|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ileus (zamršena creva)
24.3.2011 20:16:21   
New Mom
COPY-PASTE iz teme Razgovori rr mama:
IZVORNA PORUKA: bojanica7
nego, ne znam na kojoj temi da pisem (mozda u prolivu). sinoc kad smo se vratili, galu je malo mucio stomacic i imala je proliv (skroz retka stolica koja jako bazdi). i ja kao pa dobro, brinucu ako se nastavi (sad sam puna utisaka iz izlaska:). ali nastavilo se. doduse nije od jutros kakila, ali je muci stomak i povracala je prvi put dosad. bas onako u mlazu i zuckasto... sad razmisljam sta sam jela, pila, nem pojma sta bi moglo da bude. nista neuobicajeno, osim sto sam juce prvi put jela zelenu salatu, al ne verujem da od nje moze da povraca i ima proliv. zvacu halo bebu ako se nastavi, i naravno ici cemo kod pedijatra, ali me zanima zna li neko zasto ima proliv i povraca...


IZVORNA PORUKA: bojanica7
evo sad sam zvala halobebu. kazu da je vodim ako bude imala vise od pet prolivskih stolica, ili bude nastavila da povraca. svakako je vodimo sutra ako ne ozdravi. sad spava. i nadam se da ce sve biti super kad se probudi


IZVORNA PORUKA: bojanica7
gala evo spava. nije vise ni povracala ni imala proliv. sad je samo iscrpljena (kao i mm i ja ). malaksala je i samo bi da spava (i mama bi, ceri)


IZVORNA PORUKA: bokicans
Sada mi se javila Bojanica,Gala nam je u bolnici,umrsila su joj se creva,sada su ok,Gala spava radili su joj invaginaciju!Joj Ljubav mala najdraza,tako mi je zao,srce malo.Ali bitno da je ok,sada.


IZVORNA PORUKA: bojanica7
devojke moje... ovo je strasno!!!
invaginacija nije uspela, posle nekoliko sato su joj se opet umrsila creva (ne znaju zasto se to desava).. pa su joj jadnoj uradili jos nekoliko puta , i to bez anestezije
i ni to na kraju nije uspelo, pa je hitno orala na operaciju. dva sata su je operisali, nasli su i neku cistu, nju su odtranili, kao i slepo crevo (usput?) ... ona je to dobro podnela, ali na nekom mestu nisu sigurni da li ce creva dobro zarasti, kazu da je to jako komplikovana operacija za bebe... i mozda ce ponoviti , videcemo ja sam ocajna!!! neutesna... i mm i ja smo odlepili. posto je u shok sobi, mene su poslali kuci. cedim se kako bih imala mleka da joj dajem. samo se nadam da mi ovaj stres nece smanjiti kolicinu... ljubim vas sve...


IZVORNA PORUKA: bojanica7
uvece imala proliv (ne mnogo i samo jednom) ujutru povratila posle sisanja. ali puno i nekako zuckasto. pa kad je opet povratila, zabrinuli smo se i odveli je lekaru. sreca, pa nas nisu vratili kuci da pijemo kamilicu... vec su nas poslali u decju bolnicu gde su ultrazvukom videli zamrsena creva


IZVORNA PORUKA: bojanica7
joj, hvala svima jos jednom na podrsci, bas mi znaci

isidora, invaginacija se radi tako sto se stavi u guzu neka cevi ubaci se fizioloski rastvor. slicno nasem klistiranju. ali eto, to nije uspelo, pa su morali da je operisu.

bili smo da je vidimo. sreca mala. pa nista, rekli su nam da ostaje da cekamo da prodje pet dana, kada ce joj dati vode, pa ako prodje kroz creva normalno i crevo gde je rezano nigde ne pusti i ne dodje usput do neke infekcije. sve je kul. ako ne , onda ce opet. no o tome sad ne smem da razmisljam, koncenreisemo se samo na to da ce sve proteci ok. a mica mala spava i u snu sisa...

IZVORNA PORUKA: bojanica7

evo mene. samo da kazem da je galica zasad dobro. u petak ceemo znati da li je operacija uspela, tj. da li je crevo zaraslo da kroz njega moze da prodje voda (caj, mleko...) a da se izlije u stomak. ona je laboratorijski ok, i sve vodi ka tome da ce biti dobro. ja pokusavam da budem dobro i da se nerviram, ponajvise zbog mleka.

bokice, sori sto nisam odgovorila na poruku, sludjena sam. a ovako mi je brze.

ljubim vas sve


IZVORNA PORUKA: bojanica7

danas je bila budna kad smo je posetili user posted image samo sto se ne nasmeje, dusa... jos dva dana, pa da konacno mozemo se opustimo...al ona je takva hrabrica mala... uf! grlim vas sve... uzivajte sa svojim bebicama, meni moja toliko fali...





_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ileus (zamršena creva)
24.3.2011 20:21:17   
isidora88
bojanice kako je gala? mrvica mala,bice ona dobrouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ileus (zamršena creva)
24.3.2011 20:24:49   
Anoniman
Bojanice nisam imala pojma!
Držim fige da sutra sve bude super i da bežite kući! user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ileus (zamršena creva)
24.3.2011 20:28:00   
Lu
Bojanice želim vam brz oporavakuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ileus (zamršena creva)
24.3.2011 20:48:12   
Vika
Sutra ćemo znati novosti! Ljubim vas

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ileus (zamršena creva)
25.3.2011 17:31:45   
bokicans
Bojanice mislimo na vas!user posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ileus (zamršena creva)
26.3.2011 22:10:46   
New Mom
IZVORNA PORUKA: bojanica7

ja samo da javnem da je gala dobro user posted image super je prosao i jucerasnji dan, nista se nije iskomplikovalo, samo sto nije htela ni vodu ni caj, gadno joj je i odmah pljuje, ali kazu da je to zato sto je samo sisala i sad ostalo nista nece jer joj je gadan ukus, pa cemo veceras zvati posle sest da vidimo da li ce joj veceras dati moje mleko ili sutra, uglavnom, gala, i onako izgladnela posle pet dana na infuziji, hoce samo mamino mleko user posted image jos koji dan ce biti na intezivnoj,za svaki slucaj, a onda cemo biti zajedno na obicnom odeljenju user posted image hvala vam svima sto mislite na nas sve ove dane (citaj godine, eto toliko sporo ide vreme)... ljubim vas sveuser posted image


IZVORNA PORUKA: bojanica7

bila sam da podojim galu :) prvo me je bojkotovala, a posle nisam mogla da je skinem sa sise... user posted image znaci oce samo mleko. obecavam da cu citati sta radite kad prodje ovo ludilo... dotad ljubim i vas i vase bebice


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ileus (zamršena creva)
26.3.2011 22:54:06   
Olga75
Bojanice , nisam znala da ste imali toliki problem , vazno je da je op uspela i nadam se da ce bubica skoro kuci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ileus (zamršena creva)
27.3.2011 8:25:01   
limunada
molim vas za savet,beba mi juce ceo dan nije kakila a ni jutros,bas se muci,davala sam joj i kamilice al dzabe.dohranjujem je hipp 1 i dosad je lepo kakila al juce i sad nista.izvinite sto pisem u ovoj temi al nemogu da nadjem drugu.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ileus (zamršena creva)
27.3.2011 9:56:44   
Olga75
Limunada , prebacila sam post u temu : zatvor kod dece pa pogledaj tamo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ileus (zamršena creva)
27.3.2011 10:11:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: bojanica7

ja samo da javnem da je gala dobro user posted image super je prosao i jucerasnji dan, nista se nije iskomplikovalo, samo sto nije htela ni vodu ni caj, gadno joj je i odmah pljuje, ali kazu da je to zato sto je samo sisala i sad ostalo nista nece jer joj je gadan ukus, pa cemo veceras zvati posle sest da vidimo da li ce joj veceras dati moje mleko ili sutra, uglavnom, gala, i onako izgladnela posle pet dana na infuziji, hoce samo mamino mleko user posted image jos koji dan ce biti na intezivnoj,za svaki slucaj, a onda cemo biti zajedno na obicnom odeljenju user posted image hvala vam svima sto mislite na nas sve ove dane (citaj godine, eto toliko sporo ide vreme)... ljubim vas sveuser posted image


IZVORNA PORUKA: bojanica7

bila sam da podojim galu :) prvo me je bojkotovala, a posle nisam mogla da je skinem sa sise... user posted image znaci oce samo mleko. obecavam da cu citati sta radite kad prodje ovo ludilo... dotad ljubim i vas i vase bebice


Dusa mala user posted image
DRago mi je da ste obe dobro user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ileus (zamršena creva)
3.4.2011 14:34:18   
lanajelena
Bojanice tek sad citam kako je sve teklo,ona mrvica se bas namucila,srecom da je sad sve gotovo i spremne ste za ponovna  druzenja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ileus (zamršena creva)
17.4.2011 17:35:12   
bojanica7
super, new momuser posted image

samo da dodam, kod nas je bila u pitanju invaginacija. u prevodu, tanko crevo uslo u debelo i tu se umrsilo. inace, invaginacija je vrsta ileusa, koliko sam ukapirala. i bilo bi divno da ova tema nikom ne zatreba

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here