ili je stanje nepromenjeno.
- Svaki simptom važan je za homeopatu, čak i ono što roditelji navode kao nevažnu sitnicu nama govori o tome da li lek deluje ili ne. Dešava se često da se jave roditelji čije dete ima astmu i zabrinuto prijave da se kod deteta sada pojavio ekcem, što je za homeopatu sjajna vest jer to znači da je lečenje uspešno - navodi dr Basara Popović.
Homeopate sa licencom

- Homeopatsku ambulantu sada imaju samo tri doma zdravlja u Srbiji - u Novom Sadu, Beogradu i Surdulici. Homeopatiju u Srbiji praktikuju licencirani doktori medicine, stomatologije i farmaceuti uz homeopatsku licencu koju izdaje Ministarstvo zdravlja Srbije, a homeopatska ordinacija mora posedovati dozvolu Ministarstva zdravlja Srbije. Homeopatsko lečenje spada u dopunski rad lekara i obavlja se nakon redovnog radnog vremena. Posete homeopati u Novom Sadu zakazuju se sredom od 16.30 do 17 sati na broj telefona 522-033.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Homeopatija
5.2.2013 17:44:10   
Cvrčko
Ja isto nikako da svratim... Htela sam pisati o još jednom uspehu homeopatije. Ja nisam uspevala da ostanem trudna cele godine, a onda sam dobila terapiju od naše doktorice za vreme ovulacije i rekla je da bih za mesec i po (dakle za naredna dva ciklusa) trebala ostati u drugom stanju. Naravno da sam bila nepoverljiva, pogotovo što dugo nije uspevalo da nam se posreći... I verovali ili ne, nakon tačno mesec i po dana imala sam poslednju menstruaciju user posted image Jedino što je ispalo negativno je to što su meni pukla čak dva folikula, od kojih se samo jedan začeo, a drugi se pretvorio u vodenu cistu, koja se nakon trećeg meseca trudnoće počela smanjivati, a nakon porođaja i potpuno nestala. Ja danas ima jednu neverovatno slatku i bucku curicu, a sve zahvaljujući terapiji.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Homeopatija
5.2.2013 18:40:01   
Didy
Wow, Cvrčko, nisam znala! user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Homeopatija
21.3.2013 9:02:18   
salle
ima li vas koje ste vodile decu kod homeopate?
ja danas vodim obojicu, Kosta ima stalno upale grla, i posle antibiotika je miran 2-3 dana i ponovo pocne da slini i kaslje, a Vanju vodim jer je preziveo sta je preziveo i stalno sam u strahu da se ponovo ne desi....

malo mi je frka zbog vanje jer je bas mali...

idem po preporuci drugarice koja vodi svoje dete, ali bih volela da cujem i tudja iskustva, ali samo vezana za decu i bebe

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here